Jeden gracz - mniej postaci

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Jaka ilosc postaci jest najkorzystniejsza ze wzgledu na jakosc prowadzonej gry ?

1 postac
7
20%
kilka postaci
20
57%
15 postaci ( 13 minut na postac ) nie wplywa negatywnie na jakosc gry - moze zostac.
8
23%
 
Total votes: 35
User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Jeden gracz - mniej postaci

Postby Skarbniq » Sun Oct 16, 2005 12:29 pm

Wszyscy zdaja sobie z tego sprawe ze czesto, moze nie w sposob ordynarny, postacie korzystaja z wiedzy innych postaci danego gracza. Powszechne jest to ze nowe postacie pojawiajace sie w swiecie Cantr blyskawicznie gdzies ida - bo z gory wiedza gdzie maja trafic. Wszystkie nieporozumienia biora sie z oskarzen o "telepatie".

A gdyby tak kazdy gracz mial 1 postac ? To byloby rozwiazanie idealne. Chociaz mogloby to byc dla niektorych za nudne. Powiedzmy wiec... ze 5 postaci.

Gra zyskala by jakosciowo. KAzda postac mialaby drednio 40 minut dziennie, a informacje posiadane przez inne postacie bylyby o wiele bardziej urywkowe.

Zdaje sobie rowniez sprawe z tego jak mala jest szansa na zmniejszenie limitu 15... ale moze poglosujemy ;)
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sun Oct 16, 2005 12:53 pm

Uwazam ze nie da sie odgrywac 15 postaci na raz tak aby kazda z nich byla unikalna. To jest poprostu bzdura i tyle. Ograniczenie do 5 postaci byloby dobrym rozwiazaniem. Gra stalaby sie bardziej urozmaicona i ciekawa.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sun Oct 16, 2005 1:09 pm

Jedna postać!Jedna postać :D
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Sun Oct 16, 2005 1:51 pm

Po jednej postaci na kazdej wyspie .Czyli na dzisiaj 3 a właściwie już 4 . Ale tak zeby kazda nastepna obowiazkowo trafiała na inna wyspę
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sun Oct 16, 2005 1:57 pm

Po jedna postac na wyspe.
niestety, trafailem juz do miejsc gdzie na pytanie odpowiadala mi zupelnie inna osoba niz ta do ktorej mowielm.
albo widywalem 2 pstacie tylko i wylacznie wydobywajace a 3cia chandlowala....
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sun Oct 16, 2005 2:22 pm

nemo49 wrote:a właściwie już 4


Chyba o czymś nie wiem,a może jednak wiem ;)
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Oct 16, 2005 4:15 pm

kazdy ma tyle postaci ile chce w granicach wyznaczonych przez gre tak wiec spoko a oszukujacych i tak ni wykurzycie
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Mon Oct 17, 2005 9:55 am

Wydaje mi sie dosc rozsadne posiadanie 5 postaci. Mialbym jednak problem, z ktorych zrezygnowac :)
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Mon Oct 17, 2005 10:17 am

Uwazam, ze posiadanie tylko kilku postaci znaczaco poprawiloby gre. Moim zdaniem posiadanie wiecej niz 3 postaci na wyspie V oraz wiecej niz dwoch na wyspie D bardzo przeszkadza w graniu. A zaloze sie ze wszyscy ktorzy maja po 15 postaci maja ich wiecej.

Najlepiej byloby po jednej postaci na wyspie, ale byloby za nudno. Jestem za kilkoma w sumie (np 5). A sam mialbym problem kogo wybrac. :?
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Mon Oct 17, 2005 10:30 am

sa miejsca gdzie trzeba czekac kilka godzin lub caly dzien az ktos sie odezwie... poza tym mając mniej postaci, mniej chętnie niektóre z nich wyruszały by na wyprawy, raz że w drodze jest strasznie nudno, dwa, że w miejscu wydobycia też często nie ma z kim pogadać...
mniej postaci równa się też wolniejszy rozwój, mniej surowców w osadach, wolniej robione mapy i projekty...
ale ograniczyłbym przebywanie do dwóch postaci jednego gracza w jednym miejscu, i to też tylko do kilku dni na powiedzmy zebranie pożywienia, wyleczenie, itp... potem gracz (powiedzmy po tygodniu) dostawałby alert o konieczności wyprowadzenia jednej z nich z danego miejsca
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
Guest

Postby Guest » Mon Oct 17, 2005 4:25 pm

Moim zdaniem jedna postac na wyspe to rozwiazanie idealne. JEszcze lepiej (idealniej? :D ) byloby, gdyby ilosc postaci zalezala od rozmiaru wyspy - np. 2 na Vl***an i po jednej na pozostalych, ALE max 5.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Mon Oct 17, 2005 9:56 pm

Wszystkie tak z góry ustalone zasady zmniejszające ilość postaci gracza, lub ilość na jedej wyspie lub w jedenj lokacji niewiele dadzą. Oszuści i tak będą próbować wszystkich sposobów by oszkiwać. A uczciwi gracze na tym ucierpią najbardziej. Jeżeli ktoś dobrze potrafi ofgrywać swoje postacie to nawet może mieć dwie całkiem odrębne i niezależne postacie w jednej lokacji i nie łamać przy tym zasad gry. To by zasad przestrzegano powinno pozostawać w rękach PD oraz obserwacji graczy którzy pilnują i zgłaszają do PD wszystkie naruszenia zasad. A na dodatek jak można zmusić systemem kogoś do tego by posiadał tylko 3 postacie na wyspie, jeżeli i tak może podróżować na inne wyspy poprzez morze? Postać płynąca na inną wyspe może nawet nie wiedzieć, że płynie akurat na wyspe na której są już inne postacie tego samego gracza. Więc ma ona umrzeć automatycznie po dopłynięciu do danej wyspy?

Po drugie, ograniczenie maksymalnej ilości postaci dotknie nowych graczy, bo to oni nie będą mogli utworzyć więcej nowych postaci. Bo przecież nikt nie będzie zmuszał starych graczy do redukcji ilości postaci i wybierania które z nich mają umrzeć. Poza tym Polacy mają małą średnią ilość postaci na gracza w porównaniu go anglojęzycznych graczy, więc to ich spróbujcie najpierw przekonać. Więc taka zmiana zredukowała by stopień rozwoju polskiej strefy, a angielska by się nadal bardzo dobrze rozwijała. Jeżeli miało by już nastąpić ograniczenie ilości postaci to ja bym proponował by następowało to stopniowo. Np. narazie by ograniczono do 14 postaci i dopiero po czasie gdy przynajmniej połowie z graczy którzy teraz mają po 15 postaci umrze w sposób naturalny jedna postać to wtedy zmniejszano by limit o kolejną postać. I znów dopiero gdy liczna graczy którzy mają postacie ponad limit spadnie o połowe zmiejszano by jeszcze bardziej. Do jakiego poziomu? Hmm.. myślę, że 10 postaci mogło by być maksymalnie. Ja nie widzę problemu by odgrywać 10 różnych osobowości jeżeli teraz odgrywam ich 15 :P

Po trzecie, ograniczenie ilości postaci w jakikolwiek sposób ma swoje wady o których wspomniał KilDar. A ja nie zgodzę się z tym, że mając 15 postaci wychodzi po 13 minut na jedną. Gracze którzy mają tak dużo postaci znają legalne metody oszczędzania czasu i z powodzeniem mogą grać średnio jedną postacią na dzień nawet 20 minut albo i więcej. Zwłaszcza, że jeżeli ktoś na 15 postaci to część z nich podróżuje albo spotyka się z mniejszą ilością wydarzeń. Więc w jednym dniu można grać bardziej jedną postacią a w innym drugą. Można np. dostosowywać sobie grę do nastroju. Mieć różne postacie o różnych charakterach i gdy ma się w danym dniu dzień akurat dla dobre odgrywanie danej postaci to odgrywać właśnie ją, a w innym dniu inną postać.

Ja zamiast ograniczenia maksymalnej ilości postaci z liczby 15 proponował bym coś znacznie lepszego. Wprowadzenie systemu w którym po śmierci postaci nie można utworzyć nowej na jej miejsce przynajmniej przez tydzień. A dodawanie nowych postaci było by bardziej ograniczone. Np. pierwszego dnia gry tylko jedna postać, po dwóch dniach druga postać, po kolejnych 4 dniach trzecia postać, po upływie następnego tygodnia 5 postać, itd. Czas potrzebny na utworzenie kolejnej postaci wzrastał by coraz bardziej. Np. 15 postaci można by było mieć dopiero po 2 miesiącach gry. Można by również wprowadzić testy psychologiczne na znajomość zasad gry przy próbie utoworzenia każdej następnej postaci o wzrastającym stopniu trudności. Powodowało by to, że tylko doświadczeni gracze znający zasady mogli by mieć dużą ilość postaci. Oraz gracze bardziej by cenili życie swoich postaci i nie było by w grze tyle szeleńców ile jest teraz.

A tak przy okazji dodam, że ostatnio z tego co mi wiadomo wprowadzono do systemu rozmieszczania nowych postaci zmienę powodującą, że nowe postacie tego samego gracza nie będą się pojawiać w miejscach gdzie ma on już swoją postać. Powinno to trochę poprawić te narzekania, że ktoś utworzył 5 nowych postaci i 4 z nich trafiły do jednego miasta.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Postby Skarbniq » Tue Oct 18, 2005 3:26 pm

Raczej mi chodzilo o problem juz kiedys poruszony. Dlaczego tak rzadko postacie pytaja sie miedzy soba o wiesci ze swiata ?

1. Bo maja za malo czasu
2. Bo gracz ma ta wiedze od innych postaci i nie bedzie marnowal czasu

Bezposrednia wspolpraca postacie tego samego gracza, o ile przekracza dopuszczalne granice jest bardzo latwa do wylowienia. Natomiast wspomniany problem zostalby wyeliminowany tylko poprzez redukcje ilosci postaci.
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Wed Oct 19, 2005 8:31 am

Skarbniq wrote: Dlaczego tak rzadko postacie pytaja sie miedzy soba o wiesci ze swiata ?

może są tak zajęte dbaniem o swój tyłek, że mało interesuje je kto tam gdzieś kogoś w świecie zabił czy komuś coś ukradł...
poza tym w większości przypadków widzę takie zainteresowanie światem, szczególnie kiedy ktoś przypływa, albo przychodzi ale jest po prostu rozmowny, bo wtedy wzbudza zainteresowanie swoim przybyciem...
Skarbniq wrote:1. Bo maja za malo czasu

jak ktoś chce grać od rana do wieczora to faktycznie może mu czasu brakować, wypadałoby po prostu zadbać też o inne bardziej przyziemne sprawy i oderwać się czasem od kompa...
Skarbniq wrote:2. Bo gracz ma ta wiedze od innych postaci i nie bedzie marnowal czasu

tak też bywa, ale to już kwestia odgrywania postaci i wczucia sie w ich położenie, a wykorzystywanie wiedzy innych postaci było, jest i będzie, nie da się tego uniknąć bo nikt nie jest doskonały... oby jak najmniej takich sytuacji ale nikt czegoś takiego skutecznie nie wyeliminuje...
po prostu kto czuje, że ma mało czasu, chciałby poświęcić więcej na jedną postać, to nie musi ich 15 wprowadzać, przecież to nie jest obowiązkowe...
Skarbniq wrote:Natomiast wspomniany problem zostalby wyeliminowany tylko poprzez redukcje ilosci postaci.

pozostaje uderzyć się w piersi i zredukować sobie liczbę postaci do właściwej dla każdego z nas i tyle... 'odgórne' rozwiązanie tego byłoby dla wielu krzywdzące
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Wed Oct 19, 2005 10:30 am

Chyba nie do konca zrozumiales to co napisal skarbniq:)
To, ze ja bede mial jedna postac niczego nie zmieni. Co z tego, ze bede dopytywal sie o to co dzieje sie w swiecie, skoro pozostali gracze zupelnie to zleja lub odpowiedza pobieznie, gdyz maja 15 postaci i malo czasu na kazda z nich. Tylko wtedy, gdy wszyscy zredukuja ilosc postaci, zacznie sie "plotkowanie".

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest