Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Shadowly » Wed Aug 18, 2010 8:10 pm

Jeśli jest mało grafiki to jest wspaniale bo gra utrzymuje swój klimat, bo jest tekstowa... Co jest rzadko spotykane.. Jak jest średnia ilość grafik to sporej ilości osób może się to nie podobać ze względu na obciążanie łącza, jak to mówili powyżej, ale także osoby mogą podejść że albo ma być w pełni tekstowa albo w pełni graficzna...
Image
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Thu Aug 19, 2010 8:00 am

1. Jestem przeciwnikiem "graficznych" notatek, przez co rozumiem tekst, ktory jest zapisany jako obrazek. Jak ktoś chce tło, to można zrobić tło pod tekstem i nie ma problemu - kłania się właśnie sprawa łącza. Druga rzecz, to że nie można sobie skopiować tekstu, co jest też utrudnieniem dla samych twórców, bo muszą się dużo więcej bawić, jak chcą coś zmienić.

2. Wszelkie grafiki typu - miniatury notatek itd. są rzeczą w domyśle opcjonalną i nie wyobrażam sobie aby nie można było ich najzwyczajniej w świecie wyłączyć.
Jeżeli pojawią się obrazki przedmiotów w inwentarzu, to nie beda one bardziej obciazajace niz obecne ikony, wiec sie nie bójcie ;)

3. Podstawowym celem graficznych, unikalnych ikon dla notatek jest wprowadzenie wiekszej przejzystosci w obiektach. Oko duzo szybciej chwyta obrazek niz tekst. Jest to też krok w kierunku implementacji książek, pergaminów, deszczółek i tym podobnych. Część tych elementów będzie miała swoją własną, dostępną tylko po wykonaniu odpowiedniego obiektu, bazę graficzną, która odróżni je od zwykłych notatek.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Thu Aug 19, 2010 8:53 am

Punkty 2 i 3 wykluczają się wzajemnie. Jak będę miał wyłączoną grafikę to będę poszkodowany w stosunku do tych co nie będą mieć, bo oni szybciej wyłapią notatkę, książkę czy co tam będzie.

Jeśli chcesz wprowadzić książki to obejrzyj sobie jak książki wyglądają na przykład w TES:Morrowind.
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Thu Aug 19, 2010 11:18 am

Tak samo jak będziesz poszkodowany mając mniejszą rozdzielczość monitora itd. - to niezbyt trafiający do mnie argument.

W TESie książki mają bardzo ładną reprezentację graficzną 3D :) Rozumiem, że chodzi Ci o "wnętrze" książki - o tym nie rozmawiamy, bo to zupełnie oddzielny temat. Zresztą wygląd książki taki jak w TES jest już zdaje się zaakceptowaną sugestią. Tutaj mówimy o ikonach dla notatek. Wykonywałem wersję próbną ikonek i można je zrobić tak, że jeden obrazek zajmuje 5-10 kb (nie te co u góry tego wątku - tamte są o wiele większe).

Biorąc pod uwagę jak długo ładują się same strony w Cantr, obrazki tezj wielkości nie stanowią żadnego dodatkowego obciążenia.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Thu Aug 19, 2010 7:07 pm

10 takich obrazków i jestem 60 groszy do tyłu, a informacji z nich żadnej. To tak jak z dzisiejszymi grami typu Crisis. Super grafika, ale nic poza nią. Z łatwością możemy to pominąć w naszej kolekcji gier, ale wszyscy robią pod siebie i mówią jaka to wspaniała gra.

Mówiąc o TESie, miałem na myśli wnętrze książki. Ikonką książki mogłaby byś taka otwarta książka. Prosto, tanio, sprawnie, bez udziwnień.
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby suchy » Thu Aug 19, 2010 7:22 pm

Ale przecież będziesz mógł to wyłączyć, więc naprawdę nie rozumiem w czym problem?
Bo ja tu się dziwnie wciąż dopatruję rozumowania 'jeśli ja nie mogę korzystać, to niech i inni nie korzystają'. Niektórzy mają słabe łącza, stare komputery, nowe monitory... A niektórzy super maszyny i hiper-szybki internet z którego chcą korzystać w pełni. I nie można ciągle patrzeć tylko na tych 'poszkodowanych'. (I tu drugi raz powtórzę - Rusalek cały czas powtarza, że na pewno będzie możliwość wyłączenia takich bajerów, więc w ogóle nie rozumiem, o co tu takie wielkie halo.)
Niektórzy lubią takie upiększenia. I myślę, że gdyby Cantr był upiększany takimi pierdołami jak graficzne notatki czy obrazki przedmiotów to przyciągnąłby więcej graczy.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Pies » Thu Aug 19, 2010 7:37 pm

Wadko, to tak jak np auto odświeżanie - pewnie nie korzystasz z tego na telefonie? (ja na pewno tego nie robię) Ale nie powiesz mi, że to nie jest wygodny bajer ułatwiający grę jak masz normalne łącze?

A, i jeszcze jedno. Idąc spać też będziesz poszkodowany, ponieważ np ktoś może Ci okraść czy zabić postać. Chodzi spać? Wtedy dużo więcej tracisz niż wyłapując interesującą ciebie notatkę pół sekundy dłużej.
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Thu Aug 19, 2010 9:26 pm

Oczywiście, że nie korzystam, miniOpera sobie z tym nie radzi, zresztą potrafi mnie bez przyczyny wywalić na stronę z listą postaci.

Spać musi każdy, bo można kojfnąć, a obrazki przy notatkach nie będzie mieć każdy. Nawet jak będę grał z łączem światłowodowym to nie będę korzystać z grafiki w cantrze. Nie podoba mi się to grafikowanie. Może najpierw podajmy statystyki ilu ludzi wyłączyło "nowoczesne" paski w cantrze i obrazki przedmiotów. Bo jak to ma być robione dla 10 graficiarzy, którzy żałują, że cantr nie jest drugim photoshopem to jaki jest sens zaprzęgania do tego programistów? Żebym miał kolejne menu z rozwijaną listą, w którym wybiorę "disable"?
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Jinchuuriki » Thu Aug 19, 2010 9:28 pm

wadko wrote:Bo jak to ma być robione dla 10 graficiarzy, którzy żałują, że cantr nie jest drugim photoshopem to jaki jest sens zaprzęgania do tego programistów?

Ja też chcę! *zgłasza się* to już 11 :D
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby suchy » Fri Aug 20, 2010 5:08 am

wadko wrote:Bo jak to ma być robione dla 10 graficiarzy, którzy żałują, że cantr nie jest drugim photoshopem to jaki jest sens zaprzęgania do tego programistów?


Myśl też o graczach, których taka zmiana może przyciągnąć, nie tylko o obecnych...
Zresztą, coś czuję, że wy - malkontenci - jesteście w mniejszości...
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Fri Aug 20, 2010 8:30 am

To, że nie podoba mi się się ten pomysł nie znaczy, że nic mi się nie podoba.

Wątpię, żebyśmy ikonkami notatek przyciągnęli tłumy nowych graczy. Może byśmy zrobili coś co na prawdę przyciągnie graczy? Na przykład poradnik jak grać? To by się przydało nowym graczom (mnie by się przydało jak pierwszy raz grałem). Opis wszystkich znaczków, przycisków i co one oznaczają? (ile to razy ktoś widział jak nowy znikał na drodze, a potem wracał lub nie?)
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby witia1 » Fri Aug 20, 2010 2:18 pm

Uważam, że taka zmiana przyciągnęła by graczy, lub raczej przekonała by ich by zostali. Uproszczony interface to coś co bym bardzo chętnie zobaczył. Mniejsza ilość kliknięć, usprawnienia pozwalające łatwiej odnaleźć przedmioty/notatki w ekwipunku to coś co się Carntowi jak najbardziej przyda.
Rest In Pieces.
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby A.L.M.E.R » Sat Aug 21, 2010 8:47 am

Pytanie jakich graczy...
Cantr jest dziurawy jak szwajcarski ser, i zamiast jakichś udziwnien, powinniśmy najpierw Zaimplementować to co od kilku już lat jest w dziale "Accepted suggestions".Ja za graficznymi notatkami jestem na nie.Takie skromne zdanie.Na ile tygodni przyciągnęło by to nowych graczy? miesiąc? dwa?.Później to samo udziwnienie które ich przyciągnęło, równie skutecznie ich odciągnie
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Sun Aug 22, 2010 11:54 am

A.L.M.E.R wrote:Cantr jest dziurawy jak szwajcarski ser, i zamiast jakichś udziwnien, powinniśmy najpierw Zaimplementować to co od kilku już lat jest w dziale "Accepted suggestions".Ja za graficznymi notatkami jestem na nie.


Masz rację. Powinniśmy.

Wiecie, często się w "sugestiach" napotykam z nieco błędnym myśleniem, że ProgD jest takim tworem które konsekwetnie wprowadza wszystkie zaakceptowane pomysły do gry. Ponieważ każdy ma świadomość, że prace idą wolno, stara się zwrócić uwagę programistów na najistoniejsze jego zdaniem problemy, pisząc "zajmicie się lepiej tym", "zajmijcie się tamtym", "szkoda czasu na to" i tak dalej.

ProgD to nie jest firma, która realizuje zlecenia pracując po 8 godzin dziennie, lub nawet godzinę dziennie i robi co im władza każe. ProgD to grupa ludzi, którzy z własnej nieprzymuszonej woli poświęcają swój czas, aby realizować swoje projekty w grze. Konsekwencją tego jest to, że każdy z programistów, będzie implementował to na czym mu zależy, to co potrafi i to co mu się personalnie podoba. Nikomu nie bedzie sie po prostu chciało robić rzeczy do których nie ma motywacji.

wadko wrote:Wątpię, żebyśmy ikonkami notatek przyciągnęli tłumy nowych graczy.

A.L.M.E.R wrote:Na ile tygodni przyciągnęło by to nowych graczy? miesiąc? dwa?.Później to samo udziwnienie które ich przyciągnęło, równie skutecznie ich odciągnie

Nie wiesz tego i ja tego nie wiem, bo nikt tego nie sprawdził. Natomiast zdecydowanie jestem ciekaw na tyle by sprawdzić.

wadko wrote:Może byśmy zrobili coś co na prawdę przyciągnie graczy? Na przykład poradnik jak grać?


To jest coś co możesz zrobić sam - nie wymaga to żadnych technicznych umiejętności. Na co więc czekasz? Się nie zrobi samo ;)
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Sun Aug 22, 2010 1:31 pm

To jest coś co możesz zrobić sam - nie wymaga to żadnych technicznych umiejętności. Na co więc czekasz? Się nie zrobi samo

Ok, ale ty zdasz za mnie kampanię wrześniową.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest