nie moge sie zalogowac...

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby Zamia » Sat Nov 20, 2010 10:55 am

skotos wrote:
Zamio, czy zgłosiłaś to magikom od naprawiania cantra? Pamiętam, ze w przedostatniej "awarii" ręcznie poprzenosili rzeczy zmarłych postaci do ich plecaków.


Zgłosiłam...czekam...
Nie jestem jednak w stanie zrobić szczegółowego spisu lokacja-postać-przedmioty.
15 postaci posiadało setki kluczy, których numerów nikt nie byłby w stanie spamiętać oraz mnóstwo przeróżnego wyposażenia.
Last edited by Zamia on Sat Nov 20, 2010 11:05 am, edited 1 time in total.
User avatar
koliberek
Posts: 237
Joined: Thu Mar 15, 2007 8:28 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby koliberek » Sat Nov 20, 2010 10:57 am

Zamia wrote:
tseone wrote:Zamia jak już napisałem, zwrócę Ci to co zabrałem i się w pełni z Tobą zgadzam z tym cofnięciem czasu.



Dziękuję za uczciwe podejście do sprawy. Twoja postać nie powinna doznać żadnego żadnego uszczerbku. Sprawę powinno potraktować się za niebyłą.
Problem w tym, że żadna z moich 15-tu postaci nie odzyskała swoich rzeczy. W kilku przypadkach mają je zaufane osoby...a co z resztą?


Miło czytać, że można liczyć na współpracę i też uważam, że postać nie powinna mieć żadnych nieprzyjemności.
Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem czas powinien zostać cofnięty.
Gdyby chodziło o moje postaci, oczekiwałabym możliwości dalszego grania na tych samych zasadach, co wcześniej... zresztą wszyscy wszystko mamy... prawie wszyscy i nie jest to miłe. Dlaczego ktoś postronny ma płacić za działania hakera?
User avatar
skotos
Posts: 198
Joined: Sun Jan 17, 2010 7:02 pm
Location: Trójmiasto i okolice

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby skotos » Sat Nov 20, 2010 11:02 am

Skoro nie odtworzyli gry z bakcupa to pewnie mieli jakieś tajemnicze powody. A z postaciami Zamii - proponuję poczekać.
... I'm pulling your strings
twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you can't see a thing
Just call my name, `cause I'll hear you scream
skotoooooooos
User avatar
koliberek
Posts: 237
Joined: Thu Mar 15, 2007 8:28 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby koliberek » Sat Nov 20, 2010 11:05 am

skotos wrote:Tak zatrzymał, poczytaj posty i nie krzycz.


Zamio, czy zgłosiłaś to magikom od naprawiania cantra? Pamiętam, ze w przedostatniej "awarii" ręcznie poprzenosili rzeczy zmarłych postaci do ich plecaków.



Tak, ale nie załatwia to wszystkich spraw... Zamia pisała, że haker zaatakował jej postacią inną postać... i co z tym? Zwłaszcza jeśli ktoś nie wczytywał się w forum? Jej postać ma za to zginąć, czy też wszyscy powinni udawać, że to się nigdy nie wydarzyło? A jeśli to drugie, to jak to wymusić? Zwłaszcza, że zaatakowana postać jest śpiąca i ranna...

Jest też inna sprawa, w którą zamieszana jest moja postać. Po śmierci jednej z Zamii postaci ktoś podniósł jej rzeczy i zaatakował moją postać... (na statku, na którym są tylko 3 osoby). A dopiero co wzięliśmy "autostopowicza"...
Odłożył broń, jak się okazało, że coś może być nie tak... ale jak z tego wybrnąć?

Podejrzewam, że takich spraw jest pełno...
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby oxyquan » Sat Nov 20, 2010 11:15 am

EchoMan wrote:We chose not to restore a backup of the database (and lose several hours of events), but rather to revive the characters that was messed with, and change a few other things we knew was tampered with.
User avatar
koliberek
Posts: 237
Joined: Thu Mar 15, 2007 8:28 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby koliberek » Sat Nov 20, 2010 11:42 am

To ja się muszę zastanowić nad tym, co dalej...
Dostałam komunikat, że lepiej całkowicie poświęcić komfort jednej osoby (chyba tylko jedno konto zostało skasowane), niż poświęcić kilka godzin gry...
I tak sobie myślę, że gdyby chodziło o moje postaci, to nie rozumiałabym czemu muszę płacić za hakera...
Teraz też nie rozumiem i choć obecnie w niewielkim stopniu sprawa mnie dotyczy, to przecież kiedyś może... :(
Wiem, że każdy z programistów się starał i poświęcał swój czas, żeby można było dalej grać, a ja w tym czasie siedziałam na stołku i jedynie czekałam... niestety nie znam się na pisaniu programów i nie umiem pomóc. Wiem też, że gra jest darmowa i jestem wdzięczna, że mogłam z nią spędzić tak wiele cudownych chwil. Wiem, że to dzięki pracy wielu wspaniałych osób.
Nie zmienia to faktu, że decyzji zaakceptować nie umiem... i kogo by nie dotyczyła, moja reakcja byłaby ta sama, bo mam w głowie, że mogłaby mnie.
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby pipok » Sat Nov 20, 2010 1:09 pm

koliberek wrote:Dostałam komunikat, że lepiej całkowicie poświęcić komfort jednej osoby (chyba tylko jedno konto zostało skasowane), niż poświęcić kilka godzin gry...
Przecież Cantr był niedostępny dla graczy od 14 września do 19 listopada, czyli przez ponad dwa miesiące, więc "kilka godzin" więcej czekania nikomu nie robi w praktyce żadnej różnicy.

To, że po tygodniach prób naprawienia Cantra nie mają siły, zwyczajnie im się nie chce - to rozumiem. Ale tego uzasadnienia, jakie Ci podali, nie rozumiem.

Tak samo, jak nie rozumiem oficjalnego uzasadnienia pewnego członka jednego z Departamentów, uzasadnienia jego jednoosobowej decyzji o zmianie sposobu wytwarzania brązu i likwidacji niemal wszystkich rodzajów broni z brązu. Niestety, odnoszę wrażenie, że w porównaniu z tym, co było parę lat temu, częściej się zdarza, że gracze i ich opinie niezbyt się liczą. Jakby niektórzy działali "dla gry", a nie dla graczy :(
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby Miri » Sat Nov 20, 2010 2:16 pm

Niestety, ale tak jest.

Poprzednim razem ręcznie wskrzeszano i przydzielano z powrotem przedmioty wszystkim ponad 50 postaciom, a że były to postaci z jednej lokacji, więc i ich graczy było niewiele mniej. W tym przypadku chodzi o pojedynczych graczy.
Rollback to dyskomfort dla WSZYSTKICH graczy, bez wyjątku, i dlatego departamenty ZAWSZE KIEDY TO MOŻLIWE będą starały się go uniknąć.

Komu hacker usunął konto i ma problemy z czymkolwiek po przywróceniu do życia postaci - proszę o kontakt. Nie wiem ile będzie się dało zrobić, ale...
User avatar
koliberek
Posts: 237
Joined: Thu Mar 15, 2007 8:28 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby koliberek » Sat Nov 20, 2010 2:27 pm

pipok wrote:
koliberek wrote:Dostałam komunikat, że lepiej całkowicie poświęcić komfort jednej osoby (chyba tylko jedno konto zostało skasowane), niż poświęcić kilka godzin gry...
Przecież Cantr był niedostępny dla graczy od 14 września do 19 listopada, czyli przez ponad dwa miesiące, więc "kilka godzin" więcej czekania nikomu nie robi w praktyce żadnej różnicy.

To, że po tygodniach prób naprawienia Cantra nie mają siły, zwyczajnie im się nie chce - to rozumiem. Ale tego uzasadnienia, jakie Ci podali, nie rozumiem.

Tak samo, jak nie rozumiem oficjalnego uzasadnienia pewnego członka jednego z Departamentów, uzasadnienia jego jednoosobowej decyzji o zmianie sposobu wytwarzania brązu i likwidacji niemal wszystkich rodzajów broni z brązu. Niestety, odnoszę wrażenie, że w porównaniu z tym, co było parę lat temu, częściej się zdarza, że gracze i ich opinie niezbyt się liczą. Jakby niektórzy działali "dla gry", a nie dla graczy :(


Dziękuję, ale chyba mało precyzyjnie napisałam o co mi chodzi. Odnosiłam się do wypowiedzi po angielsku w tym wątku i chodziło mi o to, że decydując się na ożywienie postaci, zamiast cofnięcia czasu do chwili sprzed likwidacji konta, poświęca się komfort jednej osoby pozostawiając w grze zapis działania hakera na cudzym koncie (choćby skutki ataku jednej postaci na druga).
Bynajmniej nie chodziło mi o żadną informację indywidualną do mnie, bo tak owej nie było, zwłaszcza, że przecież nie o moje konto chodzi.

Po prostu stwierdziłam, że w tej sytuacji, kiedy czas nie jest cofnięty, a więc działania hakera de facto pozostają w grze, osoba na której konto haker się włamał ponosi karę za jego działanie. I to jest dla mnie jednoznaczną informacją, że gdyby cokolwiek takiego stało się z moim kontem w przyszłości, też nie będę mogła liczyć na to, że sprawa zostanie rozwiązana tak, żebym nie ponosiła odpowiedzialności za nie swoje czyny.

I zupełnie nie twierdzę, że ktokolwiek czegoś nie zrobił, bo mu się nie chce. Wiem, że wszyscy robią co w ich mocy i najszybciej jak to możliwe, ale niestety dokonany wybór (decyzja o nie cofnięciu czasu) jest moim zdaniem krzywdzący dla osoby, która konto straciła.

Wiem, że dylemat na pewno był i jest duży, ale nie jestem przekonana, czy "karanie" jednej, postronnej osoby za działania hakera w imię kilku godzin przegranych przez innych graczy, jest lepsze.
Ja bym z chęcią zrezygnowała z zapisu tych kilku godzin lub nawet dni po to, żeby każdy kto stracił konto w skutek działania hakera, mógł je odzyskać.
I to właśnie próbowałam wyrazić.
Pozdrawiam
User avatar
koliberek
Posts: 237
Joined: Thu Mar 15, 2007 8:28 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby koliberek » Sat Nov 20, 2010 2:29 pm

Miri wrote:Niestety, ale tak jest.

Poprzednim razem ręcznie wskrzeszano i przydzielano z powrotem przedmioty wszystkim ponad 50 postaciom, a że były to postaci z jednej lokacji, więc i ich graczy było niewiele mniej. W tym przypadku chodzi o pojedynczych graczy.
Rollback to dyskomfort dla WSZYSTKICH graczy, bez wyjątku, i dlatego departamenty ZAWSZE KIEDY TO MOŻLIWE będą starały się go uniknąć.

Komu hacker usunął konto i ma problemy z czymkolwiek po przywróceniu do życia postaci - proszę o kontakt. Nie wiem ile będzie się dało zrobić, ale...


W tym przypadku moim zdaniem cofnięcie czasu miałoby inny wymiar, bo i tak gra była niedostępna wiele dni i wiele rzeczy się nie pamięta... Każdy będzie musiał układać wiele spraw od nowa.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby Zamia » Sat Nov 20, 2010 2:46 pm

Miri wrote:Niestety, ale tak jest.

Poprzednim razem ręcznie wskrzeszano i przydzielano z powrotem przedmioty wszystkim ponad 50 postaciom, a że były to postaci z jednej lokacji, więc i ich graczy było niewiele mniej. W tym przypadku chodzi o pojedynczych graczy.
Rollback to dyskomfort dla WSZYSTKICH graczy, bez wyjątku, i dlatego departamenty ZAWSZE KIEDY TO MOŻLIWE będą starały się go uniknąć.

Komu hacker usunął konto i ma problemy z czymkolwiek po przywróceniu do życia postaci - proszę o kontakt. Nie wiem ile będzie się dało zrobić, ale...



No cóż....nie pamiętam jak długa poprzednio była przerwa w grze....ale obecnie po dwóch miesiącach trudno jest pamiętać co która postać miała w plecaku. Więc jak mam taki spis zrobić?
Ponoszę /jako jedyna/ odpowiedzialność za to, że przyjęto do Departamentu osobę, która grała nieczysto. Tylko ja głośno się temu sprzeciwiłam. To nie ja udostępniłam hakerowi moje dane. Czy to oznacza, że na przyszłość mam udawać, że o niczym nie wiem i siedzieć cicho? Nie narażać się? Taki powinnam wysnuć wniosek z tej historii?

Haker pan. A. przed skasowaniem mojego konta oddał strzał z kuszy postacią Lucynki do Pepy. Skoro nie cofnięto czasu i Pepa nadal jest ranna to jak dalej mają wyglądać stosunki pomiędzy nami? Bo zgodnie z fabułą gry Lucynka powinna zostać zabita przez mieszkańców Portu Rzemiosł. W takim razie po jaką cholerę przywracać ją do życia? Na jakiej podstawie ja jako gracz mam być odpowiedzialna za to działanie?
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby Miri » Sat Nov 20, 2010 3:25 pm

Spokojnie, bez paniki, na razie ustalamy fakty i czekamy na Seko :wink:
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby Zamia » Sat Nov 20, 2010 3:52 pm

Może i panikuję.....ale moje postaci stoją bez tarcz na środku placu. Jak teraz zostaną zabite to mi je przywrócicie? Czy to już będzie MOJA wina?


EDIT
Sprawa Lucynki i Pepy wyjaśniona. Dziękuję.
Reszta na dobrej drodze.
User avatar
koliberek
Posts: 237
Joined: Thu Mar 15, 2007 8:28 pm

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby koliberek » Sat Nov 20, 2010 6:44 pm

Cieszę się niezmiernie, że wszystko co było możliwe, zostało przez GAB zrobione. Mam nadzieję, że niebawem wszelkie oznaki działalności hakera zostaną zatarte. Pozostaje wrócić do gry :).
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: nie moge sie zalogowac...

Postby KVZ » Sat Nov 20, 2010 8:28 pm

Zamia wrote:EDIT
Sprawa Lucynki i Pepy wyjaśniona. Dziękuję.
Reszta na dobrej drodze.


Sam zaproponowałem na forum załogi by wysłano wiadomość dla wszystkich graczy, i ciesze się, że to przeszło. Ale narzekacie na coś o czym nie macie pojęcia. Trzeba było sprawe odpowiednio naświetlić przed otwarciem gry. Echoman i Doug o wiekszości rzeczy dowiedziali się dopiero po otwarciu, albo przez ten cały czas naprawiania gry po prostu zapomnieli o wszystkich szkodach jakie wyrządził haker...

EDIT: Co do tego, czemu wybrano taki wariant, być może w innych strefach zaszły wydarzenia o których nie wiemy i cofnięcie czasu o te kilka godzin spowodowało by popsucie gry dla większej ilości osób, tego nie wiemy...
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest