Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby psychowico » Mon Oct 15, 2012 6:19 am

Niestety, w godzinach wieczornych jest to raczej standard. Osobiście nie mam na to wpływu. Serwer jest raczej słaby, kod gry jest ciężki, do tego paru idiotów nas nie lubi i czasem DOS'uje.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Khanti
Posts: 12
Joined: Sun Oct 14, 2012 9:46 pm

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Khanti » Mon Oct 15, 2012 9:54 am

Dzięki za szybką odpowiedź i podpowiedź. Jak rozumiem znacznie lepiej jest z szybkością rano i wczesnym południem, a wieczór to zły moment na granie. Ale co znaczy DOSuje?
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby psychowico » Mon Oct 15, 2012 10:21 am

To znaczy, że sztucznie, świadomie obciąża nam serwer co powoduje jego zamulenie. Nie wiem, czy nadal to się zdarza, ale bywały takie problemy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/DoS

I tak, w Polsce lepiej się gra przed 16stą +/- . Nie licząc 07:30 - wtedy codziennie przeprowadzane są niezbędne operacje zabezpieczające, trwa to kilka minut.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Khanti
Posts: 12
Joined: Sun Oct 14, 2012 9:46 pm

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Khanti » Mon Oct 15, 2012 10:08 pm

"On po mistrzowsku pracuje przy projekcie 'Drilling for stone'." + "Potrzebne godziny: 4, Wykonywanie projektu: Ręczne".
Czy taka informacja oznacza, że moja postać będzie pracować 4 godziny, by zebrać kamień, czy może ze względu na mistrzowskie umiejętności zajmie jej to mniej czasu, albo zbierze więcej kamienia?
Co właściwie dają poziomy umiejętności (amator, przeciętniak, mistrz itd)?
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Greek » Mon Oct 15, 2012 10:24 pm

Jest to informacja ile czasu zająłby projekt modelowo przeciętnej osobie.
Jeśli posiadasz mistrzowski poziom umiejętności to postęp co turę będzie większy niż 25%. Poziomy umiejętności mają duży wpływ na czas wykonania (i, pomijając umiejętności bojowe, na nic więcej). Mistrz ma szanse wykonywać pracę nawet o kilkadziesiąt procent szybciej niż ktoś będący z danej dziedzinie przeciętny. Także poziomy umiejętności ukryte pod tym samym opisem słownym mogą się nieznacznie różnić.

Warto zobaczyć ile procent projektu wykonujesz co turę. Może się okazać, że będąc mistrzem uzyskujesz postęp 32% na turę, a więc projekt i tak zajmie 4 godziny (po trzech godzinach będzie 96%). Warto zakładać dłuższe projekty, bo wtedy jest szansa na kumulację zysku związanego z wyższym poziomem umiejętności.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Khanti
Posts: 12
Joined: Sun Oct 14, 2012 9:46 pm

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Khanti » Mon Oct 15, 2012 10:55 pm

Dzięki.

Teraz pytania o budynki i przybudówki.
1. Czy jest jakieś ograniczenie co do liczby i rodzajów pokojów w domu?

Przykład:
"Budynek z kamienia to wolnostojący dom zbudowany w lokacji". Jednakże ten sam budynek może być zbudowany wewnątrz innych i wtedy jest używany jako pokój.
Istnieje taki budynek oraz 4 pokoje w nim. Nie wiem jak zostały zbudowane pokoje (tzn. czy jako kolejne budynki tym razem w środku czy przybudówki).

2. Czy mogę dobudować do tego domu kolejne pokoje jako inne budynki lub przybudówki?
3. Czy można te dwa rodzaje pokojów łączyć w jednym budynku (mają różne pojemności)?
4. Czy można budować pokój w pokoju? Przykład 4 pokoje w holu głównym i w każdym pokoju kolejne 2 „pod-pokoje” (razem 12 obiektów)?
5. Czy można do pokojów wstawiać maszyny (urządzenia) czy muszą być w holu (budynku głównym)?
6. Czy już można zmieniać nazwę budynku? Czy szyld można zmienić? Ile szyldów może być maksymalnie (widziałem tylko dwa)?
7. Czy jest jakiś limit budynków w osadzie? Czy można je budować w nieskończoność (np. 1000 budynków?)


Przepraszam, że dużo pytań, ale wszystkie kręcą się wokół tego samego.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Greek » Mon Oct 15, 2012 11:24 pm

"kamienna przybudówka" i "budynek lub pokój" to są lokacje działające na tych samych zasadach. Różnią się tym, że przybudówkę można wybudować tylko w "budynku lub pokoju" lub innej przybudówce, a "budynek lub pokój" prawie wszędzie. Oczywiście różnią się też pojemnością itp.
1. Podejrzewam, że nie. Nie chce mi się tego sprawdzać, ale jeśli jest to na tyle duże, że nie trzeba się przejmować.
2. Tak.
3. Tak jeśli chodzi o możliwość zbudowania takiego i takiego. Nie można tworzyć dodatkowych bezpośrednich połączeń między pokojami.
4. Tak.
5. Można. Są maszyny, które wymagają konkretnych typów budynku (jak np. antałek), ale on wchodzi zarówno do kamiennego budynku jak i przybudówki.
6. Można. Co znaczy "już"? Jest to możliwe od dość dawna. Szyld można zmieniać, konieczne jest posiadanie pędzla, noża rzeźbiarskiego lub czegoś innego z tego rodzaju a później należy kliknąć na nazwę budynku/pojazdu. Nie wiem ile szyldów, ale chyba sporo.
7. Nie ma.

Nie gwarantuję poprawności odpowiedzi. Niektóre rzeczy potrafią mnie nadal zaskakiwać. Na przykład zupełnie niedawno dowiedziałem się, że świdry/kopalnie nie zajmują żadnych miejsc wydobywczych. :P
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Khanti
Posts: 12
Joined: Sun Oct 14, 2012 9:46 pm

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Khanti » Sun Oct 21, 2012 8:01 am

Czy jest ograniczenie, że nie można dobudowywać naraz w budynku dwóch przybudówek?
Bo nie mogę rozpoczac przybudówki, a akurat jedna przez kogoś innego ropoczęta jest w trakcie prac (rozpoczęty projekt)?
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Leinades » Sun Oct 21, 2012 8:22 am

W budynku można mieć xxxx przybudówek. Prawdopodobnie masz otwarte przynajmniej dwie zakładki Cantra. Niestety problemy techniczne, nad którymi obecnie pracuje GreeK powodują iż takowe projekty można założyć będąc jedynie na jednej zakładce.
ImageImageImageImage
ImageImage
Khanti
Posts: 12
Joined: Sun Oct 14, 2012 9:46 pm

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Khanti » Sun Oct 21, 2012 4:02 pm

Słusznie. Była więcej niż jedna zakładka otwarta. Teraz jest już dobrze.
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby rd1988 » Mon Sep 14, 2015 11:29 pm

Ja mam pytanie z innej beczki. Czy obie postacie tego samego gracza mogą przebywać w jednej lokacji?

Bo mam akurat taką sytuację. Co prawda w chwili obecnej nawet nie rozmawiają ze sobą, i w ogóle nie mają zamiaru się w jakikolwiek sposób poznawać, ale gnębi mnie to.

Niestety że są w tej samej lokacji to już się zorientowałem kiedy było za późno, i teraz jakiś rok (growy...) muszą koegzystować :?
:twisted:
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Felixis » Tue Sep 15, 2015 12:07 am

rd1988 wrote:Ja mam pytanie z innej beczki. Czy obie postacie tego samego gracza mogą przebywać w jednej lokacji?

Bo mam akurat taką sytuację. Co prawda w chwili obecnej nawet nie rozmawiają ze sobą, i w ogóle nie mają zamiaru się w jakikolwiek sposób poznawać, ale gnębi mnie to.

Niestety że są w tej samej lokacji to już się zorientowałem kiedy było za późno, i teraz jakiś rok (growy...) muszą koegzystować :?

Zależy od lokacji. Jeśli to dość duża osada, albo jeśli jest szansa na to, że będą się mogły w niej unikać (np wstając o różnych porach czy coś), mogą być w tym samym miejscu z zastrzeżeniem zakazu współpracy, przynależenia do tej samej grupy i tak dalej. Nie możesz sobie podawać przedmiotów, pomagać w przeciąganiu etc.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby rd1988 » Tue Sep 15, 2015 12:42 am

W takim razie wychodzi na to że nie powinno być problemu, bo lokacja jest duża. Mimo wszystko nie będą tam siedzieć na stałe :)
:twisted:
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby Raynus » Wed Sep 16, 2015 9:47 pm

Teoretycznie samo to, że przebywają w jednej lokacji nie jest czynem surowo karanym, jednak już całkowicie zabroniony jest jakikolwiek wpływ jednej postaci na drugą, nawet pośredni. Choć Twoje postacie nie rozmawiają ze sobą i nie podejmują interakcji, to swoimi działaniami mogą i zapewne wcześniej czy później zaczną wywierać wpływ na losy drugiej, a wówczas jest to spore naruszenie najważniejszej zasady. Dla uczciwej rozgrywki i Twojego własnego spokoju sugeruję rozdzielenie postaci, gdy nadarzy się taka okazja.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest