UWAGA!! Post skierowany do twórców map!

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Thu Dec 29, 2005 4:48 am

LOL! Co tu sie dzieje? Niedość, że jakieś telefoniczne kliki tworzą, wywlekają brudy małżeńskie na publicznym forum, to jeszcze chcą się włamywać i kraść mapy... Oj.. wstyd... PD będzie miało mase roboty przez Was :P

A dla tych co nie stać na legalizacje photoshopa to polecam opensourcowy http://www.gimp.org/ Program ma spore możliwości jak za darmoche. I można go skompilowąć na dowolnym systemie. Nawet na Atari :P A ktoś chce oryginalne i fajne czcionki? Najlepiej własne namalować :P I jeszcze sprzedawać licencje później :P
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Jifer
Posts: 43
Joined: Tue Nov 01, 2005 8:29 pm
Location: Polska
Contact:

Postby Jifer » Thu Dec 29, 2005 4:22 pm

Dobre pytanie... CO TU SIĘ DZIEJE!


JA za, to tak przy okazji Keves odnośnie mojej mapy. Ile mam czekać, aż ktoś raczy odwiedzić pocztę? Rzyczycie sobie, by rysunki do Cantr wysyłąć na wasz server. To i wysłałem.
TYLKO JAKI TO MA SENS, KIEDY TRZEBA RUSKI ROK CZEKAĆ????
Ludzie się pienią, bo zrobiłem mapkę, a nie chce jej im dać, a na mój serv nie wrzucę, bo jak ją zaczną kopiować to wywalą mi i tak mały już limit transwerowy.
Zrób coś z tym. PLZ!!

Odnośnie "wykradania map"
Ściągnijcie sobie program do przeglądania serverów. Jak macie linka do jakiego kolwiek rysunku z Cantr, to wystarczy. Możecie ściągnąć całe foldery. Problem jest tylko tam gdzie są hacki. Zazwyczaj plików nie pokazuje, dlatego też zassać cokolwiek z folderów forumowych to wyższa szkoła jazdy. (mi się nie udało nawet ze swojego ściągnąć :p )
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Thu Dec 29, 2005 5:16 pm

Za OFF-TOPa przepraszamy...


wysłałeś na pictures@cantr.net ? Lepij wysylac po sztuce, kazdy kawalek mniej niz 70 kB - inaczej serwer to blokuje i dodaje do kolejki moderowania - i wtedy sie rzeczywiscie czeka dlugo...
==============
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Thu Dec 29, 2005 6:55 pm

mi odpisali jakos w 48h, chyba
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Dec 29, 2005 8:12 pm

Ostatnio tak wyszło, że tylko ja wrzucam obrazki, reszta ludzi (a właściwie ludź) się gdzieś rozpierzchła... Jeśli mija dłuższa chwila i nic, to dajcie znać na PMa. Tylko nie wysyłajcie na Boga 2MB plików PSD czy w formacie Corela, bo i takie kwiatki się zdarzają...

Co do wyciągania map - życzę powodzenia. Mapa fizycznie nie istnieje na serwerze w jakimś pliku. Kiedyś, owszem, tak było, jak ktoś tylko znał odpowiedniego URLa, to wystarczyło go wklepać i gotowe. Na szczęście adres znało tylko kilkoro ludzi. To jednak było dość ryzykowne i dlatego parę miesięcy temu przeniosłem wszystkie mapy do bazy danych - stamtąd to już je nie tak łatwo wyciągnąć.
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Thu Dec 29, 2005 9:41 pm

Ale chyba mogę miec Wasze mapki na tepacie, co? :D
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Dec 29, 2005 9:56 pm

Ja to sobie ją trzasnąłem full color na papierze fotograficznym...
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Thu Dec 29, 2005 10:03 pm

Mógłbyś podrzucic mi plik? Zrobiłbym plakat! :D
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Thu Dec 29, 2005 10:06 pm

Mógłbyś podrzucic mi plik? Zrobiłbym plakat! :D
Jifer
Posts: 43
Joined: Tue Nov 01, 2005 8:29 pm
Location: Polska
Contact:

Postby Jifer » Fri Dec 30, 2005 10:54 am

Powtarzasz się koleś :]

Powiem szczerze, że nie dałem rady wyciągnąć mapki... znalazłem rysunki do gry, wszystkie avatary na servie i masę innych, w tym rysunków z innych servów występujących w Cantr.

Durze problemy mam też z dostaniem się do folderu:
http://www.cantr.net/graphics/cantr/user/
To jest właśnie ten problem, o którym wspomniałem wyżej... php i bazy.
Z nich nie da się fizycznie wyciągnąć rysunków, bo cholery tworza się na bierząco grania.
Może łatwiej by było, gdybym znał format mapy. Nawet jeśli jest to zwykły jpg czy gif, to w grze on nie występuje. Tylko niewielki jej fragment jest wyświetlany i to też nie rzeczywisty. Jest przekształcany przez program (jakby ktoś nie zauważył: mapa ulega zniekształceniom przy brzegach.

Ma ktoś jakąś podpowiedź :D
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri Dec 30, 2005 11:04 am

Jak już napisałem parę postów wyżej - plik z mapą jest dostarczany przeglądarce na bieżąco i tworzony dynamicznie z danych utworzonych w bazie. Tak więc nie znajdziesz żadnego pliku z naszymi mapami na serwerze, bo go po prostu nie ma - wszystkie dane map są zakodowane w bazie.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Fri Dec 30, 2005 11:07 am

Ty żartujesz? Prawda? Bo jak nie to ja chyba śnię - gość na forum oficjalnie przyznaje się do haczenia gry, zachęca do tego samego innych i prosi PD o pomoc w haczeniu :) Tego jeszcze nie było :P

BTW - na stronie http://www.cantr.net/graphics/cantr/user/ jest podany zły mail...
==============
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri Dec 30, 2005 11:57 am

Dopóki niegroźne, niech się bawi :P
wojd wrote:BTW - na stronie http://www.cantr.net/graphics/cantr/user/ jest podany zły mail...
Właśnie, że dobry - jeśli ktoś próbuje otworzyć tę stronę, to PgD jest tym zainteresowane... ;)
Jifer
Posts: 43
Joined: Tue Nov 01, 2005 8:29 pm
Location: Polska
Contact:

Postby Jifer » Fri Dec 30, 2005 12:53 pm

Hahaha! A dlaczego mam się nie przyznawać?

1.Nawet gdybym znalazł cokolwiek ciekawego, to bym tego publicznie nie ogłosił / pokazał
2.Moja postać nie miała by z tego przywilejów
3.Ja go nie haczę. Jedynie przeglądam. Do bazy nie prubowałem się jeszcze dostać. Będzie to zbyt trudne. Wallheru to była betka. Łatwo było pozmieniać bazę. Tutaj nie będzie tak wesoło.
4.Czy gdzieś jest zabronione łażenie po serverze?
5.Nie wpływam w żaden sposób na przebieg i funkcjonowanie gry. Nie jestem hakerem i nie mam przyjemności w wysyłaniu wirusów, psuciu czyjejś pracy i zabawy innym. Robię to sam dla siebie. Szlifuję jedynie swoje umiejętności i udowadniam sam sobie, że dam radę.

Edit:
Co do mapy. Tak się domyśliłem... jedynie nie wiedziałem czy mapa jest przekształcanym przez program rysunkiem, czy też po prostu sama jest programem.

A na wejście na tę stronę już znalazłem patent :]
Do tej pory zasysałem pliki odnośników stron. Teraz zabrałem się za przeczesywanie ip.
Tylko nie wiem czemu przy odczytywaniu tego:
nie podaję początku ...spray/includes/jscalendar/ wywala mi błąd odczytu pliku *.js gorzej, że przez niego nie mogę wrucić do dalszego skanowania.
Last edited by Jifer on Fri Dec 30, 2005 1:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Dec 30, 2005 12:57 pm

Niegrzeczny chłopczyk 8) CIA już się Tobą zainteresowało 8)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest