Problemik

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Problemik

Postby Matix » Tue Mar 14, 2006 10:37 am

Pytanie. Jak niektórzy mogli się zorientować zaczęłem rysować i ubogacać świat Cantra rysunkami. I powstało pytanie. Narysowałem i zeskanowałem mnustwo różnych pięknych rysuneczków, ale dla innych postaci niż dotychczas.

Ktoś kiedyś powiedział coś o odmienności stylów u różnych postaci.

Czy mogę je umieścić? Czy będą złamaniem zasad?
http://www.matix.salon24.pl
Vivaldii
Posts: 150
Joined: Fri Dec 30, 2005 10:51 pm

Postby Vivaldii » Tue Mar 14, 2006 11:05 am

Dobre pytanie i warte zastanowienia...

W sumie jesli przyznasz sie swymi postaciami ze to ty zrobiles te rysunki to ktos moze Cie po stylu zidentyfikowac... przywiazac kilka postaci do jednego gracza...
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Mar 14, 2006 12:06 pm

Zastanów się nad tym - kazda postać powinna mieć własny styl - choć jak spojrzymy na współczesną 'sztukę' - to wszystko jest identyczne ;)

Może ogranicz się do jednej albo dwóch postaci? Z twórczością literacka jakoś Ci się udało ;)
==============
Regis
Posts: 185
Joined: Wed Jan 25, 2006 6:09 pm
Contact:

Postby Regis » Wed Mar 15, 2006 8:01 pm

Ludzie, z calym szacunkiem, ale to jest czasami smieszne... Zamiast dobrze bawic sie w grze i ubarwiac swiat, tworzyc klimat osad, miast czy portow swoimi rysunkami, ku ogolnej poprawie jakosci gry, to Matix ma kombinowac jak tu zmodyfikowac swoja 'kreske' tylko po to zeby dwie czy trzy postacie nie rysowaly tak samo? Czy to nie jakas paranoja powoli? :wink: Wyluzujcie, bo wychowacie pokolenie z rozdwojeniem (a raczej rozpiętnastowieniem :wink:) jazni :P :lol:
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Wed Mar 15, 2006 9:45 pm

A nie wkurza Cię, gdy znajdujesz identyczne 'utwory literackie' w kilku miejscach jednocześnie? To już było - ale zdarza się nadal... Obrazki to podobna sprawa - jesli te same lub takie same pojawią się w różnych miejscach to będzie to mocno nienaturalne...
==============
Regis
Posts: 185
Joined: Wed Jan 25, 2006 6:09 pm
Contact:

Postby Regis » Thu Mar 16, 2006 1:36 pm

Oczywiscie ze wkurza, ale jaki to ma zwiazek? Co innego jesli w dwoch czesciach swiata beda dwa TAKIE SAME dziela (wiersze, obrazy, cokolwiek innego) a co innego, jesli jedyna rzecza je laczaca bedzie 'kreska' (czyli mowiac wprost - ten sam autor).
User avatar
Saaq
Posts: 60
Joined: Fri Feb 24, 2006 2:42 pm
Location: Poland

Postby Saaq » Thu Mar 16, 2006 4:35 pm

Mnie najbardziej wkurzają te same imiona postaci... Nie mówię akurat o imionach popularnych jak Tomek, Henryk, czy inne Anie - choć przy tego typu popularnych imionach dobrze byłoby zawszwe używać nazwiska... Ale wkurzają mnie imiona oryginalne, a pojawiające się kilkakrotnie... :x Czy wręcz identycznie nazwane postacie...

A co do obrazów - jesli byłyby to różne obrazy, to chyba nie byłoby to takie złe pod warunkiem, że nie stałoby się to wyznacznikiem kilkunastu postaci jednego gracza :wink:
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Thu Mar 16, 2006 5:01 pm

Mamy precedens S-Mapy - początkowo tworzone przez postaci jednego gracza, obecnie stały się standardem w polskiej strefie i robi je kilkanascie postaci różnych graczy.

OK - można się zgodzić, że podobieństwo styleu nie stanowi złamania zasad - ale czy wszystkie postaci jednego gracza muszą być artystami?
==============
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sat Mar 18, 2006 5:20 pm

Saaq wrote:Mnie najbardziej wkurzają te same imiona postaci... Nie mówię akurat o imionach popularnych jak Tomek, Henryk, czy inne Anie - choć przy tego typu popularnych imionach dobrze byłoby zawszwe używać nazwiska... Ale wkurzają mnie imiona oryginalne, a pojawiające się kilkakrotnie... :x Czy wręcz identycznie nazwane postacie...

A co do obrazów - jesli byłyby to różne obrazy, to chyba nie byłoby to takie złe pod warunkiem, że nie stałoby się to wyznacznikiem kilkunastu postaci jednego gracza :wink:


Pierwsze co mi przychodzi na myśl to 15 krzyśków samobójców.... :lol:

OK - można się zgodzić, że podobieństwo styleu nie stanowi złamania zasad - ale czy wszystkie postaci jednego gracza muszą być artystami?


Problem polega na tym, że stworzyłem bardzo ciekawą postać i nawet mam już przygotowany dla niej pamiętnik z obrazkami. Tylko nie wiem czy je w końcu umieszczę...

Ale pracuję nad nową kreską. To będzie coś wyjątkowego. O ile się zdecyduję to umieścić.... :?
http://www.matix.salon24.pl

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest