Wiara, tolerancja, wolnosc

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Marczak
Posts: 36
Joined: Sun Jul 23, 2006 6:58 pm
Location: Rzeszów, Poland

Postby Marczak » Fri Dec 22, 2006 2:22 pm

Nie rozumie dlaczego takie pranie mózgów miało by byc. Wtedy nauczycielom bardziej by się chciało. Program nauczania byłby bardziej elastyczny, dostosowany do potrzeb nauczania. To właśnie teraz piorą mózgi. Wyjdzie taki Giertych i powie, że nie było ewolucji, a jedyną słuszną prawdą jest kreacjonizm. Można by jeszcze długo wymieniac zalety takiego systemu. Zresztą funkcjonują prywatne szkoły każdego szczebli i jakoś tam nie uczą takich durnot o jakich mówisz. Nie przekonały mnie twoje argumenty.
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Fri Dec 22, 2006 3:13 pm

ActionMutante wrote:Co do narkotykow, zapinania pasow itp. to mnie panstw wkurwia maksymalnie. tymbardziej, ze ogolnie panstwa w dzisiejszej formi mnie wkurwiaja (ej! fajne jest to, ze modowie sie tu nie przebija i mozna bluzgac!).


To mamy podobne refleksje na temat dzisiejszych państw, natomiast zupełnie różne pomysły na rozwiązanie problemu ;)

ActionMutante wrote:ale gorzej jak 3 faszystow tez bedzie mialo gany... :lol:


Teraz mogą mieć noże. Może ich zakazać ? To idiotyczne myślenie, do niczego nie prowadzi.

ActionMutante wrote:Przeciez prali by nam mozgi jeszcze gorzej niz teraz to robia! Marczak zastanow sie! Apeluje!


Marczak już się wypowiedział na ten temat. :)

ActionMutante wrote:Ostatnia sprawa. Avx skoro uwazasz, ze zniesienie praw patentowych i autorskich jest takim super lekarstwem na wszystko, to powiedz mi : Jak sie do tego ma nasza ludzka natura? Ludzie by popierdolili takie prawo ! "Ej, ja napisalem piosenke, a Heniek zbija na niej kokosy!"


Co mnie to obchodzi ? Myślę, że w większości oznaczałoby to więcej wolności dla obywateli, którzy mogliby legalnie kopiować co im się podoba. Jestem zwolennikiem kapitalizmu, ale nie mieszajmy rzeczy materialnych z pomysłami.
User avatar
ActionMutante
Posts: 873
Joined: Thu Jul 13, 2006 11:46 am

Postby ActionMutante » Fri Dec 22, 2006 6:06 pm

Marczak wrote: Nie przekonały mnie twoje argumenty.


Przekonalyby Cie jakbym kupil se wszystkie szkoly w Polsce i uczyl Twoje dzieci, ze ziemia jest plaska?

Avx wrote:Co mnie to obchodzi ? Myślę, że w większości oznaczałoby to więcej wolności dla obywateli, którzy mogliby legalnie kopiować co im się podoba.


A co na to artysta czy ktos kto cos stworzyl/opatentowal? On chcialby zarobic tymbardziej, ze jego dzielo jest hitem sezonu, a tu jeden bolek kupuje oryginal, a reszta ma to w dupie i kopiuje, wykorzystuje patent... Oj nie spodobaly by to sie owemu Bolkowi...

Jesli zas chodzi o obrone konieczna to kretynizmem wg mnie jest prawo, ze do obrony przed napastnikiem nie mozna uzyc narzedzia niebezpiecznego niz to ktore tenze posiada. I tak stary slaby dziadek siedzi w pierdlu bo dzgnal ze skutkiem smiertelnym kafara chcacego wtargnac do jego mieszkania.
A i jeszcze wez poprawke na to, ze gdybym mial bron to bym Cie zabil za bycie zatwardzialym kapitalista.
All my friends are dead.
You got dragged outta bed,
Now they're buried and they're dead.
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Fri Dec 22, 2006 10:36 pm

ActionMutante wrote:Przekonalyby Cie jakbym kupil se wszystkie szkoly w Polsce i uczyl Twoje dzieci, ze ziemia jest plaska?


Jakim cudem ? Nikt by wszystkich nie sprzedał, to po pierwsze, po drugie zawsze znalazłyby się osoby otwierające nowe szkoły, a po trzecie ludzie masowo wypisywaliby dzieciaki ze szkół, gdzie nauczane byłyby takie idiotyzmy.

ActionMutante wrote:On chcialby zarobic tymbardziej, ze jego dzielo jest hitem sezonu,


Jak ma odrobinę inteligencji to zarobi, wystarczy trochę pokombinować.

W przypadku patentu utrzymywać tajemnicę i pierwszemu rozpocząć produkcję (monopol zapewniony siłą rzeczy przynajmniej na pierwszy rok), w przypadku innych utworów też się da...

Zresztą już tzw. ,,piractwo" przyjmuje ogromne rozmiary.

ActionMutante wrote:Jesli zas chodzi o obrone konieczna to kretynizmem wg mnie jest prawo, ze do obrony przed napastnikiem nie mozna uzyc narzedzia niebezpiecznego niz to ktore tenze posiada.


Oczywiście.

ActionMutante wrote:A i jeszcze wez poprawke na to, ze gdybym mial bron to bym Cie zabil za bycie zatwardzialym kapitalista.


...a ja mógłbym się w cywilizowany sposób bronić. Nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że to żart ;)

Swoją drogą, wydaje mi się, że sytuacja w której elementy wywrotowe ;) podejmują otwartą walkę niekiedy jest korzystna. Można ich wtedy spokojnie zamknąć pod konkretnymi zarzutami bez naruszania wolności słowa i głoszenia poglądów.
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Sat Dec 23, 2006 8:18 am

Avx wrote:
Swoją drogą, wydaje mi się, że sytuacja w której elementy wywrotowe ;) podejmują otwartą walkę niekiedy jest korzystna. Można ich wtedy spokojnie zamknąć pod konkretnymi zarzutami bez naruszania wolności słowa i głoszenia poglądów.


Rozumiem że mówisz niby to żartobliwie ale czy mógłbyś wyjaśnić co masz na myśli mówiąc o elementach wywrotowych? I czy "wywracanie" kapitalizmu jest zabronione ?
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Sat Dec 23, 2006 9:35 am

nemo49 wrote:Rozumiem że mówisz niby to żartobliwie


To było w znacznej mierze żartobliwie, choć oczywiście jest w tym nutka faktów :)

nemo49 wrote:ale czy mógłbyś wyjaśnić co masz na myśli mówiąc o elementach wywrotowych?


Osoby czynnie zmierzające do obalenia danego porządku.

Zwróciłem po prostu uwagę na fakt, że akcje ,,zbrojne" z reguły dają więcej korzyści aktualnemu porządkowi. Słyszałeś chyba o zabójstwie prezydenta McKinley'a ? Ruch ruch anarchistyczny w USA został po tym niemalże zlikwidowany.

A gdyby nie to, pewnie nie zwrócono by na niego większej uwagi i mógłby sobie w miarę spokojnie działać.

nemo49 wrote:I czy "wywracanie" kapitalizmu jest zabronione ?


Zależy w jakim sensie. Na pewno nie chciałbym takiego wywracania w kraju w którym przebywam, choćby dlatego, że w 80 procentach przypadków kończyło się to ludobójstwem :)

Natomiast nic mnie nie obchodzą dobrowolne incjatywy w rodzaju komun.

Nawiasem mówiąc... Na kilku komunistów z którymi miałem okazję kiedykolwiek pisać jeden to trockista, dwóch to ,,ortodoksyjni" Marksiści-Leniniści, a czwarty sympatyzuje ze Stalinem :lol:

Jeśli to reprezentatywna próbka, to w państwie komunistycznym po dwóch tygodniach mielibyście wojnę domową :lol: Bardzo podzielony ruch :)

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest