Koniec z buzkamikami w Cantr

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy jestes za zaprzestaniem uzywania emotek podczas grania w Cantr

Tak
24
41%
Tak, chociaz nie przeszkadzaja mi one...
11
19%
Nie
24
41%
 
Total votes: 59
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Koniec z buzkamikami w Cantr

Postby ushol » Mon Jan 30, 2006 10:15 pm

Chciałem rozpocząć walkę z manią buźiek podzczas grania w Cantr. Moim zdaniem psuje to trochę klimat gry. O wiele bardziej wolę używać opisów - *opis*. Zróbmy kampanię antybuźkową.
Image
Image
Federacja RP
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Mon Jan 30, 2006 10:30 pm

Ja czasem pisze jak mi sie nie chce dopisywac *usmeicha sie* ... a Ty bys zaczal od siebie i nie psul klimatu forum pierodlami o CH N i jakims balsamie!O! :D
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Mon Jan 30, 2006 10:36 pm

Chuck jest już w grupie z rozmowami o sprawach nie związanych z Cantr... Jeśli ktoś ma tego dosyć to może po prostu omijać ten temat... Pozatym nie jestem sam a jak narazie słyszałem tylko złe słowa skierowane w moją stronę... Co do balsamu to jak już stwierdziłem gdzieś indziej... jest mój...

Co do zaczynania od siebie to mogę powiedzieć bez bicia, że nie używam emotek w cantr...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Postby Skarbniq » Mon Jan 30, 2006 11:25 pm

Po co mam pisac *usmiecha sie* - emotek o wiele lepiej to wyraza jest pewną wizualizacją. Szkoda ze nie można ASCII artów robic w zdarzeniach :P

Bardziej zlozone gestykulacje i tak trzeba zrobic opisowo.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Mon Jan 30, 2006 11:33 pm

Cicho! mamy 9-6!
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Mon Jan 30, 2006 11:43 pm

Zależy jak na o patrzeć... Może być 9-6 na nie/tak, ale...-tak
lub 9-6 tak/tak, ale...-nie
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Postby Skarbniq » Mon Jan 30, 2006 11:46 pm

I tak sie nie podporzadkuje... bo moje postacie sie nigdy nie dowiedza o tym glosowaniu :P W kazdym razie ja im nie powiem :D
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Jan 31, 2006 12:00 am

Skarbniq wrote:I tak sie nie podporzadkuje... bo moje postacie sie nigdy nie dowiedza o tym glosowaniu :P W kazdym razie ja im nie powiem :D


Och, ale jestes dla nich niedobry! :) Nasle na Twoje postacie wszystkie moje i im skopia tylki za to, ze nie wiedza ;)
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Tue Jan 31, 2006 12:07 am

Raist wrote:
Skarbniq wrote:I tak sie nie podporzadkuje... bo moje postacie sie nigdy nie dowiedza o tym glosowaniu :P W kazdym razie ja im nie powiem :D


Och, ale jestes dla nich niedobry! :) Nasle na Twoje postacie wszystkie moje i im skopia tylki za to, ze nie wiedza ;)



Ja nasle wszystkie moje, z wszystkich 15 kont + postacie wszystkich z mojej kliki!!!
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Jan 31, 2006 12:08 am

Chciałem nakłaniać ludzi aby odeszli od przyzwyczajenia pisania emtek... Po 15min zrozumiałem że to właściwie nie ma sensu... chociaż przy swoim zostaję... Nie wiem bowiem czy was, ale mnie drażnią w grze rpg (poważnej grze rpg) Takie wypowiedzi jak

*A ja nie :) A ja nie :)
*I kto by pomyslał;)

(o ten pierwszy tekst nie pytajcie, ale powiem że jest faktyczny z gry)

Emotki dają wrażenie jakby nie pochodziły z IC tylko od gracza... Z tym pierwszym tekstem na przykład bardzo głupio wyszło... bo gościnka dostała w twarz i stało się coś co nie stałoby się używając *opisów*... Postacie używające w wypowiedziach emot sprawiają częstokroć wrażenie cwaniakowatych, co jest często mylące... Ktoś może napisać:

Ja cię lubię :)

co ma trochę inny wyraz jak dla mnie niż

Ja cię lubię *uśmiecha się szczerząc zęby jak królik przy porodzie* (głupi przykład, ale śpieszę się bo analiza matematyczna leży przedemną)

pozatym w taki sposób można kreować postacie dokładniej niż tylko przez zachowanie... można kreować nieznacznie ich wygląd... np. w wyżej wymienionym przykładzie już dowiadujemy czegoś o zębacz postaci (kolejny głupi przykład, powód patrz wyżej)

Takie me zdanie...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Jan 31, 2006 12:09 am

lukaasz wrote:
Raist wrote:
Skarbniq wrote:I tak sie nie podporzadkuje... bo moje postacie sie nigdy nie dowiedza o tym glosowaniu :P W kazdym razie ja im nie powiem :D


Och, ale jestes dla nich niedobry! :) Nasle na Twoje postacie wszystkie moje i im skopia tylki za to, ze nie wiedza ;)



Ja nasle wszystkie moje, z wszystkich 15 kont + postacie wszystkich z mojej kliki!!!


Jestes u marola!

btw. ankieta jest zle stworzona tzn pola wyboru sa tak skonstruowane, ze i tak wyjdzie wiekszosc na tak. Bo dlaczego gtos komu emotki sa obojetne ma byc bardziej na tak niz na nie ?;)
Last edited by Raist on Tue Jan 31, 2006 12:11 am, edited 1 time in total.
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue Jan 31, 2006 12:11 am

Raist wrote:
Jestes u marola!


heh... przypominają się czasy przdszkolne... *uśmiecha się sam do siebie* :twisted:
Image

Image

Federacja RP
User avatar
docent
Posts: 372
Joined: Wed Jan 18, 2006 2:13 pm
Location: Polska/3city

Postby docent » Tue Jan 31, 2006 12:45 am

Ogólnie słuszna idea, ale bywają sytuację w których jednak użyje buźki
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Tue Jan 31, 2006 1:43 am

Ja uzywam i tego i tego. I nadal zamierzam. Niektore moje postacie maja bardziej wyrazista mimike niz inne. W niektorych widac emocje, ktorych one same nawet nie podejrzewaja ze sa widoczne przez innych. A za to inne postacie prawie zawsze maja kamienna twarz i nawet jak sie usmiechaja, to trudno powiedziec w jakim kontekscie.

praktycznie na jedno wychodzi gdy napisze sie "usmiecha sie" albi po prostu ":)"

roznica bylaby gdyby rozwinac emocje:
*usmiecha sie serdecznie*
*usmiecha sie przyjacielsko*
*usmiecha sie poblazliwie*
*usmiecha sie zlosliwie*
*zmusza sie do smetnego usmiechu*
*usmiecha sie prowokujaco*
*usmiecha sie niesmialo*
*usmiecha sie ogromnie uradowany*
...

Nie wszycy okazuja emocje, nie wszycy musza. Wprowadzac zakazow emotikonek moim zdaniem nie powinno sie. Najlepiej przekonywac, najlepiej na forum (a nie komunikaty OOC w grze). A w grze to jedynie poprzez dawanie dobrego przykladu.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jan 31, 2006 6:19 am

Zgodzę się tu z Cantryjczykiem. Klasyczne emotki są zbytnim uproszszczeniem niestety jak na potrzeby wypowiedzi postaci w Cantr oraz elementem psującym czasem atmosferę. Zdecydowanie lepiej 'brzmi' gdy ktoś mówi * uśmiecha się ironicznie *, * przyjaźnie macha ręką * - szczególnie kiedy trzeba coś podkreślić...

;) :) wydają mi się czasami się lekeważące - bo komuś sie nie chciało napisać tych dwóch gwiazdek i paru słów... Dlatego używam słownych emotek również w prywatnych wiadomościach.

Mam tez kilka postaci, przy których nie dbam tak bardzo o to - powoli jednak odzwyczajam się od interpunkcyjnych emotek. Czasem z rozpędu się pomylę. Ogólnie jednak sądzę, że gwiazdki są super :)

Aha - w ang. strefie stosuje się jeszcze jedną metodę wyróżniania wypowiedzi -wzmocnienie-

Zaproponowałem swego czasu automatyczną konwersję *tekstu w gwiazdkach* na tekst kursywą i -tekstu wzmocnionego- na tekst pogrubiony, jednak reakcje były niezbyt zachęcające - gracze z ang. strefy mieli wątpliwości czy można mówić boldem lub italikiem ;)
==============

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest