Programy przydatne w cantrowaniu

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Tue Jul 07, 2009 10:20 am

ja mam 1.6
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Tue Jul 07, 2009 10:37 am

Też mam 1.6 ale w cmd pokazuje 1.3 nie wiem czemu :(

No tak mam jeszcze J2SE runtime w wersji 5 :(
niestety nie dam rady jej usunąć bo jest instalowana z domeny :(
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Tue Jul 07, 2009 11:15 am

Możesz zmieniać sobie wersje Javy bez reinstalowania lub wywolywac konkretna.

By zmienić wersje Javy wejdź do rejestru i tam odszukaj klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\JavaSoft\Java Runtime Environment

Znajdziesz tam klucz: CurrentVersion, wskazuje on pewnie na 1.3, zmień na taką jaką potrzebujesz.


Lepiej jednak po prostu uruchomić odpowiednią wersję Javy podając pełną ścieżkę (wtedy nie musimy grzebać w rejestrze). Czyli startujesz np.:

C:\c2chains>"c:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\java.exe" -jar cantr2chains.jar

Zrób sobie plik wsadowy (bat, sh), który będzie wywoływał polecenie i nim startuj program.


Jeśli masz problemy z odpaleniem pod linuksem lub podobnym to dodaj do zmiennej PATH ścieżkę do wybranej wersji Javy.
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sat May 14, 2011 7:30 pm

Troszkę odświeżam.
W programie Cantr2Chains uaktualniłem dane dotyczące wydobycia surowców przy użyciu kombajnów i świdrów.
Nie przeglądałem całej listy projektów, więc możliwe, że coś pominąłem. W razie czego proszę informować mnie o błędach jeśli jakieś popełniłem. Jeśli miały miejsce jakieś zmiany niezwiązane z paliwami warte odnotowania w programie to proszę powiedzieć, poprawię to [bo chyba NiKnight, twórca programu bywa tu mocno od czasu do czasu].
Archiwum RAR zawierające program z nowym plikiem XML znajduje się tutaj:
http://cantr-mmorpg.pl/inne/przydatne-programy/

Bezpośredni link do ściągnięcia:
http://www.cantr-mmorpg.pl/progz/cantr2chains.rar

PS. W ogóle najcudowniej by było, gdyby ktoś miał już taki dostosowany i zgodny ze wszystkim plik i podzielił się ze mną, bym mógł go wstawić na stronę i by mogli z tego skorzystać wszyscy.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby NiKnight » Wed May 18, 2011 1:25 pm

Pojawiam się chociaż jak zauważyłeś bardzo rzadko, niestety mam sporo roboty.

Był skrypt tworzący plik xml z aktualnymi danymi, zrobił go Marol. Niestety nie działa :( Może uda się go przywrócić (niestety nie zależy to ode mnie) ale jeśli nawet to trzeba poprawić bo był źle generowany (zawierał ampersandy w swoim kodzie co nie jest dozwolone w xml'u).
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Thu Jun 30, 2011 8:36 pm

Mam do przedstawienia programik nad którym pracowałem ostatnio. Wersję konsolową mogli już jakiś czas temu testować ludzie odwiedzający kanał #kanapa.cantr jak i rebeliancki #piwniczka.cantr.

Program ma piękną nazwę Res Cantrox i jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie ułatwić katalogowanie i porównywanie stanów surowców w magazynach. Jego podstawowe funkcjonalności to:
- pobieranie danych na podstawie źródła strony Cantr z obiektami lub pliku je zwierającego
- wyświetlanie ich na liście z możliwością przejrzenia każdego z wpisów
- porównywanie dwóch wybranych wpisów między sobą z w formie tabelki z informacją czego przybyło a czego ubyło
- eksport danych do schludnej tabelki HTML którą można zapisać do pliku i mieć do wglądu lub w formie kodu który można od razu wkleić do notatki w Cantr.

Jest to wersja beta, nie sprawdzona zbyt dokładnie pod kątem błędów. Jest to także mój pierwszy program w Javie, więc jeśli wpadnę na jakiś dobry pomysł to problemem może być również jego wykonanie.

Obsługa programu:
Import:
- przełącznik u góry wybiera skąd ma być pobrane źródło (plik wybierany przyciskiem [przeglądaj] lub okienko tekstowe do którego należy je wkleić)
- nazwa jest wpisywana ręcznie w odpowiednim polu i widoczna później w tabelce
- dzień jest automatycznie wyciągany z źródła strony podanego programowi do zjedzenia
- opis jest podawany do odpowiednego pola i wyświetlany po najechaniu na dany wpis na liście

Eksport:
- plik do wyeksportowania wybiera się zaznaczając go na liście wpisów w głównym oknie programu, następnie wciska się przycisk eksportuj
- przełącznik u góry decyduje dokąd ma być wyeksportowany dany wpis (do pliku podanego w [przeglądaj] lub do okienka na dole)
- zaznaczenie opcji charset dodaje na początku wpisu o kodowaniu i tagu <HTML>. Przydatne tylko jeśli eksportuje się dane do pliku (dzięki temu nie pojawią się krzaczory). Jeśli chcesz przekleić kod do notatki to nie należy tego zaznaczać
- border - obramowanie - powoduje pojawienie się ramki w wygenerowanej tabelce

Profile:
Aby łatwiej było posługiwać się tym programem dla różnych postaci istnieją profile. Każdy nowy profil tworzy nowy folder w katalogu programu. Profile wybiera się z listy rozwijanej u góry. Domyślny profil to DEF i nie należy go kasować.
- Dodaj profil - dodaje profil o podanej nazwie. Akceptowane są wyłącznie znaki alfabetyczne i zdaje się _ i -. Nie pamiętam, zainteresowanym polecam testy lub przeczytanie kodu źródłowego
- Usuń profil - usuwa profil z bazy XML programu. Nie usuwa folderu w katalogu programu. Jeśli stworzy się profil o takiej samej nazwie jak usunięta to dane zostają "odzyskane". Aby pozbyć się tych danych należy usunąć je ręcznie.

Porówn. - zaznaczenie opcji dodaje drugą tabelkę pod pierwszą i można dzięki temu wybrać 2 wpisy zamiast jednego. Po prawej pojawi się wtedy porównanie tych dwóch wpisów. Jej zaznaczenie uniemożliwia usuwanie wpisów i eksport.


Co jeszcze zostało do zrobienia:
1. kod źródłowy jest brzydki. Nie ma w nim żadnych komentarzy i na razie aż głupio go udostępniać, w razie zainteresowania proszę napisać priv.
2. Brakuje jednej ważnej funkcji która istniała w poprzedniej wersji programu, mianowicie doklejania importowanych danych do już istniejącego wpisu (przydatne w przypadku posiadania kilku magazynów w mieście) oraz łączenia dwóch wpisów w jeden (z tego samego powodu użyteczne)
3. Brakuje ikonki wyświetlanej w lewym górnym rogu, bo nie umiem jej dokleić do archiwum .jar tak żeby działało. Kogoś kto się na tym zna proszę o priv.


Tutaj link do programu: http://www.cantr-mmorpg.pl/bzdety/surowce.jar
Program jest w postaci archiwum jar, włączyć można go klikając dwa razy na ikonkę. W konsoli można użyć komendy: java -jar surowce.jar

Jeśli komuś program się przyda lub widzi coś czego brakuje to proszę pisać, nie wiem czy warto kontynuować nad nim pracę w celach pozaedukacyjnych.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Raki
Posts: 84
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:57 am

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Raki » Sat Jul 02, 2011 8:17 am

A ja mam zapytanie. Czy istnieje jakiś aktualny program lub nowa wersja czy aktualizajca "Cantr2Projects" ? Ewentualnie czy można go samemu jakoś zaktualizować ? Dość fajnie i szybko się na nim liczyło praktycznie wszystko ale część danych jest już nieaktualnych.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sat Jul 02, 2011 9:59 am

Hm.... pomyślmy.
Cztery posty wyżej?
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Tue Jul 05, 2011 12:41 pm

(chyba) Nie da się edytować postów więc piszę nowy:


Cantr2Chains i Cantr2Projects

Raki wrote:A ja mam zapytanie. Czy istnieje jakiś aktualny program lub nowa wersja czy aktualizajca "Cantr2Projects" ? Ewentualnie czy można go samemu jakoś zaktualizować ? Dość fajnie i szybko się na nim liczyło praktycznie wszystko ale część danych jest już nieaktualnych.

Jeśli wykorzystanie do tego programu Cantr2Chains, który niejako zawiera funkcjonalności Cantr2Projects, ci nie odpowiada to możesz przekopiować zawartość pliku data.xml z najnowszej wersji Cantr2Chains do pliku updated.xml w Cantr2Projects. Nie testowałem, ale powinno zadziałać.

(30 sekund później)

Przy okazji zauważyłem, że z nieznanych mi powodów plik data.xml z Cantr2Chains nie posiada następującego fragmentu z updated.xml, który powinien znajdować się na liście projektów Tandoor:

Code: Select all

    <project name="Baking gingerbread (charcoal)">
      <productName>Gingerbread</productName>
      <dailyQuantity>200</dailyQuantity>
      <description>Manual project</description>
      <semiProduct name="Wheat flour" quantity="75" />
      <semiProduct name="Rye flour" quantity="75" />
      <semiProduct name="Honey" quantity="60" />
      <semiProduct name="Ginger" quantity="25" />
      <semiProduct name="Charcoal" quantity="40" />
    </project>
    <project name="Baking gingerbread (coal)">
      <productName>Gingerbread</productName>
      <dailyQuantity>200</dailyQuantity>
      <description>Manual project</description>
      <semiProduct name="Wheat flour" quantity="75" />
      <semiProduct name="Rye flour" quantity="75" />
      <semiProduct name="Honey" quantity="60" />
      <semiProduct name="Ginger" quantity="25" />
      <semiProduct name="Coal" quantity="20" />
    </project>
    <project name="Making raspberry jam (charcoal)">
      <productName>Raspberry jam</productName>
      <dailyQuantity>250</dailyQuantity>
      <description>Manual project</description>
      <semiProduct name="Raspberries" quantity="300" />
      <semiProduct name="Sugar" quantity="150" />
      <semiProduct name="Charcoal" quantity="25" />
    </project>
    <project name="Making raspberry jam (coal)">
      <productName>Raspberry jam</productName>
      <dailyQuantity>250</dailyQuantity>
      <description>Manual project</description>
      <semiProduct name="Raspberries" quantity="300" />
      <semiProduct name="Sugar" quantity="150" />
      <semiProduct name="Coal" quantity="15" />
    </project>


Jeśli to właśnie brak któregoś z tych produktów sprawiał, że nie chciałeś używać Cantr2Chains to błąd wkrótce zostanie naprawiony.

Funkcja autoupdate w Cantr2Projects ma prawo nie działać, ponieważ po haku i dwumiesięcznej nieobecności Cantra zaszły pewne zmiany prawdopodobnie zabezpieczające i skrypt, który drzewiej zbierał te informacje przestał bodaj działać.

(10 minut później)
Znalazłem jeszcze brak tego w Kitchen Table:

Code: Select all

    <project name="Assembling piernik">
      <productName>Piernik</productName>
      <dailyQuantity>125</dailyQuantity>
      <description>Manual project</description>
      <semiProduct name="Gingerbread" quantity="100" />
      <semiProduct name="Raisins" quantity="25" />
      <semiProduct name="Raspberry jam" quantity="50" />
    </project>


I to też zostanie poprawione. Nie wiem czemu tego brakowało i liczę, że nie zepsuje się dzięki temu program. W razie czego wrócę do ostatniej stabilnej wersji ;)

W razie chęci jakichś innych aktualizacji polecam zaopatrzyć się w dobry edytor tekstu i dużo wolnego czasu, a następnie proszę o podzielenie się plikiem wynikowym, aby mogli z tego skorzystać wszyscy :)

A co do drugiej przyczyny pisania tego posta:
Res-Cantrox v. 1.0


Poprawiłem kilka niewielkich detali w programie, obyło się bez jakichś większych zmian, największą widoczną jest nieznacznie powiększenie jednego z okienek, żeby się w nim wszystko spokojnie mieściło.
"Nowa" wersja programu znajduje się tutaj: http://www.cantr-mmorpg.pl/progz/res-cantrox.jar
A najbardziej oczekiwana zmiana, czyli piękna spersonalizowana i stylowa ikonka dla programu dzięki pomocy NiKnighta może pojawić się już wkrótce, więc jest na co czekać. :)

A obiecane wcześniej źródło tutaj: http://www.cantr-mmorpg.pl/progz/res-ca ... rce.tar.gz
Wyposażone w trochę komentarzy, żeby dało się to ogarnąć, bo domyślam się, że kod estetycznie nie jest najwyższej próby. (ale działa!)

Jak każdy widzi (lub nie) ikonka może być wyświetlana tylko pod warunkiem, że znajduje się w tym samym katalogu co archiwum Jar. Chciałem uniknąć pakowania Jara do Rara, więc owa wyczekiwana ikonka pojawi się gdy efektywnie schowam ją wewnątrz Jara.


PS. Tak, w grze piszę równie długie notatki, których podobnie jak moich postów nikomu się później nie chce czytać.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Mon Jul 11, 2011 12:44 am

Wychodzi mi z tych postów ładny spam, ale trudno.

Poprawiłem/dodałem/usprawniłem kilka detali dotyczących programiku res-cantrox. Mianowicie:
- podczas importu danych z źródła HTML można wybrać opcję "łącz z ..." (pod warunkiem, że na pierwszej liście wpisów jest wybrany jakiś [w domyśle: wybrany celowo] wpis). Jej zaznaczenie powoduje, że wczytane surowce nie tworzą nowego wpisu lecz są dodawane do wybranego wpisu. Pola nazwa i opis nie są w ogóle używane, więc mogą pozostać puste
- jeśli już zaimportowaliśmy na przykład zawartości dwóch magazynów do oddzielnych wpisów to można je połączyć w następujący sposób:

Code: Select all

1. Włączamy opcję "porówn.", czyli żeby po lewej były dwie listy wpisów.
2. Na górnej liście zaznaczamy wpis do którego chcemy dodać surowce. Na dolnej liście zaznaczamy wpis, którego surowce chcemy dodać do wpisu "górnego".
3. Wciskamy przycisk [łącz], potwierdzamy i z dwóch wpisów robi się jeden zawierający sumę ich surowców.

- tak pożądana i wyczekiwania (chyba tylko przeze mnie) ikonka. Udało się ją dodać dzięki szybkiej i konkretnej pomocy NiKnighta, któremu bardzo dziękuję :)
- kilka kosmetycznych zmian w kodzie, których użytkując program na pewno się nie zauważy

Dziękuję użytkownikowi I Cyu za poinformowanie o dość poważnym błędzie związanym z wyświetlaną tabelką surowców. Mianowicie surowce sortowane według zawartości kolumny "ilość" nie są sortowane jako liczby a jako tekst. Efekt jest do przewidzenia. Niestety mimo spędzenia pewnego przedziału czasowego nad tym problemem nie udało mi się go rozwiązać, ale do końca wakacji mam jeszcze trochę czasu, więc może dam radę.

Nowe wersja do ściągnięcia w tym samym miejscu co poprzednia: http://www.cantr-mmorpg.pl/progz/res-cantrox.jar
Źródło dostępne również tam co poprzednio: http://www.cantr-mmorpg.pl/progz/res-cantrox-source.tar.gz

Szybki EDIT: Ewentualne brakujące funkcjonalności proszę zgłaszać tu lub przez pw na forum lub poprzez IRC. Chętnie je wysłucham, bo: a) nie wiem co mógłbym jeszcze dodać b) nie wiem czy ktokolwiek tego programu używa
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sat Jul 16, 2011 1:15 pm

Dzięki braku możliwości edycji posta piszę nowy.

Naprawiony został błąd z sortowaniem surowców po ilości zgłoszony przez I Cyu.
I jeszcze jeden błąd zgłoszony przez NiKnighta też naprawiłem.
Wydaje mi się, że jest to już ostateczna wersja programu o ile tylko nie znajdą się nowe błędy. Więc już prawdopodobnie obejdzie się bez większej liczby moich postów w tym temacie.
Jeśli jakiemuś modowi się nudzi to może wszystkie te posty posklejać w jeden.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sun Jul 24, 2011 10:53 pm

Niestety, to znowu ja.


Informuję, że dzięki poświęceniu Nalewy, nowego adepta cantryjskiego fachu (którego można spotkać na kanale IRC), program Cantr2Chains wzbogacił się o dodatkowe, wcześniej niezawarte w nim, projekty. Dokonał także aktualizacji danych, których ja przy poprzednim uaktualnieniu nie zmieniłem. Dotyczy to głównie żywności, choć nie tylko. Nowa wersja programu została już wgrana na serwer i można ją ściągnąć ze strony http://www.cantr-mmorpg.pl. Osobiście nie testowałem, ale powinno pięknie działać.


Przy okazji mówię/informuję/ogłaszam/stwierdzam, że zrobiłem małego bugfixa do programu res-cantrox. Jeśli nie widzieliście żadnego błędu wizualnego to teraz tym bardziej go nie zauważycie, bo przestał istnieć.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby lacki2000 » Mon Jul 25, 2011 8:00 pm

A res-cantroxa nie ma w przydatnych programach?
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Mon Jul 25, 2011 11:00 pm

Póki wersja programu nie była finalna to nie wstawiałem niedoróbki, a później o tym zapomniałem.
Poza tym nie wiem czy program jest przydatny.

Wstawiłem krótki opis i link do ściągnięcia, później popatrzę czy to dobre jest czy też nie i ewentualnie wzbogacę i ulepszę.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby lacki2000 » Tue Jul 26, 2011 1:08 pm

Greek wrote:Póki wersja programu nie była finalna to nie wstawiałem niedoróbki, a później o tym zapomniałem.
Poza tym nie wiem czy program jest przydatny.

Wstawiłem krótki opis i link do ściągnięcia, później popatrzę czy to dobre jest czy też nie i ewentualnie wzbogacę i ulepszę.
Ja powiem szczerze, że mi by się taki programik przydał, gdyby go nieco rozbudować.
1. Dodać pasek szukania nazwy towaru z listy.
2. Dodać dwie kolumny do wpisywania ceny kupna i sprzedaży danego towaru (za kg lub szt)
3. Dodać przycisk "Handel" - wyskoczy nowe okno do którego można przerzucać towary z listy głównej, z możliwością edycji ilości i ceny za kg lub sztukę. Program sprawdzałby limity oraz obliczał ceny. I eksportował oczywiście.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest