Protestuje! :-)

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Protestuje! :-)

Postby belin » Sun Mar 12, 2006 9:27 pm

Motyw zgrywania bazy w okolicach "naszej" 20-stej jest tragiczny :-( - zwlaszcza, ze laczy sie z ogolnymi padami calosci i "czkawka" przez dluzszy czas.
To jest o tyle przegiecie, ze to w sumie chyba dla wielu osob czas najbardziej "grywalny" - cala zmiana czasow "minutkowych" i zgrywania bazy stala sie dla czesci europejskiej powaznym minusem. A za wielka kaluza zmiana w sumie nastapila niewielka (w sensie uzytecznosci czasu).
Moze jednak udaloby sie znalesc taka godzine, ktora bylaby w miare sprawiedliwa dla wszystkich (ciekawi mnie ilu mamy graczy z Australii czy okolic - bo to dosyc istotna informacja).
Ale wczesniej jak byl save okolo 16 to za wielka woda bylo kolo 8-10 (sadze, ze dla wiekszosci godziny akceptowalne bo i tak niespecjalnie moga cokolwiek) - w miare moze byc - chyba dla wszystkich bylo OK. Teraz jest tam w godzinach popoludniowych (czyli znowu spoko) a u nas w czasie podwyzszonej aktywnosci akurat.
Juz nie wspomne o tym, ze calosc dziala jakby chciala a nie mogla :-( - tu wielka ponowna prosba do Wojd'a i Marola - przetlumaczcie, ze na jednym serwerze i jednej bazie danych to nie moze po prostu dzialac.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Mar 12, 2006 9:31 pm

To nie jest kwestia zgrywania bazy. Źle coś jest z serwerem nadal...

Poza tym obowiązuje zakaz protestowania do odwołania ;)
==============
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Sun Mar 12, 2006 9:56 pm

Szkoda... przecie to nasze najulubieńsze zajęcie... Protestowanie... :twisted:

I'm lovin' it...
Image
Image
Federacja RP
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Sun Mar 12, 2006 10:00 pm

wojd wrote:To nie jest kwestia zgrywania bazy.


Hmmm... ale chyba w okolicach tego czasu sie dzieje?

wojd wrote:Źle coś jest z serwerem nadal...


Wiesz dobrze co... rozdzielcie to wszytsko zanim sie rozsypie. Naprawde nie rozumiem, ze trzeba to komus tlumaczyc. A jak trzeba to kazcie mu naraz wbic piec jajek do jajecznicy i w tym samym momencie skorupki do kosza wrzucic :-).

wojd wrote:Poza tym obowiązuje zakaz protestowania do odwołania ;)


Protestuje! :-D
Vivaldii
Posts: 150
Joined: Fri Dec 30, 2005 10:51 pm

Postby Vivaldii » Mon Mar 13, 2006 10:50 pm

Ja nie chcę wchodzić w szczegóły na których się nie znam, ale faktycznie między 19 a 22 lagi są okropne. Wczoraj dochodziły nawet do 5 min po pojedynczym kliknięciu. Żeby załatwic najbardziej pilne sprawy straciłem ponad 150 minut :(

Uważam, że czas miedzy 19 a 22 jest dla dużej części Polaków najbardziej grywalny a w końcu to my stanowimy teraz w Cantr większość... Chyba możemy domagać się jakiś zmian?
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Mon Mar 13, 2006 11:09 pm

Przynajmniej w miare rownych szans - teraz naprawde juz na maksa plusy poszly za wielka kaluze.
Mi codziennie ostatnio na pare durnych klikniec leci chora ilosc czasu. Okolice jedzenia i resetu minut to masakra dla serwera i bazy danych z tego co widac - zwlaszcza, ze polaczona z wysoka aktywnoscia (chyba glownie) polskiej strefy.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Mon Mar 13, 2006 11:14 pm

Backupy sa zdaje sie nasza noca...

Analizowałem dziś z Josem działanie serwera - największe obciążenia serwera ok. naszej 16.45 - 22.45 - nic istotnego sie wtedy nie dzieje - a jednak serwer wariuje... U nas lagi są największe ok 20 - 21 - co ciekawe nie znajduje to odbicia w obciążeniach serwera...

Jos napisał kilka skryptów do analizy zachowań Cantr - może wkrótce się dowiemy i w koncu poprawi sie.
==============
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Mon Mar 13, 2006 11:36 pm

Czyli w "porze karmienia" i resetu minut w polaczeniu z duza aktywnoscia. No coz... moze jak to powiazanie wykaze program to wreszce bedzie to zauwazalne. Chyba, ze jakis duch w maszynie siedzi i akurat wtedy broi ;-D
Vivaldii
Posts: 150
Joined: Fri Dec 30, 2005 10:51 pm

Postby Vivaldii » Tue Mar 14, 2006 12:15 am

wojd wrote:Backupy sa zdaje sie nasza noca...

Analizowałem dziś z Josem działanie serwera - największe obciążenia serwera ok. naszej 16.45 - 22.45 - nic istotnego sie wtedy nie dzieje - a jednak serwer wariuje... U nas lagi są największe ok 20 - 21 - co ciekawe nie znajduje to odbicia w obciążeniach serwera...

Jos napisał kilka skryptów do analizy zachowań Cantr - może wkrótce się dowiemy i w koncu poprawi sie.


POWODZENIA!

:D

Jak można postawić ci piwo? Ewentualnie dobrą butelkę wina jak już Wam się uda? Trzymam kciuki.
User avatar
trss
Posts: 16
Joined: Sun Feb 26, 2006 4:24 pm
Location: PL, Wrocław

Postby trss » Tue Mar 14, 2006 8:38 am

Jos Elkink (2006-03-14)

IMPORTANT: We have a problem with our server. As you have all noticed, there are serious time lags at the moment, and they seem to be caused by spyware that installed itself on our server. Not only is this spyware using processor power - and thus creating lags - it is also using bandwidth. We are now way over our monthly limit, and paying about 30 dollars for some days extra! There is a very good chance that later today I will have to shut down the server entirely, for up to five days, when the billing period ends, since 30 dollars a day is simply too expensive.


No ładnie, 5 dni cantrowej abstynencji.
Co to za system na serwerach jest, że tak się Spyware rozpanoszyły ?
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Tue Mar 14, 2006 9:09 am

no niewiem jak ja wytrzymam 5 dni ;(
User avatar
Saaq
Posts: 60
Joined: Fri Feb 24, 2006 2:42 pm
Location: Poland

Postby Saaq » Tue Mar 14, 2006 11:51 am

To ja obok szczerych życzeń powodzenia przy pracy nad serwerem, aby jak najszybciej udało się serwer postawić na nogi, chciałem ponowić prośbę o powrócenie do starego systemu czasowego :D

Jeszcze raz POWODZENIA!!! :) Wszyscy trzymamy kciuki
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Mar 14, 2006 11:51 am

Pikawa mi przez to latała jak głupia... Oszaleli... co ja się zachibernować ma... Dajemu zrzutę i najdzie się 150$ chyba co nie... No ludzie... 150$ to nie tak dużo... jedyne... mhhh... 600zl... Chyba...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Tue Mar 14, 2006 11:57 am

ushol wrote:150$ to jedyne...600zl

masz jakieś lichwiarskie przeliczniki ;)
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Mar 14, 2006 11:59 am

Nie wiem jak stoi dolar... mniejsza z tym... jak coś zostanie to idzie do Raista na kompa... :twisted:
Image

Image

Federacja RP

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest