Wprowadzenie Euro w PL

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy jesteś za wprowadzeniem Euro w PL

Tak, jak najszybciej
11
33%
Tak, ale nie ma sie co z tym spieszyc 2030 bedzie dobra data
6
18%
Jestem za wprowadzeniem Euro i utrzymaniem Zlotówki jednoczesnie :P
1
3%
Oby nigdy go nie wprowadzili
8
24%
Zlotowka Rulez, niech Europa przyjmie Zlotowke :)
7
21%
 
Total votes: 33
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Thu Jan 08, 2009 2:00 pm

Besteer wrote: Wymiana forsy trwa o wiele krócej niż na przykład pakowanie walizek, a jednak nikt na pakowanie walizek nie narzeka.


Bo pakowania się nie uniknie, trzeba by ujednolicić strój do jego braku :P
A mimo paru korzyści w europejskim klimacie to nie przejdzie.
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Fri Jan 09, 2009 12:36 am

:D
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Thu Mar 12, 2009 7:19 am

Jestem przeciwny rządowym papierkom, złoto należy jak dla mnie wprowadzić i zlikwidować bank centralny :P Jestem radykałem :P

Obojętne mi, czy rządowy papierek nazywa się "złoty" czy "euro"; to i tak szkodliwy interwencjonizm :P


Poczytajcie sobie austriaków.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Austriacka ... kturalnego
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Sun Apr 19, 2009 7:21 am

well... no więc euro pewnie będzie wygodniejszy, ale nie o to tu chodzi.
1. kolejny krok w strone "Europy Regionów"
2. tracimy kontrole nad naszym rynkiem (oddajemy ja UE)
A w ogóle to skąd Unia te wszystkie pieniądze bierze? One są bez pokrycia i w krótce pójdą na łeb na szyję w dół. Ale to też mało ważne, bo najważniejsze jest to, że przystępując do Unii zgodziliśmy się na zniewolenie. Mamy teraz gigantyczny dług wobec UE, więc musimy robić co ona nam każe. A wycofać się nie można, bo wszystko co nam dali będziemy musieli zwrócić...
Z resztą do 2020 bodajże mamy być oczipowani (inicjatywa Unii)
Ale co ja tu będę gadał, pooglądajcie sobie (tu jest akurat o Ameryce, ale w Europie jest to samo)
więcej na http://tvprawda.eu.interia.pl/
Image
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sun Apr 19, 2009 7:51 am

Bziur wrote:2. tracimy kontrole nad naszym rynkiem (oddajemy ja UE)


to my mamy jakas kontrole..? zwroc uwage jak my sobie radzimy, tragicznie, a dlugi polska miala zawsze i bez Unii. Złoty wciąż spada, politycy coraz gorsi i glupsi

Bziur wrote: Ale to też mało ważne, bo najważniejsze jest to, że przystępując do Unii zgodziliśmy się na zniewolenie. Mamy teraz gigantyczny dług wobec UE, więc musimy robić co ona nam każe. A wycofać się nie można, bo wszystko co nam dali będziemy musieli zwrócić...


tak i najlepiej zeby polska zostala sama i dalej rozwijala sie jak rozwija.. to wiejskie myslenie

Bziur wrote:http://tvprawda.eu.interia.pl/


a te filmy , szkoda gadac "obudz sie i zrozum ze sa ludzie sterujacy Twoim zyciem" tez mi prawda.. zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie, nic na to nie poradzisz.

Poza tym te filmy są bardziej o stanach i o Matrixie :) Nie warto ich w ogole ogladac, juz lepiej wlaczyc sobie Radio M!
Image
Image
Image
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Sun Apr 19, 2009 9:10 am

Ad1. Stereotypowe myślenie. Polska jest dynamicznie rozwijającym krajem i tak było jeszcze zanim dołączyliśmy do Unii. A inflację mamy jedną z mniejszych. Państwo nie tworzą politycy lecz Obywatele!
Ad2. Najwyżej antyglobalistyczne. Polska poradziłaby sobie sama. Z resztą w tym tempie w ogóle nie będzie polski, będą regiony. Europa Regionów to jedna z przewodnich myśli UE.
Ad3. Obejrzałeś chociaż całość? Orientujesz się w temacie? Wiesz chociaż na czym polega New World Order? W wydarzeniach tych biorą rządzący z całego Świata, to samo masz w Europie, tylko jeszcze nie było w Europie takiego Alexa Jonesa, który by to wszystko pokazał. Z resztą to wszystko dopiero początek, bo mają oni projekty takie jak np. zmniejszenie populacji ziemi do kilku milionów.

PS. Nie wypowiadaj się, jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia
Image
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sun Apr 19, 2009 9:19 am

Bziur wrote:
PS. Nie wypowiadaj się, jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia


odezwal sie ten ktory ma..
Mam Tyle do powiedzenia ze sie nie zgadzam z tym co napisales i uwazam to za brednie. To za mało? Wszyscy powinni podzielać Twoje zdanie ? Albo zdanie Alexa?
Last edited by cald dashew on Sun Apr 19, 2009 9:23 am, edited 1 time in total.
Image

Image

Image
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Postby suchy » Sun Apr 19, 2009 9:20 am

Bziur wrote:Z resztą to wszystko dopiero początek, bo mają oni projekty takie jak np. zmniejszenie populacji ziemi do kilku milionów.

PS. Nie wypowiadaj się, jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia


Bziur, wybacz, ale to ostatnie zdanie w połączeniu z PS. nie za dobrze wygląda :d Takiej bzdury dawno nie czytałem...
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sun Apr 19, 2009 9:25 am

poza tym jezeli ten Alex chce cos pokazac to niech nie pokazuje Matrixa i nie uzywa zaslyszanych patetycznych tekstow tylko zrobi to w inteligentny sposób : opowie, Przedstawi dowody? bo jak ogladam to, to sie czuje głupszy, nie trafia do mnie kiepski podklad dzwiekowy i uzycie filmu + wybuchy
Image

Image

Image
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Sun Apr 19, 2009 10:36 am

Wiem, że pisząc to okażę się zupełnym ignorantem i chamem...ale trudno się mówi :)

ostatnio miałem zajęcia z psychiatrii w szpitalu w podwarszawskim Pruszkowie :) tam jest od cholery takich co głoszą te teorie spiskowe. Jeden nawet twierdził, że od upadku komuny w Polsce rządzą agenci CIA na spółkę z wysłannikami Mosadu xD
I have a cunning plan...
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sun Apr 19, 2009 10:49 am

suchy wrote:
Bziur wrote:Z resztą to wszystko dopiero początek, bo mają oni projekty takie jak np. zmniejszenie populacji ziemi do kilku milionów.

PS. Nie wypowiadaj się, jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia


Bziur, wybacz, ale to ostatnie zdanie w połączeniu z PS. nie za dobrze wygląda :d Takiej bzdury dawno nie czytałem...


taki mały offtop ;p Gran Torino to majstersztyk
Image

Image

Image
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Mon Apr 20, 2009 10:16 am

suchy wrote:
Bziur wrote:Z resztą to wszystko dopiero początek, bo mają oni projekty takie jak np. zmniejszenie populacji ziemi do kilku milionów.

PS. Nie wypowiadaj się, jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia


Bziur, wybacz, ale to ostatnie zdanie w połączeniu z PS. nie za dobrze wygląda :d Takiej bzdury dawno nie czytałem...


Nie wybaczę. :P
W sumie to nie spodziewałem się, że ktokolwiek mi uwierzy anyway, bo są to rzeczy niepopularne i niewygodne. No i zdają się nieprawdopodobne, chyba że się jest chrześcijaninem i czytało się Apokalipsę.

cald dashew wrote:poza tym jezeli ten Alex chce cos pokazac to niech nie pokazuje Matrixa i nie uzywa zaslyszanych patetycznych tekstow tylko zrobi to w inteligentny sposób : opowie, Przedstawi dowody? bo jak ogladam to, to sie czuje głupszy, nie trafia do mnie kiepski podklad dzwiekowy i uzycie filmu + wybuchy


Specjalnie szukałem bardziej przyswajalnej dla przeciętnego człowieka wersji, ale skoro chcesz:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 3260751371
http://www.youtube.com/watch?v=S3vLCwXnroQ
chcesz więcej to se poszukaj, ja jestem zbyt leniwy :P
Aha, nie zatrzymuj się na początku, bo gościu niestety lubi robić długie i nie do końca zrozumiałe wstępy. No i lubi też powtarzać to co mówił.

PS. Najzabawniejsze jest to, że mimo braku pokrycia tego, co mówi, wierzy się np. Tuskowi. :D
Image
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Mon Apr 20, 2009 12:26 pm

PS. Najzabawniejsze jest to, że mimo braku pokrycia tego, co mówi, wierzy się np. Tuskowi. Very Happy


Może to nie kwestia wiary a tego, że przyzwyczailiśmy się już do nie wypełniania obietnic przez polityków. Wystarczy przejrzeć statystyki ile % ludzi idzie do urn i od razu wiadomo jakie mamy nastawienie do tego kto u nas rządzi.

Co do teorii spiskowych, to bardzo podobało mi się podsumowanie tego z niedawno czytanej książki. Z takimi działaniami jest pewien podstawowy problem:
a) jeśli będzie to nieliczna grupa to będzie miała niewielki wpływ na otaczający ją świat
b) liczna grupa bardzo szybko się rozejdzie, podzieli na wzajemnie zwalczające się frakcje lub zamieni w twór nie zdolny do niczego konstruktywnego. Będą gadać, gadać i gadać a jak już ugadają to będzie dawno za późno na działanie ( patrz NATO czy ONZ )
Kolejny problem to to, że prędzej czy później ktoś zawsze sypnie i całą tajemnice szlag trafi :P

Oczywiście nie oszukujmy się, że nie jesteśmy w żaden sposób manipulowani czy wręcz oszukiwani. Niby mamy wolne media i internet ale na dobrą sprawę wszelkie serwisy informacyjne są "filtrowane" i tu wcale nie chodzi o jakąś wielką mistyfikację a wypełnianie pewnych celów którymi kierują się właściciele koncernów medialnych najprościej to zobaczyć na przykładzie TVP gdy zmienia się władza :)
Ale taki "kłopot" powinien być czymś naturalnym dla odbiorcy informacji w świecie którym rządzą pieniążki.
Rest In Pieces.
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Postby Susel » Mon Apr 20, 2009 3:16 pm

Bziur wrote:Nie wybaczę. :P
W sumie to nie spodziewałem się, że ktokolwiek mi uwierzy anyway, bo są to rzeczy niepopularne i niewygodne. No i zdają się nieprawdopodobne, chyba że się jest chrześcijaninem i czytało się Apokalipsę.


Wiesz Bziur, bez obrazy, ale jak dla mnie to po prostu nic odkrywczego. To oczywiste, że zawsze jest ktoś za sceną, kto jest ważny a kogo zwykły widz nie widzi, i to oczywiste że jesteśmy manipulowani. Fakt, że władza lubi nas nadzorować, tez nie jest niczym rewolucyjnym. (Rok 1984, anyone?)

Oglądałem oba Zeigeisty, Matrixa też. :wink: (Czyli to czego urywki byly w pierwszym liku Bziura - dla niezorientowanych) Powiedzmy sobie szczerze, duzo jest tam na pewno prawdy, ale duzo z tego to też jest czysta pieprzona propaganda, niczym nie rozniaca sie od propagandy jaka szerza politycy.

Nie zrozum mnie źle - nie żebym się cieszył z globalizacji i ograniczenia wolności osobistych. Osobiście jestem za Anarchistami. Po prostu to co te filmiki propagandowe głoszą nie jest dla mnie niczym zaskakującym. (Za to miejscami wyolbrzymionym owszem.)
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Tue Apr 21, 2009 6:58 am

Oczywiście, że to po części propaganda, ale to jest wszędzie, więc bym się nie czepiał :P
No i jeszcze apropo sypnięcia - wygląda na to, że nikt nie wierzy, albo nie ma siły, ochoty do podjęcia działań
Co do tego zdania o rozpadzie, nie zgodzę się. Ugrupowania masońskie, bo tak się ich nazywa generalizując. Istnieją od wczesnego średniowiecza i składają się przede wszystkim z ludzi u władzy, więc ich wpływy są znaczne.
Sfinansowali oni cały ruch feministyczny, homoseksualistyczny i ekologiczny, dzięki któremu zdołali stworzyć wiele praw, które stopniowo realizują ich plany, jakim są np. odciągnięcie dzieci od rodziców itd...
WTC też jest ich sprawką, a wszystko to, by przepchnąć Ustawę Patriotyczną (czy jakoś tak :P), która wprowadza rodzaj stanu wojennego i pozwala na osądzenie każdego człowieka w stanach bez podania zarzutu.
( więcej na ten temat w wywiadzie z Aaronem http://www.youtube.com/watch?v=S3vLCwXnroQ )
W Ameryce jest najgorzej, bo politycy praktycznie służą bankowcom, u których kraj jest zadłużony. (polecam obejrzeć tutaj Obama Deception http://www.youtube.com/watch?v=OVhRafT4 ... playnext=1)
No i polecam też książki wydawnictwa "Wektory".


Podsumowując - możemy poczekać i patrzeć, żeby się przekonać, czy to jest prawda. Ale można uwierzyć i wyprzedzić wydarzenia. Róbcie co chcecie, ja na pewno nie pozwolę sobie wszczepić czipa. ;>
Image

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest