Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

OOC pokalbių forumas žaidėjams lietuviams.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Players Department Trainee

Liepa
Posts: 33
Joined: Wed Aug 15, 2007 2:02 pm
Location: Lietuva

Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby Liepa » Wed Jul 23, 2008 1:25 pm

Daug diskusijų kyla dėl to, kad ne visi suvokia kas tai yra RPG (Role Playing Game). Bet gal ir iš tikrųjų taip yra? Tai kodėl Jums, labiau nusimanantiems apie RPG, nepasidalinus savo patirtimi su mažiau išmanančiais? Praveskit pradžiamokslį, įvardinkit dažniausiai, Jūsų manymu, daromas klaidas. Ir gal tai kam nors padės geriau atžaisti savo veikėjus. O gal ir žaidimas pasidarys įdomesnis. :wink:
dma
Posts: 60
Joined: Sun Sep 30, 2007 9:31 pm

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby dma » Wed Jul 23, 2008 1:38 pm

Liepa wrote:Daug diskusijų kyla dėl to, kad ne visi suvokia kas tai yra RPG (Role Playing Game). Bet gal ir iš tikrųjų taip yra? Tai kodėl Jums, labiau nusimanantiems apie RPG, nepasidalinus savo patirtimi su mažiau išmanančiais? Praveskit pradžiamokslį, įvardinkit dažniausiai, Jūsų manymu, daromas klaidas. Ir gal tai kam nors padės geriau atžaisti savo veikėjus. O gal ir žaidimas pasidarys įdomesnis. :wink:


Pagrindine taisykle - smugiuok pirmas ir turesi pranasuma :)) juokais cia aisku, ne visi kariais ar piratais gime :)
User avatar
jexter
Posts: 185
Joined: Tue Oct 02, 2007 10:18 am
Location: Lithuania
Contact:

Postby jexter » Wed Jul 23, 2008 8:15 pm

Mano kelios pagrindinės Cantr taisyklės, kurios nnors ir nėra geležinės, vistik stengiuosi laikykis kaip galima dažniau.

1. daug bendrauk - su visais!
2. reisk emocijas ne vienu zodziu (pvz.: "sypsosi" - "sypsosi glostydama sau plaukus*)
3. dar daugiau bendrauk
4. vystyk prekyba - per prekyba kontaktai, per kontaktus bendravimas, informacijos plitimas ir t.t. - be to tai idomu, privercia ir kitus zmones pakeliauti, pamatyti, pakalbeti
5. kurpk rastelius - zodynus, istorijas, prisiminimus, piesk vietoves, sudarynek zemelapius, uzrasinek svarbiausius vietoves ar savo gyvenimo ivykius ir t.t.
6. nemusk uzsienieciu vien del to, kad jie uzsienieciai!!!


Jos neatsako i pagrindini Liepos klausima, bet, bent jau man, padeda siek tiek geriau zaisti bei gera, kai stengiesi del visos "smelio dezes" ;)

P.S. kai kurie veikejai visu nesilaiko del savo charakterio subtilybiu :P
Oberleutnant Jexter
Kommandant Panzer Lehr Division
Panzergruppe Dietrich
Deutsche Wermacht
shapukas
Posts: 535
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:31 am
Location: Kaunas

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby shapukas » Mon Sep 08, 2014 11:45 am

Sveiki, manau pribrendo reikalas atgaivint sia skilti. Pastaruoju metu padaugejo labai jau keistu veikeju. Daznai su isankstiniais nusistatymais. Kadangi musu realiu zaideju nera daug, kyla itarimas del to paties zaidejo veikeju bendradarbiavimo. Siaip tokius atvejus gana greit pastebi, nebent vienas zaidejas sugebetu keliais acountais zaist. Na, bet be konkreciu irodymu nieko kaltint negaliu. Taigi lieka RPG atzaidinejimo kokybes stoka. Tam tikra laika manau buvo nemazas apmirimas tarp lietuviu veikeju. Gal kaip kam nepatiko perdetas mandagumas ir panasiai. Ok, sutinku. Gal kazkas nusprende inesti bent kazkokiu permainu? Irgi sveikintina, BET.... bet ar neimanoma to daryti rimciai apgalvojus savo veikejus? Labiau apmastyt ju istorija ir panasiai, nes dabar kaip kuriu veikeju istorijos vystymas primena pigiu suaugusiu filmu scenarijus. Del to, mano galva, kencia zaidimo kokybe. Ko pasekoj maziau zaideju nori zaisti. Kartais susidaro vaizdas, kad zaidejai kuria veikejus, kad tik kenkti zaidziantiems isnaudojant visas imanomas galimybet. Kaip ir buvo anksciau mineta, reikia labai stipriai atsizvelgti i tai kokio dydzio smelio dezej zaidziat. Jei uzsiimat visa smelio deze, kitiems paprasciausiai reikes trint veikejus. Duosiu konkretesni pvz. Tarkim zaidzia 10 zaideju ir visi turi po 5 veikejus. Tai pagal visas taisykles gali buti kokie 5 miestai, kuriuose gyventu po 10 veikeju ir galetu vystyt prekyba su gretimais miestais nepazeidziant taisykliu. Bet va kariaut jau butu sudetinga, nes kazkas turetu mustis su savo veikejais. Reiskias norint, kad vyktu dar ir karai, bent retsykiais, miestu turetu buti maziau. Dabar, jei kazkas vienas isnaudodamas visus kovos sistemos trukumus, sumasto, kad gali valdyt visus miestus ir tai igyvendina grasinimu budu, is tu 5 miestu realiai lieka 1, nes priesingu atveju butu pazeista pagrindine taisykle. Automatiskai panaikinus savo veikejus, zaidejams nyksta noras zaisti ir jie paprasciausiai palieka zaidima. Taip jau buvo. Cia turiu galvoj Tamsos Karalystes metus, kai jie norejo valdyti visus lietuvius. O tuo metu juk paciu zaideju buvo netoli 80. Zodziu cia mano pamastymai. Gali buti, kad as klystu. Ka mano kiti?
As asmeniskai nemesiu zaidimo, o pereisiu prie anglisku veikeju, kurdaug daugiau galimybiu.
tirlimpampam
Posts: 13
Joined: Fri Feb 15, 2008 3:09 pm

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby tirlimpampam » Wed Sep 17, 2014 7:40 pm

Ką jau čia bepridėsi. Kažin ar būtų laiko tiek praleisti CANTRe kaip anksciau, bet kai prisimenu senus laikus - atsidust belieka..ne to kalibro jaunimas gimsta šiais laikais...oi ne to
User avatar
Gregas
Posts: 89
Joined: Thu Feb 22, 2007 11:51 am
Location: Klaipeda, Lithuania

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby Gregas » Tue Dec 30, 2014 4:18 pm

Sveiki visi, ėjau pro šalį galvoju užsuksiu pažiūrėti kaip buve draugai ir priešai gyvena.

Sensti Tirlimpampam - ant jaunimo bambi, dėl senų laikų dūsauji :D . Anksčiau bičiuli net necypteldamas galėjai per naktis TK blogiečių tykoti, laivo įgulą galėjai sustyguoti kad net blogi žaidėjai užsikrėsdavo nuotykiais. O dabar matai jam jaunimas ne toks, laiko mažai :mrgreen: .

Tai kaip jūs ten Shapuk, tikrai taip vangiai lietuviškas pasaulis besisuka? Forume tai nelabai naujų įrašų užaugo, iš to galima spręsti kad nelabai intensyvus gyvenimo tempas jei klausimų ir įspūdžių niekam nekyla. Jei taip tai gaila, puikus žaidimas, ir vaizduotę lavina.

Jeigu kam idomi buvusio CANTR žaidėjo nuomonė apie tai, ką minėjo Shapukas, tai pasidalinsiu (jei neįdomi, tai galima ir neskaityt :) ). Man žaidžiant šį žaidimą, ne kartą buvo situacija, kai vienam personažui naudinga pasinaudoti kito personažo turima informacija, nors iš tikro žaidime jie nesusitinka ir negali tos info perduoti. Pavyzdžiui, kokiam mieste sukiojasi priešai, ir tam personažui eiti ten nesaugu, nors jis išėjo į kelionę kurios metu turėtu pereiti šį miestą, ar kita panaši situacija. Tada kyla dilema ką daryti: eiti vistiek į tą miestą, kuriame jau yra mano kitas veikėjas ir aš žinau kad ten bus bėdų, ar atseit mano veikėjas persigalvoja eiti kitu maršrutu. Na ir ką, 95 procentais atvejų tokiose ar panašiose situacijose nepažeidus taisyklių, įvykiai išsivyniodavo visai netikėta ir įdomia vaga. Tapdavo akivaizdu, kad nepasinaudojus neleistina informacija, žaidimas tampa idomesnis ir nenuspėjamesnis. Na aišku ne visais atvejais taip būdavo (kokiais 5 proc atvejų netekdavau galvos, papuldavau į nelaisvę ar dar kas nemalonaus buvo :) ). Taigi, patarsiu nuoširdžiai. Jeigu kas savo veikėjų veiksmuose naudoja informaciją, kurios realiai tas veikėjas neturėtu turėti, pabandykite tai išgyvendinti. Jeigu jau kitaip neina, tai bent kelių personažų gyvenimuose atimkit bet kokią galimybę "regėjimams" ir žinojimui ko neturėtu žinoti. Esu įsitikines kad per laiką pastebėsite kad jų gyvenimas yra įdomesnis ir nenuspėjamesnis už "aiškiaregių" nes ten daugiau nežinomybės, o kur nežinomybė ten jauduliukas ir kartais šiektiek adrenalino :wink: .

tai tiek norėjau pasidalinti,
su pagarba
Gregas

p. s. linkėjimai "seniams" :)
Gregas
shapukas
Posts: 535
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:31 am
Location: Kaunas

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby shapukas » Mon Jan 12, 2015 2:00 pm

Situacija siek tiek panasi kaip ir su TK, taciau TK laikais, bent zaideju daugiau buvo ir tikrai galejo isikurt dideles karalystes. Dabar tik 10 zaideju belike, tai ka noret? Aisku visko pasitaiko ir visai smagiu momentu, na bet ne itin gerai gaunasi kai bandoma visus po viena veliava suburt ir dar per prievarta. Tai fiziskai neimanoma, o is to isplaukia, kad daugelis zaideju savo veikejus paprasciausiai turetu nudaigot. Kas tada? Lieka koks 10 veikeju ant zemyno ir viskas. Mano galva tai kenkimas kitiems. O ir siaip ne visi moka gerai atzaidinet savo personazus. Ta prasme kai susikuria personazo vos ne visa istorija ir jos bando laikytis. Arba matosi, kurie veikejai labiau linke prisijungti prie sukurto backgroundo ir is sono tai atrodo labai dirbtinai. Aisku nesitikiu, kad cia ateis ziauriai geri zaidejai. Pats saves tokiu net nelaikau, bet to ismokti nera sudetinga. Svarbiausia isijausti, o jei kas neaisku, tai klaust cia.

A, beja, viena idomi naujove, kad dabar naujokams sukurtas tutoriolsas. Netgi atskiras bandomasis serveris su viena vietove ir mokytoju jame. Ten apmokomi zaidimo veikimo principo, kas, kur ir kaip, o kai pasiruoses, gales pereiti i tikra serveri.

Tikiuosi lietuviu veikejai dar atsigaus, na arba teks isnykt ir pereit prie kitatauciu :-)
tirlimpampam
Posts: 13
Joined: Fri Feb 15, 2008 3:09 pm

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby tirlimpampam » Tue Jan 20, 2015 8:10 pm

A vot nei velnio..lietuviai neisnyks:)
Gimstamumas stulbinantis...nepamenu jau tokio:)
shapukas
Posts: 535
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:31 am
Location: Kaunas

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby shapukas » Mon Jan 26, 2015 7:45 pm

Aha, atsirado keli nauji zaidejai. Gaila nespejau prasisukti su apmokomuoju serveriu. Galetu bent vardus veikejams normalesnius parinkinet :-) na, bet cia dar nieko blogo. Svarbu, kad atzaidinetu idomiai.
User avatar
Gregas
Posts: 89
Joined: Thu Feb 22, 2007 11:51 am
Location: Klaipeda, Lithuania

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby Gregas » Fri Feb 06, 2015 12:22 pm

Na va kaip gerai, užteko tik ateiti paklausti kaip sekasi ir reikalai pradėjo taisytis, naujagimių padavė :) . Sėkmę matyt nešu, reikės dažniau užsukti pakontroliuoti jus :D .
Gregas
tirlimpampam
Posts: 13
Joined: Fri Feb 15, 2008 3:09 pm

Re: Pradžiamokslis "žaliems" arba RPG subtilybes

Postby tirlimpampam » Tue Mar 10, 2015 8:28 pm

Tu ne kontroliuok, o junkis prie zaidimo :)
Plauksim vel uzsienieciu dubasint :)

Return to “Žaidėjai lietuviai (Lithuanian)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest