Wygnanie z lokacji

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Wygnanie z lokacji

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 4:39 pm

W poruszanych tematach dało się zauważyć poparcie dla 'wskaznika przyjemnosci' i tego typu historii...
Moja propozycja, jest taka, że gdyby zostało coś takiego wprowadzone to można by to wykorzystać do pozbywania się niechcianych gości w osadach (nie muszę rozwijać chyba dlaczego to tak bardzo potrzebne), zamiast zamykania ich, czy zabijania w szczególnych przypadkach...
Wystarczy dodać opcję działającą na podobnej zasadzie jak wywlekanie siłowe, ale wykorzystujące obniżenie zadowolenia, czyli używając funkcji mogącej sie nazywać np. znęcanie psychiczne, pomówienie, napiętnowanie, itp, w kilka osób, powodowałoby się taki spadek morale osobnika, że ten automatycznie opuszczałby dany rejon i nie mógł powrócić w ciągu kilku dni... ("zostałeś napiętnowany w lokacji xxx, nie możesz wejść") czyli coś na zasadzie bana :)
Powiedzmy, że 3 osoby używające na kimś takiej funkcji osłabiałoby go psychicznie na tyle, że nie mógłby nic podnieść, nikogo uderzyć, zacząć projektu... a od 5 osób w górę powodowałoby takie osłabienie moralne, że musiałby opuścić teren i w zależności ile osób zdążyło go 'naznaczyć negatywną energią' w ten sposób, tyle dni trwałby ban...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Fri Nov 18, 2005 4:43 pm

i like it.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 4:44 pm

W sumie dobry pomysł, ale troche sztuczny, tak jak ustalone z góry sloty wydobywcze. Lepszy jest jednak wskaźnik zadowolenia/sił psychicznych, ale bez wpływu na to że Cie wygnają automatycznie z lokacji. Bo to bez sensu. Jakby to miało działać? Jako wywleczenie kogoś na drogę? I nie mógł by zawrócić do tej lokacji? A w innej by mógł być? Bez sensu. To powinno tylko obniżać wskaźnik i osłabiać działąnia postaci. Można by np. zrobić, że jak postać jest za słaba psychicznie to nie mogła by nic mówić, a samo mówienie też by obniżało ten wskaźnik. Czyli Ci co dużo gadają byli by coraz słabsi i musieli by odpoczywać.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Fri Nov 18, 2005 4:46 pm

Pomysl bardzo stuczny,gdy wszyscy zaczną bić postać,albo mówić jej,że ma iść precz to w naturalny sposób sama odejdzie.
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 4:47 pm

chodzi o takie wewnętrzne przeczucie, że Cię tu nie chcą co powoduje całkowitą załamkę... z tym automatycznym wywaleniem może za sztucznie, ale może tak, że nie dałoby się nic kompletnie zrobić, nawet odezwać a jedyna możliwa czynność poprawiająca morale to opuszczenie lokacji na konkretną ilość dni
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Nov 18, 2005 4:49 pm

To miecz obosieczny :( W ten sposob osady zloczyncow moga sie pozbywac silnych jednostek przestrzegajacych prawa. To furtka dla tworzenia silnych mafii :x
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Fri Nov 18, 2005 4:49 pm

Ja mysle ze zamiast zamykania w wiezieniach. Co zniecheca graczy do dalszej gry. Zrobic kule wiezienne. Dzieki nim mozna by utrzymac kogos w jakiejs lokacji to znaczy nie mogl by sie z ta kula przemieszczac ;)Dzieki temu zmuszamy go do pracy na rzecz wioski. Wiezien jest ciagle na bierzaca z osada, i wypelnia swoja kare. Po kilku dniach go puszczaja i spokoj. No chyba zeby nie chcial pracowac.

Takie kule musialo by zalozyc kilka osob zeby nie mozna bylo sie pozakulowac na smierc.

Co otym sadzicie??
[url=http://pajacyk.pl][img]http://www.stoczek.net.pl/gmina/files/baner_pajacyk%5B1%5D.jpg[/img][/url]Pajacyk.pl
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 4:49 pm

Michal wrote:Pomysl bardzo stuczny,gdy wszyscy zaczną bić postać,albo mówić jej,że ma iść precz to w naturalny sposób sama odejdzie.

chodzi o to żeby nie bić za nieumiejętność dostosowania sie do reguł, tylko wygnać... a jak w tych warunkach co teraz wszyscy wsiądą na jakąś postać to ta zaczyna często atakować z zemsty zwierzynę, kraść notatki, itp
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 4:50 pm

Sztuczne i tyle. Sam nie chciałeś wskaźnika przyjemności a jak podałem Ci powody dla których mógł by być to proponujesz to samo ale z sztucznym ograniczeniem.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Fri Nov 18, 2005 4:54 pm

Ale to wypchnięcie jest takie dziwne,wypychasz postać trochę na drogę np. w kilka osób i przecież ona sobie i tak wróci,a z tym wskaźnikiem to jeszcze gorzej zaloguję się i patrzę nagle ni z tego ni z owego jestem na drodze.
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Fri Nov 18, 2005 4:54 pm

Nie podoba mi sie ten pomysl ale co powiecie na moj ;) Widze ze zapomnieliscie go przeczytac ;)
[url=http://pajacyk.pl][img]http://www.stoczek.net.pl/gmina/files/baner_pajacyk%5B1%5D.jpg[/img][/url]Pajacyk.pl
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 4:55 pm

to jest prpozycja nie sama w sobie, ale przy założeniu że jednak jest wprowadzony wskaźnik przyjemności :)
zwykłe napisanie obelgi nie pogorszy takiego wskaźnika bo żaden program nie odróżni intencji takiej wypowiedzi, dlatego dodatkowa opcja
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Fri Nov 18, 2005 4:57 pm

No z tą kulą to jest dobra propozycja.Mogłoby być też coś takiego,jak wleczenie z jednej lokacji do drugiej w minimum 3 osoby jednej osoby.
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Nov 18, 2005 4:59 pm

OktawiaN wrote:Nie podoba mi sie ten pomysl ale co powiecie na moj ;) Widze ze zapomnieliscie go przeczytac ;)

Bylo proponowane wielokrotnie na angielskim forum. Sam dawno temu proponowalem to na polskim...
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
keisha
Posts: 152
Joined: Tue Oct 04, 2005 7:36 am

Postby keisha » Fri Nov 18, 2005 7:16 pm

OktawiaN wrote:Ja mysle ze zamiast zamykania w wiezieniach. Co zniecheca graczy do dalszej gry. Zrobic kule wiezienne.


To mi sie podoba :]
Tylko zeby przestepca majac taka kule na nodze nie mogl by ani nikogo uderzyc, ani nic podniesc z ziemi, ani przejsc do jakiegos innego budynku. Moglby jedynie pracowac przy jakims projekcie. Takie ograniczenie swobody.

A jak chcemy kogos wygnac z osady to na droge go i zakulowac :D to na pewno nie wroci.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest