Naruszenie zasad i dzialania PD i GAB

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Mon Jun 26, 2006 10:17 am

Jesteście wszyscy śmieszni. I pomyśleć, że osoby, które siedzą w Departamentach, mają w istocie najwięcej na sumieniu. To jakiś paradoks Cantryjski. Nawet nie chce mi się tego komentować. :?
Everything I build I destroy
Everything I love always hurts
Everything I hate I'd rather love
Everything I am is everything I'm not
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Mon Jun 26, 2006 10:27 am

Nie wiem do kogo pijesz - czy do konkretnych osób, czy wrzucasz wszystkich ludzi pracujących nad Cantr do jednego worka. Ja dostrzegam jeden plus wywleczenia tej sprawy przez WojDa - może niektórzy zwolennicy teorii spiskowych dostrzegą, że ci, którzy jak się wyraziłeś "siedzą w departamentach" nie są nietykalni i nie siedzą w wielkiej klice.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Mon Jun 26, 2006 10:37 am

marol wrote:Pokaż łaskawie paluszkiem gdzie przekręciłem lub nagiąłem sprawę.

Wiesz doskonale, że po twoich przekrętach zdołałeś zachować konto pod warunkiem bezwzględnego zachowania NZ i separacji twoich postaci. Już ci to tłumaczyłem, nie pamiętasz? Więc nie porównuj się do innych graczy, bo inni nie nadużywali tak jak ty swoich uprawnień ani tak nie oszukiwali, dlatego też w stosunku do nich nie są wyciągane tak poważne środki zapobiegawcze, jak w stosunku do ciebie.


Moje i Izy postaci zostały odseparowane. Nie tak łatwo to zrobić z 30 aktywnymi postaciami. Czasami nastepowały jeszcze zetknięcia lub sytuacje, gdy musiałem w nieprawdopodobny sposób naginać fabułę, by uniknąć spotkań... Jeśli mi jeszcze zarzucisz, ze nadal mam dwie postaci w jednym miejscu - to wiń GAB, które zablokowało konto, akurat gdy jedna z postaci miała odpłynąć...

Wskazać paluszkiem? Po co? I tak ostatecznie Ty będziesz miał rację. Zresztą w wielu sprawach masz - nie do Ciebie marol mam pretensje i dobrze o tym wiesz. Bardzo szanuję Twoją pracę - i tyle. Nie rozumiem tylko, czy tym razem dałeś się zmanipulować, czy rzeczywiście uważasz, że postać nie może przypadkiem powiedzieć prawdy. Gdybym chciał Cię okłamać, powiedziałbym, że wymyśliłem kradzieże, że postać tylko blefowała i byłoby z głowy. Mój błąd, że usiłowałem sobie przypomniec skąd to wiem a nie mam kompletnego archiwum jak Ty.

I uwaga do wszystkich zwolenników teorii spiskowych - marol ma rację - polska załoga - przynajmniej to mogę w miarę dokładnie stwierdzić - nie jest uwikłana jako całość w kliki czy spiski. Zarzuty do marola o to, że wygrywa swoje prywatne sprawy korzystając z pozycji w PD sa bzdurne - przez jakiś czas monitorowałem te sprawy i wiem, że nie.

Spiski i kliki istnieją - to fakt. Jednak ich znaczenie jest znacznie mniejsze niż to się wydaje niektórym Najcześciej szkodę robią działania poszczególnych graczy. A członkowie załogi nie sa nietykalni - przeciwnie - sa na cenzurowanym znacznie bardziej niż 'zwykli' gracze... Mam nadzieję, że będzie tak nadal i odpowiedzialna za obecną aferę osoba poniesie karę.
==============
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Mon Jun 26, 2006 10:43 am

Była na przykład sytuacja, gdzie jedna twoja postać sobie przepływała łodzią w pobliżu łódki drugiej, samotnej postaci, i ta druga postać postanowiła sobie do pierwszej zadokować. Na pełnym morzu. Rozumiem, że powstrzymanie się od dokowania byłoby "nieprawdopodobnym sposobem"?

Nadal podtrzymuję swoje słowa. Przykro mi tylko, że zmusiłeś mnie do wytykania takich rzeczy, jak ta powyżej, na publicznym forum.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Mon Jun 26, 2006 10:47 am

Nie chcę się odnosić do sprawy ani wnikać za bardzo w szczegóły, ale to co pisze Laura_ to trzeba skomentować.

1.) W żaden sposób nie zaburzało to równowagi w regionie. Nie mogę tu wytłumaczyć czemu postać wolała współpracować z postacią WojD'a niż z postaciami Twoimi, R_ czy Pana X. Nie mogę, bo będzie to uznane za demagogię na forum i to w dodatku słusznie. Dobrze wiesz, że takie rzeczy mogą być mówione tylko w grze, a nie na forum. Więc nie używaj łaskawie takich argumentów.

2.) Po pierwsze, WojD jako gracz o całym fakcie nie wiedział z logów i z dostepu do bazy. Źródło było bardziej oczywiste.

3.) Ja o tym wiedziałem nie od WojD'a tylko z tego samego co on źródła.

4.) Moja postać wiedziała o tym wszystkim z notki, którą opublikowała pewna postać, dała mi jeszcze inna postać a w tej notce mówiła o tym postać WojD'a. Nie wnikam skąd wiedziała tym postać WojD'a - moja się o tym dowiedziała z gry. W tej sprawie owszem - moja postać była najaktywniejsza. Ale inne postacie też brały w tym udział i nikt jakoś się tych graczy nie czepia....

5.) Zaangażowanie drugiej postaci... Postać została zaangażowana w jednym konkretnym celu, który osiągnęła. Dzięki temu zaangażowaniu zostały jej sprzedane surowce, których inaczej by nie kupiła. Co wprost powiedziała osoba, która je sprzedała.

6.) Mimo to postać ta została wycofana na 3 dni przed blokadą mojego konta, bo to oczywiście ja jestem tą drugą osobą.

7.) Jako graczowi nie został mi nigdy wcześniej postawiony zarzut użycia wiedzy OOC. Raz zostałem tylko proszony o wyjaśnienia, ale było to związane z zupełnie inną, nieznaną Ci postacią.

8.) Twoja postac dla odmiany Lauro_ w tym samym mieście co moje do konfliktu się nie przyłącza, ale sieje daleko posunięty defetyzm. A moja w praktyce nie zrobiła nic złego. Nikogo nie przekonywała, porobiła tylko trochę narzędzi. Zwłaszcza, że SAM wycofałem ją i przed blokadą i przed ewentualną akcją.

Prosiłbym chyba generalnie o zakończenie tej dyskusji... To do niczego nie będzie prowadzić i nic nikomu nie da. Laura_ jest tendencyjna i nie ma wszystkich informacji, WojD i ja jesteśmy rozgoryczeni brakiem zainteresowania ze strony GAB'u tą sprawą (bo to przecież sprawa prowadzona przez GAB, a nie PD), marol wkurzony upublicznianiem tego na forum i robieniem zadymy. Większość userów zniesmaczona. Zostawmy ten topic, niech sobie tu poleży... I poczekajmy aż sprawą zajmie się GAB. Mam nadzieję, że będzie to dość szybko i dość szybko uda się sprawę wyjaśnić.
Last edited by Gnom on Mon Jun 26, 2006 11:45 am, edited 2 times in total.
User avatar
Chatette
Posts: 719
Joined: Fri Feb 10, 2006 9:50 pm

Postby Chatette » Mon Jun 26, 2006 10:51 am

Ej...nie!
Wniesc kisiel!


...i tym optymistycznym akcentem proponuje rzeczywiscie zakonczyc dyskusje.
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Mon Jun 26, 2006 11:09 am

Popieram. Jeśli kogoś uraziłem moimi wypowiedziami - przepraszam.
==============
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Mon Jun 26, 2006 12:13 pm

[edit] //Nie tego bedę drążył//

To tylko zabawa.
powtarzam:
Cantr to tylko zabawa!


Niektórzy traktują wszystko jakby to były sprawy zycia i smierci. :( [/b]
Last edited by PRUT on Mon Jun 26, 2006 12:42 pm, edited 1 time in total.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Mon Jun 26, 2006 12:23 pm

Owszem ;) Choć nie do końca tak to było - moje postaci skorzystały na tym pośrednio... Bardziej społeczności, w ktorych żyły - a i tak zmieny zostały cofnięte dosyć szybko... Gdzieś pojawiło się trochę jednego a ubyło trochę innego surowca, jakaś postac wylądowała z jednego pustkowia na innym, a n wyspie gdzie nie było zadnych zwierząt nagle się pojawiły lemingi (fakt, że zniknęło kilka w lokacjach, gdzie było ich mnóstwo...). Jedna czy dwie postaci zyskały nieco siły czy umiejetności - po czym wszytskie straciły wszystko, czego się przez lata nauczyły.
Pokusa okazała się silniejsza od rozsądku :( Tak to bywa. Nieoceniona w rozwiązaniu problemu okazała się pomoc marola - za co jestem mu bardzo wdzięczny - gdyż on poświęcił sporo czasu najpierw na złapanie mnie a potem na cofniecie wyników moich zabaw i przywrócenie równowagi w grze. W tamtej sprawie gotów byłem usunąć konto i całkiem się wycofać - szczególnie, że niesłusznie obrywał jeszcze ktoś inny - byłem jednak jednoznacznie winny. Tym razem nie jestem...
==============
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Postby Snake » Mon Jun 26, 2006 1:15 pm

znaczy się czitowałeś? :shock:
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Mon Jun 26, 2006 1:20 pm

To raczej nie jest czitowanie... Po prostu zabawa w Boga :D WojD, nie przejmuj się. Gdybym miał taką władze też bym popełniał takie gafy! :D
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
AUTO
Posts: 755
Joined: Mon Feb 06, 2006 9:19 pm

Postby AUTO » Mon Jun 26, 2006 1:20 pm

Ja tam raczej wierzę WojDowi
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Mon Jun 26, 2006 1:57 pm

Ja naprawdę pobawiłem się władzą i wykorzystałem możliwości - a to bardzo wielki grzech. Taki miałem zakręcony czas w prawdziwym życiu, że ciężko mi było rozdzielić prawdę od fikcji i dobre od złego nie tylko w RL ale przede wszystkim w grze. Moje działania na szczęście nie zaszkodziły nikomu - żadnej postaci bezpośrednio - o dalszych konsekwencjach dla gry nie myślałem wtedy. W sumie dobrze, że sam się do tego teraz przyznałem, niż miałby mi to ktoś wyciągać.

Z pewnoscią drugi raz bym tego nie zrobił - uświadomienie sobie konsekwencji takiego wykorzystania 'boskości' prowadzi bowiem do dosyć interesujących spostrzeżeń natury cokolwiek filozoficznej i ułatwia zrozumienie, dlaczego Bóg tak rzadko i niechętnie ingeruje w rzeczywistość - zarówno Świat jak i Cantr to bardzo skomplikowane organizmy z niemal nieskończoną liczbą zmiennych (oczywiście w odpowiedniej skali) - zapewne nawet wszechmocna i wszechwiedząca istota musi się bardzo mocno nagłówkować by przewidziec i zminimalizować skutki najdrobniejszego 'nadprzyrodzonego' działania.

A żeby nie było OT - powyższy akapit ma odniesienie nie tylko do działania - ale również do braku działania. W nadprzyrodzony sposób 'uśpione' zostały postaci. Świat wokół nich idzie dalej - ale sen postaci ma na ten świat wpływ...
==============
Wilk
Posts: 58
Joined: Sat Apr 29, 2006 9:59 am

Postby Wilk » Mon Jun 26, 2006 2:36 pm

Włosy się na głowie jeżą. Dobrze, ze mam tylko jedną postać uwikłaną w ten konflikt, która jednak na razie nic nie znaczy. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.
Wojd jeżeli łamałeś zasady ze względu na swje "ukochane" osady to Cie rozumiem. Sam dostałem sporo po uszach za łamanie NZ, kiedy moje postacie wspolpracowały dla dobra osad. Keves zna dobrze te sprawy.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Mon Jun 26, 2006 3:12 pm

A co z tymi co są Ateistami jak ja? :> No dobra, UFO-ki ;) [edit & cut, po przemyśleniach]
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest