Zlamanie zasad

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Thu Jan 19, 2006 1:18 pm

Gnom wrote:3. Nie do konca to mialem na mysli. Rzecz w tym, ze jedna postac udaje sie do miasta gdzie wpaien jest wydobywany (wie z mapy). A w miescie tym monopol na wapien ma wladca. Ktory jest wlasnie druga postacia tego gracza. Wedlug tych zasad propagowanych na forum, pierwsza postac nie powinna kupic od drugiej. Mimo, ze jest jej potrzebny i nie posluguje sie wiedza pozapostaciowa.


Zle sie wyrazilem. Chce stanowisko PD w tej sprawie. :)
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Jan 19, 2006 1:24 pm

Ciężko wyrokować w takiej teoretycznej sprawie. Taka sytuacja się jeszcze nie zdarzyła, żeby był monopol na jedyne źródło wapienia. Zwykle zawsze można kupić od kogoś innego, wysłać kogoś innego po ten wapień itd.

Zasada jest taka, że nie możesz współpracować postaciami, chyba, że jest to nieuniknione. Jeśli faktycznie byłaby to jedyna możliwość pozyskania wapienia, to myślę, że byłoby to usprawiedliwione.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Thu Jan 19, 2006 1:44 pm

Moglbym ukonkretnic mocno przyklad, ale to byloby chyba naruszenie zasad...
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Thu Jan 19, 2006 1:46 pm

No kurcze... Ja miałem taką sytuację. Jedna moja postać dostarczyła surowiec do miejsca, gdzie był on bardzo potrzebny i gdzie była jedynym w danym momencie dostawcą, radośnie handlowała ze wszytkimi - poza inną moją postacią, która baaaaaardzo tego surowca potrzebowała :(

Nawet nie pomyślałem o tym, żeby zahandlować. Potem ta postać musiała po paskarskiej cenie odkupić od kogoś innego...

Co więcej - mogłem przeprowadzić transakcję przze osobe trzecią, żeby w logach to wyglądało dobrze - ale to chyba tez by było wbrew zasadom - prawda Marol?
==============
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Thu Jan 19, 2006 1:53 pm

WojD, przeczytaj laskawie przyklad jeszcze raz i moze komentuj jesli bedzie chociaz odrobina zwiazku z tematem...

EDIT: A wyedytuje tego posta zebys sie nie czepial.

Mowie o przykladzie, w ktorym postac jest przez kogos wyslana zeby kupic wapien. I dochodzi do miejsca, gdzie ten wapien moze kupic. Ale tylko od drugiej postaci tego gracza... Jesli orientujesz sie w sytuacji na pierwszej wyspie to wiesz, ze to jest dosc prawdopodobna sytuacja.
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Postby Susel » Thu Jan 19, 2006 2:25 pm

Moze ja sprobuje rozwiac Wasze watpliwosci...
Zacytuje najwazniejsza zasade...
(Twoje postaci)"Nie powinny się znać nawzajem zanim się nie spotkają i poznają. Jeśli dwie z Twoich postaci współoddziaływują na siebie, to powinny to robić w taki sposób, że każda z nich zwraca uwagę na własne zainteresowania i cele - zazwyczaj tak, jakby tą drugą postacią grał nieznajomy osobnik"
Tak wiec chyba nie jest zlamaniem najwazniejszej zasady sam fakt ze Twoja postać handluje z inna Twoja postacia zlamaniem tej zasady byloby gdybys, bez powodu, sprzedawal cos swojej drugiej postaci taniej... lub gdybys sprzedawał jej coś bez porozumienia sie tych postaci(telepatia?)...
Przynajmniej ja tak to rozumiem, jesli gdzies sie myle to prosze mnie sprostowac...
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Thu Jan 19, 2006 2:27 pm

Mowilem, zeby zmienic zapis o NZ to nikt nie sluchal i teraz bedziemy tluki temat od nowa.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Jan 19, 2006 2:30 pm

Susel, przeczytaj poprzednią stronę tego wątku, bo nie chce mi się pisać tego jeszcze raz.

Dodam tylko tyle, że sam fakt, iż zwracasz uwagę na swoją drugą postać, powoduje iż już nie traktujesz jej jak postaci innego gracza.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Thu Jan 19, 2006 3:28 pm

Ale ja nie mowie o sytuacji gdy sie ignoruje inne postacie a handluje tylko z druga swoja. Ja wskazuje na sytuacje gdy mozna albo handlowac z druga swoja postacia, albo wcale... I tak wlasnie brmzi pytanie, na ktore juz zreszta odpowiedziales. :)
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Jan 19, 2006 4:48 pm

Chcialbym tylko dodac ze rozpetalem ta dyskusje i sie z tego ciesze.

np.nawet nie dopuscilem by moje postacie sie poznaly wiec mam problem z glowy
Guest

Postby Guest » Fri Jan 20, 2006 9:54 am

marol wrote:Dodam tylko tyle, że sam fakt, iż zwracasz uwagę na swoją drugą postać, powoduje iż już nie traktujesz jej jak postaci innego gracza.


czy to znaczy, że jesli w jakims miejscu jedna moja postać zaatakuje inna moja postać (np. z rozkazu swego dowódcy) to będzie złamanie NZ?
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri Jan 20, 2006 9:57 am

Ogólnie rzecz biorąc rozkazy czy polecenia wydawane przez innych graczy traktowane są jako dobre i uznawane usprawiedliwienie dla interakcji między postaciami jednego graczy.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Fri Jan 20, 2006 10:05 am

Anonymous wrote:czy to znaczy, że jesli w jakims miejscu jedna moja postać zaatakuje inna moja postać (np. z rozkazu swego dowódcy) to będzie złamanie NZ?


...a potem będziesz się przed samym sobą tłumaczył: "ja tylko wykonywałem rozkazy przełożonych..." ;)
==============
Guest

Postby Guest » Fri Jan 20, 2006 12:56 pm

marol wrote:Ogólnie rzecz biorąc rozkazy czy polecenia wydawane przez innych graczy traktowane są jako dobre i uznawane usprawiedliwienie dla interakcji między postaciami jednego graczy.


A czy moja postać może wydac rozkaz zabicia innej mojej postaci w ramach np. wyroku sadowego i jeszcze brać udział w egzekucji?
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri Jan 20, 2006 1:00 pm

A czy moja postać może wydac rozkaz zabicia innej mojej postaci w ramach np. wyroku sadowego i jeszcze brać udział w egzekucji?
Zależy od konkretnego przypadku, ale raczej nie.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests