Przeklenstwa

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

miska
Posts: 13
Joined: Thu Jun 01, 2006 2:35 pm

Przeklenstwa

Postby miska » Mon Jun 05, 2006 1:33 pm

Czy można swobodnie używać wszystkich zwrotów? Dzisiaj zosałam potraktowana (w odpowiedzi na moje RP) zwrotem
PIERD** SIE :)

Wiem, że postacie mogą swobodnie być odgrywane, ale takie słownictwo chyba jest nie na miejscu? Ja mam przecież dopero 10 lat :twisted: I mamusia zabrania mi takich słów się uczyć. Jak potrzeba, to mam screena zrzuconego :twisted:
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Jun 06, 2006 12:55 am

Uzywanie w grze przekleństw jest złamaniem zasad? Myślałem, że to raczej kwestia niepisanych zasad i pewnego "zwyczaju"...
miska
Posts: 13
Joined: Thu Jun 01, 2006 2:35 pm

Postby miska » Tue Jun 06, 2006 7:33 am

Cokolwiek by to nie było, strasznie mnie zezłościło. Sama na codzień nie używam takich zwrotów, nie mówiąc już o grze, w którą moje dzieci (jakbym je miała ;P ) mogłyby grać. Jak miałabym władzę jakąś tutaj, to takie osoby zaraz by bananka na deser dostały i po zawodach :twisted:
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Jun 06, 2006 8:06 am

twoje dzieci (jakbys je miala :-P) i tak zetknelyby sie z przeklenstwami, chyba, ze trzymalabys je pod kluczem przez cale ich zycie. uwazam, ze nie powinno sie wprowadzac ograniczen w tej kwestii, wszystko zalezy od sytuacji i charakteru mojej postaci - ksiezniczka bedzie wyrazac sie jak ksiezniczka, idiota jak idiota, cham jak cham :-)
Gender
Posts: 208
Joined: Tue Mar 14, 2006 9:02 am

Postby Gender » Tue Jun 06, 2006 8:24 am

Lauro, wedlug mnie te wszystkie przeklenstwa mozna RP-owac. Ja sie jeszcze z tym nie spotkalem, ale gdyby natrafil na jakies dziecko neostrady, ktore nauczylo sie za dobrze uzywac interpunkcji i jeszcze trenuje na mnie, to mimo wszystko zazadalbym interwencji PD.

Co innego widza Twoje postacie - jakis cham przeklina (*YYY plugawie przeklina XXX*) i mozna mu odwinac przy pomocy topora, a co innego widzisz Ty, jako gracz - przeklinanie jak na ulicy przed budka z piwem to nie jest najlepsza oznaka kultury gracza.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Jun 06, 2006 8:48 am

czyli moja postac moze byc krzywoprzysiezca, zlodziejem, gwalcicielem lub morderca, ale niech, boze bron, nie przeklina? ;-)
User avatar
docent
Posts: 372
Joined: Wed Jan 18, 2006 2:13 pm
Location: Polska/3city

Postby docent » Tue Jun 06, 2006 9:02 am

Zawsze możesz wykropkować albo opisać, Pamiętaj, że nie wiesz kto gra daną postacią...
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Jun 06, 2006 9:12 am

czy tak samo powinnam pamietac o dzieciach gdy moje postaci morduja, gwalca, zdradzaja i tak dalej? czy tez moze kontakt z brzydkimi wyrazami jest bardziej niebezpieczny dla dzieciecej psychiki niz przemoc, jaka ogladaja w grze?
Gender
Posts: 208
Joined: Tue Mar 14, 2006 9:02 am

Postby Gender » Tue Jun 06, 2006 9:17 am

Laura_ wrote:czyli moja postac moze byc krzywoprzysiezca, zlodziejem, gwalcicielem lub morderca, ale niech, boze bron, nie przeklina? ;-)


Moze powinnismy zaproponowac zaimplementowanie bram w kamienicach i budek z piwem? :wink:

A na powaznie - Twoja postac przeciez moze przeklinac - od tego jest RP. Ty jako gracz czy w ogole jako osoba mysle ze nie poslugujesz sie k***wami na codzien. A ktos kto wyjezdza z takim tekstem, raczej ma na mysli osobe gracza, ktory go zdenerwowal, a nie postac do ktorej to kieruje.

Gwalciciel, morderca, zlodziej... to wszystko mozna przeciez zagrac. Potrzebne Ci sa do tego koniecznie przeklenstwa pisane wprost?
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jun 06, 2006 9:21 am

Z przekleństwami w Cantr jest trochę tak, że jeśli sa one uzasadnione fabularnie, to nie stanowią żadnego naruszenia - odgrywane przez nas postaci sa dorosłe (tak samo jak WSZYSTKIE pozostałe) i maja prawo szpetnie zakląć gdy są złe. Bo niby czemu nie?

Z drugiej strony, w RL staramy się nie mówić 'brzydkich słów' przy dzieciach czy osobach ogólnie 'szanowanych'. Wynika to z dobrego wychowania, poczucia przyzwoitości czy też jest zależne po prostu od osobowości. Nie róbmy z tego problemu - przeciez jeśli Cie to uraziło, to możesz zwrócić takiej postci uwagę w grze: "Człowieku, przestań się tak brzydko wyrażać, bo uszy więdną... ".

Tylko w sytuacji, gdy wulgarność jest całkowicie nieuzasadniona powinna nastąpić interwencja. Podobnie jak w przypadku samobójców, którzy kradną i niszczą zara po przebudzeniu. Takie akcje nie wnosza nic do fabuły a tylko utrudniają i/lub psują grę.

EDIT: ...a jeśli chodzi o dzieci, to znacznie gorsze rzeczy słyszą one w przedszkolu, szkole czy gimnazjum oraz na podwórku. Przemoc widzą w telewizji... Już raczej chronić starałbym się chronić je przed niezbyt zdrowymi sytuacjami związanymi z seksualnością - i tu na pewno warto się dwa razy zastanowić (i może zapytać?), czy postać, z która chcemy zagrać seks na pewno do tego dorosła...
==============
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Jun 06, 2006 9:29 am

jest taki numer kabaretowy mlodego Sztura zdaje sie, w ktorym tlumacz filmu zamiast "s***dalaj" tlumaczy "idz stad", zamiast "p** sie" - "odczep sie" i tak tym podobne - czy nie jest to zabawne? :-) mysle ze mozna wykropkowywac, ale czy to cos zmienia, tak naprawde, czy jest zabiegiem czysto kosmetycznym i powierzchownym?

zgadzam sie z wojdem - bez histerii. przeklinanie uzasadnione fabularnie - tak, noworodek bluzniacy bez sensu - nie. a tak w ogole, nie mozna po prostu dac na glownej stronie oswiadczenia ze gra jest dla osob powyzej 18 roku zycia i osoby ponizej tego wieku graja na wlasna odpowiedzialnosc?

EDYTOR: Posty można łączyć
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Tue Jun 06, 2006 11:09 am

Ja tam zawsze jak mi się jakieś wulgaryzmy nasuwają tzn. moje postacie się nieźle wkurzają piszę:

*wydobywa z siebie ciąg wulgaryzmów, których nie sposób przytoczyć*

albo

*klnie jak bojving* :)

i po problemie.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Jun 06, 2006 11:19 am

A ja w grze wulgaryzmów normalnie nie używam wcale. Natomiast, gdy zbyt wczuję się w postać, to mi się zdarzyło. Ale raczej szeptem niż publicznie. I szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego - poniosło moją postać, więc sobie do kogos zaklnęła. Uzasadnione przez RP i troche do gry wnosi - pokazuje, że postać jest tak wyprowadzona z równowagi, że aż uzywa wulgaryzmów...
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Tue Jun 06, 2006 3:39 pm

Laura_ wrote:zgadzam sie z wojdem - bez histerii. przeklinanie uzasadnione fabularnie - tak, noworodek bluzniacy bez sensu - nie. a tak w ogole, nie mozna po prostu dac na glownej stronie oswiadczenia ze gra jest dla osob powyzej 18 roku zycia i osoby ponizej tego wieku graja na wlasna odpowiedzialnosc?


Pojawiłoby się mnóstwo drobnoustrojstwa. Lepiej nie.
Everything I build I destroy
Everything I love always hurts
Everything I hate I'd rather love
Everything I am is everything I'm not
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Tue Jun 06, 2006 4:02 pm

Cantr ma być z założenia "family friendly" (przyjazny dla rodziny). Więc prosił bym wszystkich by ograniczyć wulgraryzmy w grze, a na forum całkowicie wystrzegać się ich
Last edited by KVZ on Mon Jan 07, 2008 3:43 am, edited 1 time in total.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest