Dziewicze tereny i inne / wydz. z watku szeptanego

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
docent
Posts: 372
Joined: Wed Jan 18, 2006 2:13 pm
Location: Polska/3city

Postby docent » Tue Jul 21, 2009 9:02 pm

Gdzie? We Vlo gdzie wasze postacie obrażone na pomysł wymieniają notatki ze ściśle tajnymi planami podboju, albo Narve wali na otwartym zamiast szepnąć swoją przemowę do nowych? Noż weźcie się ogarnijcie, żadna moja postać a kilka mieszka w większych miastach nie podsłuchała niczego, a jeden z wielu szeptów "wyciekł"

Ja nadal czekam na argumenty przeciw, bo "nie podoba misie", "mam prawo do prywatności" to naprawdę nie chcę mi się nawet komentować
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Tue Jul 21, 2009 9:03 pm

Ja myślę że zaczął się oftop bo wszyscy którzy mieli coś do powiedzenia wypowiedzieli się i nie ma co dalej dyskutować. Wszyscy teraz czekają na reakcję góry.
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Tue Jul 21, 2009 11:12 pm

w.w.g.d.w wrote:A w głębi lądu są miejsca o wiele lepsze do zamieszkania,ciekawesz niż na wybrzeżu.


Położenie w głębi lądu to piekło z handlowego punktu widzenia.

Statki to najtańszy sposób transportu masowego. Tak w realu, jak i w Cantr.

Naturalnie, także miasto położone wewnątrz lądu ma szanse się rozwinąć, ale musi mieć naprawdę znacząco lepsze surowce. Bardzo znacząco.
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Wed Jul 22, 2009 7:06 am

Avx wrote:Statki to najtańszy sposób transportu masowego. Tak w realu, jak i w Cantr.


No i znowu muszę offtopić :) Zaletą transportu morskiego jest jego niska cena w stosunku do wysokiej ładowności. Wadą tej gałęzi transportu jest jego mała prędkość i brak możliwości przewozu ładunków 'od drzwi do drzwi'. Czyli jeśli w cantrze jest duża wyspa ('gruba') i w centrum jest wiele rozwiniętych miast no to statki niestety odpadają. W grze prędkość statków jednak bardzo wysoka. Co faktycznie czyni je atrakcyjnym środkiem transportu pomiędzy wyspami.

Na krótkie dystanse (w realu przynajmniej) najtaniej i najszybciej wychodzi transport kołowo-drogowy (różnego rodzaju samochody) i można dostarczyć ładunek niemal w każde miejsce.

Właśnie mi się zamarzył transport intermodalny w cantrze... Ładujemy różne towary do kontenera. Kontener zamykamy na klucz. Ładujemy go na ciężarówkę i do portu. Tam na statek i przez morze. Potem znowu na samochód i dostarczamy do miasta w centrum wyspy. To wszystko bez żmudnego przenoszenia wielu różnych towarów pomiędzy różnymi pojazdami. Oczywiście problemem byłoby zorganizowanie takich przewozów (może firmy transportowe, a nawet i spedycyjne). No i nie wiem czy byliby chętni do organizacji takich atrakcji. Kilkukrotnie spotykałem się z notatkami z rozkładami jazdy, ale jakoś nigdy żaden autobus nie nadjechał. Chociaż wiem, że pomiędzy dwiema starymi wyspami odbywa się regularny handel morski.

Proszę o wydzielenie tych postów do osobnego tematu. Myślę, że znajdą się chętni do kontynuowania kwestii poruszanych w offtopowych postach.
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Wed Jul 22, 2009 7:45 am

Położenie w głębi lądu to piekło z handlowego punktu widzenia.


ale nie popadajmy w paranoje-na Oorc jedno miasto jest w ślicznej zatoczce gdzie jedyne co jest ciekawe to szpinak (leki) i kamień, no chyba że kogoś jara kobalt i wodorosty tudzież. Do żelaza nie ma ani jednego surowca, do drewna daleko, jedyne co fajne to góry gdzie można wydobyć diamenty i boksyty. Ja znalazłem na mapie lokacje, gdzie jest i kamień i dwa rodzaje jedzenia i hematyt (czyli trzeba wozić tylko dwa z trzech surowców potrzebnych do żelaza i stali), dosłownie o rzut beretem las (zdaje się ~3 dni marszu) a morze to nawet widać. I co? I nic, ludziska się osiedlają w porcie.

a myślę że zaczął się oftop bo wszyscy którzy mieli coś do powiedzenia wypowiedzieli się i nie ma co dalej dyskutować. Wszyscy teraz czekają na reakcję góry.


a mnie się zdaje, że to była zwykłą burza w szklance wody i wojna o świnię... Świat się nie zawalił? Wasze tajemnicze ceny marchwi nie wypłynęły na światło dzienne? No, i co, nie ma zagłady?!

jest, cholera. prosze mi nie wmawiac, ze nie jest, jak jest


niby w jaki sposób?
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Wed Jul 22, 2009 7:58 am

A ja znam miasta, gdzie są wszystkie surowce potrzebne do produkcji żelaza, jedzenie też się da zrobić. Problem jest taki, że nie mają dostępu do morza. Jakaklowiek wymiana handlowa jest mocno utrudniona. Obecnie, te miasta praktycznie się nie rozwijają.
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Wed Jul 22, 2009 7:59 am

a mają pod bokiem materiały takie jak kamień? samo żarcie i stal to nie wszystko...
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Wed Jul 22, 2009 8:05 am

Po kamień da się podjechać bez większych problemów. Zresztą i tak jest tyle wolnych budynków, że zapasy kamienia spokojnie wystarczą do innych celów.
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Wed Jul 22, 2009 8:09 am

to w sumie dziwne. jak jest żelazo, to ja bym się wystarał o gumę i co tam jeszcze potrzeba do samochodu;-)
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Wed Jul 22, 2009 11:24 am

Jest miejsce,nie ma co ukrywać,że miejsca typu Zatoka Urodzaju chowa się ze wstydu a te inne miejsca gdzie i nawet jest wszystko do zrobienia żelaza i stali (znam to,nawet pomagałem rozwijać zdaje się ale wymaga aktywnych postaci a tych zabrakło) to już dawno wysiada.
Tylko wymaga inwestycji i odpowiedniej liczby aktywnych postaci.
Piekło handlowe?
Ale za to jaką wspaniała i odciętą od wpływów zewnętrznych kulturę można stworzyć,z naprawdę prawdziwego zdarzenia
Ale gracze właśnie się boją,zbyt wiele zależy od innych i szczęścia,zbyt wiele serca trzeba w to włożyć.
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Wed Jul 22, 2009 11:31 am

Czy tym ładnym offtopem, poniekąd interesującym, dajecie przykład, jak to dobrze i bezkarnie można zachowywać się na forum, kiedy brak na nim moderatorów..? Proszę... Temat tego wątku jest inny, a to, o czym tu piszecie nie dotyczy szeptów w żadnym stopniu. Wolałabym, żeby pewne dyskusje Piscatore i Caesara, były tutaj też przenoszone, bo niektóre z ich pomysłów są fajne, a dotyczą właśnie szeptów.
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Wed Jul 22, 2009 11:36 am

Echo, sam zakładałem ten wątek, sam zacząłem w nim offtopy i sam prosiłem o przeniesienie części dyskusji do nowego wątku. ;) mea culpa
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Postby Miri » Wed Jul 22, 2009 7:19 pm

no to teraz możecie sobie oftopować dalej, byle na temat :wink:
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Dziewicze tereny i inne / wydz. z watku szeptanego

Postby A.L.M.E.R » Wed Jun 23, 2010 11:41 am

Image Dawno dawno temu. dżungla
Image BagnaImage Surowa Tundra Imagei równina.
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Dziewicze tereny i inne / wydz. z watku szeptanego

Postby gawi » Tue Mar 08, 2011 10:29 pm

drażni mnie to ze ciągle się świeci iż ktoś cos napisał ...
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest