Pytania różne

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Dev235
Posts: 14
Joined: Mon Jul 20, 2015 9:34 am

Re: Pytania różne

Postby Dev235 » Wed Oct 04, 2017 6:11 pm

Uwaga, mam magiczne pytanie, czemu glinę miesza się miotłą?..jak?.nie umiem sobie tego wyobrazić..tak mnie naszło by w końcu o to zapytać
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Pytania różne

Postby witryna » Wed Oct 04, 2017 10:26 pm

Dev235 wrote:Uwaga, mam magiczne pytanie, czemu glinę miesza się miotłą?..jak?.nie umiem sobie tego wyobrazić..tak mnie naszło by w końcu o to zapytać


Wiesz, odwraca się i używa trzonka. A lepiej mieć całą miotłę, niż tylko kij. Jak się pobrudzi, to można potem szybko posprzątać.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pytania różne

Postby Joyous » Sun Apr 15, 2018 8:32 pm

Mam pytanie i może ktoś z was zna odpowiedź.

W pewnej świątyni gdzieś na jakieś wyspie leżały sobie spokojnie cztery ciała.
Świątynia jest zamknięta i tylko jedna osoba ma do niej klucz.
Dodam, że trupki nie leżały tam zbyt długo i zbyt stare nie były.
A teraz nie wiadomo jakim magicznym czarem jedno ciało zniknęło. :shock:

Czy ciała złożone w grobowcach/świątyniach znikają? I po jakim czasie :?:
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Greek » Sun Apr 15, 2018 8:50 pm

Jeśli ciała nie są trzymane w pojemniku to gniją i znikają po jakichś 50 latach. Innego wytłumaczenia nie widzę.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Pytania różne

Postby Dndr » Thu Aug 09, 2018 11:26 am

Czy istnieje możliwość dodania lub edycji opisu mebla, jeżeli ten został już wybudowany?
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Greek » Thu Aug 09, 2018 11:33 am

Raczej tak, zwykle wymaga to użycia jednego z narzędzi wymaganych podczas budowy. Jeśli będę wiedzieć o który dokładnie mebel chodzi, to mogę sprawdzić co dokładnie jest potrzebne.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Pytania różne

Postby Dndr » Thu Aug 09, 2018 11:48 am

Okej, to bardzo racjonalne rozwiązanie techniczne. :D Dziękuję za wskazówkę, już dotarłem do poszukiwanego narzędzia. ;)
kbr
Posts: 48
Joined: Thu Aug 06, 2015 12:37 am

Re: Pytania różne

Postby kbr » Thu Oct 25, 2018 1:52 pm

Nie wiem czy bug, czy feature, ale nie da się ustawić szerokości tekstu w notatce. Przejścia do nowej linii są w tym samym miejscu, cała szerokość jest taka sama, co bym nie zrobił.

- width nie działa dla tekstu. W ogóle.
- obudowanie jakimś divem nie działa (ustawia poprawnie początek tekstu tam gdzie zaczyna się box, ale potem wychodzi poza niego, zostawiając taką samą długość tekstu)
- left:100px; right:100px, ustawi tylko left (chociaż to akurat chyba poprawnie)
- padding: 0 100px; nie pomoże, bo rozciąga obszar notatki. Tak samo inne marginy

Czegoś nie spróbowałem? Jakieś obejście problemu? Help.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Greek » Thu Oct 25, 2018 10:43 pm

Obstawiam, że chodzi o problem polegający na tym, że cała treść notatki jest zapakowana w "<pre>", które trzeba zamknąć na samym początku, a na nowo otworzyć na końcu. Znaki nowej linii są wrzucane co 70 znaków w notatce i są interpretowane jako newline w przypadku, gdy treść jest w <pre>.
Jeśli coś nie jest w <pre> to w celu przejścia do nowej linii trzeba wstawić <br>, więc łatwiej to kontrolować.

Szkielet "sprytnej" notatki:
</pre>
Coś tam coś tam <b>tekst</b>
<pre>
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
kbr
Posts: 48
Joined: Thu Aug 06, 2015 12:37 am

Re: Pytania różne

Postby kbr » Fri Oct 26, 2018 10:13 am

Ha! Działa. I to powinno pomóc na łamiące się w randomowych miejscach linie, których kontrolowanie to katorga. Dzięki!
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Pytania różne

Postby Dndr » Fri Oct 26, 2018 2:42 pm

Natknąłem się dzisiaj na parę starych notatek, których tytuły miały zmodyfikowane właściwości (np. pogrubienie, inny kolor tekstu). Czy obecne możliwości techniczne nadal umożliwiają dodanie takich "ozdób"?
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Greek » Fri Oct 26, 2018 7:27 pm

Nie. Jedyna możliwość "stylowania" to używanie różnych znaczków unicode, ale odradzam nadmierne używanie ich, bo te znaczki na różnych systemach operacyjnych/urzędzaniach mogą wyglądać inaczej albo w ogóle nie być dostępne.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Pytania różne

Postby Dndr » Wed Nov 07, 2018 11:13 am

Jak właściwie wygląda sytuacja z latarniami? Ostatnio zauważyłem, że nawet te, które nie zostały zapalone, można dostrzec będąc na statku. Jakiś błąd?
User avatar
Kocyk
Posts: 28
Joined: Wed Dec 21, 2016 11:05 am

Re: Pytania różne

Postby Kocyk » Wed Nov 07, 2018 5:17 pm

Taki duży budynek w zielonym świecie po prostu ciężko przeoczyć, ale też zasięg dostrzegalności jest o wiele mniejszy niż w przypadku zapalonej latarni.
I will try.
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Pytania różne

Postby Dndr » Wed Nov 07, 2018 7:47 pm

Dopuszczam opcję, że niezapalona latarnia jest po prostu słabsza. Jeżeli jednak tak jest, ciekawi mnie jak bardzo.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest