Stare zgloszenia

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
domeq
Posts: 414
Joined: Wed Jan 18, 2006 7:18 pm

Postby domeq » Sat Apr 07, 2007 8:18 am

Laura_ wrote:jemu chodzilo o to, ze mogl sie urodzic w polskiej strefie, mimo, ze chcial w angielskiej, jako potomek angielskich podroznikow. sama mialam taka sytuacje, moja polska postac urodzila sie w angielskim miescie tylko dlatego, ze byla tam dwojka polskich zeglarzy


Fajne wydarzenie, jesli byli zywi :)

To chyba tak jak spotkanie rodaka na drugim koncu swiata :wink:
User avatar
Czarnawy
Posts: 59
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:28 am
Location: Jelenia Góra

Postby Czarnawy » Sat Apr 07, 2007 11:25 am

W danym miejscu są Angielskie postacie i one sprowadziły w ten sposób rodaka. Inna moja postać jest na wyspie gdzie kompletnie niemożna sie dogadać i niedawno urodziła sie tam polska postać. Więc to nikogo nie powinno dziwić.
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Re: Zglaszanie naruszenia zasad gry

Postby Quijo » Sat Apr 07, 2007 11:41 am

KeVes wrote:Proszę zgłaszać tu wszelkie naruszenia Najważniejszej Zasady. Np. jeżeli podejrzewasz, że dwie lub więcej postaci jednego gracza współpracuje ze soba. Użyj nastepującego formatu by inni członkowie PD mogli zrozumieć zgłoszenie:

Typ naruszenia zasad: (współpraca, telepatia, nielgalne samobójstwo, sabotaż mechaniki gry, używanie wiedzy OOC, nielegalna notatka, inne)
Imię pierwszej postaci: Patryk
Imię drugiej postaci: Jerek
itd...
Nazwa miejsca/nazwa budynku/notatki: coś
Szczegóły: (możesz tu opsisać szczegóły zdarzenia wklejając fragment opisu wydarzeń z gry)

Proszę powstrzymywać się od zbędnej dyskusji w tym wątku. Mają tu być jedynie same zgłoszenia.
http://www.gks-murcki.com
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Sat Apr 07, 2007 11:56 am

"no to git, toc o to mi chodzilo. ale zes ie napial koles. masz malego penisa i jestes taki brzydki, Wicus ulepil grzybki. a teraz wracaj do swojej osady pedalow i sie grzmoccie w dupala" <--- czy teksty tego typu w wykonaniu postaci, które ledwo się pojawiły kwalifikują się pod łamanie NZ? W każdym razie kwalifikują się pod współczucie.
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Wed May 09, 2007 6:37 pm

1891-1.13: Tajfun mówi: "Chce wam powiedzieć że kiedy będe miał łódz to będe musiał was opuścić bo wypływam do Julatsy to tóż za górami które są od północnej strony Jak ktoś będzie chciał ze mna płynac to trzeba mi mówić ale jeszcze dużo czasu"

1890-7.34: Spostrzegasz nową osobę w tym miejscu, której jeszcze nie widziałeś - to Tajfun.
http://www.gks-murcki.com
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Sun May 27, 2007 11:21 am

Może na podstawie mapy.
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Sun May 27, 2007 11:43 am

Na mapach tamtego rejonu nie było nazw miast tylko cyferki :/
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Sun May 27, 2007 11:52 am

A nie lepiej zamiast wypisywać tego na forum zwrócić takiemu uwagę? Chociażby przez zdziwienie i pytania skąd zna te nazwy i okolicę? Albo z tego jakoś wybrnie albo jest graczem do dupy. Czy jak ktoś spojrzy na dekolt kobiety z którą idziesz od razu podajesz go do sądu?

Według mnie to nie jest takie wykroczenie którym warto zaprzątać sobie głowę.

Pozdrawiam.
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Sun May 27, 2007 12:14 pm

895-1: Tajfun mówi: "Chciałbym żeby ktoś mnie wysłuchał.Jest mi bardzo przykro ale to nie moja wina że się kłucimy bo wiecie Tajfuna którego znacie to nie ja przez pewien czas byłem za granicą w Niemczech u mojej siostry Ani a wiecie jak tojest ze złośliwym rodzeństwem mój brat Arek nie zrobił tego o co go prosiłem ponieważ miał tylko wydobywać mi ziemniaki a nie skłucać was wiem że mi napewno nie uwierzycie ale mówie prawde dopiero wróciłem 30 min temu do domu z Niemiec"

1895-1: Tajfun mówi: "O i jeszcze jedno postaram się chodz w części odpracować to co narobił mój brat jeszcze raz sorki za niego."

1893-1: Tajfun mówi do Ciebie: "Posłuchaj w Julatsie jest mój klolega ale do Julatsy zanim sie wybiore to minie dużo czasu zadowolony?? "


Takie sa początki łamania zasad, skończyć sie to może później tak jak sie skończyło w Zaciszu przez takich ludzi, a tego chyba nikt z nas nie chce
http://www.gks-murcki.com
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Sun May 27, 2007 12:50 pm

Dobra...

Sprawa, jeśli jest tak jak mówi (chodzi o brata), wymaga paru słów wyjaśnienia ale po pierwsze powinno to być OOC (lub, co lepiej, jakaś ciekawa wkrętka postaci) po drugie pozostałe teksty to już kompletna przesada.

Nadal jednak twierdzę że takich trzeba uczyć a nie karać bo to właśnie będzie dla nich powodem do "akcji Zacisze". Gość pomyśli sobie: "co za cham! zamiast mi powiedzieć, wytłumaczyć czy coś to wali sprawę na forum i jeszcze jest dla mojej postaci nie miły. Wiem! pójdę do kumpla i my tu jeszcze wrócimy!" albo " ale kurna akcja, ja chciałem się wytłumaczyć a oni na mnie naskakują... eee... mam dosyć tej gry.".

Ja osobiście staram się najpierw zwrócić uwagę a w ostateczności napisać OOC do danej osoby kierując ją do odpowiednich wątków na forum (o ile postać jest niereformowalna mimo wielu uwag w grze od mojej postaci). To powoduje że osoba bardziej wgłębia się w Cantra i po jakimś czasie "normalnieje" i, co jest najważniejsze, nie rezygnuje z gry bo ją ktoś na dzień dobry opierniczył.

Ciagle powtarzam niektórym...(:D) że w tej grze nie są najważniejsze surowce, nie są najważniejsze budynki czy przedmioty, nawet Najważniejsza Zasada też nie jest najważniejsza! Najważniejszy jest GRACZ bo jak graczy nie będzie to po cholerę nam Cantr z jego NZ? Oczywiście nie namawiam do nagminnego łamania NZ - broń boże. Ale do tego by traktować ją jako coś co ma nam pomóc w grze a nie ograniczać. Tak naprawdę, gdybyśmy wszyscy byli doskonałymi graczami i umieli kapitalnie rozróżniać między sobą a postaciami to żadna NZ nie by6łaby nikomu potrzebna. Potrzebni są gracze którzy tworzą świat i interakcje postać-postać i postać-świat.

No chyba że już zwracałeś uwagę a burak ma to gdzieś.... :)

Pozdrawiam
Last edited by Eresan on Sun May 27, 2007 12:53 pm, edited 1 time in total.
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Sun May 27, 2007 1:35 pm

Eresan ma rację. Powinno się takim zwracać uwagę w grze, lub ewentualnie ooc. Swoją drogą, brat miał niezły pomysł XD.
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Sun May 27, 2007 3:06 pm

Chyba lepiej jak taka osoba dostanie upomnienie od kogoś z góry w formie wiadomości na stronie z lista postaci, niż jak gracz go będzie upominał, bo już się spotkałem kilka razy z tekstem typu "a kim Ty w ogóle jesteś, ze mi mówisz co mam robić"

Sam pamiętam jak zacząłem grać, że dwoma swoimi postaciami wędrowałem do jednego miejsca, bo zasłyszałem, że tam jest fajnie i dostałem od razu wiadomość od Marola wtedy, od tego czasu od razu zrozumiałem, że robie źle i gram tak jak sie powinno
http://www.gks-murcki.com
Danio
Posts: 204
Joined: Fri Feb 09, 2007 5:47 pm

Postby Danio » Tue Jul 17, 2007 10:11 pm

Quijo wrote:Chyba lepiej jak taka osoba dostanie upomnienie od kogoś z góry w formie wiadomości na stronie z lista postaci, niż jak gracz go będzie upominał, bo już się spotkałem kilka razy z tekstem typu "a kim Ty w ogóle jesteś, ze mi mówisz co mam robić"


Nie zawsze tak jest. Czasami wystarczy odwołać do strony głównej, powiedzieć "NZ albo ban" i sprawa załatwiona. Jak się poprawi to sprawa załatwiona, jak nie to rozwiązać sprawę w grze (czytaj: odesłać postać do krainy wiecznych lagów :D ).
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Thu Jul 26, 2007 7:39 pm

1968-7.c08: Alloka Farouw mówi: "OOC: Wejdźcie proszę: http://r3.bloodwars.pl/r.php?r=XXXX", gdzie XXXX to był referencyjny ID

lokacja: Miedziana Kraina

W pierwszym momencie miałem dać spokój, ale zdenerwowała mnie bezczelność gracza.
Wariat...
User avatar
Miaua
Posts: 616
Joined: Tue Oct 24, 2006 11:43 am
Location: Gdynia
Contact:

Postby Miaua » Thu Jul 26, 2007 7:55 pm

Ten gracz robi to tez innymi postaciami, chyba ze to zbieg okolicznosci.
Kamienny znak: I'm the Devil, I love metal!
Kamienny znak: Dzięki, Marolu Wielki Bardzo!

Image

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest