Nieprzepisowa notatka

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Nieprzepisowa notatka

Postby Skarbniq » Thu Oct 27, 2005 3:32 pm

Vlotryan Forest East

Notatka "Tlumaczenie CHARACTER MENU" - czas najwyzszy to posprzatac. Pada w niej nawet stwierdzenie:

"... Poprawilem ile dalem rady z moja skromna angielszczyzna... "
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Re: Nieprzepisowa notatka

Postby Sierak » Thu Oct 27, 2005 3:34 pm

Skarbniq wrote:Vlotryan Forest East

Notatka "Tlumaczenie CHARACTER MENU" - czas najwyzszy to posprzatac. Pada w niej nawet stwierdzenie:

"... Poprawilem ile dalem rady z moja skromna angielszczyzna... "


To pewnie wypadło z trupa,jak ci to przeszkadza to weź i wsadź w śmieci.
User avatar
Zimt
Posts: 325
Joined: Thu Jul 14, 2005 8:48 am
Location: Wielkopolska (Poland)
Contact:

Postby Zimt » Fri Oct 28, 2005 8:14 am

W kilku lokacjach wciaz leza notatki "Tlumaczenie menu budowy", nawiasem mowiac - bardzo niedokladne i pelne bledow...
"I'm just living in my head..."
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Oct 28, 2005 9:48 am

Zimt wrote:leza notatki "Tlumaczenie menu budowy"...

to angielskie nazwy przepuszczone przez automatycznego tłumacza... niezłe bzdury wychodzą
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
Zimt
Posts: 325
Joined: Thu Jul 14, 2005 8:48 am
Location: Wielkopolska (Poland)
Contact:

Postby Zimt » Fri Oct 28, 2005 10:37 am

Niektore nazwy byly ewidentnie "przerobione" (powinnam napisac poprawione, ale w zasadzie niewiele ta poprawa dala, bo wyszly jeszcze wieksze bzdury). Wnioskuje to po dopiskach, jakie poczyniono obok nich.
"I'm just living in my head..."
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 6:53 am

Wyślijcie nazwy wszystkich nieprzepisowych notatek na adres players@cantr.net i wtedy je usuniemy.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
xim
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2005 7:13 pm

Postby xim » Fri Nov 18, 2005 9:11 am

KeVes wrote:Wyślijcie nazwy wszystkich nieprzepisowych notatek na adres players@cantr.net i wtedy je usuniemy.


A może wogóle wartałoby pomyśleć o systemie kasowania notatek?
Raz trafił mi się jegomość, z setką pustych notatek. Z czasem pewnie takich notatek będzie coraz więcej i więcej, w konsekwencji baza będzie częścięj umierać a tego nie chcemy :)
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 9:57 am

Nie martwcie sie o bazę. Jeżeli to stanie się problemem to znajdzie sie inne rozwiąznie. Serwer na którym jest Cantr jest dedykowanym serwerem i nie ma z tym problemów, że baza waży dużo. A Jos na kasowanie notatek się nigdy nie zgodzi bo mają one historyczną wartość.
xim
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2005 7:13 pm

Postby xim » Fri Nov 18, 2005 11:10 am

KeVes wrote:A Jos na kasowanie notatek się nigdy nie zgodzi bo mają one historyczną wartość.


Mają, ale nie śmieci w postaci pustych notatek, których coraz więcej się spotyka.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 11:19 am

Proste. Wprowadzić narzędzia do pisania i papier bez których tworzenie notatek stanie sie niemożliwe. Kto to widział by notatki powstawały z niczego? Wtedy zniknie problem masowo pojawiajacych się LOGÓW wydarzeń które są bezsensowne z realnego punktu patrzenia na grę. Pacjent szpitala w prawdziwym świecie nie napisze notaki i nie wyrzuci jej przez okno jeżeli nikt mu nie da papieru! Jak tworzenie notatek będzie utrudnione, to ich niszczenie nie będzie takim problemem i Jos będzie mógł spać spokojnie wiedząc, że nikt nie zniszczy notatek o historycznym znaczeniu :)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 11:54 am

tak, to mi się podoba... mniej problemów z więźniami :) nie mogliby nawet o jedzenie poprosić inaczej niż przez walenie w drzwi :twisted:

a tak poważnie to wartość notatki byłaby znacznie większa, i służyłaby do wielokrotnego użytku przez dopisywanie, a nie wyrzucanie starej i pisanie na nowo bez ograniczeń...
ołówkiem edytowalne, piórem nie...
a może też pisanie wapieniem po drewnianych tabliczkach, albo kamiennych, czy na skórze nawet :) węglem też można pisać i rysować... przerabiać na grafit i robić ołówki :)
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 12:05 pm

Mój post nawiązywal do LOGÓW, które IMHO powinny być w jakiś sposób ograniczone, bo to moim zdaniem mało przyjazne z Najważniejszą. Ale to narazie tylko moja prywatna opinia na ten temat. A Twój post powinien raczej iść już do sugestii ;)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
xim
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2005 7:13 pm

Postby xim » Fri Nov 18, 2005 12:54 pm

KeVes wrote:Mój post nawiązywal do LOGÓW, które IMHO powinny być w jakiś sposób ograniczone,


To co proponujesz jest bardzo ciekawe. Ale w takiej sytuacji powinien powstać w Inwentarzu jeden prywatny log gracza. Czasem trzeba sobie zapisywać różne rzeczy żeby nie zapominać, albo żeby nie myliło się co dana postać wie. Taki prywatny notes, którego nie można nikomu dać ani wyrzucić.
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Nov 18, 2005 1:11 pm

Troche mi sie to nie podoba ... zalozmy, ze ktos zostal zamkniety w budynku pod podejrzeniem lamania prawa. W jaki sposob bedzie mogl przekazac swoje wyjasnienia jezeli nie bedzie mogl stworzyc notatki? Przeciez do budynkow nie zaglada sie co 5 minut zeby akurat trafic na to kiedy gracz sterujacy postacia bedzie aktywny. Mysle, ze krotkie notatki powinny byc dopuszczalne, a tylko te dlugie (wspomniane logi) ograniczane.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 1:31 pm

Wszystkie powinny być ograniczone. To problem postaci a nie graczy. Chyba, że Ty masz z tym problem. Najważniejsza Zasada musi być respektowana, a takie LOGI ułatwiają jej łamanie. I Twoje zdanie jako zwykłego gracza nie ma tu dużego znaczenia w stosunku do długoterminowego członka dwóch departamentów.

A co do pamięci podręcznej to mogło by coś takiego istnieć, ale powinno mieć ograniczoną pojemność tak samo jak każda kartka papieru. Nikt w prawdziwym świecie nie może zapamiętać wszystkiego bez zapisywania. A niekóre rzeczy nawet bardzo trudno jest zapamiętać, takie jak 100 różnych cyfr podporządkowanych różnym nazwą. Więc jak dla mnie pomysł z pamięcią podręczną odpada. A zapisywanie takich rzeczy poza grą, w celu ich użycia później w notce to już jest złamanie zasad.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest