Graficzny wyglad postaci

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Postby Marcia » Sun Jan 03, 2010 3:09 pm

marfied wrote:niech będzie dość miejsca, aby wprowadzić ewentualnie opisy wielojęzycznie


To przesada... Ok, moge napisac po polsku i po angielsku. A po litewsku, holendersku czy portugalsku kto za mnie napisze?
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sun Jan 03, 2010 3:10 pm

Jakiś translator.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Postby Marcia » Sun Jan 03, 2010 3:15 pm

uzywales kiedys translatora i sprawdzales poprawnosc tego co wyjdzie?

Poza tym, samodzielne wpisywanie wygladu postaci daje ogromne mozliwosci wszelkiej masci aspolecznym debilom, ktorzy beda pisac tam wszystko, co im do glowy przyjdzie... lacznie z rzeczami obrazliwymi, niesmacznymi czy wulgaryzmami...
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Sun Jan 03, 2010 3:18 pm

Elm0 wrote:Jestem przeciw. Wygląd postaci powinien zależeć od pomysłu gracza, a nie być narzucany przez mechanikę gry. Niewielu chciałoby grać otyłą, niską, kulawą kobietą z wąsami. Ja na pewno nie... chyba, że sam miałbym taką ideę na odgrywanie postaci. Poza tym zawsze pojawia się problem wyglądu już istniejących postaci.

Mattan wrote:Można by było nie przyjąć takich opisów.

Czytaj ze zrozumieniem. Taki opis ułomności byłby swego rodzaju trudno dostępnym rzadkim bonusem, z którego można zrezygnować. Myślę że z czasem takie postacie stałyby się poszukiwanym rarytasem.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sun Jan 03, 2010 3:19 pm

Dlatego najlepsze są właśnie takie ogólniki typ, wzrost, owłosienie itp. jednorazowego wyboru(za wyjątkiem owłosienia oczywiście), jestem za takimi ogólnikami do wyboru z pewnej listy.
marfied
Posts: 37
Joined: Wed Oct 28, 2009 8:08 pm
Location: Ruda Sl. (SILESIA)

Postby marfied » Sun Jan 03, 2010 3:24 pm

nie mówię, że opis miałby być we wszystkich językach, ale angielski+narodowy zadowoli 90% świata cantr, a pamiętaj, że są postacie, które w ogóle nie spotykają zagranicznych
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sun Jan 03, 2010 7:33 pm

Marcia wrote:Poza tym, samodzielne wpisywanie wygladu postaci daje ogromne mozliwosci wszelkiej masci aspolecznym debilom, ktorzy beda pisac tam wszystko, co im do glowy przyjdzie... lacznie z rzeczami obrazliwymi, niesmacznymi czy wulgaryzmami...
moje niewielkie cantryjskie doświadczenie podpowiada, że aspołeczni debile nie żyją w zielonym świecie długo więc nie byłaby to jakaś tam wielka tragedia szczególnie, że takie przypadki możnaby zgłaszać do PD bo oni nic nie mają do roboty :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Postby saguarooo » Sun Jan 03, 2010 8:09 pm

Ja ogólne głosuję obiema rękami i nogami za okienkiem do własnego opisu, tylko ostatnio naszła mnie obawa czy nie zostałoby to wykorzystane przez co poniektórych, do wpisania tam poza zewnętrznym wyglądem czegoś czego nie można wywnioskować na oko, np.: imienia bądź sprawowanej w osadzie funkcji... :?
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sun Jan 03, 2010 8:19 pm

Ja jestem za kilkoma okienkami z opcjami do wyboru i koniec, ew. jeszcze jedno małe okienko do opisu obecnego wyglądu, cech charakterystycznych, ale te okienka powinny być takie:
-wzrost
-tusza
-dł. włosów
-kolor włosów
-kolor oczu
-zarost
-owłosienie ciała

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest