Trzy poważne pytania o najważniejszą zasadę

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Trzy poważne pytania o najważniejszą zasadę

Postby Avx » Fri Jun 29, 2012 3:28 pm

Powiedzmy, że w dniu 1900 moja postać napisała manifest. Zmarła w 2000.
Obecnie, w dniu 3660 (kilka REALNYCH lat później), inna moja postać znalazła ten manifest w grze. Spodobał jej się. Jest to dla niej w pełni "in character".
Czy moja aktualna postać może ogłosić się nowym wykonawcą tych idei ?
Można uznać, że jest to wspieranie pamięci o ideach mojej zmarłej postaci, a więc naruszenie NZ.
Z drugiej jednak strony, jest to dla niej w pełni IC.

Inny przykład. Powiedzmy, że w dniach 2200-2600 miałem postać, która władała miastem X.
Obecnie, w dniu 3360; moja nowa postać przypadkiem odwiedziła te strony i stwierdziła; że miasto X jest opuszczone.
Czy ma prawo osiedlić się tam i ogłosić się nowym władcą tegoż miasta ? Jest to zgodne z jej charakterem i w pełni IC.
Z drugiej jednak strony, 2 realne lata temu miasto owo zostało zbudowane przez inną moją postać, nieżyjącą już...

Ostatnie pytanie. Powiedzmy, że ktoś miał postać Króla Vlotryan w 2000 (wymyślone: nie mam pojęcia czy wtedy był król czy królowa; to tylko przykład).
Obecnie, w 3660, jego nowa postać dochrapała się do stanowiska króla Vlotryan (ponownie: to czysto wymyślone; czysto hipotetyczny pomysł).
Czy ma prawo je wykonywać ? Kilka realnych lat temu Vlotryan było współbudowane przez inną postać tego samego gracza, która w dodatku sprawowała ten sam urząd.

Innymi słowy:

1. Czy jeżeli ktoś miał postać, która zarządzała osadą X; to czy kiedykolwiek w przyszłości (kilka realnych lat później) może mieć postać, która znów będzie zarządzała osadą X ?
2. Czy jeżeli ktoś miał postać, która była właścicielem firmy X, to czy kiedykolwiek w przyszłości (kilka realnych lat później) może mieć postać, która znów będzie zarządzała firmą X ?
3. Czy jeżeli ktoś miał postać, która była właścicielem budynku X, to czy kiedykolwiek w przyszłości (kilka realnych lat później) może mieć postać, która znów będzie właścicielem budynku X ?
4. Czy jeżeli ktoś miał postać, która była właścicielem statku X, to czy kiedykolwiek w przyszłości (kilka realnych lat później) może mieć postać, która znów będzie właścicielem statku X ?
5. Czy jeżeli ktoś miał postać, która była komendantem straży miejskiej miasta X, to czy kiedykolwiek w przyszłości może mieć postać, która znów będzie komendantem straży miasta X ?
6. Czy jeżeli ktoś miał postać, która założyła "organizację mrau", to czy kiedykolwiek w przyszłości może mieć postać, która ogłosi się (po znalezieniu starych notek w grze) odnowicielem "organizacji mrau" ?


I ostatnie:
7. Czy jeżeli ktoś miał postać, która była aktywnym mieszkańcem miasta X, to czy kiedykolwiek może mieć postać, która będzie aktywnym mieszkańcem miasta X ?
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Trzy poważne pytania o najważniejszą zasadę

Postby Sasza » Fri Jun 29, 2012 4:17 pm

Tutaj chyba można krótko odpowiedzieć:
- Jeśli gracz korzysta z wiedzy OOC aby specjalnie z jednego punktu przedostać się w tamto upatrzone miejsce, jak to czasem widać u młodych postaci w Cantrze, to jest to łamaniem zasad.
- Jeśli postać trafia tam przez przypadek i jej się spodoba, bo nie można od razu zakładać złe intencje gracza, to nie jest to łamaniem zasad.


A Vlo to w ogóle zupełnie inna bajka, gdzie chyba obowiązuje inny regulamin gry.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Trzy poważne pytania o najważniejszą zasadę

Postby Avx » Fri Jun 29, 2012 4:41 pm

Jeszcze raz zaznaczam, że nie odnoszę się do ŻADNEJ prawdziwej osoby/postaci. Temat jest czysto teoretyczny.


Łatwo mi sobie wyobrazić teoretyczne sytuacje, w których wpada się na pozostałości po naszych zmarłych postaciach; pozostałości mające na przykład 4 REALNE lata; ale ciągle użyteczne.
Nie mówię celowo, ale przypadkiem.



A dochrapanie się tego samego stanowiska które inna nasza postać dawno, dawno temu zajmowała; wydaje się dość proste. To nie musi być OOC. Wszystko może być w pełni IC. Obawiam się jednak, że pewna pokusa OOC może istnieć.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Trzy poważne pytania o najważniejszą zasadę

Postby Leinades » Fri Jun 29, 2012 7:34 pm

Jeśli ktoś kiedyś założył miasto i znalazł je po kilku RL latach opuszczone, chcąc znów je ożywić inną postacią to na pewno nie jest złamanie NZ. Chyba, że... Ten założyciel ukrył gdzieś w jakimś labiryncie ciekawe surowce o których tylko on wiedział, a nikt ze złodziei nie interesował się miastem. Wtedy jak ten ktoś znajdzie ten ukryty skarb to już fajne nie jest.
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
KAOS
Posts: 856
Joined: Sun Feb 14, 2010 6:53 pm
Location: Berlin, Europa

Re: Trzy poważne pytania o najważniejszą zasadę

Postby KAOS » Fri Jun 29, 2012 8:13 pm

Bardzo interesujące pytania. :D
Spróbuję krótko odpowiadać, proszę ignorować błędy językowe. :wink:

Powiedzmy, że będziesz w takiej sytuacji i powiedzmy, że ktoś wie o tym i informuje PD. W PD będziemy próbować stwierdzać, co się stało. A ty będziesz mieć okazję, aby wytłumaczyć wszystko, zanim zdecydowamy jak reagować. Więc nie ma powodu bać się PD. :wink:

Zasady Cantra są trochę abstrakcyjny, dlatego czasami są sytuacji, kiedy nie dokładnie można powiedzieć, czy to jest łamanie zasad czy nie. Ale najważniejsze jest, że graczy rozumiają zasady, grają fair i nie psują zabawy innych graczów.

A ogólnie zgadzam się z Sasza:
Jeśli twoja aktualna postać znajdzie ten manifest przez przypadek, może propagować te idei. Ale jeśli ta postać wszędzie rozpowszechnia ten oryginalny manifest (albo nawet opowie każdemu o twojej wcześniej postaci), moim zdaniem to już byłoby łamanie zasad.
Wenn es einen Glauben gibt, der Berge versetzen kann, so ist es der Glaube an die eigene Kraft.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest