Bliźniaki syjamskie

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby dekalina » Wed Jan 20, 2016 12:38 pm

Każda postać to człowiek (a nie wampir, wilkołak czy inne magiczne coś). Nie jest powiedziane, że jeden. Na Raj był kiedyś koleś ze skrajnym rozdwojeniem jaźni. Raz przedstawiał się Damian, a po następnym przebudzeniu Zbigniew. Gracz stworzył każdemu z nich zupełnie inny temperament, zainteresowania itd. Jakby nie patrzeć - odgrywał dwie osoby jedną postacią, a nikt nie potraktował tego jak naruszenie zasad.
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby Rafal3920 » Wed Jan 20, 2016 6:23 pm

Może i miał dwie osobowości, ale z biologicznego punktu widzenia nadal była to jedna osoba.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby gala » Wed Jan 20, 2016 9:32 pm

dekalina wrote:Każda postać to człowiek (a nie wampir, wilkołak czy inne magiczne coś). Nie jest powiedziane, że jeden. Na Raj był kiedyś koleś ze skrajnym rozdwojeniem jaźni. Raz przedstawiał się Damian, a po następnym przebudzeniu Zbigniew. Gracz stworzył każdemu z nich zupełnie inny temperament, zainteresowania itd. Jakby nie patrzeć - odgrywał dwie osoby jedną postacią, a nikt nie potraktował tego jak naruszenie zasad.


"While each player is allowed to create multiple characters, those characters MUST be separate and distinct individuals. (...)"
"You may not have multiple characters as part of the same family, clan, army, company, etc.."

Myślę, że te dwa punkty wystarczają, żeby potwierdzić, że jedna "postać" to jedna "postać" ergo jeden "człowiek".
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby mru » Wed Jan 20, 2016 10:34 pm

gala wrote:
dekalina wrote:Każda postać to człowiek (a nie wampir, wilkołak czy inne magiczne coś). Nie jest powiedziane, że jeden. Na Raj był kiedyś koleś ze skrajnym rozdwojeniem jaźni. Raz przedstawiał się Damian, a po następnym przebudzeniu Zbigniew. Gracz stworzył każdemu z nich zupełnie inny temperament, zainteresowania itd. Jakby nie patrzeć - odgrywał dwie osoby jedną postacią, a nikt nie potraktował tego jak naruszenie zasad.


"While each player is allowed to create multiple characters, those characters MUST be separate and distinct individuals. (...)"
"You may not have multiple characters as part of the same family, clan, army, company, etc.."

Myślę, że te dwa punkty wystarczają, żeby potwierdzić, że jedna "postać" to jedna "postać" ergo jeden "człowiek".


Pomysł z bliźniętami jest mocno niecodzienny, ale tych dwóch zasad akurat jak dla mnie nie narusza. Powyższe odnoszą się do wielu postaci tego samego gracza - wiadomo, nie sprowadzisz dwóch do jednego miasta, żeby skleić kropelką. Ale to o czym mówimy to z mechanicznego punktu widzenia to wciąż jedna postać - nie pobije nikogo dwa razy, nie będzie pracować dwa razy szybciej, nie pomoże sobie samej w przeciąganiu, co najwyżej się ze sobą pokłóci :roll:
cudne manowce
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby gala » Thu Jan 21, 2016 9:38 pm

Ale to o czym mówimy to z mechanicznego punktu widzenia to wciąż jedna postać - nie pobije nikogo dwa razy, nie będzie pracować dwa razy szybciej, nie pomoże sobie samej w przeciąganiu, co najwyżej się ze sobą pokłóci

Z mechanicznego punktu widzenia gdy założę postać o nazwie Legion, która będzie tysiącem ludzi mogących zamieniać się w smoki to MECHANICZNIE rzecz biorąc nadal może zaatakować jeden raz, pracuje za jedną, nie pomoże sobie w przeciąganiu. Co najwyżej się pokłócą. Więc jest OK?

Nie. Nie jest.

"those characters MUST be separate and distinct individuals"

Must be SEPARATE and DISCTINCT INDIVIDUALS. W zdaniu mającym sześć słów trzy wskazują na: osobne, różne, indywidualne. Myślę, że to ważny punkt.

Powyższe odnoszą się do wielu postaci tego samego gracza - wiadomo, nie sprowadzisz dwóch do jednego miasta, żeby skleić kropelką.

Nie. Odnoszą się do pojedynczej postaci. "While each player is allowed to create multiple characters, those characters..." co oznacza "Pomimo tego, że gracz jest w stanie stworzyć wiele postaci, to każda z tych postaci...". Te reguły dotyczą każdej indywidualnie, a nie zbiorowo.

I o ile stworzenie postaci ze schizofrenią jest OK, to stworzenie DWÓCH postaci w ramach jednej NIE jest OK. A de facto tym byłyby bliźnięta syjamskie.

Oczywiście to wszystko to tylko moje prywatne zdanie wywnioskowane z reguł gry i zdrowego rozsądku.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby rd1988 » Fri Jan 22, 2016 2:05 am

dekalina wrote:Każda postać to człowiek (a nie wampir, wilkołak czy inne magiczne coś). Nie jest powiedziane, że jeden.



Słucham? :) Człowiek = Liczba pojedyńcza. Jeden. Jak wyobrażamy sobie jednego człowieka? Osobę mającą jedną głowę, dwie pary rąk i nóg. Nie mam absolutnie nic odgrywaniu człowieka z rozdwojeniem albo i rozczworzeniem jaźni - to w końcu jeden człowiek, z jedną głową, mózgiem posiadającym multum osobowości. Ale bliźniaki syjamskie? Większość nie potrafi odegrać nawet dzieci, starców czy ludzi chorych. Po co nam one.
:twisted:
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby dekalina » Fri Jan 22, 2016 10:17 am

rd1988 wrote:Ale bliźniaki syjamskie? Większość nie potrafi odegrać nawet dzieci, starców czy ludzi chorych. Po co nam one.

Większość nie, ale co jakiś czas pojawia się dobrze (albo nawet bardzo dobrze) odegrany dzieciak, starzec czy człowiek chory. Nie mówię, że muszą się zaraz pojawić w każdej wiosce, tylko, że nie widzę powodu, żeby banować użytkownika, który by takiego jednego zrobił i ciekawie poprowadził. Zwłaszcza w sytuacji, gdzie przymyka się oko na naruszenia zasad faktycznie szkodzące pozostałym graczom, a nie tylko irytujące.
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby mru » Fri Jan 22, 2016 10:32 am

gala wrote:"those characters MUST be separate and distinct individuals"
Must be SEPARATE and DISCTINCT INDIVIDUALS. W zdaniu mającym sześć słów trzy wskazują na: osobne, różne, indywidualne. Myślę, że to ważny punkt.

Będę się upierać, że "distinct" i "separate" odnoszą się do odrębności od innych postaci tego samego gracza. Jeśli nie wyrwie się z kontekstu: " You may never use multiple characters together to help each other. (...) They may not share resources, and they cannot join in any activity which profits one another, even from different locations."
Spierać się nie będę, bo sama do pomysłu bliźniąt wcale nie jestem przekonana. Z osobowością mnogą sytuacja jest inna choćby przez to, że poszczególne "świadomości" nie dochodzą do głosu w tym samym momencie. Odgrywanie dwóch na raz ciężko jest mi sobie wyobrazić, tyle że akurat nie ze względu na łamanie reguł.
cudne manowce
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby dekalina » Fri Jan 22, 2016 1:58 pm

mru wrote:
gala wrote:"those characters MUST be separate and distinct individuals"
Must be SEPARATE and DISCTINCT INDIVIDUALS. W zdaniu mającym sześć słów trzy wskazują na: osobne, różne, indywidualne. Myślę, że to ważny punkt.

Będę się upierać, że "distinct" i "separate" odnoszą się do odrębności od innych postaci tego samego gracza.

Bo to mówi o totalnie odwrotnej sytuacji. Kiedy dwie postacie (widoczne w zakładce "ludzie" jako dwa wersy) stanowią niewytłumaczalną IC jedność pod względem myślenia i działania. Zaproponowane przeze mnie bliźniaki byłyby całkowicie osobne i różne od wszystkich pozostałych mieszkańców danej osady, a pewnie i całego zielonego świata. Gracz, który by się na to zdecydował, w żaden sposób nie ułatwił by sobie gry i nie robił by nic nieuczciwego w stosunku do pozostałych graczy.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby Buka » Fri Jan 22, 2016 2:17 pm

Bliźniaki syjamskie nie mogą być umówione poza grą, nie może być: jeśli pojawią nam się w jednym miejscu to odgrywamy w ten sposób, próbujemy w jednym czasie zrobić postaci, hurtowo, a może się uda. - wbrew zasadom.

Nie mogą być umówione w grze - nierealistyczne, durne. Ot, mogą się szaleńcy przyszyć do siebie, ryzykując, że ktoś jednego przeciągnie - byłyby najwyżej mechaniczne zgrzyty. Właściwie nic specjalnego, skoro odegrać np. związanych lina można.

Nie może być dwóch postaci w ramach jednej. Rozdwojenie osobowości jak najbardziej - jeden człowiek mylący się. Dwoje w jednym nie. Zgadzam się tutaj z przytaczającym zasady gry.
Jeśli ktoś odegra sobie postać, która wierzy, że jest lodówką: ok. Jeśli odegra postać, która miałaby lodówką być - wbrew zasadom.

Dziwi mnie, że ta dyskusja nadal trwa. Nie widzę nic kontrowersyjnego.
NDS
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby witryna » Fri Jan 22, 2016 3:31 pm

Samą pytającą trwanie dyskusji dziwi.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby gala » Fri Jan 22, 2016 3:39 pm

Buka wrote:Dziwi mnie, że ta dyskusja nadal trwa. Nie widzę nic kontrowersyjnego.

Mnie też. Trochę mnie przeraża to, że ktoś kłóci się z tak podstawowymi zasadami gry. Ech.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby dekalina » Fri Jan 22, 2016 6:52 pm

Czytałam zasady i nie znalazłam tam nic o dwóch osobach w jednym ciele, ale OK - rozumiem. Kiedy ktoś na tym forum narzeka, że postacie są schematyczne i wszystkie takie same, to chodzi tylko o to, żeby sobie ponarzekać, ale brońcie bogi nic nie zmieniać. W gruncie rzeczy nikt nie potrafi powiedzieć, co właściwie powinno zostać zmienione. Za to wszyscy dokładnie wiedzą, czego nie wolno naruszyć schematu, kiedy ktoś zaproponuje konkret. Bo nie. Dodatkowa głowa i dwie pary rąk? W żadnym razie!!! To przecież łamie regulamin w tylu miejscach, że vlotriańska rewolucja i sprawa Sokołowa przy tym to pikuś!
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Bliźniaki syjamskie

Postby gala » Sat Jan 23, 2016 9:49 am

Uspokój się i zacznij czytać co zostało napisane, bo zarzucasz nam coś czego nie powiedzieliśmy.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest