Koniec z buzkamikami w Cantr

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy jestes za zaprzestaniem uzywania emotek podczas grania w Cantr

Tak
24
41%
Tak, chociaz nie przeszkadzaja mi one...
11
19%
Nie
24
41%
 
Total votes: 59
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Jan 31, 2006 7:19 pm

ushol wrote:Ty też mnie nie zrozumiałeś... chodziło mi o stwierdzenie:

[quote=Raist]Szczerze mowiac mam gdzies czy ktos chce zebym przy usmiechaniu...


Jest to dość samolubne....[/quote]

Ale skoro postac chce sie tak usmeichnac to nie mozna wymagac od niej wiecej :) Nie robmy tez z usmeichania sie jakichs basniowych i poetyckich opisow bo to jest akurat kropla w morzu. I tak to jedyny opis uczuc duzej czesci graczy wiec chyba dobre i to :)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jan 31, 2006 7:21 pm

dobre i to
że w ogóle mają jakieś uczucia ;)
==============
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Jan 31, 2006 7:26 pm

Oto i upragnione podsumowanie:

(spisałem wszystkie nie powtarzające się argumenty)

Za opisami w **:
-nie psują w ogóle zabawy i klimatu gry oraz nie wydają się tak lekceważące jak emotki;
-więcej mówią;
-budują atmosferę;
-** mają wpływ na ustosukowanie się jednej postaci do drugiej, przy czym emotki sprawiają częstokroć wrażenie postaci niedojżałej i niepoważnej;

Za emotkami:
-pisze się krócej nią opisy w **;
- : ) jest uważana jako zwykłe "usmiecha się" i nie może być inaczej tłumaczone;

I jeszcze za i przeciw: NICZEGO ZA DUŻO

Jeśli o czymś zapomniałem piszcie PM to dopiszę
Image
Image
Federacja RP
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Tue Jan 31, 2006 8:10 pm

Raist wrote:Czyli sugerujesz sie wiedza occ w ocenie postaci? Dla Twojej postaci w grze ": )"jest rownowazne z *usmiecha sie* i nie ma mozliwosci rozroznienia obu zapisow.


Ale dla mnie nie jest. Moja postac słyszy i widzi, a ja to czytam. Proste?

Ktoś tu rzucił świetnym argumentem. Emoty wykorzystane w Cantrze nadają mu extra-chaterskiego klimatu. Co kto lubi, nie?
User avatar
draegg
Posts: 10
Joined: Sat Feb 04, 2006 10:15 am
Location: Lodz

Postby draegg » Sat Feb 04, 2006 11:42 am

Emotikony zostaly wymyslone po to, aby krotki tekst uzupelnic o komunikat pozawerbalny.

Symbol :) ma wartosc 'radosc, serdecznosc' bo taka jest umowa dosc duzej grupy ludzi poslugujacych sie tym znakiem. Umowa dotyczaca symbolu usmiechu jest nawet obszerniejsza niz umowa o opisie komunikatu pozawerbalnego umieszczonym w obrebie asteryskow.

Uzywam znaku :) w chwili, gdy moja reakcja jest blaha, choc wyrazna i jednoznaczna. Moge stosowac ja zamiennie z *usmiecha sie* i tak czasem czynie. Jednak moja postac ma bardziej zlozone reakcje i jesli zamierzam to zaznaczyc - rozszerzam komunikat poza emotikone.

Rozumiem jednak, ze spotkaliscie sie (przyznam, ze ja rowniez) z nieumiejetnym, mylacym uzyciem tych symboli i dlatego postulujecie zaprzestanie ich uzywania...

Jestem za, pozostaje mi zmienic przyzwyczajenia zakorzenione przez dziesiec lat *wzdycha ciezko wzruszajac ramionami*.
Jest dobrze, ale nie tragicznie.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest