Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Dndr » Mon Sep 10, 2018 9:52 pm

Widzisz dokowalne miejsca: X, Y.

Mimo to mogę zadokować tylko do X. Y nie widzę zarówno na mapce, jak i w "widoczne w okolicy" w zakładce miejsca.
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby ukia » Mon Sep 10, 2018 10:06 pm

Dndr wrote:
Widzisz dokowalne miejsca: X, Y.

Mimo to mogę zadokować tylko do X. Y nie widzę zarówno na mapce, jak i w "widoczne w okolicy" w zakładce miejsca.



A czym dokujesz? Jeżeli widzisz plażę, to szabrownikiem nie zadokujesz. Musisz to zrobić slupem.
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Dndr » Tue Sep 11, 2018 5:57 am

No właśnie nie — to raczej brak skomunikowania komunikatu z "miejscami". Y jest portem. Podpłynąłem bliżej i możliwość dokowania była.
User avatar
Kocyk
Posts: 28
Joined: Wed Dec 21, 2016 11:05 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Kocyk » Tue Sep 11, 2018 4:27 pm

To też może być związane z samym zasięgiem wzroku postaci, komunikat pojawia się dla wszystkich na pokładzie, ktoś kto posiada dajmy na to teleskop jest w stanie rozpocząć dokowanie do widocznego miejsca podczas gdy ktoś bez żadnych pomocy optycznych musi podpłynąć bliżej. Ja bym tutaj bugów żadnych się nie dopatrywał, po prostu postać coś tam zauważyła w oddali, jeśli chce może zbliżyć się bardziej albo ominąć zwyczajnie.
I will try.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Greek » Tue Sep 11, 2018 9:46 pm

Z tego co pamiętam coś z tym komunikatem jest nie tak. Miałem kiedyś naprawić, ale nie miałem czasu i w sumie już nie pamiętam co.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Dndr » Wed Sep 12, 2018 12:30 pm

Jeszcze jeden błąd. Po wstawieniu zamka do niektórych mebli, np. biurka, nie ma możliwości sprawdzenia czy obiekt jest zamknięty/otwarty. Brak jest też informacji o numerze zamka.
User avatar
Kocyk
Posts: 28
Joined: Wed Dec 21, 2016 11:05 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Kocyk » Wed Sep 12, 2018 4:33 pm

To możesz sprawdzić odkładając odpowiedni klucz. Wystarczy uznać to za dodatkową trudność w grze i można czerpać satysfakcję z kombinowania przy tym :)
I will try.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby gala » Wed Sep 12, 2018 8:59 pm

Kocyk wrote:To możesz sprawdzić odkładając odpowiedni klucz. Wystarczy uznać to za dodatkową trudność w grze i można czerpać satysfakcję z kombinowania przy tym :)

Albo po prostu bug i niedorobiony kawałek interfejsu. -_-
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Jones Abrahams » Wed Dec 19, 2018 10:17 pm

Coś mi nie chcą dokować moje jednostki pływające. Ikonki mi się zgubiły, a miejsca do dokowania mam w zasięgu na pewno.
kbr
Posts: 48
Joined: Thu Aug 06, 2015 12:37 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby kbr » Wed Dec 19, 2018 11:29 pm

Jeśli odbiłeś slupem od szabrownika i chcesz nim podbić do lądu obok, to musisz przez jedną turę przepłynąć kawałek. Ustaw kurs gdziekolwiek na prędkość 1, wrócą miejsca do dokowania. Jeśli to nie ten problem, to daj więcej szczegółów.
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Jones Abrahams » Thu Dec 20, 2018 6:45 am

Już wszystko w porządku. Mój błąd. Jakoś nie zauważyłem, że mój ludzik nie zlazł ze statku do łodzi... Dziękuję za pomoc
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Joyous » Sun Jun 23, 2019 11:17 am

Jakiś czas temu chyba była przeprowadzana kolejna aktualizacja mająca na celu poprawę jakości gry.
Faktycznie - jest poprawa. Mam teraz większą możliwość dokształcać się w języku angielskim...

http://prntscr.com/o5jhi6

Nie wiem czy to jest zamierzone czy zwyczajnie przez przypadek się stało ale skoro gram na polskiej stronie gry i moje postacie używają polskiego języka to doprawdy nie wiem czemu teraz muszę mieć przy sobie słownik języka angielskiego by móc pewne rzeczy(prace) wykonać swoimi postaciami.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Joyous » Tue Jul 02, 2019 6:40 pm

Czy to kiedyś zadziała?

http://prntscr.com/o9of4d

Mieć takiego kotka to marzenie chyba wielu graczy :D :D :D
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby ukia » Tue Jul 02, 2019 7:26 pm

Tu już chyba znacznie lepsza jest ta owieczka poniżej :P
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Bug raport - zglaszanie bledow w grze

Postby Joyous » Mon Sep 09, 2019 9:31 pm

Nie wiem czy tu o tym pisać czy gdzie indziej ale, że nie znalazłam wątku zatytułowanego "Rzeczy popsute" to tu pozwolę sobie napisać o tym "błędzie". Bo mam nadzieję, ze to tylko błąd a nie odgórne działanie psujów.
Ale do rzeczy....
Cantr to jak wszyscy wiemy gra którą się odgrywa naszymi postaciami. A przynajmniej takie jest założenie bo nie każdy ma chęć, sposobność i pomysł jak to zagrać i dlatego pewnie w swej mądrości twórcy gry stworzyli dla naszych postaci Przedmioty Do Odgrywania - czyli wszelkiego rodzaju zabawki. W tym sztuczne ognie. Powiedzcie kto z was z zachwytem nie ogląda pokazu tych rozświetlających niebo kolorowych gwiazdeczek? Każdy się nimi zachwyca zarówno w realu jak i cantr... no w cantr już nie bo ostatnio to jakieś buble są produkowane.

Kiedyś fajerwerk lub flarę można było sobie kilka razy odpalić a teraz? A teraz bum i... i to by było na tyle.
Okej gdyby to była jeszcze jakaś tania zabawka. Można naprodukować i strzelać sobie radośnie odgrywając fajną zabawę. Ale nic z tego. Fajerwerki nie są dla każdego. Fajerwerki są tak drogie (czytaj pracochłonne), że już praktycznie nie opłaca się ich produkować. Bo jaki jest sens namęczyć się kilkadziesiąt dni by puścić w niebo jeden strzał? I jak tu na przykład cykliczne robić imprezy z fajerwerkami? Żeby zabezpieczyć pokaz wypadałoby by całe miasto (i to ze sporą liczbą ludzi) non stop produkowało tylko te sztuczne ognie. A cała reszta zadań i planów to kiedy?
Jak tak mają wyglądać Dobre Zmiany w cantr to ja poproszę już ich więcej nie robić.

PS A tu poniżej ceny wybranych fajerwerków, aby każdy ocenił czy jest jeszcze sens je robić:
czerwona flara 3,5 d
latający lampion 3,5 d
mały pomarańczowy fajerwerk 4,5 d
niebieski fajerwerk 12 d
niebieskie zimne ognie 1,5 d
I moje ulubione:
wielki biały fajerwerk 34 d
wielki czerwony fajerwerk 35 d
wielki złoty fajerwerk 37,5 d

To co? Kiedy organizujemy kolejny pokaz sztucznych ogni?

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest