Second Life

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Tue Dec 05, 2006 7:23 pm

Ale na jakiej to jest zasadzie? Jak to mozliwe ze ludzie tam zarabiaja relane pieniadze :p Jesli tak to pewnie mozna je i stracic :D
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Tue Dec 05, 2006 7:43 pm

OktawiaN :) wrote:Ale na jakiej to jest zasadzie? Jak to mozliwe ze ludzie tam zarabiaja relane pieniadze :p Jesli tak to pewnie mozna je i stracic :D


Pewnie, ze mozna stracic o ile jakies tam pieniadze zainwestujesz.
Podstawowe konto nic nie kosztuje ale ma ograniczenia np. nie mozesz kupowac gruntow a tylko je dzierzawic. Tamten swiat jest odzwierciedleniem tego naszego, jest tam naprawde gdzie wydawac pieniadze, sklepy sa prawie wszedzie a w nich wszystko to co w normalnych sklepach tylko tam jest wirtualne choc placisz za to prawdziwymi pieniedzmi.

Kase tez mozesz starcic lub wygrac w kasynach czy dyskotekach albo na .....(dzieci nie czytac) ... na dziwkach :)

Nie ma tam fabuly ani nawet odgrywania jakiejs roli choc jesli ktos chce to moze odgrywac. Jest jednak pewna roznica, np. w Cantr gdy sie dorobisz majatku to w rzeczywistosci materialnie jest on nic nie warty a SE stajesz sie naprawde bogaty. Oczywiscie nikomu nie che powiedziec, ze kazdy sie tam wzbogaci bo tam jak w pradziwym zyciu, jesli masz leb do interesow to zarabiasz a jesli nie to pracujesz na posadzie za marne grosze lub jestes na bruku.

Chodzi o to, ze w SE nie czujesz, ze masz tam postac, ktora odgrywasz, przez to, ze tamten swiat rzadzi sie prawdziwa ekonomia masz wrazenie, ze naprawde w nim uczestniczysz no i bierzesz na powaznie wszystko co Ciebie dotyczy. Jest jedna dobra wiadomosc, nie da sie zabic postaci w SE choc sa inne srodki przymusu, ktore sa bardzo skuteczne.

Wlasciwie Cantr i SE to dwa rozne swiaty, laczy je tylko to, ze oba sa w sferze wirtualnej.
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Tue Dec 05, 2006 7:54 pm

Ale nie musze zadnych realnych pieniedzy tam inwestowac. A moge zyskac? Jesli tak to fajnie :twisted:
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Tue Dec 05, 2006 10:58 pm

OktawiaN :) wrote:Ale nie musze zadnych realnych pieniedzy tam inwestowac. A moge zyskac? Jesli tak to fajnie :twisted:


Dokladnie tak, mozesz ale nie musisz :)
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Wed Dec 06, 2006 12:31 am

nadal sie tego boje...
Image
Image
Federacja RP
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Wed Dec 06, 2006 12:32 am

Wymagania systemowe SL ma niewielkie - np. na Celeron 1 GHz, GeForce II 32 MB i 512 MB RAM działa znośnie całkiem. Łącze nie musi byc szybkie - grafika jest renderowana przez klienta na podstawie przesyłanych plików tekstowych, streaming muzyki i video można wyłączyć.

Spokojnie można sobie pograć za darmo - jednak ograniczenia są poważne - jeśli się nie ma płatnego konta - i to abonamentowego ( a ok. 9$ miesięcznie) - to nie można posiadać ziemi, domu i tak dalej... Jest się włóczęgą lub turystą w świecie SL. Niewielkie są tez możliwości zarabiania pieniędzy, gdyż utrudniona jest sprzedaż własnej twórczości - a nawet jeśli sprzedasz coś lub zarobisz w grze nie mając takiego konta, to i tak nie można ich zainwestować w ziemię... Czyli - bez pełnego konta nie jest się obywatelem.

Moja postać sprzedała kilkadziesiąt kopii swoich rzeżb - ale i tak nie może nic z tą kasa zrobić- w każdym razie dopóki nie aktywuje abonamentu ;)

Gra się podobnie jak w Cantr - poprzez rozmowę, zwiedzanie, budowanie... Przydatna jest wiedza programistyczna - SL ma własny język skryptowy, ktory pozwala tworzyć interaktywne obiekty, lub wzory zachowań (poruszania się) postaci - a to jest towar na sprzedaż bardzo dobry.

Z ogólnych wskazówek:
- nie wolno żebrać, stosować przemocy słownej, molestować seksualnie itd.
- trzeba dużo rozmawiać z ludźmi (angielski, hiszpański, francuski, portugalski) - znajomości to podstawa, jeśli zbierze się grupę znajomych, to sama ich obecność ściągnie innych graczy i z małego zgromadzenia robi się zbiegowisko - a to świetna okazja, by zaistnieć w SL :)
- trzeba dużo zwiedzać (w SL postaci mogą latać!) i zbierać rozmaite rozdawane za darmo rzeczy - należy też samemu takie rzeczy tworzyć i rozdawać - a tylko najlepsze wytwory sprzedawać... Imię postaci/awatara może stać się znaną i pożądaną marką :)
- wart6o zadbać o swój wygląd (SL daje niemal nieograniczone mozliwości w tym zakresie) - a gdy się osiągnie pewien poziom - o wygląd własnego domu... Kreatywność, wyobraźnia to największe bogactwo w SL - pieniądze może mieć każdy - myśleć nie każdy umie, dlatego za kasę ludzie kupią dobre i ładne rzeczy...
- Lindeny - czyli waluta SL są naprawdę wymienialne w obie strony. Jeśli zgromadzisz majątek w SL i masz pełne konto w grze, to możesz wymienić lindeny na dolary po wewnętrznym kursie. Moja postać zarobiła bez większego wysiłku jakieś 20 prawdziwych dolarów po czym większość straciła fundując sobie i innym zabawę - ale jak zauważyłem, pojawiły się w regionie, gdzie rezyduje podróbki jej dzieł ;) A to jest milsze nawet niż prawdziwe zielone :)

SL potrafi wciągnąć - ale nie tak chyba jak Cantr... Choć kto wie, co będzie gdy wykupię abonament ;) Może już mnie w realnym świecie nie zobaczycie?
==============
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Wed Dec 06, 2006 5:59 am

Zainstalowalem. I nie mam bladego pojecia czy jestem ubrany czy nie bo nie widze swojej postaci :P Grafika dosc fajna :] Moze sie spotkamy :P Chyba ze nie mozna OOC :roll:
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Wed Dec 06, 2006 10:02 am

OktawiaN :) wrote:Zainstalowalem. I nie mam bladego pojecia czy jestem ubrany czy nie bo nie widze swojej postaci :P Grafika dosc fajna :] Moze sie spotkamy :P Chyba ze nie mozna OOC :roll:


Sprobuj pogmerac w ustawieniach graficznych, wszystko da sie ustawic. Ja najpierw nie widzialem tekstur i wszystko bylo rozmyte a potem nie widzialem postaci. Wlaczylem i wylaczylem klienta droga prob i bledow doszedlem wreszcie i wszystko zaczelo dzialac jak nalezy.

Tam nie istnieje cos takiego jak OCC :)
Last edited by Hal on Thu Mar 01, 2007 1:18 pm, edited 2 times in total.
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Wed Dec 06, 2006 1:36 pm

Jak odpowiecie na jedno pytanie, zainstaluje. pytanie brzmi:
"czy jeżeli zainstaluje tą gre i włącze na podstawowym koncie, nic nie zapłace, nie bede musiał zapłacić itd. ?"
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Wed Dec 06, 2006 2:01 pm

Gulczak wrote:Jak odpowiecie na jedno pytanie, zainstaluje. pytanie brzmi:
"czy jeżeli zainstaluje tą gre i włącze na podstawowym koncie, nic nie zapłace, nie bede musiał zapłacić itd. ?"


Nie bedziesz musial nic placic. Po jakims czasie gdy bedziesz chcial to jest mozliwosc upgradeowania konta do wersji platnej.
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Wed Dec 06, 2006 7:06 pm

A moja postać nazywa się Void Yering - może się gdzieś spotkamy :)

Image
==============
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Wed Dec 06, 2006 7:11 pm

WojD wrote:A moja postać nazywa się Void Yering - może się gdzieś spotkamy :)



Kurcze, WojD prawie jak zywy :))
Ja dalem sobie spokoj i nie probowalem na za bardzo upodabniac postaci do mnie bo duzo z tym pracy ale moze jeszcze nad tym posiedze:)

Moze spotkamy sie dzisiaj? Powiedzmy o 22.00?
Znajdziemy sie przez wyszukiwarke a potem wyslemy sobie teleporty :)
Moze zrobimy Cantr w SE? :)))
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Thu Dec 07, 2006 3:40 am

ImageImage
WOW :shock:
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Thu Dec 07, 2006 7:10 am

Ja w to zacząłem wczoraj grać, ale potrafię tylko chodzić i siadać :D
Nie wiem nic z tej gry i czuje się oszukany przez Ciebie Hal. Mówiłeś, że tam angielski nie potrzebny :evil:
http://www.gks-murcki.com
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Thu Dec 07, 2006 9:06 am

... (zdublowany post)
Last edited by Hal on Thu Dec 07, 2006 9:08 am, edited 1 time in total.
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests