Tablica ogloszen

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Tablica ogloszen

Postby CyboRKg » Sun Oct 09, 2005 3:33 pm

Proponuje zamykana na klucz gablote wykonana z drewna i szkla, gdzie wladze miasta beda mogly umieszczac notki zamiast zasmiecac plac. Kazdy notke bedzie mogl przeczytac, ale nie bedzie mogl jej skopiowac, ani zlosliwie zmienic :P 8)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
Drax
Posts: 107
Joined: Wed Aug 24, 2005 7:51 pm
Location: Poland
Contact:

Postby Drax » Sun Oct 09, 2005 3:37 pm

To bylby dobry pomysl, wreszcie koniec zlosliwych ludzi kradnacych notki i zasmiecania placu "prawami" etc. Jestem całkowicie za :)
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Sun Oct 09, 2005 3:49 pm

Pomysl bardzo mi sie podoba- tylko nie wiem czy nie zostawic jednak mozliwosci skopiowania. Niektore notki warto miec w podrecznym inwentarzu.
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sun Oct 09, 2005 3:51 pm

Na razie nie ma mozliwosci kopiowania notek bez umieszczania w inwentarzu, a tez widzialem to kiedys jako propozycje...
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Sun Oct 09, 2005 3:55 pm

Ciekawy pomysl. Bardzo by sie cos takiego przydalo. Tylko fabularnie troche dziwne. Taka gablota jest delikatna. Zwyklym mlotkiem daloby sie szklo zniszczyc. Moze szklo pancerne?

I jak z limitem? W kazdej lokacji lub budynku po jednej gablotce z miejscem na kilka notek?
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sun Oct 09, 2005 3:59 pm

Przeciez Cantr jest dziwne :P Glupich notek nie da sie niszczyc, drogowskazow, ani budynkow :arrow: dlaczego wiec tablica mialaby byc wyjatkiem?
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Sun Oct 09, 2005 4:15 pm

tablice nie powinny byc z automatu. Wystarczy, ze z drewna lub drewna i szkla bedzie mozna taka tablice wykonac na zewnatrz lub w budynku. Kazdy zrobi sobie tyle ile bedzie chcial ale najpierw bedzie musial popracowac:)
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Tablica ogloszen

Postby KVZ » Sun Oct 09, 2005 9:42 pm

CyboRKg wrote:Proponuje zamykana na klucz gablote wykonana z drewna i szkla, gdzie wladze miasta beda mogly umieszczac notki zamiast zasmiecac plac. Kazdy notke bedzie mogl przeczytac, ale nie bedzie mogl jej skopiowac, ani zlosliwie zmienic :P 8)


Pomysł dobry. Ale lepiej dać możliwość kopiowania notatek. Bo i tak ktoś na upartego skopiuje notatke używając metody copy & past (nie wiem czy to zgodne z zasadami, ale raczej mało realistyczne a czasami ludzie tak robią by konspiracyjnie coś skopiować) Notatki z ziemi też powinna być możliwość automatycznego kopiowania. Jest ten pomysł zgłoszony zgłoszonyna flysprayu: http://www.cantr.net/flyspray/index.php ... ails&id=33

Przy kopiowaniu notatki z gabloty był by event: "Widzisz, że #imię postaci# wykonuje kopię noatatki z gabloty #nazwa gabloty#

Skoro gablota ma być zamykana to musi być też potrzebne żelazo. Narzędzia potrzebne do wykonania gabloty: śrubokręt, młotek i hebel ( tz. strug :P )

Zastanawiam się jak najprościej wprowadzić gabloty do interfejsu gry bez dużych zmian i problemów i uznałem, że najłatwiej było by to zrobić w taki sposób, że notatki w gablotach nadal by były po prostu widoczne w zakładce obiekty, tylko było by przy każdej takiej notatce zaznaczone, że to notatka z konkretnej gabloty i nie było by możliwości wyciągnięcia takiej notatki oraz dodania nowej jeżeli gablota była by zamknięta. By dodać notatkę do gabloty mógłby być używany przycisk w inwantarzu "storage" który ma już zastosowanie np. przy surowcach do przechowywania ich w zasobnikach. Wybierało by się wtedy nazwę gabloty do której chcę się przechować notatkę, ale musiała by być ona otwarta albo trzeba by było mieć do niej klucz. Sama gablota była by w obiektach reprezentowana przez nazwę gabloty oraz w napis w nawiasie czy jest otwarta czy zamknięta i kilka przycisków obok niej. Pierwszy służący do otwierania i zamykania gabloty. Drugi w celu zepsucia zamknięcia galboty. Projekt zepsucia zamka wymagał by łomu w przypadku gdyby gablota była zamknięta lub śrubokrętu gdyby była otwarta. Musi być taka możliwość, bo inaczej ktoś zbuduje gablote w której będą notatki których nie będzie można usunąć w żaden sposób, jeżeli ktoś ucieknie z kluczem i klucz gdzieś przepadnie. A możliwość po to by zniszczyć otwarty zamek śrubokrętem po to by móc wykorzystać otwartą gablotę jako zamykaną po wstawieniu nowego zamka jężeli stary klucz przepadnie. No i trzeci przycisk służący do naprawienia gabloty ze zniszczonym zamkiem poprzez wstawienie nowego zamka w galbocie w celu jej ponownego zamknięcia. Projekt wstawienia nowego zamka wymagał by taką samą ilość żelaza jak budowa gabloty oraz śrubokręta. Najlepiej jakby było ograniczenie, że w jednej gablocie może być określona tylko ilość notatek (np. 10), a nazwy gablot były dynamiczne tak samo jak nazwy budynków czy pojazdów.

Przy okazji jak już piszę o dynamicznych nazwach to zobaczcie mój temat o amnezji nazw lokacji i budynków: http://www.cantr.net/forum/viewtopic.php?t=6412

EDIT:

Cantryjczyk wrote:Taka gablota jest delikatna. Zwyklym mlotkiem daloby sie szklo zniszczyc. Moze szklo pancerne?

I jak z limitem? W kazdej lokacji lub budynku po jednej gablotce z miejscem na kilka notek?


Przecież szkło w Cantr jest pancerne :P Masz samochody ze szybami i nie możesz ich obrabować wybijając szybe tylko musisz łomem wyłamać zamek :) Po co limit do liczby gablot na powietrzu? Tym niech zajmują się władze lokacji a nie narzucanie poprzez interfejs gry. Inna sprawa, jeżeli ktoś wybuduje gablote w budynku to powinna ona zajmować miejsce tak samo jak wszystko inne. A co do limitu liczby notatek w jednej gablocie to myśle, że bardziej realistycznie jakby był taki limit tak jak napisałem powyżej (np. 10 w jednej). Zmusiło by to do budowania większej ilości gablot oraz racjonalnego planowania notatek tak by więcej było w informacji zawierać w jednej notatce, co by powodowało, że mniej notatek było by widocznych w zakładce obiekty.

Robert_ wrote:Kazdy zrobi sobie tyle ile bedzie chcial ale najpierw bedzie musial popracowac:)


Chciałeś oczywiście napisać, że zrobi sobie tyle ile władza w danej lokacji na to pozwoli :P

------

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie na temat przydatności przycisku do kopiwowania notatek z ziemi (i gabloty). Ułatwi to znacznie kopiowanie notatek, bo będzie tylko jedno kliknięcie, a nie cztery (1. podnieś notatke, 2. wejdź do inwentarza, 3. skopiuj notatke, 4. upuść notatkę). I będzie mniej wydarzeń w zdarzeniach, bo skopiowanie notatki to będzie jedno zdarzenie a nie dwa. I odrazu będzie wiadomo, że ktoś tylko skopiował notatkę, a nie np. podniósł ją i coś w niej zmienił :P Co może być z koleji wadą dla niektórych upierdliwych graczy :twisted:
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sat Oct 22, 2005 2:20 pm

Proponuję jeszcze jedną rzecz. Nie chciałem zakładać nowego tematu.

Proponuję żeby napisy na tablicach wyskakiwały w zdarzeniach jak ktoś wejdzie do danej lokacji.
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Oct 23, 2005 2:44 am

Lub jak nowa postać się urodzi? Automatycznie ktoś by wiedział gdzie jest, jeżeli gdzieś jest landmark nie musiał by szukać w obiektach. Dobre to by było do robienia haseł prawno-propagandowych rzucających się w oczy :) Ale powinna być też możliwość niszczenia landmarków. Bo tak ktoś może wybudować dwa o sprzecznej treści.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 3:57 pm

No i co z tymi gablotami? Szukał ktoś czy jest na angielskim forum? Ja chciał bym to tam poprzeć, ale nie mam czasu na szukanie :P A jak trafi do accepted to można na flyspraya wstawić.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sat Nov 19, 2005 10:14 am

No wlasnie KeVes czemu pomysly brane sa jedynie z Angielskeigo forum? Troche bezproduktywne te nasze dyskuje sa :(

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest