Szybkie nazywanie lokacji

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Szybkie nazywanie lokacji

Postby Greek » Fri Sep 30, 2016 11:02 pm

Miesiąc temu zrobiłem małego ficzera, który wymaga podjęcia jednej decyzji przed wrzuceniem do gry, a że zainteresowanie ficzerem na dev forum było zerowe to zapytam tutaj.

W skrócie chodzi o możliwość szybkiego i wygodnego zmieniania nazwy lokacji po kliknięciu na linka z nazwą.
Można też podejmować inne proste akcje jak wskazywanie, pójście drogą, wejście do środka. Aby zmienić treść szyldu należy przejść do oddzielnej strony, która wygląda po staremu.
Opcja działa analogicznie do skróconej informacji o postaci na stronie zdarzeń, tyle że to nowe może być potencjalnie wyświetlane na wszystkich "głównych" stronach.

Image
Image
Image

I tu pojawia się pytanie: czy na którychś stronach ta opcja powinna być wyłączona, przez co kliknięcie na linka z nazwą lokacji przenosiłoby po prostu do oddzielnej strony?
Z jednej strony wydaje mi się, że to okienko z informacjami nie ma sensu w przypadku strony "budynki i pojazdy", bo wszystkie informacje i dostępne akcje są tam już widoczne, ale z drugiej strony inny skutek kliknięcia na linka uczyniłby interfejs niespójnym i w sumie nigdy nie byłoby wiadomo czego się spodziewać.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby gala » Sat Oct 01, 2016 6:15 pm

Jeśli jesteś w stanie pozbyć się podstron i przeladowań za pomocą popupów itd. rób to. Podstawa UX.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Makalaure
Posts: 40
Joined: Wed Jan 13, 2016 3:18 pm

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby Makalaure » Sat Oct 01, 2016 8:42 pm

Czy to na skrinach to fiński cantr? Jest piękny.
Coby nie offtopować, jestem za
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby witia1 » Sun Oct 02, 2016 6:33 am

Też byłbym za, mniej przejść na kolejne strony powinno sprawić, że interface będzie przyjaźniejszy.
Rest In Pieces.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby Greek » Sun Oct 02, 2016 1:38 pm

Makalaure wrote:Czy to na skrinach to fiński cantr? Jest piękny.
Coby nie offtopować, jestem za

gala wrote:Jeśli jesteś w stanie pozbyć się podstron i przeladowań za pomocą popupów itd. rób to. Podstawa UX.

witia1 wrote:Też byłbym za, mniej przejść na kolejne strony powinno sprawić, że interface będzie przyjaźniejszy.


Żadna z tych odpowiedzi nie dotyczy sedna mojego pytania. Już dawno skończyłem prace nad tym elementem interfejsu, a pytanie brzmi:
I tu pojawia się pytanie: czy na którychś stronach ta opcja powinna być wyłączona, przez co kliknięcie na linka z nazwą lokacji przenosiłoby po prostu do oddzielnej strony?
Z jednej strony wydaje mi się, że to okienko z informacjami nie ma sensu w przypadku strony "budynki i pojazdy", bo wszystkie informacje i dostępne akcje są tam już widoczne, ale z drugiej strony inny skutek kliknięcia na linka uczyniłby interfejs niespójnym i w sumie nigdy nie byłoby wiadomo czego się spodziewać.


Jeśli chodzi o moje odczucia to na stronie "budynki i pojazdy" bardzo rzadko chce się zmienić zapamiętaną nazwę dla któregokolwiek z występujacych tam lokacji (w zasadzie tylko żeby 'zapamiętać' coś na wypadek kradzieży i zmiany szyldu).
Z drugiej strony zmiany szyldów są na tyle rzadkie, że konieczność podwójnego kliknięcia nikogo nie zaboli.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby dekalina » Sun Oct 02, 2016 8:35 pm

Najważniejsze, żeby to się pojawiało na stronie zdarzeń. Zastanowiłabym się nad dodaniem tego do strony postaci. Zmiana nazwy postaci stamtąd wymaga przeniesienia na profil postaci, a budynku/pojazdu nie miałaby?
Co do pytania, jak już ktoś wchodzi w listę budynków, to myślę że się nie śpieszy.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby Greek » Sun Oct 02, 2016 10:59 pm

dekalina wrote:Zmiana nazwy postaci stamtąd wymaga przeniesienia na profil postaci, a budynku/pojazdu nie miałaby?

Myślę, że z tego powodu lepiej umożliwić szybką zmianę nazwy postaci niż utrudniać zmianę nazwy lokacji ;) Problem z okienkiem informującym o postaci jest taki, że powstało wcześniej i dobrze współpracuje tylko z listą na stronie zdarzeń.
Można by przerobić żeby dało się wszędzie, choć też nie mam pewności czy w każdym miejscu byłoby to użyteczne.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby gala » Mon Oct 03, 2016 7:08 am

Hm... zawsze można zrobić identyczny interfejs wszędzie, a w ramach tego interfejsu dodoać "więcej..." jako link do strony ze szczegółami. O ile tam faktycznie jest coś wiecej. Jeśli nie - to spójność interfejsu będzie ważniejsza.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby dekalina » Mon Oct 03, 2016 8:00 am

Greek wrote:
dekalina wrote:Zmiana nazwy postaci stamtąd wymaga przeniesienia na profil postaci, a budynku/pojazdu nie miałaby?

Myślę, że z tego powodu lepiej umożliwić szybką zmianę nazwy postaci niż utrudniać zmianę nazwy lokacji ;)

Zgadza się. Ale myślę, że nie ma sensu dublować na danej stronie informacji i dostępnych akcji. Ani w przypadku listy postaci, ani budynków.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Szybkie nazywanie lokacji

Postby witia1 » Wed Oct 05, 2016 8:45 am

Sprecyzuje, skoro nie dotknąłem sedna pytania :)
Najchetniej zobaczę taką opcje w każdym miejscu gdzie można zmienić czegoś nazwę.
Rest In Pieces.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest