Rozmieszczanie postaci

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Rozmieszczanie postaci

Postby Sierak » Thu Oct 27, 2005 5:16 pm

Ktoś już na forum pisał,że w grze ma zostać wprowadzone zakładanie postaci nie losowo,ale jakoś kolejno np. na róznych wyspach,by postacie tych samych graczy się mniej spotykały i by uniknąć wyrzucania kilku kolejnych postaci w tym samym miejscu.Są jakies informacje,kiedy miałoby być to wprowadzone?Bo tak szczerze,to gdyby to sprawnie działało i gdybym mógł mieć postać 100% na innej wyspie,to bym z tego skorzystał.Była już dyskusja co do etyczności,że można mieć kilka postaci na wyspie V i być szczęśliwym,ale po prostu ja tak nie umiem,sam stworzyłem raz postacie i się zawiodłem :cry: ,nie wyobrażam sobie dwóch moich postaci na jednej wyspie i mam nadzieję,że nikt mnie nie potępi za to.Na razie trudne jest dostanie się do łodzi popłnięcie w siną dal,zwłaszcza dla młodej postaci...
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Thu Oct 27, 2005 6:45 pm

Popieram to jak najbardziej. Założyłem sobie kiilka postaci i wszystkie trafiły w obręb V~ i Dveraz. Postanowiłem je zagłodzić, żeby nie mieć zbyt wielu postaci na wyspach. Gdybym mógł wreszcie wydostać się z tego miejsca..... Nie wiem czy to właśnie też dobrze. B zabijam moje postacie wbrew zasadom, ale robię to w dobrej sprawie. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś na ten temat?
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Thu Oct 27, 2005 10:12 pm

Michal. System rozmieszczania dziala teraz tak, ze jest jakas minimalna odleglosc w jakiej musi znalesc sie Twoja postac po wylosowaniu lokacji. Jezeli jest za mala to system losuje jeszcze raz. Nie wiem jaka to odleglosc, ale calkiem mozliwe, ze trafi i tak na ta sama wyspe, ale dosyc daleko. Ja bym proponowal Ci taka propozycje jezeli chcesz miec postac na innej wyspie: stworz sobie kilka postaci i jezeli trafia na ta sama wyspe to napisz do players@cantr.net by Ci te postacie usunieto bo nie chcesz grac postaciami na tej samej wyspie, ale nie rob samobojczych prob tak jak ostatnio. Mysle, ze nie bedzie problemow z usunieciem. Albo dla pewnosci mozesz napisac email zanim to zrobisz, czy PD wyraza taka zgode.

EDIT: mam tylko nadzieje, ze nie stoja za tymi prosbami np. przeslanki w stylu checi posiadania nowej postaci na swiezo odkrytej wyspie, bo tam jest wieksza szansa osiagniecia czegos, itp.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Fri Oct 28, 2005 5:26 am

Musze się nad tym zastanowić,nie wiedziałem o tej możliwości.Rozumiem,że musiałbym napisać po angielsku?
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Oct 29, 2005 12:02 am

No jak podasz dobre uzasadnienie dlaczego nie mógł byś odgrywać więcej niż jednej postaci na jednej wyspie, to możliwe, że PD Ci pomoże w usunięciu niepotrzebnych postaci. Najlepiej napisz po angielsku, bo nie ja będę wydawał decyzję. Widziałem, że pisałeś pare postów kiedyś na angielskim forum, więc chyba dasz rade ;) Jak masz problemy z pisaniem po angielsku to wyślij e-mail do PD po polsku, a ja go przetłumaczę dla PD. Ale musisz wysłać e-mail do PD by taka prośba była odnotowana.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Jifer

Postby Jifer » Sun Oct 30, 2005 11:50 am

Mówicie cały czas o tych wyspach... Ile wysep jest aktualnie na polskim servie? Czy poza tą na któej się pojawiłem można popłynąć na jakąś inną??
Jifer

Postby Jifer » Sun Oct 30, 2005 11:52 am

Jeszcze raz ja. W statystykach gry jest coś takiego jak: Spawning locations, które aktualnie wynosi 4. Czy mam rozumieć, że jest to liczba dostępnych wysp (niekoniecznie odkrytych?)
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Oct 30, 2005 12:21 pm

tak aczkolwiek wszystkie wyspy zostaly juz odkryte choc watpie by byla postac ktora zna je wszystkie
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Postby Snake » Sun Oct 30, 2005 12:39 pm

Naprawde sa 4 wyspy? Ciagle myslalem ze 3. :roll:
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Oct 30, 2005 12:56 pm

niech sie zastanowie hmm.... tak na pewno 4 zeby sie o tym przekonac musisz zrobic wiecej postaci wtedy napewno ktoras trafi do tej czwartej a ona jak sie nie myle dopiero sie rozwija(jest niewiele osad)i ma sporo surowca wszelakiego(ostatecznie mozesz tam doplynac a jak to juz ci nie powiem bo nie wolno chyba a ja sie na plywaniu nie znam)
Widar
Posts: 14
Joined: Thu Aug 25, 2005 10:40 am
Location: Poland

Postby Widar » Sun Oct 30, 2005 2:08 pm

Moge tylko powiedziec ze moje postacie znaja wiecej niz 4 wyspy w polskiej strefie
Jifer

Postby Jifer » Sun Oct 30, 2005 3:19 pm

Oj coś nie chce mi się wierzyć... staty na to nie pozwalają, żeby było więcej :p A moja postać znalazła wyspe :D Ic o dziwne.... żywej duszy tam nie ma oO ani notatki... ani człowieka.... ani kurcze nic!! Fajnie, bo w angielskiej versji jest już 22 wyspy OO
- to co mówię, jest między nami? Bo nie wiem, czy nie klepię czegoś czego nie wolno mówić :roll:
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Oct 30, 2005 10:35 pm

Spawning locations w statystykach to nie są wyspy! Nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

Languages of which the number of spawning locations is grayed out do not use these spawning locations, but use a system where spawning depends on the current population density instead.


Spawning locations są używane w tej chwili tylko dla rosyjskiego i oznacza, że Rosjanie są rozmieszczani tylko w dwóch z góry narzuconych lokacjach. My byliśmy przez jakiś czas w 4 lokacjach (nie wyspach). Teraz system rozsiewa wszystkich tam gdzie już ktoś jest. A wysp jest więcej niż jesteście w stanie policzyć i lwia część nie jest zamieszkana. Jeżeli ktoś dopłynie na nową wyspe i tam zostanie to mogą zacząć tam pojawiać się nowe postacie. Angielski miał dużo spawning locations, ale były one rozsiane raczej na małej ilości dużych wysp. Szczerze to Anglicy nie opanowali pewnie nawet połowy takiej ilości wysp, bo są bardziej leniwi w kolonizacji od nas :)

Prawdopodobieństwo pojawienia się nowej postaci w danej lokacji jest proporcjonalne do pierwiastka kwadratowego od ilości postaci w danej lokacji. Czyli wygląda to następująco:

Code: Select all

pierwiastek z 1 jest 1
pierwiastek kw. z 4 jest 2
pierwiastek kw. z 9 jest 3
pierwiastek kw. z 16 jest 4
pierwiastek kw. z 25 jest 5
pierwiastek kw. z 36 jest 6
itd...


Dzięki temu małe lokacje mają większą szanse, że pojawi się ktoś nowy, niż gdyby prawdopodobieństwo wynosiło tyle samo ile ilość postaci w danej lokacji. Bo trzeba np. zwiększyć ilość postaci 36 krotnie by zwiększyć prawdopodobieństwo zaledwie 6 krotnie. Jakby tak nie było to prawie każda postać lądowała by we Vlotryan albo Vlyryan. Dodatkowo niedawno zmieniono jak już pisałem w innym temacie rozmieszczanie w ten sposób, że jeżeli gracz ma już jakaś postać za blisko w nowo wylosowanej do rozmieszczenia lokacji to system losuje lokacje jeszcze raz.

O historii polskiego spawningu możecie przeczytać w tym temacie: http://www.cantr.net/forum/viewtopic.php?t=5231

ps. proponuję by nie ciągnąć tu dyskusji na ten temat. do jest dział Pomoc Ogólna. Jeżeli checie kontynuować ten temat to odświeżcie temat "Spawning (rozmieszanie postaci)" w dziale dyskusji do którego linka podałem.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest