Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

ST.George
Posts: 83
Joined: Sun Jul 31, 2005 10:44 am
Location: 00-48 0-22

Postby ST.George » Wed Aug 10, 2005 9:03 pm

No dobra, metodą prób i błędów, w końcu udało mi się coś tam zamieścić :)

Powiedzcie mi proszę, czy TO (o wymaganiach budowy Alumina Refinera) dobrze wygląda?
Czy mogę zamieszczać podobne informacje o reszcie maszyn?
Guest

Postby Guest » Wed Aug 10, 2005 9:11 pm

wygląda bardzo dobrze! Zamieszczaj jak najwięcej, niech wiki się rozwija!
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Wed Aug 10, 2005 9:21 pm

Wlasnie o to chodzi 8) Wyglada w porzadku, przy okazji sam cos innego poprawilem ;)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Aug 10, 2005 9:27 pm

Mi też podoba się, chociaż przyczepię się do małego błędu ortograficznego, mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe ;) (śr<u>u</u>bokręt)
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Wed Aug 10, 2005 9:41 pm

NiKnight wrote:(śr<u>u</u>bokręt)

A gdzie Ty widzisz blad :?: :o
EDIT: Juz widze - blad jest w Wiki nie tu... Dlaczego od razu sam nie poprawiles?
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Thu Aug 11, 2005 7:35 am

Wszystko jest w porządku, tylko, że nazwy narzedzi nie sa przetłumaczone w grze, więc jakiś laik językowy może sobie nie dać rady.

Chociaż własciwie coraz mniej takich ludzi.
ST.George
Posts: 83
Joined: Sun Jul 31, 2005 10:44 am
Location: 00-48 0-22

Postby ST.George » Thu Aug 11, 2005 10:39 am

Nigdy nie byłem dobry z ortografi. Jeżeli wyłapiecie jeszcze jakieś błędy, to odrazu poprawiajcie. ;)
Obiecuję, że "śróbokręt" już się nigdy nie powtórzy. :D

A "laicy językowi" niech sobie kupią/ściągną słowniczek. 8)
vi_king

Postby vi_king » Thu Aug 11, 2005 7:11 pm

vi_king wrote:Jestem nowy w Cantr i chcialbym sie dowiedziec, co znaczy (PP) pojawiajace sie przy niektorych rzeczach z wiki, bo chcialbym ja tlumaczyc, ulatwiajac zycie innym poczatkujacym graczom...


Ktos mi odpowie, co te dwie literki znacza?
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Thu Aug 11, 2005 10:12 pm

Sorry CyboRKg, nie chcę po prostu mieszać komuś w jego tekście, napisałeś sam w Wiki więc nie chciałbym zmieniać tego, chociaż taką drobnostkę powinienem. Następnym razem (jeśli będzie następny raz ;) ) nie będę gadał a zmieniał :)

I nie miejcie mi za złe wytykanie błędów ortograficznych, to takie moje małe zboczenie ;) (sam też popełniam ;) )
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Thu Aug 11, 2005 11:08 pm

Kazdy moze dokonywac zmian... Wlasnie zauwazylem, ze w angielskiej wersji ktos dopisal do listy zwierzat - pustynnego bobra :lol: Zaloze sie, ze to jakis dowcip! 8)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
Diabelek

Postby Diabelek » Thu Aug 18, 2005 5:07 pm

Witam,

Bawilem sie dzis troszke w uzupelnianie wiki (Pojazdy naziemne bezsilnikowe + wszytkie odnosniki jakie mi sie tam pojawialy) i mam male problemy z tlumaczeniem nazw drog :), a mianowicie

Sand Road - w tlumaczeniu doslownym Droga Piaszczysta czy jakos tak... ale dlaczeog ta droga ma byc lepsza od zwyklej sciezki?? Komu sie dobrze chodzi po piachu?? Dlatego zrobiem z tego Droge Utwardzoana, czy takie cos moze byc??

Druga sprawa to Highway i Expressroad - na chlopski rozum Autostrada i Droga Ekspresowa, ale z kolejnosci rozbudowy drogi wynika, ze Highroad to droga ekspresowa a z niej mozna zbudowac autostrade...

I ostatnia sprawa... "A 'Path' upgrades to a Sand Road. " Jak w tym kontekscie przetlumaczyc upgrade?? czy "ulepszona" ma sens??
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Aug 19, 2005 1:23 am

Diabelek wrote:Sand Road - [cut] zrobiem z tego Droge Utwardzoana, czy takie cos moze byc??

Bardzo dobrze 8)
Druga sprawa to Highway i Expressroad - na chlopski rozum Autostrada i Droga Ekspresowa, ale z kolejnosci rozbudowy drogi wynika, ze Highroad to droga ekspresowa a z niej mozna zbudowac autostrade...

Tutaj nie zmienialbym. Wiadomo, ze highway to autostrada. Byc moze w hierarchii jankesow expressroads stoja wyzej od autostrad, albo ktos w grze sie pomylil... :?
I ostatnia sprawa... "A 'Path' upgrades to a Sand Road. " Jak w tym kontekscie przetlumaczyc upgrade?? czy "ulepszona" ma sens??

Dla mnie ma sens... A moze tak: sciezke przebudowano na droge utwardzona Co Ty na to?
P.S. Slowo pasazer pisze sie przez samo "z" a nie "rz". Wszedzie usunalem ten sam blad ortograficzny :(
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
Diabelek

Postby Diabelek » Fri Aug 19, 2005 5:09 am

Dzieki za sugestie, pozniej wprowadze...

A co do pasazera - wydawalo mi sie, ze pisalem przez "z", nawet w wordze sprawdzalem... a tu jednak dupa :|
Diabelek

Postby Diabelek » Fri Aug 19, 2005 5:14 am

I nalazlem wytlumaczenie highway i expressway :)

expressway (Ectaco-Poland)
n, rodz. f
autostrada

highway (Ectaco-Poland)
n, rodz. f
1 gościniec
2 bity gościniec
3 szosa
4 gościniec
5 droga
6 trakt
7 arteria

wg. slowniki.onet.pl

:)
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Aug 19, 2005 10:26 am

CyboRKg wrote:
Diabelek wrote:Sand Road - [cut] zrobiem z tego Droge Utwardzoana, czy takie cos moze byc??

Bardzo dobrze 8)
Druga sprawa to Highway i Expressroad - na chlopski rozum Autostrada i Droga Ekspresowa, ale z kolejnosci rozbudowy drogi wynika, ze Highroad to droga ekspresowa a z niej mozna zbudowac autostrade...

Tutaj nie zmienialbym. Wiadomo, ze highway to autostrada. Byc moze w hierarchii jankesow expressroads stoja wyzej od autostrad, albo ktos w grze sie pomylil... :?
I ostatnia sprawa... "A 'Path' upgrades to a Sand Road. " Jak w tym kontekscie przetlumaczyc upgrade?? czy "ulepszona" ma sens??

Dla mnie ma sens... A moze tak: sciezke przebudowano na droge utwardzona Co Ty na to?


Skoro jest Sand Road w oryginale to w tłumaczeniu powinno chyba być tak samo. To, że to jest nielogiczne trochę to już inna sprawa. To jest Cantr, a nie świat realny. No i ta droga tak naprawę powstaje z użycia piasku i szpadli.

Co do highway to chyba jest błąd w Wiki. Bo z tego co widziałem w angielskich lokacjach, to najlepszą drogą była zawsze highway i jej nie szło ulepszać, a szło ulepszać expressroad. Nie wiem czemu Anthony popełnił taki błąd. Trzeba by się go było spytać.

Trzecie: tak jak przetłumaczyłeś "Ścieżkę można ulepszyć [upgrade] do..." jest poprawnie.
Last edited by KVZ on Fri Aug 19, 2005 4:25 pm, edited 1 time in total.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest