problemy z grą i wiki

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

problemy z grą i wiki

Postby gawi » Sun May 16, 2010 6:53 pm

hmm jakiś atak na Wiki cantra był bo dziwny komunikat mam:
Main Page

HAHAHA



server: 1and1.com hacked port: 3006 mysql


I HAVE USERNAME AND PASSWORD TO CANTR II DATABASE



best regards,



J???? ???



http://faerytaleonline.pl/


Edit: zmieniłam temat - teraz chyba bardziej pasuje do całego wątku :wink:
/Miri
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Wiki

Postby Miri » Sun May 16, 2010 7:03 pm

Taa.. widziałam... :|
jeszcze przed chwilą był inny >.>

Zalecam spokój - ataki na wiki już bywały. Jak tylko ktoś adminujący będzie online doprowadzi to do porządku

Edit: i pozamiatane :roll:
lasek
Posts: 7
Joined: Thu Feb 25, 2010 11:53 am

Re: Wiki

Postby lasek » Wed May 19, 2010 7:21 am

No nie bardzo pozamiatane bo i cantr i wiki leży aktualnie.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wiki

Postby Laura_ » Wed May 19, 2010 7:24 am

i to juz ladne pare godzin
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Wiki

Postby Aravat » Wed May 19, 2010 7:30 am

Post Re: Cantr not working? Check here first.
The server was migrated to a new facility today. It's very probable that the current down-time is due to this migration. Some adjustments likely need to be made on our end before the game can come back up. I'm locking this thread and I'll keep you informed here.
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
reve
Posts: 159
Joined: Sun Sep 13, 2009 9:31 pm
Location: Poland, Szczecin

Re: Wiki

Postby reve » Wed May 19, 2010 8:05 am

Aravat wrote:
Post Re: Cantr not working? Check here first.
The server was migrated to a new facility today. It's very probable that the current down-time is due to this migration. Some adjustments likely need to be made on our end before the game can come back up. I'm locking this thread and I'll keep you informed here.


Czyli:
Doug R. wrote:Serwer został dziś przeniesiony do nowej lokalizacji. Wielce prawdopodobnym jest, że obecna przerwa jest spowodowana tymi przenosinami. Pewne poprawki będą musiały zostać zrobione po naszej stronie, zanim gra będzie mogła wrócić. Zamykam temat i będę was informował tutaj.
Real Soldiers never die. They just go to Hell to regroup.

Image
User avatar
Sayuri
Posts: 224
Joined: Fri Mar 30, 2007 3:36 pm
Location: czarny domek

Re: Wiki

Postby Sayuri » Wed May 19, 2010 12:20 pm

Znowu. :roll:
Image
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: Wiki

Postby robin_waw » Thu May 20, 2010 7:25 am

Ostatnia informacja od Douga jest taka, że zrobili to co musieli. Niestety nowy adres IP serwera nie odpowiada na pingi. Jak będą coś wiedzieli to dadzą znać.

Adres IP serwera nie odpowiada na pingi, to znaczy że albo maszyna nie chodzi albo nie ma do niej dostępu z internetu. Ewentualnie że coś nie tak jest z konfiguracją serwera.


Ten dopisek to o de mnie.
Tak się domyślam bo nie mam innych informacji.
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Re: Wiki

Postby Zamia » Thu May 20, 2010 8:25 am

Może to głupie pytanie :oops: , ale rozumiem, że czas się zatrzymał? :roll:
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Wiki

Postby Ula » Thu May 20, 2010 9:58 am

Z ostatniego posta Douga wynikałoby, że najprawdopodobniej czas w Cantr wciąż płynie. Niestety, wciąż nie wiedzą dlaczego padło.

Doug R. wrote:I have no status update, unfortunately. The game appears to still be running, and the problem seems to be that we can't find it. This has something to do with the IP address having been changed and not updated in the correct way/place (from what I can discern). Echoman suggested a fix, but so far nothing from Jos today.


About a roll-back: It's possible that rolling back would lose a significant amount of game progress. If anyone's character has died during this outage (you've received a death report) and that wasn't your ultimate intention, please let me know in a PM. Emails to support will not go through until we can communicate with the server.


Niestety, nie mam nowych wieści. Wydaje się, że czas w grze dalej płynie, wciąż nie możemy jednak znaleźć źródła problemów. To musi być związane ze zmianą adresu IP, która nie została przeprowadzona w odpowiedni sposób/miejsce (przynajmniej tak wynika z moich spostrzeżeń). Echoman zaproponował naprawę, ale jak dotąd dzisiaj nie było żadnej wiadomości od Josa

Jeśli chodzi o cofnięcie czasu, to całkiem możliwe, że spowodowałoby to znaczną utratę przebiegu gry. Jeśli czyjaś postać zginęła w czasie obecnej awarii (na pocztę przyszedł raport o śmierci) i nie była to jego intencją, proszę dać mi znać na PM. Maile na support nie będą dochodzić, dopóki nie będziemy w stanie nawiązać łączności z serwerem.


Osobiście proponuję back-up mniej więcej od dnia 2955. :P
Image
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Wiki

Postby Mars » Thu May 20, 2010 11:03 am

2400 i styknie
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Wiki

Postby tehanu » Thu May 20, 2010 11:20 am

Nieśmiało proponuję dzien 1769 ;)
powrót do Starych Dobrych Czasów :lol:
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Wiki

Postby A.L.M.E.R » Thu May 20, 2010 11:21 am

Jak sie da do 2802 to bedzie super :). A Jesli czas w cantr plynie, to w Temacie "odeszli" beda 3 wazne nekrologi :/
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Wiki

Postby Mars » Thu May 20, 2010 11:31 am

Cos mnie zainteresowalo -

Pingujac obecny adres cantr.net otrzymuje sie adres IP:

72.208.223.112


Adres ten oczywiscie nie dziala i nie zglasza sie w ogole.

Tymczasem, wystarczy zmienic tylko jedna cyferke adresu na:

74.208.223.112


Aby zglaszal sie juz cantr:

Code: Select all

Cantr II is still offline, but we are making progress with upgrading the server. It is expected that the server will be fully functional within a week. The forum has moved to forum.cantr.org and is fully up and running. (This text is written March 7, 2009)



Oczywiscie nadal nie prowadzi to pozornie do niczego, jednak tak mala roznica (jedna cyfra) w takim waznym miejscu (sam poczatek adresu) sugeruje mi, ze cos gdzies w DNSach moze byc zle wpisane.
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Wiki

Postby Aravat » Thu May 20, 2010 11:38 am

Ja myślę, ze to nasze postaci się zbuntowały. W końcu mogą żyć swoim życiem bez ingerencji "z góry" :D
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest