Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby Hal » Mon Apr 04, 2016 9:47 am

Poproszę o szczegółową informacje jak wpływa obciążenie łodzi na jej prędkość. Naturalnie wyjaśnienie z Wiki znam ale mi nie wystarcza.

Wiadomo, że jak mamy na pokładzie szabrownika surowce to mają one istotny wpływ na jego prędkość, a dajmy na to gdy zadokuję do szabra 10 innych łodzi i wypcham je towarem po brzegi to będzie to miało jakiś wpływ na jej prędkość?

No i jeszcze czy ciężar netto zadokowanych łodzi do szabrownika wlicza się do jego obciążenia?
Podobnie z ładowniami i kajutami, czy sam ich ciężar netto wpływa na predkość choćby minimalnie?
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby Greek » Mon Apr 04, 2016 12:57 pm

Ciężar zadokowanych łodzi i ich zawartości wlicza się do wagi płynącego statku.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby Felixis » Mon Apr 04, 2016 1:56 pm

Wszystko wpływa - ciężar masztów, kajut/ładowni, zadokowanych jednostek, towary umieszczone gdziekolwiek (inwentarz, kajuty, łodzie, pokład) jak i ludzie, dlatego najszybszy szabrownik to taki goły z pełnym ożaglowaniem, ale bez maszyn/kajut i bez łodzi dodatkowej. Nie jestem jednak pewna czy jest coś takiego jak prędkość minimalna - czyli, że od pewnego punktu prędkość by już nie spadała.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby Hal » Wed Apr 06, 2016 8:26 am

Greek wrote:Ciężar zadokowanych łodzi i ich zawartości wlicza się do wagi płynącego statku.


No właśnie jedna z moich postaci znalazła w grze ciekawy poradnik na temat nawigacji na morzu, była tez tam jak się teraz okazuje błędna informacja, że lepiej ładunek trzymać w ładowniach i zacumowanych łodziach by płynąć szybciej. I to nie zgadzało mi sie z moimi empirycznymi doświadczeniami w grze :)

Dziękuję za odpowiedź.
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby Felixis » Wed Apr 06, 2016 3:13 pm

Hal wrote:No właśnie jedna z moich postaci znalazła w grze ciekawy poradnik na temat nawigacji na morzu, była tez tam jak się teraz okazuje błędna informacja, że lepiej ładunek trzymać w ładowniach i zacumowanych łodziach by płynąć szybciej. I to nie zgadzało mi sie z moimi empirycznymi doświadczeniami w grze :)

Dziękuję za odpowiedź.

Ten poradnik był napisany w starych czasach, kiedy takie obciążenie faktycznie nie wpływało na prędkość pływania.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby psychowico » Thu May 12, 2016 6:32 am

w ogóle jaki poradnik in game... fuck the logic :D
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby dekalina » Thu May 12, 2016 12:12 pm

No tak, przecież jedyne istniejące poradniki to te do gier :roll: Coś takiego jak "poradnik żeglarski" jest absolutnie sprzeczne z logiką. Tak jak "poradnik grzybiarza" i "poradnik majsterkowicza".
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby Felixis » Thu May 12, 2016 8:19 pm

Dla mnie problemem poradników w Cantr jest to, że niektóre stare notatki wyglądają jak kopiuj-wklej z wiki bez nawet szczypty fabularnego tłumaczenia (nieśmiertelna notatka o miksturach - tyle tego i tego a będzie mikstura A...). Akurat poradnik nawigacji jest dość fajnie zrobiony, nawet jeśli nieaktualny.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby dekalina » Thu May 12, 2016 8:43 pm

Kopiuj-wklejki albo takie z mechanicznymi sformułowaniami powinny być zgłaszane. Ale jeśli zrobić to z pomysłem, to nawet fajnie, że postać chce się podzielić zdobytą wiedzą z innymi.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby psychowico » Fri May 13, 2016 11:13 am

Miałem na myśli starą część poradnika w której doradzają trzymać rzeczy w kajucie, to wtedy magicznie nic nie ważą i statek nie jest spowolniony.
To dla was normalne? Dla mnie to jak doradzanie innym postaciom in-game, żeby same się przeciągały do budynków, żeby uniknąć porwania.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby dekalina » Fri May 13, 2016 3:42 pm

Czemu miałoby być nienormalne, skoro fizyka w tym świecie tak działa? Każda postać mogła to odkryć metodą prób i błędów, tak jak w naszym świecie każdy może na własną rękę testować, które grzyby są jadalne. Całe szczęście pisanie i czytanie poradników jest jeszcze legalne.
Jeżeli nie ma tam sformułowań typu: "Głupi admin to przeoczył, więc korzystaj :P", a "przeciąganie" zastąpi się jakimś sensowniejszym wyrażeniem ("z całych sił zaprzyj się w drzwiach"), to nie wiem w czym problem.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby psychowico » Mon May 16, 2016 4:01 pm

Jak uważasz. Ja grając w gry fabularne nie wykorzystuje dziur w zasadach. To dla mnie psucie zabaw.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby dekalina » Wed May 18, 2016 8:06 am

Ja gram wedłóg reguł obowiązujących w świecie, w którym gram. Jeżeli dostaję w grze informację, że czerwony kamień wsadzony w rękojeść poprawia ostrość miecza, a polować na dany gatunek zwierzyny mogę tylko raz na dobę, to tak robię, a nie wykłócam się, że w realu to byłaby magia, bo to tak nie działa i jest nienormalne.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wpływ obciążenia łodzi i jej prędkość

Postby gala » Wed May 18, 2016 12:26 pm

Ale... e... nie zrozumiesz.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest