szyfry do radia

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: szyfry do radia

Postby dekalina » Fri Apr 29, 2016 4:26 pm

Jeżeli ktoś chce grać, że cantryjskie radio bardziej przypomina realny faks niż realne radio, to proszę bardzo. Nigdzie nie ma nakazu, żeby wszystko działało tak samo w zielonym świecie jak w naszym. Ale nie szukajmy na siłę usprawiedliwień dla graczy, którzy już się przyznali do złamania zasad. A przyznał się do dwóch najczęściej wymienianych, kiedy mówi się o zakazach w cantr:

1) Gracz od szyfru nie tłumaczył się argumentem: "Skąd wiesz, czy cantro-ludki słyszą wiadomości, czy widzą.", tylko: "Mój szyfr jest nie do przetłumaczenia i nie do ogarnięcia przez ludzi." Nawet jeśli cantro-ludzie używają innego zmysłu do odbierania informacji niż real-ludzie, to wszyscymuszą być ludźmi. Wampiry, elfy, animagowie itd. z miejsca dostają bana. Nawet bliźnięta syjamskie są niezgodne z tą zasadą.
2) Nie zależnie od tego, czy postaci słyszą komunikaty, czy widzą, odzywanie się w cantr ma sens tylko wtedy, kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi od postaci drugiego gracza. Granie samemu ze sobą to definicja NNZ. Jeżeli zapisuję wypowiedź wymyślonymi przez siebie szlaczkami i nikomu nie udostępniam wskazówek, jak je odczytywać, to albo zakładam, że inni telepatycznie ogarną mój kod, albo zamierzam prowadzić dialogi wyłącznie pomiędzy własnymi postaciami.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: szyfry do radia

Postby Felixis » Fri Apr 29, 2016 6:19 pm

...albo liczysz, że czyjąś postać zaciekawi to na tyle, że spróbuje rozwikłać zagadkę i zrozumieć co było przekazane. Może wskazówki istnieją, ale nie w radiu.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: szyfry do radia

Postby psychowico » Fri Apr 29, 2016 8:57 pm

Lew Nikołajewicz wrote:
psychowico wrote:*shrugs* Ta dyskusja próbuje ograniczać wyobraźnie na rzecz logiki. Dałem propozycje postrzegania rzeczywistości, w której te literki mają sens logiczny.
Dla mnie to nie jest problem.


Powiedziałbym, że jest wręcz przeciwnie - to Ty ograniczasz wyobraźnię na rzecz mechaniki. Które dziecko według Ciebie ma więcej wyobraźni? To, które krzyczy, że po dywanie nie można biegać, bo to "lawa", czy to, które się upiera, że jak najbardziej po lawie biec można - bo to lawa wykonana z wełny, więc nie może nikomu zrobić krzywdy?


I have no idea, oba bym polubił. Dobrej majówki wszystkim życzę.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: szyfry do radia

Postby gala » Fri Apr 29, 2016 10:32 pm

Pieprzycie i to grubo.

Sprawa jest cholernie prosta.

"Słyszysz z radia".
Więc jak słyszę to słyszę. A nie widzę jakieś pieprzone szlaczki. Ktoś sobie wymyślił alfabet czy inny sposób zapisu mowy - świetnie, chwała mu za to. Ale w radio moja postać i tak COŚ usłyszy. I chce wiedzieć co, żeby mogła to zanotować/przekazać dalej. Szlaczki w notatkach i w innych źródłach pisanych jak znaki, nazwy pojazdów/statków etc.? Świetnie.

Nie wiem o czym w ogóle jest dyskusja.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: szyfry do radia

Postby Jones Abrahams » Sat Apr 30, 2016 6:29 am

Zlikwidować radio i problem zniknie.
User avatar
Goriath
Posts: 178
Joined: Mon Jun 24, 2013 5:41 pm
Location: Kraków

Re: szyfry do radia

Postby Goriath » Sat Apr 30, 2016 7:44 am

Jones Abrahams wrote:Zlikwidować radio i problem zniknie.

Raczej radio nigdy nie odejdzie, a twoje zdanie zaczyna upodabniać się do "Balcerowicz musi odejść" :P
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: szyfry do radia

Postby Jones Abrahams » Sat Apr 30, 2016 8:25 am

Goriath wrote:
Jones Abrahams wrote:Zlikwidować radio i problem zniknie.

Raczej radio nigdy nie odejdzie, a twoje zdanie zaczyna upodabniać się do "Balcerowicz musi odejść" :P
Jeśli radio jest takim samym nieszczęściem dla Cantr, jak Balcerowicz dla RP, to pozostaje mi tylko uparcie podtrzymywać zdanie. ;)
all.about.eve
Posts: 49
Joined: Fri May 11, 2012 8:43 am
Location: Pohjoinen

Re: szyfry do radia

Postby all.about.eve » Sat Apr 30, 2016 8:30 am

Jones Abrahams wrote:Jeśli radio jest takim samym nieszczęściem dla Cantr, jak Balcerowicz dla RP, to pozostaje mi tylko uparcie podtrzymywać zdanie. ;)


Nie jest.
.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: szyfry do radia

Postby gala » Sat Apr 30, 2016 9:48 am

Tak jest, radio musi zniknąć.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: szyfry do radia

Postby psychowico » Thu May 05, 2016 12:40 pm

all.about.eve wrote:
Jones Abrahams wrote:Jeśli radio jest takim samym nieszczęściem dla Cantr, jak Balcerowicz dla RP, to pozostaje mi tylko uparcie podtrzymywać zdanie. ;)


Nie jest.


Racja, jest gorsze.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
all.about.eve
Posts: 49
Joined: Fri May 11, 2012 8:43 am
Location: Pohjoinen

Re: szyfry do radia

Postby all.about.eve » Fri May 06, 2016 7:11 am

psychowico wrote:Racja, jest gorsze.


Wyłączajcie radia u swoich postaci! :wink: Ja u moich zostawię - przydaje się.
.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: szyfry do radia

Postby Greek » Fri May 06, 2016 8:47 am

all.about.eve wrote:
psychowico wrote:Racja, jest gorsze.


Wyłączajcie radia u swoich postaci! :wink: Ja u moich zostawię - przydaje się.

Właśnie o to chodzi.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: szyfry do radia

Postby Telefon » Tue May 17, 2016 2:00 pm

Nadeszła chwila prawdy. Aby przywrócić równowagę w cantrze, trzeba zlikwidować albo radio, albo postaci.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: szyfry do radia

Postby dekalina » Tue May 17, 2016 6:01 pm

Postaci się likwidują same. Ostatnimi czasy stadami.
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: szyfry do radia

Postby witryna » Tue May 17, 2016 6:38 pm

No do czego to radio doprowadziło...
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest