Pojazdy i silniki - jak to jest

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Wed Sep 05, 2007 8:34 am

silnik do helikoptera jest bezużyteczny. Taki gadżet z niedokończonych pomysłów.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Wed Sep 05, 2007 11:39 am

dla mnie sensowniejszym postępowaniem byłoby zastosowanie silników na wodzie bo aktualny poziom technologiczny Cantra jest nieco absurdalny - żaglowce na wodzie i limuzyny na autostradach. Wiem wiem jakby nagle pojawiły się ścigacze, motorówki, skutery wodne, łodzie podwodne itp to by każdemu było szkoda tych pięknych białoskrzydłych żaglowców. Ale jak patrzymy przez pryzmat klimatu to jeśli żaglowce go polepszają to wszelkie pojazdy silnikowe zdecydowanie psują. To rozwarstwienie jest nieco dziwne a tu jeszcze dyskusja o helikopterach. To może czas porozmawiać o nawigacji satelitarnej na żaglowcach? :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Wed Sep 05, 2007 9:25 pm

Ja już proponowałem satelitę komunikacyjnego ale nie było pozytywnego odzewu... a szkoda bo może wymusiłby (przede wszystkim ceną) współpracę wielu osad a co za tym idzie powstanie jakiegoś państwa czy przynajmniej sensownej konfederacji... :)

Nadal nikt mi nie odpowiedział na jakim etapie można dołożyć 2 silnik...?

Pozdrawiam.
User avatar
Maxthon
Posts: 278
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:19 am
Location: Polska

Postby Maxthon » Wed Sep 05, 2007 9:34 pm

Co do współpracy osad i łączności to są przekaźniki radiowe. Niestety jednak na razie są one rzadkością i jakoś niewiele społeczności decyduje się je budować.... Może właśnie dlatego, że przydadzą się one nie miastom, w których są budowane tylko innym osadom? A pomyśleć, że jakby kilka postaci z różnych zakątków zaczęło myśleć i działać bardziej globalnie to dałoby się rozprzestrzenić sygnał radiowy po całej polskiej strefie.....
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Wed Sep 05, 2007 10:10 pm

Piękna idea, którą chciałem wprowadzić w miejscu gdzie mam coś do powiedzenia ale okazało się że ktoś inny chce budować niedaleko nas i raz że nie może wybudować bez naszej pomocy (może ale trudniej) a dwa że uparł się by przekaźnik stał u nich co jest dla nas jako tako a dla nich bez sensu... ale skoro się uparli...?

Chciałem nawet w tym pomóc ale nie słyszę odzewu więc się nie wtrącam i jak skończę dużo większy i trudniejszy pomysł sami chyba wybudujemy drugi przekaźnik zaraz obok... niestety większość ludzi w Cantr myśli kategorią JA a nie MY... a szkoda...

Poza tym przekaźniki mogą połączyć 1/4 - 1/6 polskiej strefy ... może mniej ... na pewno nie całość...

Pozdrawiam.
User avatar
Maxthon
Posts: 278
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:19 am
Location: Polska

Postby Maxthon » Wed Sep 05, 2007 11:05 pm

To zależy jak działają te przekaźniki. Bo tego nie wiem, jeśli przekazują wszystkie sygnały jakie do nich docierają dalej to chyba da się dużo więcej polskiej strefy połączyć. Przynajmniej mi wiadomo o połączeniu radiowym Fic z Aldureą, Fic z Eelran, Eelran z Raj...

No chyba, że przekaźniki nie przekazują sygnału z innych przekaźników, a tylko z nadajnków to wtedy sprawa będzie wyglądała gorzej.
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Wed Sep 05, 2007 11:18 pm

myślę że nie mogą przekazywać z innych przekaźników... byłyby jak ten nieszczęsny satelita i do tego cholernie tanie.

Bo to nieszczęsna prawda że są bardzo, mocno, extra, super śmiesznie tanie, porównując na przykład z takim autobusem czy nawet półciężarówką.... A niby mają dawać naprawdę dużo (podwójny zasięg radia!!! - czyli komunikacja z 100-200 procentami osad więcej).

Pozdrawiam.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Thu Sep 06, 2007 6:41 am

Przekazują odebrany sygnał radiowy, dotyczy to tylko sygnału nadanego na częstotliwości ustawionej na przekaźniku.


Nie wiem jak to jest w praktyce ale w teorii jeżeli dwa przekaźniki się widza to powinny sobie sygnał przekazywać czyli droga sygnału powinna być nadajnik ----->przekaźnik (odbiera sygnał i nadaje go dalej) ---->przekaźnik------>...itd....------>odbiornik. Przy czym wszystkie te urządzenia muszą pracować na tej samej częstotliwości.
User avatar
Leming
Posts: 657
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:08 pm

Postby Leming » Thu Sep 06, 2007 10:38 am

A więc przekaźniki też działają na określonych częstotliwościach? Fatalnie.

PS. Czy w radiu jest silnik? Bo jak nie, to nieźle żeście odtuptali od tematu...
http://www.bookcrossing.com/
Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Postby Aihal » Thu Sep 06, 2007 11:16 pm

robin_waw wrote:Nie wiem jak to jest w praktyce ale w teorii jeżeli dwa przekaźniki się widza to powinny sobie sygnał przekazywać czyli droga sygnału powinna być nadajnik ----->przekaźnik (odbiera sygnał i nadaje go dalej) ---->przekaźnik------>...itd....------>odbiornik. Przy czym wszystkie te urządzenia muszą pracować na tej samej częstotliwości.
To ciekawe co będzie jak się zbuduje trzy...
powinno się zapętlić (chyba że w przekaźniku ustawia się dwie częstotliwości)
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Fri Sep 07, 2007 8:38 am

Teoretycznie przekaźnik powinien przekazywać we wszystkich innych kierunkach niż odebrał sygnał bo inaczej jak mówisz do radia to słyszysz w odbiorniku to co powiedziałeś a po chwili byś słyszał echo z przekaźnika
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Fri Sep 07, 2007 9:16 am

Załóżcie sobie temat o przekaźnikach, ogólnie o komunikacji radiowej, będzie później łatwiej przeszukiwać forum :)

Co do silników, to czy nie dałoby się wprowadzić większy wybór? I nie tylko silników, niech będzie jeszcze skrzynia biegów, wał korbowy etc, etc. A każdy z tych dodatków niech przyśpiesza trochę pojazd, tak jak jest to w przypadku statków. Oczywiście niech będą jakieś ograniczenia by po drogach nie jeździły samochody z pięcioma silnikami :wink:
Ni Ni Ni Ni!

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests