Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

WielbłąDzik
Posts: 25
Joined: Mon May 20, 2019 3:38 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby WielbłąDzik » Fri May 24, 2019 7:53 pm

błąd
Last edited by WielbłąDzik on Fri May 24, 2019 7:55 pm, edited 1 time in total.
WielbłąDzik
Posts: 25
Joined: Mon May 20, 2019 3:38 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby WielbłąDzik » Fri May 24, 2019 7:54 pm

Zzzzzz wrote: ...nowy server byłby fajnym pomysłem... Tam mogłyby być używane/testowane bardziej "szalone" mechaniki lub pomysły, które jeśli by się spodobały mogłyby trafić do normalnego Cantra.

Świetny pomysł !!
Małe światy, z limitem postaci i odważne testowanie mechanik / pomysłów.
Bardzo mi się podoba.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Laura_ » Sat May 25, 2019 12:30 pm

Na nowy serwer zajrzałabym, z czystej ciekawości.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby wadko » Sun May 26, 2019 9:04 am

A może by... tak... kontrowersyjnie... zmniejszyć czas produkcji przedmiotów? O ile Cantr jest grą powolną, to niektóre projekty są przesadnie długie...
Prosty przykład:
budynek z kamienia, 25000 jednostek, dziennie przy pomocy handlu lub pracy za surowiec możemy dostać 3750 jednostek, pewnie niektórzy sprzedali by kamień w lepszej cenie (4000? 4200?), żeby tylko nie zawadzał w magazynie. To daje jakieś 6-7 dni za same surowce. A czas stawiania takiego budynku? 28 dni. Prawie miesiąc budujesz coś. Jeszcze musisz to urządzić, żeby nie wyglądało to biedacko. Zamek, okna, meble i w sumie uzbiera się ładny okres czasu. Jeśli dodasz do tego, że nie jest to budynek wolnostojący, więc nie masz dostępu przez okno do reszty ludzi to praktycznie zamykasz się na długi okres czasu bez możliwości interakcji z innymi postaciami. Mimo, że przybudówkę buduje się krócej, to cios społeczny jest większy.
Jest to tylko jedna z rzeczy które można stworzyć. Nie wszystko trwa tak długo, ale też niektóre rzeczy są według mnie zbyt angażujące czasowo.

Ubrania? Tak samo. Moje postaci miałyby dużo więcej ubrań niż teraz gdyby nie to, że na gotowe ubrania trzeba pracować cantryjskimi latami. Zwykłe minimum do jako takiego wyglądu i potem odechciewa mi się dalszego "upgrade'u" wyglądu, bo to jest zniechęcająco długie.

Pamiętam, że kiedyś została zmieniona dniówka bawełny z 100 jednostek na 200, był płacz, ale ubrania bawełniane staniały i stały się bardziej popularne wśród postaci.

I dajcie sobie spokój z tym naprawianiem, na prawdę, jeśli miałbym grać w tekstówkę gdzie 100% czasu będę spędzał na naprawie narzędzi, broni, ubrań, pojazdów, budynków, maszyn to ja na po prostu będę chodził gołym chłopkiem z tarczą bez większych potrzeb i większych aspiracji życiowych niż bycie golemem.
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby CzterySilnia » Tue Jun 04, 2019 6:07 am

@up
Coś w tym jest...
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Mon Oct 21, 2019 9:31 pm

Jakiś czas temu napisałem artykuł (po angielsku) https://webzine.cantr.org/english/gamep ... onsumption
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Joyous » Tue Oct 22, 2019 7:13 pm

Przeczytałam ten elaborat.
I nadal nie wiem jakie zmiany wprowadziliście lub macie zamiar wprowadzić. :?:
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Wed Oct 23, 2019 9:52 am

Nie rozumiem. To artykuł, który w bardzo małym stopniu dyskutuje o konkretnych zmianach, które miały wejść. Tematem jest ogólny problem tworzenia i zużywania surowców w grze.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Mars » Fri Nov 01, 2019 8:13 pm

Szybsze tworzenie, jeśli powiązane (w miarę równomiernie) z szybszym zużywaniem się, to byłbym za :)


Edycja:
Ubrania też mogłyby się starzeć.

Nowy - od nowości. Stan niemożliwy do przywrócenia. Powiedzmy na 5 lat cantryjskich.

W miarę czasu ubrania przestają mieć dopisek "Nowy/Nowe/Nowa". Stają się ubraniami bez dopisku.

Po pewnym czasie od wykonania (10 lat cantryjskich?) zaczynają być "znoszone", czy tam "przechodzone", "wytarte"... ratunkiem jest czyszczenie / pranie! Szybko i można wiele naraz. Trwa dwie godziny, projekt może być zbiorowy (wtedy godzina), potrzebna woda i coś tam ...
Na pewien czas (losowo, od 20 do 60 dni?) ubrania po takiej magicznej ceremonii z powrotem są zwykłymi standardowymi ubraniami bez tego wrednego dopisku.

Po pewnym dłuższym czasie od wykonania (20 lat cantryjskich?), ubrania stają się wyliniałe, szmatławe czy tam zdezelowane... nie rozpadną się nigdy, ale pranie jedynie na 20 dni podniesie je do wyższej rangi (znoszonych itp.).

Edycja II:
Ewentualnie wyznacznikiem mógłby być czas noszenia (zacznijcie wreszcie zmieniać spodnie, śmierdziuchy jedne!)
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby lacki2000 » Sat Nov 02, 2019 9:00 pm

Mars wrote:Edycja:
Ubrania też mogłyby się starzeć.

Ale też takie stare ubrania leżące na ziemi znikałyby. Ubrania można by też palić w kominku, palenisku.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Joyous » Sun Nov 03, 2019 10:11 am

W balii, w wiadrze, umywalce lub wannie a nawet pod studnią. Do prania potrzebna by była tarka do prania (to taki prototyp pralek obecnych - starsi gracze być możne pamiętają :D ) oraz woda, mydło i soda. Ocet też można wykorzystać.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby lacki2000 » Sat Dec 14, 2019 12:19 am

Greek wrote:Myślę, że można już oficjalnie tu napisać.
Trwają prace nad zwiększeniem liczby tur projektów i podróży w ciągu dnia. Ma to na celu wygładzenie uzyskiwanych postępów i zmniejszenie korzyści z powergamingu w postaci rozpoczynania akcji tuż przed przeliczeniem.

To i znacznie więcej o planowanych zmianach można przeczytać na kanałach #implemented_changes oraz #proposed_updates na Discord (warto!).
Link do Discorda Cantr: https://discord.gg/mAYK2J

A tyle lat o tym marudziłem i w końcu coś drgnęło :) Dzięki!
Choć rodzi to kilka obaw, np. czy będzie łatwiej uciekać złodziejom?
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
bonnemort
Players Dept. Member
Posts: 94
Joined: Fri Apr 05, 2019 7:14 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby bonnemort » Sat Dec 14, 2019 6:19 am

To niech uciekają, będzie ciekawiej ;)
WielbłąDzik
Posts: 25
Joined: Mon May 20, 2019 3:38 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby WielbłąDzik » Sat Dec 14, 2019 7:05 pm

lacki2000 wrote:Trwają prace nad zwiększeniem liczby tur projektów


Czyli co?
Postaciom które coś robią (samodzielnie albo np próbują zrobić coś sensownego w osadzie gdzie są trzy osoby na krzyż) będzie trudniej.
A postaciom które się snują i jest im wszystko jedno... a to im w sumie bez różnicy.
:/
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Joyous » Sat Dec 14, 2019 8:46 pm

Greek napisał: "To i znacznie więcej o planowanych zmianach można przeczytać na kanałach #implemented_changes oraz #proposed_updates na Discord (warto!).
Link do Discorda Cantr: https://discord.gg/mAYK2J"

Poczytałabym ale wejść pod wskazany link nie mogę.
Może to i lepiej?
Moje ludki przynajmniej nie będą musiały udawać, że nie wiedzą co się dzieje bo faktycznie nie będą wiedzieć

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest