Co jest do cholery - Zwierzaki

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Denis B
Posts: 98
Joined: Mon Apr 11, 2005 8:13 am

Postby Denis B » Sat Feb 11, 2006 9:06 am

W jednej z gorskich lokaji mielismy gorekie koziołki ...
utrzymywalismy ich populacje na poziomie 4 szt -( kazdy powyzej tej liczby po kilku dniach sobie uciekał ) -oczywiscie z dnia na dzien ta ilosc zniknała ( jak w wielu lokacjach ) teraz zamiest 4 koziołkow mamy jednego sokoła - czy ta zmiana jest permanentna czy tez gdy zakonczone zostana prace na zwierzakami dostaniemy spowortem choc dwa koziołki ( by mogły sie rozmnozyc )
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Feb 11, 2006 9:09 am

Zaraz, zaraz, wystarczy tylko jedna sztuka do rozmnożenia.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Feb 11, 2006 9:27 am

Buu... Ja to wiem, Ty to wiesz... ..ale po co Oni? ;) Niedługo pewnie powiesz, że to nie czarne bociany przynoszą nowych cantryjczyków?

Zwierzątka się klonują raczej niż rozmażają. Wystarczy jedno, by mogło się 'urodzić' kolejne. Oczywiście więcej bydląt zwiększa większa szansę na wzrost populacji - bo każde ma szansę 'wydanei potomstwa' zupełnie niezaleznie od innych.

Popraw mnie marol jesli sie myle - ale populacja jest przywracana do stanu sprzed zmian - tyle, że bardzo dużo zwierząt sobie wedruje, więc minie jeszcze nieco czasu, nim z powrotem trafią do jakiejś lokacji.
Last edited by WojD on Sat Feb 11, 2006 9:30 am, edited 1 time in total.
==============
Anthea :)
Posts: 69
Joined: Fri Jan 27, 2006 11:55 pm

Postby Anthea :) » Sat Feb 11, 2006 9:30 am

wojd wrote:Sytuacja ze zwierzetami wraca do normy.

Jesli gdzies jest ich za duzo - trzeba sprawe załatwic w sposób naturalny ;) Czyli przeprowadzić odstrzał. Nie ma co płakać - zwierzęta się rozmnażają - jeśli ograniczy się populację nibezpiecznych dla ludzi drapiezników, to się nic nie stanie. Zwierzęta mniej grozne się zregeneruja - trzeba tylko pamietac o prostej i logicznej zasadzie - potrzebna jest parka, by zwierzaki sie rozmnożyły!


No to w takim razie chyba bedziemy musieli przeprowadzic odstrzał niebezpiecznych krów w pewnej osadzie... bo zrobiły sie naprawdę niebezpieczne :D
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Feb 11, 2006 9:38 am

Popraw mnie marol jesli sie myle - ale populacja jest przywracana do stanu sprzed zmian - tyle, że bardzo dużo zwierząt sobie wedruje, więc minie jeszcze nieco czasu, nim z powrotem trafią do jakiejś lokacji.
Hmm... zaczynam mieć coraz poważniejsze wątpliwości co do tego...
Garreth
Posts: 85
Joined: Mon Feb 06, 2006 9:31 am
Location: Poland

Postby Garreth » Sat Feb 11, 2006 12:33 pm

a jak to jest gdy w lokacji jest na przyklad 10 zwierzat jednego gatunku, ludzie je atakuja, ale jedno ucieka - tylko pytanie ktore - zranione czy zdrowe?
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Feb 11, 2006 12:39 pm

Mówić, nie mówić? ;)

No dobrze - ucieka to, któremu akurat chce się uciec. Niekoniecznie to zranione.
==============
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sat Feb 11, 2006 12:56 pm

a kiedy atakuje 1 z 10 zwierzat to ktore ranie??? :|

no i czy zwierzeta beda znow dodane czy zaczna wracac, bo w moich lokacjach niema albo wcale swierzat albo jest 20%
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Feb 11, 2006 1:19 pm

Tu pewien problem jest - generalnie powinno sie atakowac najsłabsze zwierzę - ale po indywidualizacji już nie wiesz, czy ono sobie nie poszło - a w międzyczasie nie przyszło inne... W sumie dobrze, że na to zwróciłeś uwagę... Zaraz o tym pomyślę.

Problem przywrócenia zwierząt jest nadal rozwiązywany. Ogólna liczba zwierząt pozostanie zbliżona - ale czy odtworzy się układ sprzed zmian? Nie wiem - naczelną rolę odgrywa tu czynnik losowy.
==============
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sat Feb 11, 2006 4:33 pm

Na wybrzeżu mgieł ciągle mamy resztkę dawnej populacji - 1 koń z dwudziestu. Kiedy to zostanie poprawione?
:(
http://www.matix.salon24.pl
AUTO
Posts: 755
Joined: Mon Feb 06, 2006 9:19 pm

Postby AUTO » Sat Feb 11, 2006 7:19 pm

Wniosek jaki można z tej wpadki wyciągnąć jest taki, że nie opłaca się chronić zwierząt za wszelką cenę i tworzyć w ten sposób wielkich stad, bo przez głupi błąd gry wszystko to można nagle stracić. Dlatego najwięcej straciły lokacje całkowicie zabraniające polowań (jestem zwolennikiem ograniczonych polowań - nie polować na zwierzęta, których jest mniej niż 4 sztuki). Popieram też całkowite wybijanie stad wilków, niedźwiedzi i innych niebezpiecznych zwierząt.
User avatar
Zimt
Posts: 325
Joined: Thu Jul 14, 2005 8:48 am
Location: Wielkopolska (Poland)
Contact:

Postby Zimt » Sat Feb 11, 2006 7:41 pm

To, ze przez blad zwierzeta zaczely "znikac" nie znaczy, ze ochrona nic nie daje. Sa rejony gdzie calkowity zakaz polowan jest potrzebny, bo zwierzeta wystepuja w sladowych ilosciach.
"I'm just living in my head..."
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Feb 11, 2006 8:06 pm

Pisałem już, że nie zmieni się ogólna liczba zwierząt - nieco może się tylko zmienić ich rozkład. Te zwierzeta, które zniknęły nie umarły - one sobie teraz wędrują z lokacji do lokacji. No, powiedzmy, że stanęły pośrodku i ich nie widać w krzakach ;) Ale stopniowo wracają na drogi i w końcu dotra do celu...

Zwierzeta opłaca się chronic - jesli powstrzymamy sie od polowania, to bedzie ich wiecej - ale nie należy tez z tym przesadzać. Tak jak w realnym świecie zwierzęta zostały stworzone, by służyć człowiekowi dostarczając mu żywności, surowców czy zachwytu - tak i tu nalezy korzystać z nich tak samo... Co nie przeszkadza w tym, by odgrywać szalonych ekologów czy wegetarian... :)
==============
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sat Feb 11, 2006 8:09 pm

ok, ale co z tym ktore zwierzeta atakujemy?
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Feb 11, 2006 8:12 pm

To nie jest tak, że mozna coś zmienić ot tak sobie... Ktos musi to napisać, ktoś inny sprawdzic i zatwierdzić ;) Ja tylko aspirantem jestem...
==============

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest