Wytrychy

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Eido
Posts: 26
Joined: Wed Sep 14, 2011 4:44 pm

Wytrychy

Postby Eido » Wed Jun 20, 2012 12:36 pm

Wytrych robiony byłby z małej ilości żelaza, ew. stali i służyłby do otwierania zamkniętych zamków nie niszcząc ich, prawdopodobieństwo otwarcia zamka jest mniejsze niż zniszczenia go łomem, ale trwa krócej, no i wytrych może się złamać.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Wytrychy

Postby Leinades » Wed Jun 20, 2012 12:48 pm

Hm... A czemu nie można podłożyć bomby pod drzwi? 99.9% prawdopodobieństwa powodzenia, 1 godzina pracy... tylko aby bombę zrobić to trzeba się namęczyć. Ale warto!
ImageImageImageImage
ImageImage
Khanti
Posts: 12
Joined: Sun Oct 14, 2012 9:46 pm

Re: Wytrychy

Postby Khanti » Thu Oct 18, 2012 11:56 pm

Wytrychy istnieją RL, złodzieje też. Pasowałoby do gry. Bo na razie każdy idący z łomem jest podejrzany (Widzisz, że nosi przy sobie). A wytrych dodałby trochę urozmaicenia.
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Wytrychy

Postby in vitro... » Fri Oct 19, 2012 1:17 pm

w cantrze łom służy do ataku i obrony (wychodzenia z więzienia) i każda ustawiona postać go ma, więc nie nazwałbym kogoś z łomem "podejrzanym". ale zgadzam się, że przydałyby się wytrychy. wolniejsze niż łomy, ale niewidoczne i otwierałyby zamek zamiast niszczenia go.
cantr się posypał
User avatar
Zlotnik
Posts: 76
Joined: Fri Mar 04, 2011 10:26 pm

Re: Wytrychy

Postby Zlotnik » Fri Jan 11, 2013 9:39 pm

To byłoby ciekawe urozmaicenie i ulga dla niektórych zamkniętych znienacka.
Bez łomu byłaby szansa uciec. Do tego byłoby od razu widać czy ucieczka nastąpiła przez użycie łomu czy wytrycha co całkiem pasuje.

Moim zdaniem wytworzenie powinno wymagać pilnika jak przy tworzeniu kopii klucza do danego zamka.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wytrychy

Postby psychowico » Sat Jan 12, 2013 8:46 am

To nie miało by sensu przy aktualnych zasadach gry. W takim przypadku każdego, kogo zamykamy do aresztu ze względu na coś musielibyśmy oklepać aż padnie i zabrać mu wytrychy.

Taki pomysł mógłby przejść dopiero, gdybyśmy mieli wprowadzone przeszukiwanie postaci.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Wytrychy

Postby poziomek90 » Sat Jan 12, 2013 5:48 pm

psychowico, lol, a 15 kilo piasku to nie przeszukiwanie?
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wytrychy

Postby psychowico » Sat Jan 12, 2013 6:20 pm

Także jak mówiłem, bez przeszukiwania którego nie mamy wprowadziło by to tylko niepotrzebny chaos. Poza tym jestem za, przydałoby się też jakieś skradanie.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Wytrychy

Postby poziomek90 » Sat Jan 12, 2013 6:25 pm

Prawdziwy programista. Psychicznie kocha utrudniać sobie życie
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wytrychy

Postby psychowico » Sat Jan 12, 2013 7:08 pm

Raz jeden poproszę o nieodnoszenie się więcej do mojej osoby, jako i ja przestaje do Twojej. Straciłeś formę i już mnie nie bawisz. Temat jest o wytrychach a nie o mnie, pisz zatem w temacie.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Wytrychy

Postby poziomek90 » Sun Jan 13, 2013 11:15 am

To nie ja straciłem formę, tylko wy zaczęliście wykazywać minimum myślenia. Przynajmniej niektórzy, pozdro dla Rijii

Oczywiście wytrychy rox, ale 15 kilo piasku zabije każdy dobry pomysł. Chyba, żeby chować je w ubraniach :>
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: Wytrychy

Postby Sopel_1 » Tue Jan 15, 2013 4:06 pm

Co do skradania - kiedyś myślałem nad przyciskiem "skradaj się" który po kliknięciu sprawiałby że czynności postaci są niewidoczne. Oczywiście z % zobaczenia co postać robi (i dodaniem że skradała się by to zrobić). Procent wpadki mółby zależeć od ilości widzących postaci.
Wiadomo że ludzie zaczęliby tego nadużywać by nie robić zbędnych zdarzeń itp. lecz z czasem skradanie się i podkradanie zaczęłoby przykuwać uwagę i wywoływać niepokój ;)
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wytrychy

Postby psychowico » Tue Jan 15, 2013 4:27 pm

Podobnie to widziałem. Dodatkowo myślałem nad umiejętnością od tego "skradania" + przeciwny projekt "stróżowania". Strażnicy mieli by w końcu coś do roboty a nie kopali ziemniaki z innymi i raz na rok przywalili toporem newspawnowi.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Raki
Posts: 84
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:57 am

Re: Wytrychy

Postby Raki » Tue Jan 15, 2013 5:02 pm

Jak "skradanie się" to i może dyskretne okradanie postaci ? Na podobnej zasadzie, że można byłoby "wyciągnąć" z postaci dowolny przedmiot lub surowiec z jakimś procentem wpadki, powiadomienia dla osoby okradanej czy dla ogółu w danej lokacji. Oczywiście ograniczenie na jednej postaci jak z atakami, jedna próba na dobę.
Powstała by w końcu jakaś alternatywa dla pozyskania interesującego nas przedmiotu od drugiej postaci bez zabijania, czekania na jej śmierć czy w ogóle walenia po łbie do nieprzytomności.
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Wytrychy

Postby poziomek90 » Tue Jan 15, 2013 8:28 pm

Sopel_1 wrote:Procent wpadki mółby zależeć od ilości widzących postaci.

W rozumieniu, że tylko jedna czy dwie wśród tych wszystkich, spostrzegłaby skradanie? Wtedy byłoby git, roboty może by się częściej budziły, żeby naskarżyć. Bo jeśli z niczego cały plac miał nagle automatycznie zobaczyć, że ktoś w kącie się kręci, to może dajmy od razy im wszystkim medal orlego oka? Nie powinno być tak, że nagle wszyscy mają oczy wkoło dupy.
Najlepiej, gdyby skradanie i przyłapywanie skradających zależało od umiejętności, a nie tylko losowości. Skradanie jako nowa akcja u postaci (przycisk "ukryj akcję" obok wskazywania?), zależna u umiejętności skradania, przyłapywanie jako umiejętność bystrego wzroku czy spostrzegawczości (dodatkowo mogłaby mieć wpływ na zasięg rysowania mapy bez narzędzi optycznych), automatyczna czynność. Normalnie przebywasz w miejscu, gdzie ktoś się skrada i masz jakąś szansę na przyłapanie, zależną od twojego talentu

Raki wrote:z jakimś procentem wpadki

Chyba z jakimś procentem powodzenia. Kradzież nie ma być bułką z masłem, tylko sztuką dla najlepszych/najodważniejszych. Większy procent powodzenia może zależeć od lepszej umiejętności skradania
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests