Klon Cantr

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby psychowico » Thu May 31, 2012 11:15 am

Daj spokój, nie da się tego ograniczyć systemowo. Wartościowsze od wiedzy o której wspominasz, jest wiedza o tym, że Król opuścił stolicę i jest ze słabą obstawą gdzieś na prowincji, że w jakiejś wsi śpią na złocie, ale nie mają jedzenia, że jakimś tajnym szlakiem piraci przemycają rzadkie materiały etc.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Klon Cantr

Postby Lena Katina » Thu May 31, 2012 11:25 am

Cóż, do takich spraw oczywiście powołać będze należy PD. Jednak wszyscy zdążyli poznać moje liberalne stanowisko w sprawie NZ. W grze ograniczyć ma się tylko do akcji agresywnych, a każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Gry OOC nie da się przecież wykluczyć. Taka natura graczy, że zrobią wszystko by było im łatwiej. Cantr sobie z tym nie poradził, Nasza produkcja też nie ma żadnych szans na stuprocentowe wyeliminowanie takich zachowań. Wiemy jednak jak skutecznie to utrudniać. W Cantr mechanika (a zwłaszcza radio i zbyt szybki transport) sprzyjają grze OOC.Wyeliminowanie tego znacznie wszystko utrudni.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby psychowico » Thu May 31, 2012 11:36 am

Ja niby jestem radykalnym liberałem, ale co do łamania NZ to bym ucinał ręce.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby Sasza » Thu May 31, 2012 12:10 pm

Jeśli będzie tylko jedna postać na gracza, a świat nie będzie rozległy - czyli będzie wszystko zależało od jak największej liczby różnych graczy - to rozgrywka nie będzie tak uzależniona od działań OOC, tak jak to występuje w Cantrze.
Dodatkowo proponuję na końcu zrobić blog, który będzie edukować graczy w odgrywaniu postaci - ale to zobaczymy czy forma komunikacji nie zmieni się za dwa lata, bo w internecie to długi czas.

A własnie: jakie walory edukacyjne może mieć ten klon Cantra, Cantr oraz Simtr?
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Klon Cantr

Postby Lena Katina » Thu May 31, 2012 12:45 pm

Pierwszym i najważniejszym jest poznanie historii, tak słabo omawianej w szkołach. Wiedza na temat okresu neolitycznego jest w powijakach. Dopiero później wykładana jest na jako takim poziomie.
Drugi to funkcja socjalno-społeczna, którą Cantr spełnia niemalże idealnie. Osoby zainteresowane socjologią mają w Cantr spore pole do popisu.
Na gracza ma przypadać do 10 postaci, ze względu na to, że gra również ma charakteryzować się wolnym tempem rozgrywki.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Klon Cantr

Postby BZR » Thu May 31, 2012 7:01 pm

Hmn, a zdajecie sobie sprawę, że zaprogramowanie tego poprzez dedykowanego klienta z grafiką 3d odbierze wam całą rzeszę potencjalnych graczy? W Cantra gra się podczas pracy, nauki, jazdy autobusem, a tutaj nie bedzie już takiej możliwości. A jak już chcę sobie w domu odpalić grę z grafiką 3d to naprawdę jest sporo niezłych tytułów na rynku i konkurencja niewąska. Błagam, jak już róbcie, to przeglądarkową :P
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby psychowico » Thu May 31, 2012 7:27 pm

good point
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby Sasza » Fri Jun 01, 2012 3:47 am

No własnie, z tego powodu tutaj liczę na Simtr, który może być dostosowany lepiej pod urządzenia mobilne, ale kolegom od tego klona też kibicuję - jeśli gra będzie innowacyjna i grywalna, czyli według założeń, to grafika i sposób gry schodzi na dalszy plan.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Klon Cantr

Postby magnus » Fri Jun 01, 2012 11:29 am

Pozwolę sobie na mały spam-update, ponieważ dokonał się całkiem spory progres. Może nie od strony samego kodu (chociaż kilka zmian też jest), ale od strony infrastruktury :)

Otóż udało mi się zainstalować działającą grę na dzielonym hostingu. Jest to zaledwie jakiś wstepny draft i pewnie ma całą masę błędów, ale coś już tam widać i przynajmniej można testować. Ma sporo ograniczeń (chociażby to, że korzystam z zewnętrznej bazy Redis, która w wersji darmowej ma tylko 5MB pojemności), nie działa przeliczanie projektów. Ale udało się odpalić demona czasu i podstawowe rzeczy działają.
Można się próbować rejestrować, ale uprzedzam, że z uwagi na ograniczenia, baza będzie co jakiś czas czyszczona.
Adres: http://game.magnax.pl

Natomiast jak ktoś chciałby sobie zmontować lokalną wersję (na przykład w celu pomocy przy kodowaniu ;)), to jest do ściągnięcia wstępnie skonfigurowany obraz do VirtualBox'a a także instrukcja krok po kroku, opisująca taką instalację (też jeszcze nie wszystko jest opisane i generalnie jest to proces dla bardziej zaawansowanych).
Info na blogu: http://simtr.magnax.pl lub na githubie: http://github.com/magnax/Simtr
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Klon Cantr

Postby BZR » Fri Jun 01, 2012 11:34 am

There are 20 days in a year, 24 hours in a day, 60 minutes in an hour and 60 seconds in a minute.


Rozjebało mnie na kawałki 8)

A i zapomniałbym - maile rejestracji nie przychodzą.
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Klon Cantr

Postby magnus » Fri Jun 01, 2012 3:08 pm

Maile to wina GMaila. Ustawiłem smtp na koncie, które dawno temu założyłem i nie używam. Durne google po kilku wysłanych mailach zaraz włączają alarm o podejrzanej aktywności i trzeba weryfikować ;) Na tym hostingu mogę wykorzystać systemowy mail() tylko muszę to w wolnej chwili zmienić.

A co do czasu, to nie wiem, w jakim sensie Cię rozjebało ;) Że 20 dni jak w cantrze ale reszta normalna?
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Klon Cantr

Postby Avx » Fri Jun 01, 2012 3:22 pm

Brzmi jak niezbyt subtelna (ale zajebiście zabawna) kpina z systemu czasu Cantra :D
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Klon Cantr

Postby magnus » Fri Jun 01, 2012 3:38 pm

Zaraz jeszcze powiecie, że zielony kolor belek i przycisków to też kpina :D :D Chyba zmienię na bladoróżowe zanim pójdzie jakiś pozew o plagiat ;)
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Klon Cantr

Postby kamil1313 » Fri Jun 01, 2012 3:55 pm

Tam są jakieś belki kolorowe? O.O

A tak na serio to świetnie mi się grało, grafika i interfejs jest cudowny :wink:
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Klon Cantr

Postby magnus » Fri Jun 01, 2012 4:10 pm

Więc widzę, że maile już dochodzą, bo już mam 13 użytkowników... w tym tylko 4 sam założyłem :D
Najlepsze, że po mailach mogę się domyślić, kto się zarejestrował ;) Dobra rada na przyszłość - używajcie maili na mailinatorze (zmyślamy dowolny adres np. kjksdkwjek@mailinator.com a potem sprawdzamy skrzynkę na kjksdkwjek.mailinator.com).

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest