Koniec z buzkamikami w Cantr

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy jestes za zaprzestaniem uzywania emotek podczas grania w Cantr

Tak
24
41%
Tak, chociaz nie przeszkadzaja mi one...
11
19%
Nie
24
41%
 
Total votes: 59
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Tue Jan 31, 2006 4:18 pm

Narvego wrote:Zbyt dlugo pisze sie tekst w nawiasach czy gwiazdkach... poza tym, o ile emotki pochodza od gracza to jednak emocje juz od postaci - i nie widze konfliktu pomiedzy wyrazaniem jednego oraz drugiego.


Jak idziesz z kolegami do pubu, to zawsze towarzyszy Ci torba pełna kartoników z narysowanymi emotami, wyrażającymi Twoje uczucia, co? Postaraj się pojąc różnicę. To nie jest trudne.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Tue Jan 31, 2006 4:43 pm

Narvego wrote:Zbyt dlugo pisze sie tekst w nawiasach czy gwiazdkach...


To nie graj w Cantr, jeżeli według ciebie zajmuje zbyt dużo czasu...i musisz wszystko robić na szybko, na odwal się.
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jan 31, 2006 4:59 pm

Hej, hej :) Spokojnie Panie i Panowie...

Po pierwsze: emotikonki nie są zabronione - ale lamerskie nieco
Po drugie: jeśli nie umiesz się przestawić, to rób tak, jak robiłeś(aś)
Po trzecie: z czasem człowiekowi zaczyna zależeć, by on i jego postaci były traktowane z szacunkiem - a * * z pewnościa mają na to wpływ - o ile korzysta się z nich rozsądnie i z umiarem...
==============
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Jan 31, 2006 5:03 pm

Yossarian wrote::-) Osoba, używająca emotów w wypowiedziach w Cantrze sprawia wrażenie raczej niedojrzałej. :-) W większości oczywiście, bo nie jest to żadną regułą. :shock: Przyznam jednak, że takie są moje odczucia względem tego typu osobników. :-) Szczególnie, gdy dana postac pełnie rolę przywódcy. :-) Wygląda to wtedy bardzo niepoważnie. ;-)
La la la... :roll:

Edit: zapomniałem o jednej... :oops:


Czyli sugerujesz sie wiedza occ w ocenie postaci? Dla Twojej postaci w grze ": )"jest rownowazne z *usmiecha sie* i nie ma mozliwosci rozroznienia obu zapisow.
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Jan 31, 2006 5:17 pm

Raist wrote:Czyli sugerujesz sie wiedza occ w ocenie postaci? Dla Twojej postaci w grze ": )"jest rownowazne z *usmiecha sie* i nie ma mozliwosci rozroznienia obu zapisow.


Nie chodzi o sugerowanie się wiedzą OOC... Raczej o to iż można się uśmiechać na wiele sposobów, dodatkowo np. drapiąc się po głowie, lub brodzie... : ) zwykła buźka, jak się na nią patrzy, ma wesoły i dość głupkowaty wyraz twarzy... A nie zawsze chyba o to chodzi, co nie... czasami uśmiechasz się poważnie, czasami szerzej a czasami mniej. W grach RPG jaką jest bezsprzecznie Cantr nie chodzi o spłycanie lecz, o opisywanie szczegółów takich jak mimika postaci czy jej postura...

Tyle mam do powiedzenia... nie umiem tego z siebie wyrzucić tak jak Wojd Gnom czy też inni, ale mam nadzieję że to dobrze zroumiecie...
Image
Image
Federacja RP
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jan 31, 2006 5:20 pm

Postaci nie wiedzą i nie rozróżniają... Jednak nie powiesz mi, że na podstawie sposobu i stylu wypowiadania się postaci nie oceniają i nie ustosunkowują się do innyh postaci. Jeśli ktos jest rozhichotany i co drugie słowo wtrąca ;) :), to trudno taka postać traktować poważnie. Jeśli natomiast użyje * mówi z usmiechem * * smieje się głośno * * wykrzywia wargi w złośliwym uśmieszku * - to zostanie zupełnie inaczej odebrana i potraktowana...
==============
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Jan 31, 2006 5:25 pm

Rownie dobrze mozna sie usmiechnac zwyczajnie i do tego celu uzywam emotek. Szczerze mowiac mam gdzies czy ktos chce zebym przy usmiechaniu drapal sie po czyms albo robil pajace. Skoro postac usmiecha sie zwyczajnie to tak jest i koniec i nie ma zamiaru robic nic innego przy tej okazji. ;) Czepiacie sie tak naprawde dupereli zamiast namawiac ludzi do kozystania z opisow przy roznych sytuacjach (taka akcja napewno do tego nie naklania, wiekszosc ludzi nawet jezeli jej ulegnie to poprostu oleje emotki a opisy wcale sie nie pojawia).
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Jan 31, 2006 5:45 pm

Więc dobra...

Namawiam Was wszystkich ludzie abyście używali opisów przy różnych sytuacjach

Lecz ten topik nie był stworzony po to abypowiedzieć ludziom aby używali *opisów* lecz starać się nakłonić żeby *opisami* zastąpili buźki...

Raist wrote:Rownie dobrze mozna sie usmiechnac zwyczajnie i do tego celu uzywam emotek. Szczerze mowiac mam gdzies czy ktos chce zebym przy usmiechaniu drapal sie po czyms albo robil pajace. Skoro postac usmiecha sie zwyczajnie to tak jest i koniec i nie ma zamiaru robic nic innego przy tej okazji.


W takim razie przykro mi Raist, bo nie wiem, w takim razie, co w Cantr daje ci przyjemność z grania... Cantr to gra, więc czemu grać na odpie**ol :?::!:
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Jan 31, 2006 6:14 pm

Nie rozumiesz tego co pisze ... : ) jest tylko jedna z odmian usmiechu tzw. zwykly usmiech, zwykle wykrzywienie twarzy. Nie widze nic zlego w uzyciu takiego odpowiednika od czasu do czasu jezeli sytuacja na to pozwala. Co innego gdy ktos uzywa tylko takich emotek, ale nie wszyscy tak postepuja.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jan 31, 2006 6:38 pm

No i tu chyba dochodzimy do consensusu... Umiar - w jednym i drugim... Czasem 'zwyczajny uśmiech ' wystarczy...
==============
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Tue Jan 31, 2006 6:52 pm

O_o
"""

Co wy wiecie o buźkach?

:wink:
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Jan 31, 2006 6:53 pm

Ty też mnie nie zrozumiałeś... chodziło mi o stwierdzenie:

[quote=Raist]Szczerze mowiac mam gdzies czy ktos chce zebym przy usmiechaniu...[/quote]

Jest to dość samolubne... W realu nie stoisz wciąż na baczność i nie mówisz jak do jakiegoś komendanta... W RPG oczekuje się właśnie relacji... a co do zwykłego : ) to ja się już nie czepiam... Tylko ile można? Przez całe życie z jednym uśmiechem? Więc apeluję o rozsądek i umiar. Jest to tekstowa gra, ale nie znaczy że liczą się tylko wypowiedzi...

Jeszcze tylko dodam: Ludzie... Nie róbcie z Cantr chata w którym słowa zastępowane są znaczkami...

Głosuję za zakończeniem rozmowy... każdy powiedział co wiedział, każdy kto przeczyta opowie się za jedną ze stron i załatwoine... Ankieta otwarta więc kto nie głosował może głosować...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Tue Jan 31, 2006 6:57 pm

Może więc podsumuj?
http://www.matix.salon24.pl
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Tue Jan 31, 2006 7:06 pm

18-14 :wink:
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jan 31, 2006 7:18 pm

Jesteś koszmarnym demokratą Michale ;) kilka cytatów do przemyślenia:

Jeżeli 51% społeczeństwa chce zabić pozostałe 49%, to nie jestem demokratą (Leszek Kołakowski)

Od skłonności do demokracji, z którą rodzi się każdy człowiek, wybawić go może jedynie chrzest inteligencji. (Nicólás Gómez Dávila)

Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu. (Winston Churchill)

Demokracja jest to sprawowanie rządów poprzez dyskusje, które efektywne jest tylko wtedy, kiedy dyskusje udaje się uciszyć. (Clement Attlee)

:P
==============

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest