Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Laura_ » Sun Apr 11, 2010 8:21 pm

jak dla mnie mozna zablokowac ten slot na 20 dni, albo nawet dluzej. zabijanie postaci wcale nie musi byc latwe, ale chcialabym, zeby ta opcja byla i juz, i to niezależnie od wieku postaci, dla lepszego odgrywania, przede wszystkim. a swoim mlodym postaciom czesto daje umrzec z glodu, nie szukam zadnych konkretnych miejsc, ale jak cos nie zagra to nie zagra, po co sie meczyc i ciagnac na sile?
Shan
Posts: 40
Joined: Mon Oct 19, 2009 9:14 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Shan » Mon Apr 12, 2010 2:42 pm

Tutaj właśnie Laura ma racje, ponieważ nie chodzi o to, aby postać trafiła w dane miejsce, tylko o to że trafiła w miejsce beznadziejne, w którym praktycznie się męczysz, a przy głodzeniu wychodzi w cholerę czasu, nie mówiąc już o miejscach gdzie postacie się karmi, i tak na prawdę taka postać zawala miejsce i nic więcej...

EDIT: Samo w sobie miejsce mogło by być zablokowane na 20 dni, lub więcej.
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Miri » Tue Apr 13, 2010 8:19 pm

Chyba oboje źle zrozumieliście. Kevsowi chodziło o zablokowanie slota o 20 dni dłuższe niż zwyczajnie, czyli 40+20=60 dni. Jak dla mnie ma to sens, bo te minimum 20 dni trwa zazwyczaj zagłodzenie postaci. Wybierając opcję uśmiercenia dostawałoby się więc najkrótszy możliwy czas, w dodatku całkowicie pozbawiony ryzyka związanego z dokarmianiem.

Ogólnie jestem przeciwko, chociaż sama mam w tej chwili na koncie kilka postaci z [*] przy imieniu - jakoś nie udało mi się w postać wczuć / znaleźć dla nich sens istnienia
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby lacki2000 » Tue Apr 13, 2010 9:42 pm

suchy wrote:Jak dla mnie zabijanie swoich postaci na życzenie byłoby OOC i już...
Jestem przeciwny wszelkim formom czegoś takiego.

no bez przesady. Zagłodzenie to nie jest OOC? Prowokowanie wykroczeń prawnych w celu zabicia własnej postaci przez innych to też nie jest OOC?
Mi podoba się opcja uśmiercania postaci na życzenie, z założeniem, że musi mieć co najmniej 21 lat. Dłuższe blokowanie slota jest niezbyt dobre bo przecież chyba chodzi o to by było jak najwięcej postaci.
Uśmiercanie jednak wymagałoby jakichś konkretniejszych czynności, np. utopienie wymagałoby dostępu do wody, otrucie jakiejś trującej mikstury, zasztyletowanie noża, itp. I można by też wprowadzić szansę na uratowanie delikwenta jeśli taki proces uśmiercania trwałby np. 2 dni.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby KVZ » Wed Apr 14, 2010 4:41 pm

Miri wrote:Chyba oboje źle zrozumieliście. Kevsowi chodziło o zablokowanie slota o 20 dni dłuższe niż zwyczajnie, czyli 40+20=60 dni. Jak dla mnie ma to sens, bo te minimum 20 dni trwa zazwyczaj zagłodzenie postaci. Wybierając opcję uśmiercenia dostawałoby się więc najkrótszy możliwy czas, w dodatku całkowicie pozbawiony ryzyka związanego z dokarmianiem.


Dokładnie to miałem na myśli. 60 dni, a nie 20.

lacki2000 wrote:Prowokowanie wykroczeń prawnych w celu zabicia własnej postaci przez innych to też nie jest OOC?


To jest OOC i NNZ. Jest to karane z całą surowością i warto o tym pamiętać.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby lacki2000 » Wed Apr 14, 2010 5:57 pm

KEVEZ wrote:
lacki2000 wrote:Prowokowanie wykroczeń prawnych w celu zabicia własnej postaci przez innych to też nie jest OOC?


To jest OOC i NNZ. Jest to karane z całą surowością i warto o tym pamiętać.
Ale mi chodziło o wykroczenia lokalnego prawa, np. zdzielenie każdego po mor... buzi, zabranie notatek, opróżnienie beczki i w nogi. To jest karane? Tak odgórnie?
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby KVZ » Wed Apr 14, 2010 6:43 pm

Tak, dzialalność która ma sprowokować do zabicia nowoprzebudzonej postaci jest naruszeniem NZ.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Miri » Wed Apr 14, 2010 6:50 pm

Dokładnie.

Zgłasza się to tu:
viewtopic.php?f=4&t=3441
i PD bierze delikwenta na dywanik...
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby A.L.M.E.R » Sun May 09, 2010 4:20 am

Jestem za tym pomyslem calym sercem
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
Mirli
Posts: 33
Joined: Wed Feb 10, 2010 5:16 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Mirli » Sat Aug 21, 2010 5:41 pm

Nie wiem czy to było ale zabijając pojedyncza postać można by było wpisać samemu powód zgonu.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby lacki2000 » Sat Aug 21, 2010 9:27 pm

Mirli wrote:Nie wiem czy to było ale zabijając pojedyncza postać można by było wpisać samemu powód zgonu.

jeśli już to jedynie chyba wybrać z listy bo samodzielny śmierci opis to afektu groźny popis.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby w.w.g.d.w » Sun Aug 22, 2010 4:23 am

KEVEZ wrote:Tak, dzialalność która ma sprowokować do zabicia nowoprzebudzonej postaci jest naruszeniem NZ.

Kurczę a ja takie rzeczy robię praktycznie bezwiednie a potem trochę głupio się tłumaczyć, zawsze jest szansa że ucieknie albo trzeba odejść od komputera na kilka godzin i nie ma kiedy błagać o życie. :x

Pamiętajcie błagać o życie jak wybiegnie za wami kilku odpowiedzialnych obywateli z niebezpiecznymi narzędziami mordu.
Możliwe że wasza beznadziejna postać w beznadziejnym miejscu dostanie osobistą celę i harmonijkę. :lol:
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby cald dashew » Sun Aug 22, 2010 8:35 pm

Czemu nie? Ja bym był za wprowadzeniem przycisku "Samobójstwo". Postać, która popełniła samobójstwo blokuje slot na 100 dni, czyli tyle co taka zabita poniżej 25 roku życia. Żeby nie było tak pięknie.
Image
Image
Image
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Shadowly » Sun Aug 22, 2010 11:47 pm

No i opcja wyboru w jakich warunkach zginęła postać jak ktoś wspominał wyżej... Urozmaiciło by to grę....
Image

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest