Zarzuty, wyrzuty i tlumaczenia

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Apr 11, 2006 4:39 pm

Drogi nemo49 - nie bardzo rozumiem, co masz na mysli mówiąc o 'odgórnym sterowaniu' - nie ma czegos takiego jak wytyczne odnośnie fabuły. Nikt z załogi nie realizuje założonych czy umówionych intryg - nasze postaci są dokładnie takie same i popełniają takie same błędy jak wszystkie...

Natomiast zgodzę się z marolem, że czasem graczom i ich postaciom brakuje inwencji, wyobraźni - ogólnie mówiąc 'jaj'. Cantr to symulator - ale też i gra. Niektórzy może lubią śpiochów ja wolę jednak nieco akcji - nawet kosztem ryzyka, które może ona dla moich postaci oznaczać. Zrozumiałe jest, że czterdziestoletni przywódca osady czy państwa nie będzie się wdawał w awantury osobiście - szczególnie, ze jego/jej śmierć oznacza problemy dla osady - ale dlaczego dwudziestolatkowie zachowują się jak muły i nie wydaja z siebie latami głosu? Nie zaryzykują życia gdy przygoda sama się pcha? Chyba to marol miał na myśli. Może czasem warto cos popsuć, by skutki tego poruszyły innych i zmobilizowały do działania resztę?
==============
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Tue Apr 11, 2006 4:45 pm

To jest wykręcanie kota ogonem Marol. Oczywiście ,że w grze powino być wszystko - od świergotania do okrutnych morderstw. Jest też oczywiste,że powinno być pozostawione uczestnikom gry jak sie bawią swoimi postaciami. To było natomiast zalecenie jak powinno sie postępować w grze i to mi się nie spodobało.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Apr 11, 2006 4:50 pm

Nemo, zmień przeglądarkę, bo ta wyświetla ci fragmentarycznie posty. Tam jest napisane, że jednym z możliwych rozwiązań problemu dwóch własnych postaci rządzących sąsiednimi lokacjami może być sprowokowanie ochłodzenia stosunków między nimi.
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Tue Apr 11, 2006 4:52 pm

Jak się idzie Wojd na masówkę to się ma takie rezultaty. Ilość postaci się podwoiła ale ilość aktywnych jest stała- taka sama mniej więcej jak wtedy kiedy graczy był o połowę mniej.Natomiast zauważam wzrost samobójczych skłonności - i to wśrod ciekawych i aktywnych niegdyś postaci. Świadczy to chyba o tym ,że wiele osób preferowany ostatnio styl gry po prostu zniesmaczył i się wycofują
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Apr 11, 2006 4:52 pm

nemo49 wrote:To było natomiast zalecenie jak powinno sie postępować w grze i to mi się nie spodobało.


nemo49 - czy nie umiesz czytac ze zrozumieniem? naprawde?

DOBRZE:

* odkłada odznakę PD *

Walcz, gryź i zabijaj - ważne, żeby było ciekawie!!!

* ze zniechęceniem przyczepia blachę do paska *

Ale ZAWSZE przestrzegaj Najwazniejszej Zasady i nie rób sobie jaj z PD. OK, man?
==============
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Tue Apr 11, 2006 5:04 pm

No dobra , rozgryźliście mnie. Czytać nie umiem , pisać nie umiem, nic nie rozumiem a na dodatek robię sobie jaja z PD. I dodajcie jeszcze do listy moich przewinień jeszcze jedno- taki poziom dyskusji mi nie odpowiada i na tym kończe.
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Tue Apr 11, 2006 5:47 pm

Dziwią mnie trochę pretensje wobec WojDa. Z tej racji, że mam naście postaci (tu i ówdzie), orientuję się nieco w zaistniałej sytuacji. Wysłuchałem (przeczytałem) to & owo i raczej nie stawiałbym zarzutu łamania NZ w tym przypadku. Jakaś mini-zemsta Laury? Ciekaw jestem, jak się zwą Jej postaci...
Everything I build I destroy
Everything I love always hurts
Everything I hate I'd rather love
Everything I am is everything I'm not
Denis B
Posts: 98
Joined: Mon Apr 11, 2005 8:13 am

Postby Denis B » Tue Apr 11, 2006 5:52 pm

Z wypowiedzi Wojda wnioskuje ze jezeli postaci jednego gracza ze soba handlują - ( uczciwie ) w sumie bez wzgledu na to czy na odległosc , czy bezposrednio - nie jest to naruszeniem NZ .

Kolejny wazny punkt do mojego rozumienia NZ .


Chyba ze jest inaczej ... ale jezeli jest inaczej to niech mi ktos wytłumaczy jak .

Ciagle mam na mysli dwie osady ktorymi zarzadzja moje postacie .
Czy one moga ze soba handlowac czy nie ?
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Apr 11, 2006 6:01 pm

Denis_B - to niezupełnie tak - co innego handel między osadami - a co innego miedzy postaciami jednego gracza, reprezentujacymi własne interesy.
Postaci jednego gracza NIE POWINNY handlować. Jeśli wchodza w grę dwie osady - ocenić to jest trudniej.

Zgoda - niby jest łatwiej, bo jedna postac wie, co czyni druga - choć nie do końca - po kilku dniach, gdy w drodze są różne statki, ja nie pamiętałem już ile i czego jedna osada wysyłała drugiej. I sam nie wiem czy i jak powazne jest to naruszenie NZ. Zasady handlu były ustalone i oczywiste z powodu rodzaju posiadanych surowców, nikt nikomu nic nie ułatwiał - co więcej handel był mocno zależny od dwóch innych osad... Powiedziałem wcześniej - decyzje co do losów jednej z postaci uzalezniam od wyniku tej dyskusji oraz dyskusji w grze.
==============
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Tue Apr 11, 2006 6:33 pm

Teraz usuniecie tej postaci niczego juz nie zmieni. Postac zrobila juz co do niej nalezalo ;)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Apr 11, 2006 6:44 pm

nemo49 wrote:No dobra , rozgryźliście mnie. Czytać nie umiem , pisać nie umiem, nic nie rozumiem a na dodatek robię sobie jaja z PD. I dodajcie jeszcze do listy moich przewinień jeszcze jedno- taki poziom dyskusji mi nie odpowiada i na tym kończe.


Kurcze... nemo49 - proszę, ja żartuję... Zniż się do mojego poziomu dowcipu i spróbuj zrozumieć, że nie chodzi mi o kłotnie z Tobą czy innymi graczami. Chcę tylko byście zrozumieli, że to jest 1. GRA 2. Z ZASADAMI 3. ALE GRA

Albo ja wespnę się na Twoje wyżyny: wyobraź sobie dwie partie szachów i konsekwencje dwóch rodzajów zachowań w tej szlachetnej grze:

a) grający czarnymi spokojnie szykuje obronę a w chwili jego nieuwagi ten od białych przesuwa wieżę po skosie i mówi mat ;)
Chyba przyznasz, że to nieuczciwe?

b) obaj gracze przy każdej partii powtarzają dokładnie te same ruchy, zastanawiając się nad kazdym pół dnia i prowadząc grę do sytuacji patowej
Przyznasz, że to nudne?

Dziękuję za uwagę...
==============
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Apr 11, 2006 6:46 pm

Yossarian wrote:Ciekaw jestem, jak się zwą Jej postaci...


Mysle, ze wystarczy chwila skupienia ;) Choc to tylko takie moje wewnetrzne odczucia.
Wariat...
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Tue Apr 11, 2006 6:51 pm

No tak, wystarczylo, ze smiala zglosic problem i juz docinki...
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Tue Apr 11, 2006 7:04 pm

Sieje ferment.
Everything I build I destroy

Everything I love always hurts

Everything I hate I'd rather love

Everything I am is everything I'm not
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Apr 11, 2006 7:09 pm

Broni się, tylko się broni próbując wytknąć potencjalne błędy członkom PD.

Nie jestem bez winy - powinienem być poza podejrzeniem - dlatego między innymi ujawniłem postaci - ale nie spodziewałem się tak wrednego wykorzystania tego ;) Ciekaw jestem tylko co sprawiło, że zaatakowała - czy wydarzenia w grze - zmiana zachowania mojej postaci i zaatakowanie powiązanej z Nią postaci, czy tez wydarzenia spoza gry?
==============

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest