Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Shan
Posts: 40
Joined: Mon Oct 19, 2009 9:14 pm

Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Shan » Sun Apr 11, 2010 9:14 am

Na moje dobrym pomysłem było by wprowadzenie uśmiercenia pojedyńczej postaci, na zasadzie odegrania tego, i wciśnięcia krzyżyka w danym miejscu, co wyglądało by np. tak "*idąc upada z impetem na kamień* i zamiast standardowego "Ta osoba najprawdopodobniej umarła w skutek zawału serca" można by wpisać samemu np. "w skutek silnego uderzenia o coś głową", lub poprostu zupki "Zawał Instant!". Przyśpieszyło by to "utylizacje" postaci które i tak chcemy zagłodzić, a co za tym idzie przyśpieszeniu rozwoju cywilizacji w innym mieście na zasadzie takiej że jeśli szybciej umrze postać w miejscu A która i tak będzie zagłodzona, a gracz nawet do niej nie zagląda, to szybciej nowa postać pojawi się w miejcu B, co w większej ilości doprowadzi do rozwoju miejsca B, a przybliżenia nieuchronnego upadku miejsca A. Może to demotywować do naciskania Wielkiego, wszechmogącego, złego oraz potężnego zielonego krzyżyka zagłady, dając szanse na szybka zmianę arsenału postaci na ciekawsze.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Laura_ » Sun Apr 11, 2010 9:31 am

Jestem bardzo, bardzo ZA. Brakuje mi tej opcji
koksu
Posts: 165
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:40 pm
Location: Polska, Zielonka

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby koksu » Sun Apr 11, 2010 9:54 am

Ja też jestem za. Nie byłby potrzebny przycisk 'śmierć ze starości'. Możnaby było wpisać 'starość' i już :)
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Laura_ » Sun Apr 11, 2010 10:30 am

a po co starość? ja młode postaci też bym chciała uśmiercać, bo niby czemu nie? by zabić jedną tak, jak chciałam, musiałam wcisnąć krzyżyk
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Ula » Sun Apr 11, 2010 10:45 am

Cóż, według mnie śmierć postaci na życzenie powinna być dostępna, pomimo argumentów przeciwko, które również brzmią sensownie i które znam z PD... Jednakże pod pewnym warunkiem - dopiero po wprowadzeniu jakiegoś tam okresu przejściowego; na przykład zgon następowałby po 24 godzinach od wciśnięcia przycisku albo wymagał dodatkowego potwierdzenia po jakimś czasie. Tak, jak już było proponowane przy krzyżyku. Inaczej podejrzewam, że mielibyśmy jeszcze więcej fochośmierci podyktowanych silnymi emocjami.
Image
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Fieger » Sun Apr 11, 2010 10:56 am

Tia...chociaż i nawet 24 godzinny okres przejściowy byłby motywacją do "fochśmierci" Wpierw krzyż, 24h lecą, a postać robi zadymę. Kiedy wszyscy już uważają ją za nieznośnego gada to odgrywa zastraszone biedactwo tuż przed końcem okresu przejściowego...

Ogólnie jestem neutralnie nastawiony, ale nie chcę fali wku****jących postaci, które będą chciały na siłę upamiętnić śmiercią swoje czyny polegające w większości na nawsadzaniu wszystkim naokoło. Już lepiej wprowadzić zwiększone obrażenia przy uderzaniu samego siebie albo praktyczny self-kill po zaznaczeniu opcji, że chce się pozbyć swojej postaci. (zaznaczamy - jedno uderzenie samego siebie - od razu trup) Zawsze mniej chwalebne jest samobójstwo od nagłego zgonu sercowego w wyniku nadmiaru emocji.

I na koniec i tak proponowałbym blokadę slotu na 40 dni po takiej śmierci. Niezależnie od wieku postaci.
I have a cunning plan...
Shan
Posts: 40
Joined: Mon Oct 19, 2009 9:14 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Shan » Sun Apr 11, 2010 11:13 am

Dla mnie lepszą opcją było by podanie własnego powodu, a nie samobójstwo. Dało by to większe możliwości odegrania tej śmierci. A co do 40 dni, to raczej by demotywowało do działania, i wcale nie prowadziło by do zminimalizowania użytku wielkiego, wszechmogącego, złego oraz potężnego zielonego krzyżyka zagłady.

A co do czasu, to 24-48 h żeby postać zginęła, z możliwością odwołania, powinno wystarczyć.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Laura_ » Sun Apr 11, 2010 11:40 am

ale zeby to bylo rowno 24 czy 48 godzin, zeby mozna ustalic sobie dokladnie godzine smierci
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby robin_waw » Sun Apr 11, 2010 12:17 pm

Przydała by się ta opcja pod warunkiem że postać miała by przynajmniej 40 lat. Po wybraniu opcji kasowania jednej postaci mielibyśmy co najmniej 5 dni jeżeli nie więcej na anulowanie decyzji. 24 godziny to według mnie za mało dało by to możliwość ochłonięcia przy jakiejś gwałtownej decyzji.
Shan
Posts: 40
Joined: Mon Oct 19, 2009 9:14 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Shan » Sun Apr 11, 2010 3:46 pm

40 lat? Chodzi mi o to żeby szybko uśmiercić postać (nie koniecznie starszą) którą mamy i tak zamiar zagłodzić. Okres 48 lub więcej godzin przed smiercią jest akurat dobrym pomysłem. Lecz jeśli postać ma poniżej 40 lat, także może nas nie satysfakcjonowac i możemy chcieć ją usunąc. Na moje powinno być to dozwolone od 30 lat, z okresem na decyzje 48 godzin, lub więcej, i 7-14 okresem przed nową postacią.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby KVZ » Sun Apr 11, 2010 7:53 pm

Przestańcie łamać zasady próbowanym "wstrzeleniem" się tam gdzie chcecie być, a jak wam osada nie odpowiada to zagładzacie postać itp. Tylko odgrywajcie postaci po przebudzeniu normalnie. Aż się rzygać chce gdy się widzi gracza który ma na koncie 50 albo i więcej zdechłych postaci ponazywanych "aaa" "bbb" "ccc" itp.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby Laura_ » Sun Apr 11, 2010 8:10 pm

a co to ma do rzeczy, tak w ogole? troche mnie dziwi i smieszy, ze nie dano mi tej podstawowej mozliwosci zabijania swoich postaci wtedy i tak, jak chce. te mlode moge akurat glodzic, co cie tak straszliwie oburza. jesli chodzi o te starsze, z wiekszym fabularnym dorobkiem, chcialabym miec wiecej mozliwosci (gdy postanowie zakonczyc ich zycie) jak tylko zaglodzenie ich
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby KVZ » Sun Apr 11, 2010 8:15 pm

Chodzi o to, że kieruje wtedy graczem powód poza postaciowy w stylu "Ja chcę mieć tam postać i już". W prawdziwym świecie jak ktoś żyje tam gdzie nie chce żyć nie popełnia samobójstwa po to by narodzić się na nowo tam by chcaił być - reinkarnacji nie ma.

Jeśli ma być uśmiercanie pojedynczej postaci to tylko wtedy gdy będzie to skutkować zablokowaniem slota młodej postaci na jeszcze dłuższy czas niż standardowo o conajmniej 20 dodatkowych dni niż w standardzie.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby suchy » Sun Apr 11, 2010 8:16 pm

Jak dla mnie zabijanie swoich postaci na życzenie byłoby OOC i już...
Jestem przeciwny wszelkim formom czegoś takiego.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: Usmiercenie POJEDYNCZEJ postaci

Postby robin_waw » Sun Apr 11, 2010 8:17 pm

KEVEZ wrote:Przestańcie łamać zasady próbowanym "wstrzeleniem" się tam gdzie chcecie być, a jak wam osada nie odpowiada to zagładzacie postać itp. Tylko odgrywajcie postaci po przebudzeniu normalnie. Aż się rzygać chce gdy się widzi gracza który ma na koncie 50 albo i więcej zdechłych postaci ponazywanych "aaa" "bbb" "ccc" itp.


Dlatego też podałem granicę wieku postaci na 40 lat i zastanawiałem się też czy to nie za mało.
To ogranicza zapędy samobójcze jak twoja postać "trafiła nie tu gdzie trzeba".

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest