Bardzo ogólne pytanie o morze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Bardzo ogólne pytanie o morze

Postby Sierak » Sun Jan 01, 2006 9:06 pm

Czy polskie wyspy są tak ułożone, że można płynąć 5 lat sloopem w jakimś kierunku i nic nie napotkać? Jest taka możliwość, że gdzieś mapa Cantr jest niedokończona i nic tam nie ma? Bo już się martwię, większość wysp jest blisko siebie, a teraz jakoś tak płynę i nic i boję się, że to nie wina losu, a mechaniki gry.
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Jan 01, 2006 9:34 pm

Jak będziesz miał pecha, to może się chyba tak zdarzyć.
Co do kształtu Cantr i 'niedończonych kawałów' - nie wiem, słyszałem plotki, że jest to torus więc zawsze się gdzies w końcu dopłynie - ale to nic pewnego. Na podstawie tego, co pisza na ang. forum, moge tylko stwierdzić, że niektórzy pływali wiele wiele lat nim znaleźli jakiś ląd a i wtedy czesto się okazywało, ze wyspa nie ma jeszcze dokowalnych miejsc...
==============
DyzDyz
Posts: 7
Joined: Tue Nov 15, 2005 11:25 pm
Location: Gdansk, Poland

Postby DyzDyz » Sun Jan 01, 2006 11:14 pm

Ale nawet jeśli będziesz płynął i płynął aż Twoja postać umrze z głodu, to będzie bardzo realistyczne. Mało było wypraw które płynęły, płynęły, płynęły i nigdzie nie dopłynęły?
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sun Jan 01, 2006 11:32 pm

DyzDyz wrote:Ale nawet jeśli będziesz płynął i płynął aż Twoja postać umrze z głodu, to będzie bardzo realistyczne. Mało było wypraw które płynęły, płynęły, płynęły i nigdzie nie dopłynęły?


No dobrze, ale mi chodzi o błąd, że na przykład moja postać nie będzie miała szans napotkać lądu nie dlatego, że go tam nie ma, ale dlatego, że powinien być, ale tam nie dorobili. :roll: Może się wypowie ktoś kompetentny? A może jak powiem to dorobią, tak też może być. :lol: Właśnie piszę to wszystko, bo czytałem o takich rzeczach, a nikt do końca nie wie, jak to jest z tym światem Cantr. Poza tym "tamte" wyspy są dość gęsto ułożone, a ostatnio to zmieniam kierunki i nic.
Last edited by Sierak on Sun Jan 01, 2006 11:42 pm, edited 1 time in total.
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Sun Jan 01, 2006 11:41 pm

Michal wrote:No dobrze, ale mi chodzi o błąd, że na przykład moja postać nie będzie miała szans napotkać lądu nie dlatego, że go tam nie ma, ale dlatego, że powinien być, ale tam nie dorobili. :roll:


Jakos w taka sytuacje nie moge uwierzyc. Sadze, ze mapa jest wytworzona losowo i "zamknieta" (po prostu "A na poczatku byla mapa" ;-D ). Nie wiem czy komus by sie chcialo az tak bawic w Stworce, zeby kazda wyspe zaplanowac i rozpisac na niej jeszcze wszystkie lokacje.
Ale niestety mozesz trafic rzeczywiscie na obszar gdzie zadna wyspa nie powstala... a na dokladke plynac w kierunku gdzie na zadna w sensownym czasie nie trafisz ani zadnej nie zobaczysz (albo akurat przeoczysz). To przykre ale i w realnym swiecie wykonalne (a juz w takim skladajacym sie z wysp tym bardziej).
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Jan 01, 2006 11:42 pm

Cóż... Świat nie jest doskonały - jeśli nie dorobili jeszcze nic akurat w kierunku, w którym płyniesz, to zwyczajnie masz pecha. Twoja postać umrze a statek bedzie płynął w nieskończony bezmiar oceanu do czasu aż z otchłani wyłoni się jakiś ląd. Być moze ktoś kiedyś znajdzie Twego sloopa, rozwali zamek - jeśli go zamknąłeś - i znajdzie ciało. Być może je pochowa a może tylko rzuci na brzeg a sam odpłynie w siną dal ;)
==============
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sun Jan 01, 2006 11:44 pm

Jak tak czytam, to mi się robi smutno...los mojej postaci jest ciężki :cry: muszę mieć nadzieję, jak w prawdziwym życiu i wypatrywać wyspy :) Zawsze mogę (może) zawrócić... ale nie chcę mieć pecha programistycznego, tylko prawdziwego :?
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Jan 01, 2006 11:48 pm

A co? Aby zawrócić już za późno? W dawnych czasach zasada była prosta - płyneło się w jakimś kierunku tak długo jak starczyła połowa zapasów żywności i wody. Plus jeden dzień. Jak się nie miało szczęścia, to powrót zabierał zbyt wiele czasu.

W Cantr umierasz z głodu po 19 dniach - więc na tym trzeba oprzeć kalkulację.
==============
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sun Jan 01, 2006 11:49 pm

Image
A tutaj dowód :lol: Może zacznę śpiewać szanty, to pomoże :D a może rzucę kostką by teraz wybrac kurs hmmm
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sun Jan 01, 2006 11:52 pm

Tak wojd wiem o tym, zrobię to co będzie rozsądne :roll: a to czy jest za późno to nie mogę powiedzieć. :)

i jeszcze jedno pytanie :


Czy opcja płyń 0 tur( do lądu ) na pewno działa????????
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Mon Jan 02, 2006 12:07 am

Eee... Takie obrazki to ja często widzę :)

Opcja 0 tur działa jak najbardziej - bedziesz płynął w danym kierunku aż walniesz dziobem w ląd jeśli świat jest okrągły. Albo spadniesz poza krawędź świata jesli jest płaski :twisted:
==============
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Mon Jan 02, 2006 12:46 am

wojd wrote:Albo spadniesz poza krawędź świata jesli jest płaski :twisted:

To licze, ze autorzy swiata za duzo Prachetta nie czytali ;-) (nie odwoluje sie do antycznych pomyslow a jedynie do ich nowoczenych kalek - bo patrzac na popcorn to autorstwo na masowym produkcie wychowane jest ;-) ). Jakos nie usmiechaloby mi sie wyladowanie na sloniu a po chwili na zolwiu zeby na final wyladowac w nicosci. Chociaz sam wodospad musialby byc niezlym widowiskiem ;-D
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Mon Jan 02, 2006 12:46 pm

Michale, nie widzę, żebyś miał jakąś postać na statku, więc i pomóc ci nie mogę. Na pewno wyspy nie były generowane losowo - wszystko jest zrobione "ręcznie". Co do gęstości występowania wysp (a może i kontynentów, kto wie?) - chyba rozumiecie, że nie mogę zdradzać takich szczegółów. A z tym torusem to nie do końca prawda...
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Mon Jan 02, 2006 4:02 pm

marol wrote:Michale, nie widzę, żebyś miał jakąś postać na statku


No, ale jak to możliwe?? To ty na pewno wiesz, którymi ja gram? Nie podawałem ci nigdy ID.
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Mon Jan 02, 2006 7:42 pm

Możliwe, że Marol porównał IP z którego logujesz się do gry z tym z forum i w ten sposób wywnioskował Twoje ID.

Marol, mam do Ciebie jedno ogólnikowe pytanie (mam nadzieję, że możesz na nie odpowiedzieć :) ): czy jest jakieś ograniczenie co do wielkości świata? (oby to była maksymalna wartość longinta :wink:)
Ni Ni Ni Ni!

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest