Pisanie książek.

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Pisanie książek.

Postby Rafal3920 » Mon Jun 10, 2013 7:49 pm

Postanowiłem połączyć cantr i nudne, ponad godzinne codziennie przejazdy autobusem, a konkretnie napisać książkę(a właściwie serię).
Oczywiście wszystko odegram postacią, i tak:
1. Mogę napisać wymyślone przygody z przed dnia 0, czy to złamanie zasad?
2. W grze znalazłem atlas podzielony na rozdziały, jak je zrobić?
3. Używa się BB-code czy czego? chodzi o większy napis, wysrodkowanie itd
4. Jakie macie porady by więcej osób je przeczyały.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Pisanie książek.

Postby B.M.T. » Mon Jun 10, 2013 8:10 pm

Rafal3920 wrote:Postanowiłem połączyć cantr i nudne, ponad godzinne codziennie przejazdy autobusem, a konkretnie napisać książkę(a właściwie serię).
Oczywiście wszystko odegram postacią, i tak:
1. Mogę napisać wymyślone przygody z przed dnia 0, czy to złamanie zasad?
2. W grze znalazłem atlas podzielony na rozdziały, jak je zrobić?
3. Używa się BB-code czy czego? chodzi o większy napis, wysrodkowanie itd
4. Jakie macie porady by więcej osób je przeczyały.


1. Wydaje mi się, że pisać możesz cokolwiek(chociaż, to raczej stąpanie po cienkiej linii i nie każdemu może się spodobać), nawet to, że śliwki tworzy się z pomidorów. Ja w tej kwestii się

2. A to nie jest trywialne?

3. html?

4. Zachęcający tytuł np. "oddam złoto w dobre ręce" i wręczanie temu każdemu kto się nawinie na pewno zrobią swoje.
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Pisanie książek.

Postby Rafal3920 » Mon Jun 10, 2013 8:19 pm

No to 2 właściwie łączy się z 3 , sorry, ale akurat HTML nie używałem, a co do 4 to nie znasz nic poważniejszego?
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Pisanie książek.

Postby B.M.T. » Mon Jun 10, 2013 8:23 pm

Rafal3920 wrote:No to 2 właściwie łączy się z 3 , sorry, ale akurat HTML nie używałem, a co do 4 to nie znasz nic poważniejszego?


Na ogół się do tego html używa i nie widzę specjalnie nic prostszego.

Punkt 4 jest niepoważny sam w sobie.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pisanie książek.

Postby Greek » Tue Jun 11, 2013 12:02 am

1. Dozwolone jest napisanie czegoś na ten temat, ale inne postacie równie dobrze mogą w to uwierzyć jak i stwierdzić, że postać-pisarz opowiada bajki i uznać za kłamcę. Tak "naprawdę" wszelkie tego typu historie są nieprawdziwe.
2. Bez użycia JavaScript jest dość skomplikowane, wymaga sprytnego wykorzystania CSS. Można poszukać informacji/tutoriali jak to zrobić lub wzrować się na gotowych notatkach. Ale nie polecam na początek, zwłaszcza jeśli samo użycie HTML jest nowością.
3. Używa się HTML i CSS.
4. Aby więcej osób przeczytało notatkę to należy zadbać, by pisarz i jego twórczość odwiedziły miejsca w których są ludzie :P Co do treści nie będę się wypowiadać, bo samemu trzeba zadbać by notatka była interesująca.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest