Sztuki, nie gramy

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Ave
Posts: 95
Joined: Mon Sep 01, 2008 7:38 pm

Sztuki, nie gramy

Postby Ave » Sat Nov 14, 2009 11:06 pm

Proponuje, by niektóre przedmioty, a właściwie jedzenie były w sztukach, a nie w gramach. Zapotrzebowanie na to wszystko było by takie samo, tylko że po prostu zamiast 30g ciastek masz 3, czy tam 2 ciastka.

Co więcej dla produktów płynnych (jakiś alkohol, woda) Potrzebne by były pojemniki (skórzane, metalowe, plastikowe, jakiekolwiek, ale potrzebne)
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sat Nov 14, 2009 11:51 pm

Herezja! Zginiesz!!
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Sun Nov 15, 2009 2:59 am

sztuki nie gramy - gramy w cantr :lol:

i wbrew pozorom nie jest to li tylko żart, lecz odpowiedź na Twoją sugestię Ave:

cantr nas ogranicza do gram - jasne, że sensowniej i normalniej byłoby mieć alkohol w litrach, a gaz w cm3... ale czy da się to zrobić?

Widzisz, z tym nic się nie da zrobić. Do czasu, gdy przyjdzie taki jeden, co tego nie wie i zrobi :wink:
Cantr dwóch prędkości :)
Za ułatwieniami, bo to zatrzyma nowych, którzy często zniechęcają się trudnościami.
Za kombinatoryką, która urozmaici życie "wyjadaczom" :)
User avatar
Ave
Posts: 95
Joined: Mon Sep 01, 2008 7:38 pm

Postby Ave » Sun Nov 15, 2009 12:13 pm

€e$y wrote:cantr nas ogranicza do gram - jasne, że sensowniej i normalniej byłoby mieć alkohol w litrach, a gaz w cm3... ale czy da się to zrobić?


Nie chodzi mi o cm i litry... Chodzi mi o to, że 200g wody to będzie 200g wody, ale trzeba będzie to trzymać w butelce... A sztuki też się da łatwo zrobić...
User avatar
marshall
Posts: 358
Joined: Sun Jan 15, 2006 3:28 pm
Location: Silesia Superior

Postby marshall » Sun Nov 15, 2009 5:29 pm

Wez nie wqr programistow :P Dodatkowe jednostki to dodatkowy bajzel w kodzie i bazie (a z tego co mi się wydaje to już jest niemały ;) ). O dodatkowej robocie nie wspominając. Działa to dobrze tak jak jest, a są ważniejsze rzeczy do zrobienia ;)
\m/,
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sun Nov 15, 2009 5:43 pm

Moim zdaniem gramy dodają uroku tej grze. Wszystko w gramach jest fajne.
User avatar
Pyroman
Posts: 98
Joined: Mon Feb 12, 2007 5:57 pm

Postby Pyroman » Sun Nov 15, 2009 6:06 pm

ja tam nie widzę nic złego w gramach.. w różnych dziedzinach technicznych wiele rzeczy przelicza się właśnie na jednostki masy, by były bardziej zrozumiałe.. także wprowadzenie jednostek objętości do gry.. moim zdaniem nie miało by sensu.. mogło by to wręcz niektórym (niestety) utrudnić grę.. bo nagle wymagało by znajomości praw fizyki i przeliczania objętości na masę..
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Postby Marcia » Sun Nov 15, 2009 6:10 pm

a jak idziesz do sklepu to prosisz o 30 sztuk ciastek czy 30dag ciastek?

i jak podzielilbys, ktore towary beda w gramach a ktore w sztukach? nie wszystkie sa oczywiste...


Moim zdaniem gramy dodają uroku tej grze

zgadzam sie:)
User avatar
Ave
Posts: 95
Joined: Mon Sep 01, 2008 7:38 pm

Postby Ave » Sun Nov 15, 2009 8:58 pm

Marcia wrote:a jak idziesz do sklepu to prosisz o 30 sztuk ciastek czy 30dag ciastek?


Ekhe, ekhe... Proszę paczkę ciastek... Właściwie to piegusków...
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Postby Jinchuuriki » Sun Nov 15, 2009 9:17 pm

To może ptasie mleczko. Jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby pełna paczka była, bo jest ono pakowane wagowo, a nie na sztuki ;)
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Mon Nov 16, 2009 9:26 pm

Jinchuuriki wrote:To może ptasie mleczko. Jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby pełna paczka była, bo jest ono pakowane wagowo, a nie na sztuki ;)
w Wedlowych jest zawsze tyle samo sztuk: tablica 2x3x6 sztuk.
A wracając do Cantra to przecież są towary w sztukach i nie jest to jakaś mocno oburzająca nowość. Problem w tym, że jedzenie spożywa się w gramach a nie sztukach (bo tak je widzi cantryjski żołądek i nie tylko :P). Zatem jakoś trzeba te ciastka, banany, jabłka itp przełknąć w gramach.

A co do pojemników na płyny i gazy jestem jak najbardziej za. Ten problem też mi chodzi po głowie od pewnego czasu. Aktualne uproszczenie nawet utrudnia odgrywanie, bo np. ktoś może mi podać wino do wypicia i co ja mam wtedy zagrać jak nie mam żadnego kubka? *unosi rękę pełną wina do ust, wino cieknie mu między palcami gdy próbuje wylizać językiem środek dłoni* ?
Może byłoby nieco trudniej ale na pewno sensowniej.

Podsumowując: sztuki jedzenia NIE, pojemniki do płynów i gazów obligatoryjne TAK.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest