Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Jak zaczac ? Jestes NOWY - przeczytaj to koniecznie!

Postby CyboRKg » Thu Jun 23, 2005 12:38 pm

Ostatnio spotkalem sie w grze ze stwierdzeniem ze brakuje takiego tematu na forum... Zaczales gre nie wiesz co masz robic?
1. Przywitaj sie i przedstaw
2. Zorganizuj sobie cos do jedzenia np. ryz, marchewki, szpinak, jagody
3. Zapytaj innych do czego moglbys sie przydac
4. Pochowaj kilku nieboszczykow, jezeli sa
Duzo pozniej:
5. Zrob sobie narzedzia, zeby usprawnic prace
6. Zrob sobie ubranie, zeby nie latac nago
7. Zbuduj chatke
Chyba o niczym nie zapomnialem? ;)

#edit by Leinades, 10.12.12r
ze względu iż zauważyłem, że dużo osób stosuje się do tych BARDZO STARYCH wskazówek naniosłem kilka kolorystycznych poprawek:
Taki tekst - nieaktualne! możesz to zrobić, lecz najpierw najlepiej zapytać się o zgodę władz osady/miasta
Taki tekst - zanim założysz pracę (projekt) zapytaj się, czy nie dostaniesz tego za darmo
gryzące w oczy kolory - tak, to było celowe.
Last edited by CyboRKg on Thu Jul 07, 2005 5:06 pm, edited 1 time in total.
Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Postby Aihal » Fri Jun 24, 2005 6:54 pm

O rowerze albo innym środku transportu?
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Fri Jun 24, 2005 7:07 pm

Łap pierwsze co doriwesz w ręce i spadaj do lasu :lol:

Żartuję.

Może umieścimy tu podstawowe informacje? Do czego słuzy młotek, co się robi z konopi itp? Nowi gracze mogą czuc sie przerażeni niewiedzą.

Bo naprzykład:
Dlaczego nie mozna jeść pszenicy? (bo trzeba ja przerobić)
To w takim razie dlaczego można jeśc ryż na surowo? (ktos próbował może na prawdę?) - dlaczego nie trzeba go gotować jak np. dorsza. Albo czemu nie mozna najeść się owocami itp. Im mniej przykrych niespodzianek czyha na graczy, tym bardziej będą zadowolenia z gry...
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Jun 24, 2005 8:16 pm

Rower? Nie doszedlem jeszcze do tego skad wziac gume! ;) Keves obiecal przekazac moja sugestie do autorow gry zeby mozna bylo wykorzystac konie do transportu i jazdy wierzchem 8)
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Jun 24, 2005 11:53 pm

Znalazłem temat o udomowieniu zwierząt w którym Revanael napisał:
I think Jos said that any modifications to animals would require a full re-write of the animals system...

Maybe sometime soon, not yet.

tłumaczenie:
Myślę, że Jos powiedział, że jakakolwiek modyfikacja do zwierząt potrzebuje pełnego przepisania na nowo systemu zwierząt...

Może wkrótce, narazie nie.


Więc pozostaje cierpliwie czekać, bo już inni to sugerowali przed nami. Dopisałem do tego tematu, że polscy gracze popierają sugestie użycia koni do transportu i jazdy.

Wracając do porad dla graczy, to uważam, że najważniejsze jest budowanie interakcji pomiędzy postaciami swoimi a innych graczy, nawiązywanie przyjaźni, związków, a później klanów, gildii, rządów, struktur społecznych i czynny w nich udział. A nie tylko wytwarzanie towarów i rozwój technologiczny, który też jest ważny, ale w mniejszym stopniu. W końcu celem gry jest zbudowanie i symulowanie społeczeństwa, co odróżnia Cantr od zwykłego RPG.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Nastepna sugestia

Postby CyboRKg » Sat Jun 25, 2005 8:22 am

:idea: Moglbys Keves jeszcze cos im podpowiedziec. Chodzi o problem z trupami. Ktos loguje sie, oglada sobie gre - nie podoba mu sie i juz wiecej nie zaglada. A nam zostaje jego trup do zakopania, co wcale nie jest przyjemne. Moze daloby sie podejsc do problemu bardziej praktycznie? Moznaby np. budowac krematoria i palic weglem, gazem lub nawet drewnem. Albo kopac zbiorowe mogily na 10-20 trupow, kilkukrotnie szybciej niz zakopywanie kazdego z osobna :idea:
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Jun 25, 2005 11:16 am

Znalazłem temat o masowych grobach i dopisałem do niego, że popieramy ten pomysł ze względu na to, że zwłoki są głównym problemem polskiej strefy :arrow: http://www.cantr.net/forum/viewtopic.php?p=94096#94096

O krematoriach nic nie znalazłem, ale myślę, że to masowe groby były by lepsze, bo nie było by opłacalne wydobywanie drewna lub węgla specjalnie po to by palić zwłoki. I jeszcze samo wybudowanie krematorium też wymaga sporo nakładu. Innym rozwiązaniem, nie wiem czy opłacalnym, ale już możliwym, jest budowanie budynków katakumb, do przechowywania zwłok.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Guest

Postby Guest » Sat Jun 25, 2005 11:51 am

hmmm ... a jak mam sobie zorganizować te jedzenie ?
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sat Jun 25, 2005 11:54 am

KeVes wrote:Innym rozwiązaniem, nie wiem czy opłacalnym, ale już możliwym, jest budowanie budynków katakumb, do przechowywania zwłok.

Oplacalnosc zalezy od tego ile zwlok da sie upchnac np. w prostej kamiennej czy drewnianej chatce. Wielkie doly bylyby lepsze! ;)
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sat Jun 25, 2005 11:57 am

Anonymous wrote:hmmm ... a jak mam sobie zorganizować te jedzenie ?


Mysle ze interfejs jest intuicyjny... Kliknij na miejsce, znajdziesz np. ryz, marchewki czy jagody. Klikasz na ikonke i wpisujesz ile chcesz uprawiac. To proste!
Guest

Postby Guest » Sat Jun 25, 2005 12:50 pm

No niby proste ... ale mam do wyboru tylko: sól, pomidor, pszenice, jęczmień i tulipany ...
KeVess

Postby KeVess » Sat Jun 25, 2005 1:40 pm

Chyba to jedna z tych nowych polskich lokacji. Obawiam się, że będziesz musiał się przejść po coś do zjedzenia gdzie indziej, bo z tych rzeczy niczym się nie najesz, bo z tego jak pamiętam w angielskich lokacjach to pomidory służyły tylko i wyłącznie do leczenia się, a z pszenicy i jęczmienia trzeba upiec chleb. Co do jagód to myślę, że też służą do leczenia, chociaż ich jeszcze nie spotkałem.
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sat Jun 25, 2005 7:19 pm

Nie. Jagody tez da sie jesc bezposrednio, ale malo sie ich zbiera a duzo zjada (wiekszosc); wiec jest to zupelnie nieekonomiczne! Pzdr!
User avatar
Kultciara
Posts: 9
Joined: Sun Jun 26, 2005 12:25 pm

Postby Kultciara » Mon Jun 27, 2005 9:45 am

Wchodze do Inwentarza, klikam 'eat' i mi sie wyswietla:"ERROR: Nie mozesz zjesc zeby odzyskac utracone sily.=" i nie wiem czy mam czekac ... czy cos zrobic dodatkowego :?:
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Mon Jun 27, 2005 12:35 pm

Jedzenie odbywa sie automatycznie (jesli masz co jesc), a tamta opcja sluzy chyba do brania lekow...

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest