Tamsos KAralyste

OOC pokalbių forumas žaidėjams lietuviams.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Priekabusis
Posts: 92
Joined: Mon Jan 15, 2007 2:12 pm
Location: Lithuania, Vilnius

Postby Priekabusis » Fri Nov 30, 2007 3:01 pm

ziauriai gerai pasakyta. betkoks tolesnis ginchas sita tema reikstu oponuojancios puses nekompetencija
zalias
Posts: 76
Joined: Thu Oct 04, 2007 5:44 pm
Location: San Fransisco

Postby zalias » Sun Jul 20, 2008 1:31 am

Priekabusis wrote:ziauriai gerai pasakyta. betkoks tolesnis ginchas sita tema reikstu oponuojancios puses nekompetencija

Labiau nusisneketi nebegalejai.?
Malonu, kad nebezaidi sio zaidimo.
cantr geriau uz Amerika
zalias
Posts: 76
Joined: Thu Oct 04, 2007 5:44 pm
Location: San Fransisco

Postby zalias » Sun Jul 20, 2008 1:41 am

wejdas wrote:
zalias wrote:Kodel tu taip darai ir gadini zaidima ?[/b]



O dabar prie temos. Mano veikėjai veikia atsižvelgdami į tam tikras metažaidimines aplinkybes todėl, kad kiekvienas žaidimas turi savo metažaidimo lygmenį. Tuo žaidimai skiriasi nuo realaus gyvenimo. Netgi P&P RPG žaidimuose, kuriuose aš esu kone radikalus role-playingo vs. taisyklių šalininkas, dėl kokybės kartais tenka atsižvelgti į metažaidimo aplinkybes. Tiek P&P vaidmenų žaidimai, tiek pvz. Cantr, yra grupinis žaidimas. Ir kaip taisyklė RPG yra ne konkuravimo/pergalės siekimo žaidimas, o proceso/vaidmenų žaidimas. Grupiniuose proceso žaidimuose malonumą turi patirti visa grupė, antraip tokie žaidimai neturi prasmės. Todėl tarp žaidėjų reikalingas tam tikras supratimas ir nerašytas susitarimas. Norint palaikyti bendrą žaidimo balansą ir kokybę, kartais tenka paminti tam tikrus kraštutinius įsitikinimus. Pavyzdžiui, kai P&P grupėje kartu su manim žaidžia silpnesni žaidėjai, mano veikėjas kartais atsisako iniciatyvos, kad tie žaidėjai galėtų pasireikšti. Taip visi patiria daugiau malonumo, nei tuo atveju, jei aš vienas spręsčiau visas problemas, o kiti tik žiopsotų ir kartotų: "Mhm, mes einam iš paskos". Taip ir Cantr: jei tu su savo veikėjais beatodairiškai darysi dalykus, neatsižvelgdamas į neigiamas jų pasekmes bendrai žaidimo kokybei, tai anksčiau ar vėliau tu pats kaip žaidėjas nuo to nukentėsi. Aš čia kalbu gana abstrakčiai, todėl nesu tikras ar mane supranti, bet norėčiau, kad pratęstume šią diskusiją, kol išsiaiškinsime vienas kito požiūrį.


Sorry, kad taip ilgai neatsakiau, buvau uzsiemes, ir veikejai ismire :( Pazymejau juodai su kuo nesutinku visiskai.
Tu kalbi , kaip zaidimo kurejas. as kaip eilinis imterneto vartotojas , prisijunges prie zaidimo , perskaites taisykles ir nusprendes , kad zaidimas idomus. Kam man tu tavo P and P ? kas tas RPG ? man tas neidomu :) mano veikejams irgi :)

[/b][/quote]
cantr geriau uz Amerika
shapukas
Posts: 535
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:31 am
Location: Kaunas

Postby shapukas » Mon Jul 21, 2008 2:36 pm

zalias, gal del to, kad kuri laika nezaidei, nepastebejai, kad cantr (LT) pradeda merdet. Ypac TK regione. Prekybos praktiskai nulis. Aktyviu zaideju irgi. As suprantu tavo poziuri i savo veikejus, kad moki tipo susitapatint su jais ir nekreipt demesio i isorinius veiksnius, bet.... Kaip ir sake wejdas, jei neziuri kokio dydzio yra smelio deze tai galiausiai bus taip, kad nieks nenores joje zaist.
User avatar
Amlin
Posts: 245
Joined: Tue Sep 20, 2005 8:16 am
Location: Druskininkai, Lithuania

Postby Amlin » Tue Jul 22, 2008 5:32 am

zalias wrote: kas tas RPG ? man tas neidomu :) mano veikejams irgi :)

Na ko jūs ginčijatės apie RPG plonybes su žmogum, kuris teigia kad kiekvienas jo veikėjas skirtingas, bet net nežino kas tas RPG yra. Jei nežinai, tai gal nori pasidomėti? Nes šitas žaidimas yra RPG. Pasiieškok kur arčiausiai vyks RPG savaitgalis ir sudalyvauk jame. Gal geriau suprasi kas tai tokio... Ar tu tiesiog nežinai ką šitas sutrumtinimas reiškia?
User avatar
wejdas
Posts: 172
Joined: Sun Apr 02, 2006 8:45 am
Location: Kaunas, Lithuania

Postby wejdas » Tue Jul 22, 2008 7:20 am

zalias wrote:Tu kalbi , kaip zaidimo kurejas. as kaip eilinis imterneto vartotojas , prisijunges prie zaidimo , perskaites taisykles ir nusprendes , kad zaidimas idomus. Kam man tu tavo P and P ? kas tas RPG ? man tas neidomu :) mano veikejams irgi :)

Situaciją galiu palyginti su futbolo komandos žaidimu. Jei vienas žaidėjas varinėtųsi kamuolį po visą aikštelę, nekreipdamas dėmesio į kitus komandos narius ir žiūrovus, žaidimas prarastų savo esmę ir grožį, nes tai - komandinis žaidimas. Tu šioje situacijoje esi tas žaidėjas, kuris bėgioja po aikštę vienas ir šaukia "because... IT'S MORE FUN! And I don't care how other players and fans feel about that! I don't even care if we loose the game in the end!"

Kaip Amlin sakė, jei jau žaidi RPG (Role Playing Game), tai pirmiau pasidomėk, kas tai per žaidimas ir kur jo esmė.
dma
Posts: 60
Joined: Sun Sep 30, 2007 9:31 pm

Postby dma » Tue Jul 22, 2008 7:29 am

shapukas wrote:zalias, gal del to, kad kuri laika nezaidei, nepastebejai, kad cantr (LT) pradeda merdet. Ypac TK regione. Prekybos praktiskai nulis. Aktyviu zaideju irgi. As suprantu tavo poziuri i savo veikejus, kad moki tipo susitapatint su jais ir nekreipt demesio i isorinius veiksnius, bet.... Kaip ir sake wejdas, jei neziuri kokio dydzio yra smelio deze tai galiausiai bus taip, kad nieks nenores joje zaist.

siaip jo, kazka reikia daryti, nes kuo toliau, tuo labiau zaidimas merdeja. ir ne tik TK vietovese, siuo atveju jie ne prie ko, gal kaip tik vis kazkokia intriga sukuria. paprasciausiai trukumas aktyviu zaideju lietuviu, o ir esantys labai jau placiau po pasauli issibarste. reikia vel per forumus rkelamuoti cantr'a ar ka kita daryt, nebezinau
zalias
Posts: 76
Joined: Thu Oct 04, 2007 5:44 pm
Location: San Fransisco

Postby zalias » Tue Jul 22, 2008 1:41 pm

Situaciją galiu palyginti su futbolo komandos žaidimu. Jei vienas žaidėjas varinėtųsi kamuolį po visą aikštelę, nekreipdamas dėmesio į kitus komandos narius ir žiūrovus,.


Geras palyginimas. Mano zaidejai zaidzia komandiskai, bet ju komanda sudaro to zaidejo aplinkos veikejai. Ir jam visiskai nesvarbu, ka kitos komandos ar ziurovai daro kazkur uz juru mariu nes jis apie jas jis nezino.

Tipo beckhamui kai jis zaidzia aiksteleje svarbu kas vyksta Anglijos stadionuose ?

O del TK merdejimo tai nebesvaikit. TK teritorija labiausiai issivysciusi lietuvisko cantr pasaulio dalis. Ne atskitas miestas, o visa teritorija.
Jei kas ir merdeja tai tik ne TK :)
cantr geriau uz Amerika
dma
Posts: 60
Joined: Sun Sep 30, 2007 9:31 pm

Postby dma » Tue Jul 22, 2008 4:25 pm

zalias wrote:
Situaciją galiu palyginti su futbolo komandos žaidimu. Jei vienas žaidėjas varinėtųsi kamuolį po visą aikštelę, nekreipdamas dėmesio į kitus komandos narius ir žiūrovus,.


Geras palyginimas. Mano zaidejai zaidzia komandiskai, bet ju komanda sudaro to zaidejo aplinkos veikejai. Ir jam visiskai nesvarbu, ka kitos komandos ar ziurovai daro kazkur uz juru mariu nes jis apie jas jis nezino.

Tipo beckhamui kai jis zaidzia aiksteleje svarbu kas vyksta Anglijos stadionuose ?

O del TK merdejimo tai nebesvaikit. TK teritorija labiausiai issivysciusi lietuvisko cantr pasaulio dalis. Ne atskitas miestas, o visa teritorija.
Jei kas ir merdeja tai tik ne TK :)


cia manau tureta omenyje ne technini lygi, o merdejima zaidimo prasme. Tam tai is dalies pritariu
shapukas
Posts: 535
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:31 am
Location: Kaunas

Postby shapukas » Wed Jul 23, 2008 7:19 am

tai jau tikrai dma. Technologijos tikrai vystosi, bet visa kita apmire. Normalu ir tarkim grazu atzaidinejima sutikt galima gan retai. Kodel taip vyksta? Mano manymu todel, kad ner pagrindinio dalyko - prekybos. O kaip ji gali vystytis, jei prekybiniai taskai sunaikinami ir nieks nebenori apsiimt tuo.
zalias, mes nekalbam apie skirtingus stadionus. Cia gautusi kad visi zaidziam vienoj smelio dezej, tiesiog kaip kas nekreipia demesio i isorinius veiksnius. Taip tavo veikejai ir neturi zinot apie neaplankytas vietoves, bet tu pats turi suprast kur yra zaidimo ribos ir kokios galimybes, jei nori, kad atsirastu bent koks stimulas zaist. Bendrai kiek jau galima apie ta pati? Nenori suprast? Nereik.
User avatar
wejdas
Posts: 172
Joined: Sun Apr 02, 2006 8:45 am
Location: Kaunas, Lithuania

Postby wejdas » Wed Jul 23, 2008 7:47 am

zalias wrote:Geras palyginimas. Mano zaidejai zaidzia komandiskai, bet ju komanda sudaro to zaidejo aplinkos veikejai. Ir jam visiskai nesvarbu, ka kitos komandos ar ziurovai daro kazkur uz juru mariu nes jis apie jas jis nezino.

Aš kalbu apie globalų žaidėjo požiūrį į žaidimą, o ne apie tavo veikėjus. Žaidėjas turi žaisti taip, kad smagu būtų visiems, o ne vien jam ar jo miestui. Tame ir palyginimo esmė: Cantr šiuo atveju - tai ne visi Anglijos stadionai, o vienas didelis stadionas.
User avatar
Gregas
Posts: 89
Joined: Thu Feb 22, 2007 11:51 am
Location: Klaipeda, Lithuania

Postby Gregas » Wed Jul 23, 2008 8:18 am

Galbut su savo pasisakymu busiu siektiek "out of topic", bet manau kad sitas dalykas liecia ir sita tema. Manau kad gincytis galima be galo be krasto - ar rekia zaisti saugant kad smeliukas is "smelio dezes" nebyretu, ar smagiau butu sukelti smelio audra ir po to nors ir bus tuscia deze, bet busim emocingai ir isimintinai praleide laika. Bet as ne apie tai norejau padiskutuot:
Pataisykit jei klystu, bet man atrodo kad sitas zaidimas daromas taip, kad butu kuo panasesnis i realu gyvenima. Nera jokiu magisku galiu turinciu daiktu, kiek imanoma taikomi gamtos desniai - prikrauta transporto priemone vaziuoja leciau, mums reikia maisto, karts nuo karto susergam, senstam, treniruojantis auga jega, kovojant pavargstam ir panasiai... Tada pasakykit man, kokie vaistai realiam gyvenime momentaliai uzgydo zaizdas? Yra vaistinese tepaliuku kurie pagreitina gijima, bet kad patepei ir iskart uzgijo tai tokiu nezinau 8) . Dabar zaidime turim tokia situacija - mane tegu puola 50 zmoniu, bet jeigu as turiu pakankamai vaistazoliu ir nemiegu tuo metu, tampu tarsi Dankanas Maklaudas. Kapokit kiek norit, zaizdos momentaliai uzsitraukia. Magija ir ne trupuciuko realaus gyvenimo! Jei musyje neuzmusei zmogaus is karto, tai jis i kontrataka eina jau sveikut sveikutelis. Va jei butu limitas kiek procentu suzeidimu galima per diena isgydyti, ar kitokiu budu apribotas gijimo tempas, mano supratimu susiremimai butu arciau realybes. Tada reiketu jau apresti ar rizikuoti eiti i musi suzeistam, ar laukti kol uzgis zaizdos. As manau kad tuomet susiremimai butu daug arciau realybes. Galbut tuomet ir diskusijos kaip reikia "smelio dezej" elgtis nebereiketu :) Ka manot?
Gregas
User avatar
wejdas
Posts: 172
Joined: Sun Apr 02, 2006 8:45 am
Location: Kaunas, Lithuania

Postby wejdas » Wed Jul 23, 2008 9:59 am

Greta tavo išvardytų dalykų, gregai, yra ir kitų, kaip antai faktas, kad žmogui galima suduoti tik kartą per dieną. Nemanau, kad juos panaikinus ir priartinus prie realybės problema būtų išspręsta. Galbūt kai kuriais atvejais, jei visi žaidėjai būtų tobuli role-player'iai, bet taip nėra. Gerai ginkluotų ir organizuotų veikėjų grupės galėtų staigiai išskersti taikias bendruomenes net neturėdami tam jokios motyvacijos. Leidus žaidėjams lengvai skerstis, daug kam nusvirtų rankos ir žaidimas labai greitai numirtų, nes čia ne Diablo, kur gali respawninti, susirinkti savo šmutkes ir tęsti hack'n'slashą.
shapukas
Posts: 535
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:31 am
Location: Kaunas

Postby shapukas » Wed Jul 23, 2008 10:35 am

Siaip forume buvo tokia diskusija, kad ivest tvarscius bintus ir panasiai. Na, kad galima siek tiek pasigydyt, bet visiskai pasveikt tik per tam tikra laika. Taciau tokiu atveju manau yra ir kita puse. Tarkim atejo armija ir ikirto pusej miestelenu. Visi gerai suzeisti ir panasiai. Kaip jiems atsakyt i ataka? Juk suzeistas labai prastai kaunasi. Tai velgi gautusi pliuas puolantiesiems ir minusas besiginantiems. Aisku, jei besiginantys yra telepatai, tada viskas gali apsiverst.
dma
Posts: 60
Joined: Sun Sep 30, 2007 9:31 pm

Postby dma » Wed Jul 23, 2008 10:51 am

shapukas wrote:Siaip forume buvo tokia diskusija, kad ivest tvarscius bintus ir panasiai. Na, kad galima siek tiek pasigydyt, bet visiskai pasveikt tik per tam tikra laika. Taciau tokiu atveju manau yra ir kita puse. Tarkim atejo armija ir ikirto pusej miestelenu. Visi gerai suzeisti ir panasiai. Kaip jiems atsakyt i ataka? Juk suzeistas labai prastai kaunasi. Tai velgi gautusi pliuas puolantiesiems ir minusas besiginantiems. Aisku, jei besiginantys yra telepatai, tada viskas gali apsiverst.


Kovos sistema daugiau maziau gera, nelabai ka nors gudriau ir sugalvosi tokiom salygom. Gal tik reiktu siek tiek mazinti netiketumo faktoriu, nes cia ne toks zaidimas kai turi pastoviai buti online ir todel labai lengva prisiloginus pamatyti, kad jau esi anapus. pvz. kad pulti gali praejus kokiam pusvalandziui po susitikimo su tuo zmogum ar panasiai. Nes dabar ateitu pvz burys keliu ir iskart po updeito aukai mazai sansu isgyventi. Arba daryti kelius matomus, kad likus porai updeitu iki keliones galo, atsirastu uzrasas, kad pvz 30metis arteja prie gyvenvietes x.

Return to “Žaidėjai lietuviai (Lithuanian)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest