Podejrzenie łamania zasad.

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Jinchuuriki » Wed Dec 15, 2010 1:53 pm

@up nie mówi się tak tylko dlatego, że w realnym życiu pracuje się nad czymś, a nie wykonuje projekt. W Cantr każda czynność tworzenia jakiegoś przedmiotu/jedzenia nazwana jest projektem. Więc logiczne jest powiedzenie: wykonuję projekt taki i taki.
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Wed Dec 15, 2010 5:21 pm

czyli wg ciebie jeśli czynność tworzenia jakiegoś przedmiotu/jedzenia będzie nazwana np przedsięwzięciem, to logiczne będzie powiedzenie: wykonuję przedsięwzięcie takie i takie? bo wg mnie to jest dokładne przeciwieństwo bycia logicznym. nikt tak nie mówi, bo to kompletnie nienaturalne.
cantr się posypał
User avatar
Gin
Posts: 170
Joined: Thu Mar 02, 2006 4:20 pm
Location: Polska

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Gin » Wed Dec 15, 2010 5:40 pm

Do języka polskiego słowo 'projekt', w szerszym niż słownikowe znaczeniu, wkradło się już dość dawno. Widać to zwłaszcza w muzyce, sztuce, reklamie etc.

Projekt muzyczny, plastyczny, autorski... - zespół działań twórczych obejmujący, tworzenie, komponowanie, próby, dobór obsady i wykonanie jakiegoś dzieła , zamysłu twórczego, etc.

Słowo 'projekt' a takim znaczeniu pojawia się w coraz to większej ilości dziedzin i jest bardzo zbliżone do cantryjskiego znaczenia tego pojęcia.

Mi się podoba i jestem za tym żeby zostało, Cantr po prostu wyprzedza rzeczywistość.
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Jinchuuriki » Wed Dec 15, 2010 5:53 pm

in vitro... wrote:czyli wg ciebie jeśli czynność tworzenia jakiegoś przedmiotu/jedzenia będzie nazwana np przedsięwzięciem, to logiczne będzie powiedzenie: wykonuję przedsięwzięcie takie i takie? bo wg mnie to jest dokładne przeciwieństwo bycia logicznym. nikt tak nie mówi, bo to kompletnie nienaturalne.


Chodzi mi o to, że cantryjskie "wykonuję projekt", można nazwać odpowiednikiem polskiego "robię coś"
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby KVZ » Fri Dec 17, 2010 12:50 pm

Projekty w wersji polskiej muszą zostać! (bo tak jest w oryginale) Jak ktoś zmieni na "czynności" i noobki zaczną używać tego słowa zamiast "projekt" to ja daje po X! Serio!...
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Snake » Fri Dec 17, 2010 3:37 pm

Zmieńmy na czynności! Hell yeah! :mrgreen:
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby poziomek90 » Thu Dec 08, 2011 9:51 pm

Czy radiowe podszywanie się pod kogoś, łamie zasady gry?
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby witia1 » Fri Dec 09, 2011 2:12 pm

A niby dlaczego? To czy uznasz wiadomości usłyszane za prawdziwe to już kwestia odbiorcy.
Pewna dezinformacja może być czasem nawet bardzo przydatna ^^.
Rest In Pieces.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby gawi » Fri Dec 09, 2011 2:28 pm

Podszywanie sie nie ale nawiązywanie do faktów postacią , która nie barała w nich udziału ani nie słyszała o nich to już łamanie zasad
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Drobar
Posts: 3
Joined: Sun Mar 18, 2012 10:37 am

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Drobar » Sun Mar 18, 2012 10:38 am

3558-0.23: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Chahaha ale diss"
3558-0.22: Mówisz: "OOC: Zamknij twarz."
3558-0.22: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Dzięki chciałem zobaczyć czy ktoś w to gra."
3558-0.22: Widzisz jak dwudziestoletni mężczyzna wyjmuje i podnosi trochę ziemniaków ze składu.
3558-0.21: siedemdziesięcioletni mężczyzna mówi: "OOC: Idź na forum gry i nie zawracaj dupy."
3558-0.21: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Może mi ktoś opowiedzieć o niej "
3558-0.20: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Rozpoczołem grę i niewiem co zrobić "
3558-0.20: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "witam"
3558-0.19: Spostrzegasz nową osobę w tym miejscu, której jeszcze nie widziałeś - to dwudziestoletni mężczyzna.

Oorc
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Ula » Sun Mar 18, 2012 10:48 am

Dzięki za zgłoszenie... odezwę się do niego. Na przyszłość jednak bym prosiła więcej cierpliwości dla nowych graczy - 'nie zawracaj dupy' raczej nie zachęca do dalszej gry, a i bez takiego miłego powitania początki w Cantr są trudne... proszę, przypomnijcie sobie czasy, gdy zaczynaliście i postawcie się na miejscu nowego. Gracz się zawsze może wyrobić... Po takim rozpoczęciu szanse na to są zdecydowanie mniejsze.
Również zachęcam do pomagania nowym graczom na własną rękę - wiem, że wielu starych wyjadaczy tak robi i chwała im za to.

Na przyszłość - lepiej takie sprawy zgłaszać na support@cantr.net albo w bezpośrednim PM do członka PD, jednocześnie podając dane swojej postaci w danym miejscu, a także to, jak nazwała ona sobie tego delikwenta. Pozwala to na jego szybszą identyfikację.
Image
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Marcia » Sun Mar 18, 2012 11:06 am


3558-0.23: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Chahaha ale diss"
3558-0.22: Mówisz: "OOC: Zamknij twarz."
3558-0.22: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Dzięki chciałem zobaczyć czy ktoś w to gra."
3558-0.22: Widzisz jak dwudziestoletni mężczyzna wyjmuje i podnosi trochę ziemniaków ze składu.
3558-0.21: siedemdziesięcioletni mężczyzna mówi: "OOC: Idź na forum gry i nie zawracaj dupy."
3558-0.21: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Może mi ktoś opowiedzieć o niej ???"
3558-0.20: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "Rozpoczołem grę i niewiem co zrobić ???"
3558-0.20: dwudziestoletni mężczyzna mówi: "witam"
3558-0.19: Spostrzegasz nową osobę w tym miejscu, której jeszcze nie widziałeś - to dwudziestoletni mężczyzna.
Oorc


Chyba nie do końca rozumiem... Łamanie zasad przez kogo tutaj zgłaszasz?
Nowego gracza, który próbuje się zapoznać z grą i jeszcze nie wie, że takie wypowiedzi są niezgodne z duchem gry, czy gracza, który jest w cantrze od jakichś trzech lat i zamiast spokojnie wytłumaczyć, co i jak, lub chociaż po prostu przekierować na forum czy do wiki, wita nowego tekstem 'nie zawracaj dupy' i drugiego, którzy każe mu 'zamknąć twarz'?
Pamiętaj, że to gracze tworzą cantra i od ich zachowania zależy, czy nowi, którzy z jakiegoś powodu do niej trafią, zostaną i będą grać czy zwiną się równie szybko, jak się pojawili.
Wielu graczy, którzy są tutaj od lat i którzy teraz prowadzą świetne, chwalone przez innych postacie, też tak zaczynało. Było wiele pytań typu 'jak w to grać' pukania do budynków, podnoszenia notatek i innych głupich rzeczy. Pierwsze dni w cantrze są trudne. Zrozumienie zasad, nauka obsługi dosyć skomplikowanego dla nowych interfejsu... to jednak chwilę musi potrwać. I zapewniam Cię, że warto czasem poświęcić te kilka- kilkanaście minut, by wciągnąć do gry kogoś, kto odwdzięczy się stworzeniem i prowadzeniem ciekawych postaci przez kolejne miesiące czy lata.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby psychowico » Sun Mar 18, 2012 11:12 am

Smutne.. A wystarczyło kilka szeptów i być może byśmy mieli kolejnego zaangażowanego gracza.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Sun Mar 18, 2012 2:30 pm

jakbym widział siebie sprzed lat. no, może nie licząc błędów ortograficznych.
cantr się posypał
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby psychowico » Sat Mar 31, 2012 10:52 am

3571-0.26: Słyszysz z radia na częst. 100: `ooc: już samo mówienie na ucho komuś że się bedzie w grze czy nie będzie to psucie gry, mówienie publiczne na placu tym bardziej, a kur... takie teksty przez radio to wszystkie członki więdną...Uprzejmie proszę nie psuć gry innym tekstami ooc`.

3571-0.22: Słyszysz z radia na częst. 100: `OOC graczu który sie czepiasz....nie zawsze każdy jest ciagle przy grze wiec niekiedy to jedyny sposób zeby przekazać informacje.Przynajmniej nie smieci to tak bardzo na radiu jak Ci który sie podszywaja pod innych i zakłócają radio. Gracz Ulvara`.

3571-0.17: Słyszysz z radia na częst. 100: `ooc/Sorki za ooc ale po prostu nie mogę. Graczu grający Ulvarem. Czy mógłbyś uszanować innych graczy i nie przekazywał takich wiadomości innym za pomocą ooc przez radio? Z góry dziękuje i jeszcze raz wszystkich przepraszam.`.

3571-0.17: Słyszysz z radia na częst. 100: `Ulvar z Warsztatu do Viali w magazynie żelaznym. Vialu przed wczoraj w nocy chcialas cos przedyskutować. Wczoraj to ja pukalem ale niestety zasnalem. Jak wstaniesz to wpadnij do mnie. To porozmawiamy. Wole osobiście. *ooc dzis bede w grze dosc czesto wiec mam nadzieje ze trafimy na siebie* `.


Do Ulvar jak widać nie dociera. Zresztą inni którzy muszą mu to koniecznie tłumaczyć też są wkurzający - i mamy teraz spam OOC przez radio. Można by chociaż zwrócić poprzez PD uwagę tym graczom?
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest