Wypowiedzi w grze

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Wypowiedzi w grze

Postby Cantryjczyk » Sat Dec 03, 2005 12:23 am

Nie wiem czy powienienem ten temat zakladac w tym dziale. Ale chcialem sie dowiedziec o pewna rzecz, zwiazana z tym co wolno a czego nie wolno robic w grze.

Postacie w grze moga robic wiele rzeczy: zakladac i wykonywac projekty, w tym zbierani surowcow. Moga podnosci i upuszczac przedmioty, moga walczyc. A przede wszystkim moga mowic. To na rozmowach i dyskusjach moim zdaniem polega urok cantr.

A teraz sendo sprawy. Otoz piszac tekst, ktory potem inni odczytaja jako "postac X mowi: (tekst) " mozemy to zrobic na trzy sposoby.
1. Jesli poprzedzimy go napisem OOC: (tekst) to jest to informacja kierowana do gracza a nie do postaci i jako taki wszystkie postacie powinny udawac ze go nie widzialy, natomiast gracz moze odpowiedziec tez komunikatem OOC. Te komunkaty sa niejako wyjete z gry.
2. Zwykly tekst na przyklad "Nazywam sie Kulfon" Traktuje sie to jak slowa po prostu wypowiadane przez postac. Wiadomo.
3. Jest jeszcze trzeci rodzaj komunikatow, urozmaicajacy i ubarwiajacy gre, gdy procz lub zamiast slow gracz opisuje zachowanie postaci. Najczesciej opis jest odgrodzony gwiazdkami.

przyklad
Slicznotka mowi: Co to, prezent? *patrzy na wianek* Och. co za wspaniale kwaity. A jak cudnie pachna *uszczesliwiona wdycha aromat kwiatow, po czym usmiecha sie do mlodzienca od ktorego je otrzymala*

Interesuje mnie najbardziej czy sa zasady dotyczace tego co mozna w takich opisach umieszczac. Zdawac by sie moglo, ze zdrowy rozsadek wystarczy i kazdy bedzie wiedzial. Ale spotykalem sie nie raz z opisami ktore mnie razily.

Ja uwazam ze opisywac mozna tylko zachowanie i reakcje wlasnych postaci, bez istotnych interakcji z otoczeniem. Dobry przyklad jest powyzej. Przedstawie jeszcze kilaka opisow, powiedzcie mi ktore sa dopuszczalne a ktore juz nie, gdzie przebiega granica.

- Oto on *wskazuje palcem na drwala*
- *wskazuje na drzewa* Stad sie bierze drewno, wystarczy podejsc i zbierac.
- *wskazuje na mrowki i inne robaczki w sciolce lesnej* A te male dranie wykradaja zywnosc jesli ja polozysz po prostu na ziemi
- *wskazuje na swoje siniaki* Dziki sa niebezpieczne, maja ostre kly, widzisz jaki jestem poraniony?
- *podchodzi i porownuje sie do reszty ludzi* Widze ze jestem wysoki, nawet bardzo. Pewnie dlatego dobrze zbieram orzechy.
- *wskazuje na drwala i rekami pokazuje odleglosc, okolo pol metra* O tyle jestem wyzszy od ciebie ty kurduplu. Powienienes pracowac w w kopalni krasnalu, albo grzyby zbierac a nie owoce.
- *wskazuje na galezie drzew ktore poruszaja sie i usiluja go zlapac* Ratunku, one mnie zabija.
- *wskazuje na kamien* Abrakadabra, znikaj! *kamien robi PUFF i zostaje z niego tylko troche pylu w powietrzu*

- Tralala *usmiecha sie wesolo i nuci piosenke*
- Arghhh *krzyknal tak glosno, ze wszystkich rozbolaly uszy*
- Arghhh *krzyknal tak glosno ze wszyscy wypuscili na chwile bron i przedmioty i zlapali sie za uszy*


- *spoglada na zwierzeta i oblizuje sie jakby myslal o pieczystym*
- *spoglada na zwierzeta, ktore widzac jego mine powoli sie wycofuja i sa przestraszone*
- *podchodzi do zwierzecia i glaszcze je uspokajajaco*
- *podchodzi do zwierzecia, glaszcze je a ono ufnie przytula sie i zjada wyciagnieta ku niemu marchewke*
- *wydaje komendy zwierzeciu, ktore spelnia wszystkie jego polecenia*


- *podchodzi do kobiety i szepcze jej cos na ucho*
- *podchodzi do kobiety i wyciaga reke na zgode*
- *podchodzi do kobiety i klepie ja reka w posladek*
- *podchodzi do kobiety i bierze ja na rece pomimo ze sie wyrywa*
- *podchodzi do kobiety, zaciaga ja pod drzewo i gwalci na oczach reszty miasta*

To ostatnie to specjalnie tak ostro, zeby zwrocic uwage ze nie mozna wszystkiego. Moim zdaniem mozna opisywac tylko postepowanie wlasnych postaci (okazywanie przez nich emocji, gestow, mimiki, sposobu bycia i sposobu w jaki wykonuje swoje dzialania). Natomiast zwierzeta powinny byc z tego wylaczone. I nie mozna w opisach wchodzic w interakcje z innymi osobami lub postaciami o ile one sie na o nie zgadzaja. No i oczywiscie nie mozna za pomoca tworzyc bytow ktorych nie ma lub ich niszczyc.

Napiszcie co o tym sadzicie.

P.S. Po dyskusji jak bedzie to wyjasnione mozna by to obrobic i przerobic w poradnik czy cos w tym stylu.

Edit. Jak zaczalem pisac jeszcze nie wiedzialem co konkretnie napisze, a wyszedl jakis esej. I to zupelnie nie na temat NZ. Mozna to gdzies przeniesc :? A czy nieodpowiednie opisy stoja w sprzecznosci z zasadami?
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Dec 03, 2005 8:40 am

Hmm... Wydaje mi się, że * opisy * sa bardzo potrzebne - i niestety stosunkowo rzadkoo w polskiej strefie wykorzystywane. Z tego co widze gdzie indziej, to na przykład korzystanie z emotikonów ;) :) :( jest bardzo źle widziane... Zastepują je * smiles * * angry * i tak dalej...

Natomiast opisy zachowania w rodzaju:
1399-4 XXXXXXX Mówi: * oblizując się lubieżnie, wkłada YYYYYYY rękę pod spódnicę *
powinny spotkac się z reakcją typu
1399-4 Widzisz jak YYYYYYY policzkuje XXXXXXX'...
No chyba, że YYYYYYYY ma na to ochotę i wtedy
1399-4 YYYYYYY Mówi: * obejmuje XXXXXXX CAŁYM ciałem *... ;)
Takie opisy moga wyrażać TYLKO zachowania OSOBY, która to ROBI lub ODCZUWA.

Inna sprawa, że przydałoby się, żeby system wyłapywał * ... * i usuwał z wypowiedzi rozpoczetej gwiazdką słowo 'mówi'...
==============
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Sat Dec 03, 2005 10:35 am

Hmm, Wydaje mi sie, ze to twoja postac/postacie sklonily mnie do napisania powyzszego postu. W swietle tego twoj komentarz, ktory mozna strescic do dwoch stwierdzen "opisy sa potrzebne" i "moga wyrazac tylko zachowania osoby* wydaje mi sie byc bardzo cyniczny.

Mam nadzieje, ze przeczytales, i na przyszlosc poprawisz swoj styl opisow w grze. A przy okazji czytelnicy tego forum skorzystaja i beda czesciej ale rozwaznie uzywac opisow, bo one dodaja grze wyrazu. Oczywiscie jesli sa odpowiednio uzyte.

Nie chcialem cie pouczac w grze Wojdzie bo znowu bys sie obrazil, a tak jest korzysc dla wszystkich. I nadal czekam na inne komentarze. Ktore z powyzszych opisow sa jeszcze OK a ktore nie. Gdzie przebiega granica. Czy sa okreslone zasady czy po prostu obowiazuje zdrowy rozsadek?

EDIT (do ponizszeo postu) Gdzie ty w moich postach widzisz prywatna uraze? Zauwazylem niejednokrotnie w grze rzeczy, ktore mi sie nie podobaly. I zamiast pouczac zareagowalem najdelikatniej i bez zadnych powiazan. Zalozylem temat na forum z pozytkiem dla wszystkich, jak najdalej od konfliktow. Jesli cie przekonalem do swoich racji co bylo moim zamiarem i bedziesz teraz gral na wyzszym poziomie, to sie ciesze bo o to mi chodzilo. Twoje komentarze niewiele wnosza do tematu poza niechecia, przytakiwaniem dla spraw oczywistych oraz udawaniem ze wszystko wiesz najlepiej i ciebie to nie dotyczy.
Last edited by Cantryjczyk on Sat Dec 03, 2005 11:51 am, edited 2 times in total.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Dec 03, 2005 11:25 am

Po pierwsze, primo, każdy może się uczyć na błędach.

Po drugie, primo, bardzo proszę - nie przenoś postaciowych uraz na inne postaci a przede wszystkim na forum. To już było grane i moim zdaniem jest najpoważniejszym, choć nigdzie nie opisanym, wykroczeniem przeciwko duchowi i zasadom gry.

Po trzecie, primo * puszcza oko *, może to wygladac również tak:

1399-5 XXXXXXXX Mówi * ze zdziwieniem spogląda na królika, któremu wyrastają półmetrowe kły * chyba mam omamy... A może nie?

Każdemu wolno mówić i widzieć to, co chce. A królik i inni obecni mogą się z tym zgodzic lub nie...
==============
User avatar
Sotar
Posts: 10
Joined: Thu Dec 01, 2005 2:10 pm
Location: Nomad born in Poland

Postby Sotar » Sat Dec 03, 2005 11:57 am

Mam pewne doswiadczenie z tym tematem zwiazane, a pochodzi ono z innych gier.
Tak jak sie domyslasz, Cantryjczyku, zwyczajowo przyjmuje sie (i jestem goracym tego pomyslu oredownikiem), ze powinno sie *opisow czynnosci* uzywac jak nastepuje:

-Do wyrazania emocji swojej postaci (to co na forum bysmy wyrazili emotikonkami) w bardziej elokwentny sposob.
Zamiast ":)" czy nawet "*usmiecha sie*" mozna napisac "*Mruzac figlarnie oczy ozciaga usta w szerokim, zarazliwym usmiechu, a na jej policzkach powstaja skeskowne doleczki*". Waszej ocenie pozostawiam co lepiej wlplywa na jakosc gry.

-Do wykonania prostych (lub mniej prostych ;)) czynnosci ktore nie sa przewidziane w mechanice gry a ktore ja urozmaicaja.
Przyklad: Wskazywanie na kogos/cos jest zaimplementowane, wiec nie trzeba do tego uzywac **. Nie jest zaimplementowane np grozenie, podrzucanie itd, a wiec taka scenka jest jak najbardzje w porzadku i mozliwa dzieki gwiazdkom:
XXX Wskazuje na dwudziestoletniego mezczyzne.
XXX Mowi: *Groznie potrzasa kosciana maczuga*
XXX Mowi: Jeszcze raz wywiniesz mi taki numer to twoj grabarz bedzie musial szukac kawalkow twojej czaszki po kilku sasiednich lokacjach, zrozumiano??
XXX Mowi: *wpatruje sie groznym wzrokeim w oczy dwudziestoletniego mezczyzny rytmicznie stukajac kosciana maczuga o otwarta lewa dlon*
UWAGA 1: Czynnosci ktore wykonujemy powinny trzymac sie w ramach tego co jest w Catnr mozliwe i co jest mozliwe dla naszej postaci. Podniesienie glazu wielkosci domu nie jest mozliwe dla zadnego Cantryjczyka. Ani magia. Odsylam do zdrowego rozsadku.
UWAGA 2: Nic co wyaga zgody innej postaci nie moze byc samowolnie odegrane za pomoca gwiazdek, przyklad:
*podchodzi do kobiety, zaciaga ja pod drzewo i gwalci na oczach reszty miasta* - zadna postac (chyba) sie na to nie zgodzi. NIe powinno to miec miejsca. Jesli jednak chcemy cos takiego zrobic, co nam pozostaje? Ano napisac cos takiego:
*podchodzi do kobiety dyszac z pozadania i probuje zaciagnac ja pod drzewo* i wierzyc w zdrowy rozsadek osoby grajacej kobieta. Jezeli jestesmy wielkim silnym facetem z wielka maczuga a probujemy wykonac powyzsze na mlodej slabej dziewczynie to laska powinna odgrywajac swoja postac realistycznie niejako na to pozwolic albo wymyslec cos sensownego, w stylu przeslizgniecia sie pod nogami napastnika albo cos w tym stylu. Nie ma ona natomiast a bardzo prawa napisac ze sie obronila... tak po prostu. To nierealne. Znow raczej sugerowalbym "proby roznych czynnosci* do momentu az ktosd zdecyduje sie uzyc mechaniki gry , tj. zaatkowac kogos w grze, przeciagnac gdzies itp. Gdy sporbujemy tego i sie uda, mozna to zawrzec w opisie w ** jako czynnosc dokonana.

To jest moja prywatna opinia, ale wynikajaca z dlugoletniego doswiadczenia w graniu i prowadzeniu podobnych gier.

A wiec zastosujmy to co napisalem do czynnosci wypisanych przez Cantryjczyka:

- Oto on *wskazuje palcem na drwala* - w porzadku choc wskazywanie na obiekty i osoby zaimplementowane w grze
- *wskazuje na drzewa* Stad sie bierze drewno, wystarczy podejsc i zbierac. - jak najbardziej OK
- *wskazuje na mrowki i inne robaczki w sciolce lesnej* A te male dranie wykradaja zywnosc jesli ja polozysz po prostu na ziemi - super
- *wskazuje na swoje siniaki* Dziki sa niebezpieczne, maja ostre kly, widzisz jaki jestem poraniony? - super
- *podchodzi i porownuje sie do reszty ludzi* Widze ze jestem wysoki, nawet bardzo. Pewnie dlatego dobrze zbieram orzechy. - w porzadku, jesli w zalozeniu postaci jest pokazny wzrost
- *wskazuje na drwala i rekami pokazuje odleglosc, okolo pol metra* O tyle jestem wyzszy od ciebie ty kurduplu. Powienienes pracowac w w kopalni krasnalu, albo grzyby zbierac a nie owoce. - choc przeabawnem nie powinno miec miejsca, chyba ze rzeczony drwal wczesniej dal zanc ze jest niziutki. Jesli to nie anstapilo, gracz grajacy drwalem moze myslec, ze jego postac jest wysoka i potezna...
- *wskazuje na galezie drzew ktore poruszaja sie i usiluja go zlapac* Ratunku, one mnie zabija. - no nie , to sie nie zdarza. Nie powinno miec miejsca
- *wskazuje na kamien* Abrakadabra, znikaj! *kamien robi PUFF i zostaje z niego tylko troche pylu w powietrzu* - jak wyzej

- Tralala *usmiecha sie wesolo i nuci piosenke*
- Fajny przerywnik
- Arghhh *krzyknal tak glosno, ze wszystkich rozbolaly uszy* - Nieco zaklada z gory ale mysle, ze dopuszczalne
- Arghhh *krzyknal tak glosno ze wszyscy wypuscili na chwile bron i przedmioty i zlapali sie za uszy* - manipulacja innymi postaciami - absolutnie niedopuszczalne


- *spoglada na zwierzeta i oblizuje sie jakby myslal o pieczystym* - pieknie
- *spoglada na zwierzeta, ktore widzac jego mine powoli sie wycofuja i sa przestraszone* -nieco dyskusyjne. Pewna manipulacja zwierzetami. Zwierzeta traktowalbym podobnie jak postaci - maja swoj wole, nie lda pod nasza kontrola. Ta czynnosc jest an granicy dopuszczalnosci. Zaakceptowalbym ja gdyby miala wyraznei podniesc poziom grywalnosci i ze strony jakiejs charyzmatycznej postaci
- *podchodzi do zwierzecia i glaszcze je uspokajajaco* - w miare OK
- *podchodzi do zwierzecia, glaszcze je a ono ufnie przytula sie i zjada wyciagnieta ku niemu marchewke* - jak 2 pozycje wyzej, dyskusyjne
- *wydaje komendy zwierzeciu, ktore spelnia wszystkie jego polecenia* - absoultnie niedopuszczlane, bo manipulacja zwierzakami, zalozenie jakichs niesamowitych zdolnosci swojej postaci i nic nie wnosi do gry od strony estetycznej


- *podchodzi do kobiety i szepcze jej cos na ucho*
- *podchodzi do kobiety i wyciaga reke na zgode*
- *podchodzi do kobiety i klepie ja reka w posladek*
- te 3 sa jak najbardziej dopuszczalne
- *podchodzi do kobiety i bierze ja na rece pomimo ze sie wyrywa* -niepoprawne bo zaklada reakcje kobiety i zaklada sukces w wzieciu jej na rece, a to zalezy w pewnym stopniu od niej
- *podchodzi do kobiety, zaciaga ja pod drzewo i gwalci na oczach reszty miasta* - oczywiscie niedopuszczalne, lamie wiekszosc zasad.

Podsumowujac post: Zdrowy rozsadek, Panie i Panowie, i troche myslenia jest tutaj recepta na przyjemna i ciekawa gre. Moim zdaniem, przynajmniej.

BTW, przenioslbym to do Ogolnych Dyskusji... chybione emoty raczej nie naruszaja NZ?
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Dec 03, 2005 1:38 pm

Świetne, inspirujące i wyczerpujące. Uważam, że powinno się tę odpowiedź podawać jako podręcznik dla wszystkich graczy.

Dzięki!
==============
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sat Dec 03, 2005 2:45 pm

Podoba mi się z wyjątkiem magii...

W DOH. Są podobne zasady, że czynności muszą nie "zmuszać" innych postaci do jakiejś czynności. Np: *widzisz* - postać ślepa (a mogą się takie zadażać) nie zobaczy niczego...
Czasami można stosując opisy odnoszące się tylko do swoich czynności doprowadzić do bardzo ciekawych sutuacji...

Magia? Czemu nie? O ile nie "zmusza kogoś do czegoś".
Np: Prowadzę postać Szamana, który jakiś czas temu wywołał deszcz szpinaku. Widząc, że trochę szpinaku leżyna ziemi. Itp, ITd...

Przykład z wielkimi kłami królika byłby świetny gdyby zaatakował kogoś zabierając mu X życia....

Magia jest dobrym pomysłem na wyjaśnienie niektórych zjawisk jak naprzykład 10kg domek :D

Opisy z wielkimi kamieniami jest rzeczywiście śmieszny. Chyba, że dana postać chce pokazać, że ma dużo kamieni...

Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi....
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Dec 03, 2005 5:11 pm

Sotar wrote:- *podchodzi i porownuje sie do reszty ludzi* Widze ze jestem wysoki, nawet bardzo. Pewnie dlatego dobrze zbieram orzechy. - w porzadku, jesli w zalozeniu postaci jest pokazny wzrost


Tak, tylko, że jak zaimplementują w grze cechy postaci takie jak wygląd i będą one losowe dla starych postaci i okaże się, że dana postać która miała być wysoka jest bardzo niska, to co wtedy? Ma mówić, że zmalała?

Ogólnie temat mnie rozbawił i nie chodzi tu o te gwałty, ale stwierdzam, że za mało jest gwiazdek w polskim Cantr ;) Ale nie chcę takiej magii w wykonaniu postaci szamana, bo to przypisywanie swojej postaci nadnaturalnych zdolności których de facto nie ma. Przeczytaj sobie zasady Matix. Magia w świecie Cantr nie istnieje. Twoja postać jedynie może w nią wierzyć, próbować coś tam działać nieudolnie, ale bez efektu.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Dec 03, 2005 8:38 pm

Ten topic zasługuje na dobre traktowanie, dlatego wszelkie późniejsze żale, które się tutaj pojawiły, zostały przeniesione tutaj. Niech mi jeszcze ktoś tutaj coś takiego walnie, to mu zrobię... kuku.
User avatar
Sotar
Posts: 10
Joined: Thu Dec 01, 2005 2:10 pm
Location: Nomad born in Poland

Postby Sotar » Sat Dec 03, 2005 8:44 pm

Tak, tylko, że jak zaimplementują w grze cechy postaci takie jak wygląd i będą one losowe dla starych postaci i okaże się, że dana postać która miała być wysoka jest bardzo niska, to co wtedy? Ma mówić, że zmalała?


Coz... tak to jest z grami ktore ciagle sie rozrastaja... jesli taki jest plan to jest imho niedopatrzenie ze strony Tworcow... ja bym pzowolil graczom wybierac te cechy, zarowno dla nowych postaci jak i tych ktore istnialy (istnieja) przed zaimplementowaniem cech. A na pewno tym drugim.
Gdzies tam czytalem (wiki? albo gdzies indziej, wiem ze bylo po angielsku) taki poradnik towrzenia postac gdzie autor w wielu punktach opisywal caly proces i wyglad zewnetrzny byl gdzies na poczatku.
I to byl jeden z tych "oficjalnych" artykulow do ktroych inki byly bodajze z ekranu ktory mowil ze prosba o konto wyslana, czekaj na maila.
Znaczy sie "dyrekcja" zacheca do ustalania dla swoich postaci takich rzeczy jak wzrost, uroda itp, na potrzeby RP (odgrywania postaci). Tym sie kierowalem piszac to:
- *podchodzi i porownuje sie do reszty ludzi* Widze ze jestem wysoki, nawet bardzo. Pewnie dlatego dobrze zbieram orzechy. - w porzadku, jesli w zalozeniu postaci jest pokazny wzrost
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Dec 03, 2005 8:54 pm

Przychylam się do opinii Sotara. Czego nie określa gra, można sobie wymyśleć, oczywiście w granicach rozsadku.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Dec 03, 2005 8:56 pm

Również się przychylam. Stwierdzam tylko, że mogą być problemy jeżeli wygląd zostanie później zaimplementowany w sposób losowy a nie selektywny.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Fiona
Posts: 536
Joined: Wed Mar 15, 2006 4:49 pm

Postby Fiona » Fri Mar 17, 2006 12:00 pm

Fajny watek, bardzo przydatny :D
Strasznie lubie uzywac gwiazdek, tylko jeszcze musze pocwiczyc wyobraznie :wink:
Tylko do tej pory malo spotkalam postaci, ktore uzywaja gwiazdek, a to takie fajne :(
Ale to moze dlatego ze jeszcze malo postaci spotkalam w ogole :idea:

Czyli jak rozumiem moge robic takie rzeczy jak: *wysuwa zgrabna nozke w nowym kozaczku* (w wypadku oczywiscie gdy dostane kozaczki*)?
Bo jedna postac ma byc laska :lol:

*Sa w ogole jakies kozaczki? (ide doczytac stroje, tylko ze sa po angielsku, a to wymaga slownika :oops: )
Jak nie to moze byc cokolwiek, bikini 8)
Ostatecznym celem homoseksualizmu jest walka z Kościołem i zniszczenie Kościoła.
O. Tadeusz Rydzyk.
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Fri Mar 17, 2006 12:38 pm

Są i kozaczki, i bielizna. Poszukaj. :-)
Everything I build I destroy
Everything I love always hurts
Everything I hate I'd rather love
Everything I am is everything I'm not
User avatar
Fiona
Posts: 536
Joined: Wed Mar 15, 2006 4:49 pm

Postby Fiona » Fri Mar 17, 2006 1:08 pm

Bosko 8)
Ostatecznym celem homoseksualizmu jest walka z Kościołem i zniszczenie Kościoła.

O. Tadeusz Rydzyk.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest