Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Nigdy!!
21
27%
Po przerobieniu
42
54%
Jestem za
13
17%
Tylko logi!!
2
3%
 
Total votes: 78
User avatar
Forien
Posts: 401
Joined: Thu Jul 20, 2006 4:07 pm
Location: Poznan (Poland)
Contact:

Postby Forien » Fri Jul 21, 2006 12:11 pm

nie wiem co to PD, ale zgadzam sie z powyzszym postem. w koncu skad mamy miec pewnosc, ze Aleksander Wielki dokonał te rzeczy, które są mu przypisywane? Bo teksty i historie o tym sie zachowaly... ale o ich wiarygodności nikt nie może na 100% zaświadczyć. To samo ma się z Cantr... historią będzie bardziej popularna wersja, choć pewnie narody będą miały niektóre zdarzenia w różnych wersjach (jak polska i niemcy o tym kto w II Wojnie swiatowej oddal pierwszy strzal... oni mowia ze my, a my ze oni... no coz...). I na pewno powinny to rozwiazywac postaci w grze, a nie zadne organizacje pozapostaciowe, jaką zapewne jest to PD
Image
"Opinia publiczna powinna być zaalarmowana swoim nieistnieniem." (Lec)
User avatar
Artur
Posts: 1326
Joined: Tue Feb 07, 2006 8:48 am
Location: The Glow

Postby Artur » Fri Jul 21, 2006 12:14 pm

eee... yyy... eeee... kolejny post do mojej kolekcji :twisted: kto jeszcze chce poofftpowac? puki nie zamkneli...
User avatar
Agent 0007
Posts: 1028
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Fri Jul 21, 2006 3:32 pm

No widzicie. Anglicy potrafia, a Polacy nie? Jak to jest? Polakom sie nie chce, tak? Do roboty lenie śmierdzące i tworzyć, tworzyć, tworzyć... albo chociaz przerabiac! Uczyni to gre znacznie bardziej atrakcyjną!

Edit: Niewazne o co chodzilo Wojdowi. Zapomnijmy o tym. Niech sobie kontynuuja via PM. Mnie interesuje tutaj cos innego i tyle.
Last edited by Agent 0007 on Fri Jul 21, 2006 4:05 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Forien
Posts: 401
Joined: Thu Jul 20, 2006 4:07 pm
Location: Poznan (Poland)
Contact:

Postby Forien » Fri Jul 21, 2006 4:20 pm

jeśli wśród opozycjonistów wstawiania logów do notatek są osoby mające postaci, któe te z kolei posiadają jakąś władzę w którymś mieście, to mogłyby dopisać do praw i karac za to... tylko że rodzi się kolejny problem - zabranianie tego jest tak samo OCC jak same logi :?
Image

"Opinia publiczna powinna być zaalarmowana swoim nieistnieniem." (Lec)
User avatar
Agent 0007
Posts: 1028
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Fri Jul 21, 2006 4:30 pm

Wydaje mi sie, ze to nalezy do graczy... i do ich checi. Ale owszem, mogloby to byc karalne w prawach, jesli choc raz by wystapilo. Kilka razy sie juz spotkalem z tekstem "Opowiedz to wlasnymi slowami". Tak powinno byc zawsze w takiej sytuacji.
User avatar
Zimt
Posts: 325
Joined: Thu Jul 14, 2005 8:48 am
Location: Wielkopolska (Poland)
Contact:

Postby Zimt » Fri Jul 21, 2006 6:22 pm

Agent 0007 wrote:Wydaje mi sie, ze to nalezy do graczy... i od ich checi.

Miewam czasem wrazenie, ze graczy bardziej interesuje ten aspekt Cantr, który jest zwiazany z wydobywaniem surowcow i wytwarzaniem z nich roznych rzeczy. Stad tez wiele postaci, ktorych "zycie" kreci sie wylacznie wokol pracy i jedzenia. Takim wlasnie graczom wklejanie zywcem logow do notatek wydaje sie po prostu wygodniejsze.
Powinnismy zachecac, by gracze wlewali w swoje postacie rowniez emocje, by dali im osobowosc, "dusze". Zdaje sobie sprawe, ze gracz majacy 15 postaci nie do konca ogarnia te 15 istnien. Jednak choc w niewielkim stopniu mozna sie postarac.
"I'm just living in my head..."
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby Leinades » Sat Oct 20, 2012 5:42 pm

Z serii Lei dokonuje odkopów

Temat stary na forum, ale aktualny w świecie cantryjskim. Ja jako gracz i niby osoba ze Staffu chciałbym zaapelować do graczy by nie traktowali jedynie logów systemowych jako wiarygodnych. Osobiście w swoim cantryjskim życiu poznałem tylko jedną osobę, która ładnie spisała zdarzenia. Oczywiście na tym co na prawdę się stało, ale bez dokładnej godziny (kto pamięta co się działo dzień przedtem co do minuty?) i oczywiście tekstów typu "zjadasz x" lub "podnosisz y". To nie polepsza możliwości odgrywania. Teraz gdy chcesz odegrać zapomnienie czegoś z powodu szoku to trafiasz do celi, bo mijasz się z prawdą. A jakie fajne wątki byłyby tworzone, gdyby nie było takich dziwactw... Jakby fajnie było można coś poprawiać na swoją korzyść :)
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby witia1 » Sun Oct 21, 2012 3:21 am

Problem ma dla mnie dwie strony. Bo z jednej strony ok, postać nie powinna pamiętać wszystkiego, zakładając, że ma pamięć taką jak przeciętny człowiek w RL.
Tyle, że jeśli będziesz przesłuchiwany lub w podobnej sytuacji i "nie będziesz pamiętać" to znaczy, że starasz się czegoś nie pamiętać.
Problemem niestety jest, że za każdą postacią stoi gracz który zdaje sobie sprawę, że każdy ma log i kółko się zamyka.

Na pewno jestem przeciwnikiem cytowania logów, szczególnie w postaci ctrl+c i ctrl+v w notatkę i/lub wypowiedź.
Jedyny wyjątek dla mnie to zapisywanie w notatkach transmisji radiowych, bo tu można założyć, że osoba przy radiu zapisuje wydarzenia w momencie ich wydarzenia się i tworzy stenopis transmisji.

Nawet jeśli założyć, że postać ma znacznie lepszą pamięć, czy wręcz pamięć doskonałą to zdając relację wypowiedź nie wyglądała by tak idiotycznie jak zacytowanie logu.
Rest In Pieces.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby wadko » Sun Oct 21, 2012 9:38 am

Jestem zbyt leniwy żeby przerabiać logi na zwyczajny stenogram rozmowy. Za dużo trzeba by wywalić z każdej linijki.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby Leinades » Sun Oct 21, 2012 9:58 am

wadko wrote:Jestem zbyt leniwy żeby przerabiać logi na zwyczajny stenogram rozmowy. Za dużo trzeba by wywalić z każdej linijki.


To po co grasz w Cantra? To nie jest gra dla leniwych ;)
ImageImageImageImage
ImageImage
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby wadko » Sun Oct 21, 2012 11:14 am

Bo to nie jest gra dla powergamerów, którzy wysyłając kilkanaście sms-ów z komórki tatusia mają przewagę nad resztą graczy.
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby in vitro... » Sun Oct 21, 2012 1:11 pm

ja jestem zdecydowanie przeciw. to powinno być zabronione. tylko że najpierw ktoś powinien zaprogramować automatyczny "przerabiacz" logów na stenogram. może to kiedyś zrobię.
cantr się posypał
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby psychowico » Sun Oct 21, 2012 3:34 pm

To jest powalone, dziwie się, że wielu tego broni.. Kopiowanie logów i to mówi Twoja postać, jeszcze z godzinami.. Co to ma do odgrywania, god..
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Jaskier
Posts: 18
Joined: Sat Jan 21, 2012 10:46 pm

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby Jaskier » Sun Oct 21, 2012 5:42 pm

Też uważam, że powinno się przerabiać logi i ubierać je w odpowiednią dla postaci relację słowną. Tak spisane zapiski wydarzeń czy pamiętniki są później naprawdę wartymi przeczytania perełkami. A i przy konfrontacji dają spore pole do popisu.

Zgadzam się jednak, że w przypadku komunikatów radiowych można zrobić wyjątek, gdyż osoba spisująca może chcieć przekazać dokładny zapis, wraz z czasem itd.
– Jak to jest, panie Jaskier? Czy coś się zaczyna, czy coś się kończy?
– Nie wiem. Ale jeśli ja tego nie wiem, to nikt tego nie wie. Wniosek: nic nigdy się nie kończy i nic się nie zaczyna.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Postby Mars » Sun Oct 21, 2012 6:38 pm

psychowico wrote:To jest powalone, dziwie się, że wielu tego broni.. Kopiowanie logów i to mówi Twoja postać, jeszcze z godzinami.. Co to ma do odgrywania, god..


Nie chcesz traktować skopiowanych logów jako wiadomości wiarygodne = nie traktuj (albo: niech Twoje postacie tak nie traktują, jeśli takie przekonanie wynoszą ze swoich przykrych doświadczeń).

Nie chcesz czytać długich logów = nie czytaj. Nikt Cię nie zmusza.

Proste? :)

Tylko tego nam brakuje jak krucjata przeciwko wklejaniu logom w grę, z powodów ideowych.

Pytanie: Skoro nasze postacie w mgnieniu oka potrafią przekopiować odpowiednik nawet 20 stronicowej notatki, to dlaczego mają już nie potrafić w mgnieniu oka opisać wydarzenia z ostatnich godzin czy dni? I właśnie potrafią - poprzez przeklejenie logu ... (można do niego podejść wiarygodnie lub nie)

Jeśli logi tak psują odgrywanie oraz klimat, to zlikwidujmy przycisk "kopiuj notatkę". Od dziś kopiujemy ręcznie (jeszcze blokada przeklejania tekstu przez przeglądarkę, przepisujemy literka po literce)! I będzie realistycznie :P I ambitnie...

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest